• benchmark.pl
 • Gry
 • Steam ma już 75 mln użytkowników - Valve wprowadza nowe waluty i rezygnuje z Greenlight
Gry

Steam ma już 75 mln użytkowników - Valve wprowadza nowe waluty i rezygnuje z Greenlight

z dnia 2014-01-16
Damian Szymański | Redaktor serwisu benchmark.pl
33 komentarze Dyskutuj z nami

Firma Valve podczas konferencji Steam Dev Days pochwaliła się, że Steam ma już 75 mln użytkowników.

steam dev days 75 mln użytkowników greenlight

Firma Valve podczas pierwszego dnia konferencji Steam Dev Days poinformowała, że usługa Steam nawet w dobie schyłku pecetów radzi sobie niezwykle dobrze i stale zwiększa ilość użytkowników. Jak się okazuje, liczba użytkowników Steam zwiększyła się w ciągu ostatnich trzech miesięcy i wynosi już ponad 75 mln. W planach ekipy Gabe Newella jest ciągły rozwój platformy w tym dodanie płatności nowymi walutami.

Pod koniec października ubiegłego roku informowaliśmy, że platforma Steam po nieco ponad 10 latach swojej działalności w dobie spadającej sprzedaży gier komputerowych przekroczyła barierę 65 mln użytkowników, a w ciągu minionego roku liczba ta wzrosła o przeszło 30%, pozwalając pozostawić daleko w tyle takie usługi jak chociażby Xbox Live. Już wówczas ten wyczyn był określany jako niemalże fenomenalny. Teraz jak się okazuje, sytuacja jest jeszcze lepsza.

gabe newell steam dev days

Otóż podczas pierwszego dnia konferencji Steam Dev Days, firma Valve zakomunikowała, że ich platforma zgromadziła od października 2013 roku ponad 10 mln nowych użytkowników, co przełożyło się na osiągnięcie ponad 75 mln użytkowników.

To jednak nie koniec zaskakujących informacji, jak się okazuje, z platformy Steam korzystają także użytkownicy mobilnych urządzeń, a jest ich już 7 milionów. Wchodząc w szczegóły, 55% stanowią użytkownicy systemów z systemem Google Android, a 45% systemów Apple iOS.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

steam mobile apps

Podczas konferencji pochwalono się także wynikami sprzedaży, jak się okazuje, największą sprzedaż generują użytkownicy z Ameryki Północnej – 41%, nieco mniej, bo 40% pochodzi z Europy Zachodniej. Po 5% sprzedaży generują regiony Oceanii i Rosji, 3% Azja, po 2% Ameryka Południowa i Europa Wschodnia, a jeden procent pochodzi regionu południowo-wschodniego Azji oraz również 1% z innych zakątków globu.

steam światowa sprzedaż 2013

Rozwój platformy Steam skłania Valve do kolejnych zmian, którymi mają być m.in. nowe waluty, które mają pojawić się jeszcze w bieżącym roku. Wśród dostępnych walut znalazło się 12 nowych, a wymieniono m.in. Australijską, Filipińską, Indonezyjską, Japońską, Kanadyjską, Malezyjską, Meksykańską, Tajlandzką czy też Ukraińską. Niestety wszystko wskazuje, że przynajmniej w tym roku złotówkami na Steam jeszcze nie zapłacimy.

Z kolejnych informacji można wymienić m.in. plany odejścia od uruchomianej w sierpniu 2012 roku usługi Steam Greenlight, która pomaga niezależnym grom dostać się do sklepu Steam. Jak powiedzieli twórcy Steama - celem jest rezygnacja z Greenlight, ale nie dlatego, że program jest bezużyteczny, ale dlatego, że Steam cały czas ewoluuje. Ma to być krok w kierunku złamania barier dzielących producentów gier od wydawnictwa ich na Steam – otóż ten krok ma ułatwić niezależnym i małym producentom wydawanie swoich gier w sklepie Steam.

steam klient linux ubuntu cyfrowa dystrybucja

Konferencja Steam Dev Days ciągle trwa i niewykluczone, że dowiemy się jeszcze wielu ciekawych informacji w tym związanych m.in. z Linuksem, SteamOS, Steam Machines, kontrolerem do gier, okularami VR, zaletami tworzenia gier w OpenGL, czy też optymalizacją sterowników graficznych NVIDIA i AMD pod kątem gier.

Źródło: SteamDevDays, NeoWin, VG247, Polygon, Joystiq, Gelyioo

marketplace

Komentarze

33
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Trudno sie dziwić że Steam jest najbardziej popularną platformą wśród graczy. Kopie cztery litery Xbox Live czy originowi przez same promocje które sięgają nawet 90%. Darmowy Left4Dead2 dodatkowo przyciągnął masę użytkowników. Oby tak dalej Steam
  Zaloguj się
  13
 • avatar

  Wspomniany spadek sprzedaży gier komputerowych nie oznacza końca platformy PC. Moim zdaniem, blaszaki trzymają się bardzo dobrze i nadal oferują doskonałe możliwości za rozsądne pieniądze, czego nie można powiedzieć o rozwiązaniach mobilnych oraz konsolach. A widzieliście ceny gier na konsole nowej generacji ?

  Zatem bardziej prawdopodobne, że mniejsza sprzedaż gier oznacza, iż producenci oferują produkty coraz gorszej jakości. Na przykład Need for Speed Rivals. Do niedawna sam byłem zagorzałym fanem tej serii, jednak zamiast kupić zaproponowany badziew, odłożyłem pieniążki na nowy monitor.

  Zaloguj się
  10
 • avatar
  Z tymi walutami to mocno bez sensu, myślą ze tak szybko wskoczymy w euro??
  Zaloguj się
 • avatar
  na Steam są najlepsze gry, dobre promocje
 • avatar
  Spasł się ten Gabe. :P
 • avatar
  "Australijską, Filipińską, Indonezyjską, Japońską, Kanadyjską, Malezyjską, Meksykańską, Tajlandzką czy też Ukraińską"

  No helou, tyle bledow ORTOGRAFICZNYCH w jednym zdaniu to w z jednym zdaniu ja jeszcze nie widzialem... i to jeszcze na benchmrak.pl (?!)
  Zaloguj się
 • avatar
  A Half-Life 3 ani widu ani słychu...
 • avatar
  Przecież te statystyki sprzedaży pc w 90% dotyczą gotowców, których żaden szanujący się gracz nie kupi.
 • avatar
  Schylek PC-etow... i +10milionow luda... jeszce pomysle ze te konspiracje to w tworkach robili :D