Na topie

55 cali za 2900 zł czyli prolog testu TCL U55P6046

Autor:
Tomasz Chmielewski

więcej artykułów ze strefy:
Telewizory

Kategoria: RTV Telewizory Producenci: TCL

Po bujaniu w obłokach, czyli recenzowaniu OLED-ów za naście tysięcy złotych, czas zejść na ziemię i przetestować telewizor dostępny dla wielu.

  • 55 cali za 2900 zł czyli prolog testu TCL U55P6046
A A

Nowa seria telewizorów P60 chińskiej firmy TCL obejmuje modele z ciekłokrystalicznymi wyświetlaczami o rozdzielczości 4K.

TCL U55P6046

Telewizory te pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6 i są dostępne w następujących rozmiarach:

  • 43 cale ‒ ok. 2000 zł
  • 49 cali ‒ ok. 2300 zł
  • 55 cali ‒ ok. 2900 zł
  • 65 cali ‒ ok. 5600 zł

TCL U55P6046 - bok

Do naszej redakcji trafił model z ekranem o przekątnej 55 cali. Oto jego najważniejsze cechy:

  • rozdzielczość 4K,
  • standardowa paleta barw (Rec.709),
  • obsługa HDR (HDR10 i HLG),
  • obsługa DTS Premium oraz Dolby Digital Plus,
  • system Android 6.0.1,
  • liczne aplikacje, w tym Netflix i YouTube,
  • obsługa multimediów z USB i serwera NAS,
  • smukła obudowa,
  • metalowa ramka wokół ekranu,
  • ergonomiczny pilot,
  • stylistyczny minimalizm,
  • złącza HDMI x3, USB 3.0 x 1, USB 2.0 x 1,
  • Bluetooth,
  • Wi-Fi.

TCL U55P6046 tył

A oto pierwsze wrażenia, jakie odniosłem po kilku dniach korzystania z tego ciekawego urządzenia:

Więcej informacji podamy w teście tego telewizora, który ukaże się niebawem. Aby osłodzić Wam gorycz oczekiwania, zamieszczam dodatkowy filmik reklamujący P60, przygotowany przez producenta.

Odsłon: 8903 Skomentuj newsa
Komentarze

20

Udostępnij

Telewizory w marketplace

  1. detazu
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2017-06-17 10:09

    Oglądając kilka sekund filmu 'prolog' od was, mam na wstępie wielką prośbę do Pana Redaktora. Prawie go na tym filmie nie słychać, brzmi jakby nie zjadł śniadania i nie miał siły mówić głośno i wyraźnie. Prośba jest taka, aby mówił jak na dziennikarza przystało, żeby był dobrze słyszalny. Niech to nosi znamiona dziennikarstwa.

    Skomentuj Historia edycji

  2. hex3n
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-17 10:32

    Jeśli nie mają mikrofonów i kamer to jest to ciekawa propozycja dla lubiących oglądać tv.

    Skomentuj

  3. Kłaczkov92
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-06-17 11:38

    A ja mam pytanie. Czy są jakieś naprawdę porządne TV bez funkcji smart jeszcze? takie za 6000 i w górę?? Bo chetnie kupiłbym jakiś lepszy TV tylko chce żeby był po prostu "głupi" Jak bede chciał smart to złoże/kupie htpc

    Skomentuj

    1. roman106
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-06-17 11:58

      Oczywiście, że nie takich "gołych" TV.

      Skomentuj

    2. loctor
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-06-17 13:35

      Nie podłączaj go do internetu to będzie głupi. One są "smart" tylko online.

      Skomentuj

    3. ivanhoe
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-06-17 18:52

      W stanach jest Vizio P, ale nie ma dystrybucji w Europie.

      Skomentuj

  4. Kenjiro
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-17 12:02

    Uwzględniając cenę i panel 4K to trudno mieć jakieś większe wymagania, bo lepsze TV są już sporo droższe.
    Niestety, nie wszystko jest takie różowe, warto poczytać informacje, np. że powyższy TV ma problem z obsługą HDR w grach na konsoli Xbox One S:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/1366240-post73.html

    A tutaj test wersji 49":
    http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/131559-tcl-wychodzi-przed-szereg-czyli-referencyjne-elementy-wyposazenia-w-telewizorze-tcl-p60-test-tego-jeszcze-nie-bylo-w-tej-klasie-cenowej.html

    Skomentuj

    1. szymcio30
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-06-19 17:26

      to wciąż tylko 50hz więc żadne 1200ppi tego nie uratuje

      Skomentuj

    2. Tomecek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-06-19 20:07

      Błąd ten został już naprawiony w aktualizacji v143.

      Skomentuj

  5. bankaigoku
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-17 12:51

    Czyżby powyżej wymienione modele miały panel 60Hz? Jeśli tak, to odpadają na starcie, a szkoda bo poprzednik od tej firmy bronił się większą ilością herców.

    Skomentuj

    1. Qpers
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-06-17 22:54

      A myślisz, że modele konkurencji mają więcej? Mało który TV w tej cenie przekracza 50 Hz, o 100 nie ma co marzyć.

      Skomentuj

      1. szymcio30
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-06-18 16:04

        Za 3tys można mieć o wiele lepszego Philips 49PIUS6561 choć wiadomo to nadal tylko średnia półka wiec cudów nie ma co oczekiwać

        Skomentuj

        1. Kropeczka
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-06-21 06:38

          W czym lepszego ??? I wiesz że logo philips dawno kupili chińczycy i w obecnej chwili to żadna gwarancja jakości ?

          Skomentuj

  6. Lord_NeReVaR
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-17 19:10

    Jestem ciekawy jak ten HDR radzi sobie w grach na Playstation czy Xboxie.

    Skomentuj

  7. Gatts-25
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-18 11:35

    280nitów jasność więc jakie to HDR??
    Dziękuję ale szkoda nawet tym się interesować gdyż najlepiej minimum to 750nitów.

    Skomentuj

  8. Chris.road
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-06-19 11:03

    znaffcy...
    50 cali za 3000 pln to kupowałem 7 lat temu.
    dokładają klimatyzaję i komputer a sam telewizor swych postawowych cech (obraz,dzwięk) nie zmienił.
    "..ale super - buper system jest, aplikacje ma ...
    utube jest ..."
    Lemingi...

    Skomentuj

  9. Chris.road
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-06-19 11:04

    i amplifiery...

    Skomentuj

  10. Garak
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-21 19:58

    No w końcu będzie jakiś drugi test po HDTV, zobaczymy czy wyniki będą podobne.

    Dzięki.

    Skomentuj

  11. Kieresz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-22 22:10

    jasnosc 280.......narazie

    Skomentuj

  12. Crocodil
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-01-25 12:56

    Pisałem już o tym pod testem TCL 55C7006 ale postanowiłem napisać też jeszcze tutaj, bo może to zainteresować osoby szukające informacji o telewizorach z serii P60...

    Okazuje się że w niektórych rozmiarach (na pewno dotyczy to 43" oraz 60") producent daje do jednego modelu zupełnie różne panele.

    W przypadku 43-calowych telewizorów TCL U43P6064 oraz bliźniaczego Thomson 43UC6406 (różni się tylko obudową) są to na przykład panele LG LC430EGY (IPS / RGBW (!)) oraz AUO T430QVN03.0 (VA / RGB).

    Co prawda TCL nigdzie konkretnie nie podaje rodzaju matrycy ale wydaje mi się że nie jest to uczciwe zachowanie wobec klientów, zwłaszcza że przy zakupie nie ma jak sprawdzić rodzaju panelu. Można to zrobić wchodząc do menu serwisowego: Ustawienia -> Obraz -> Kontrast i wklikać 9735.