Na topie

55 cali za 2900 zł czyli prolog testu TCL U55P6046

Autor:
Tomasz Chmielewski
Szef strefy RTV

więcej artykułów ze strefy:
RTV

Kategoria: RTV Telewizory Producenci: TCL

Po bujaniu w obłokach, czyli recenzowaniu OLED-ów za naście tysięcy złotych, czas zejść na ziemię i przetestować telewizor dostępny dla wielu.

  • 55 cali za 2900 zł czyli prolog testu TCL U55P6046
A A

Nowa seria telewizorów P60 chińskiej firmy TCL obejmuje modele z ciekłokrystalicznymi wyświetlaczami o rozdzielczości 4K.

TCL U55P6046

Telewizory te pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6 i są dostępne w następujących rozmiarach:

  • 43 cale ‒ ok. 2000 zł
  • 49 cali ‒ ok. 2300 zł
  • 55 cali ‒ ok. 2900 zł
  • 65 cali ‒ ok. 5600 zł

TCL U55P6046 - bok

Do naszej redakcji trafił model z ekranem o przekątnej 55 cali. Oto jego najważniejsze cechy:

  • rozdzielczość 4K,
  • standardowa paleta barw (Rec.709),
  • obsługa HDR (HDR10 i HLG),
  • obsługa DTS Premium oraz Dolby Digital Plus,
  • system Android 6.0.1,
  • liczne aplikacje, w tym Netflix i YouTube,
  • obsługa multimediów z USB i serwera NAS,
  • smukła obudowa,
  • metalowa ramka wokół ekranu,
  • ergonomiczny pilot,
  • stylistyczny minimalizm,
  • złącza HDMI x3, USB 3.0 x 1, USB 2.0 x 1,
  • Bluetooth,
  • Wi-Fi.

TCL U55P6046 tył

A oto pierwsze wrażenia, jakie odniosłem po kilku dniach korzystania z tego ciekawego urządzenia:

Więcej informacji podamy w teście tego telewizora, który ukaże się niebawem. Aby osłodzić Wam gorycz oczekiwania, zamieszczam dodatkowy filmik reklamujący P60, przygotowany przez producenta.

TCL U55P6046

Cena od 2 802.49 do 2 899

Zobacz wszystkie oferty

Odsłon: 6516 Skomentuj newsa
Komentarze

19

Udostępnij

RTV w marketplace

  1. detazu
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2017-06-17 10:09

    Oglądając kilka sekund filmu 'prolog' od was, mam na wstępie wielką prośbę do Pana Redaktora. Prawie go na tym filmie nie słychać, brzmi jakby nie zjadł śniadania i nie miał siły mówić głośno i wyraźnie. Prośba jest taka, aby mówił jak na dziennikarza przystało, żeby był dobrze słyszalny. Niech to nosi znamiona dziennikarstwa.

    Skomentuj Historia edycji

  2. hex3n
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-17 10:32

    Jeśli nie mają mikrofonów i kamer to jest to ciekawa propozycja dla lubiących oglądać tv.

    Skomentuj

  3. Kłaczkov92
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-06-17 11:38

    A ja mam pytanie. Czy są jakieś naprawdę porządne TV bez funkcji smart jeszcze? takie za 6000 i w górę?? Bo chetnie kupiłbym jakiś lepszy TV tylko chce żeby był po prostu "głupi" Jak bede chciał smart to złoże/kupie htpc

    Skomentuj

    1. roman106
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-06-17 11:58

      Oczywiście, że nie takich "gołych" TV.

      Skomentuj

    2. loctor
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-06-17 13:35

      Nie podłączaj go do internetu to będzie głupi. One są "smart" tylko online.

      Skomentuj

    3. ivanhoe
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-06-17 18:52

      W stanach jest Vizio P, ale nie ma dystrybucji w Europie.

      Skomentuj

  4. Kenjiro
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-17 12:02

    Uwzględniając cenę i panel 4K to trudno mieć jakieś większe wymagania, bo lepsze TV są już sporo droższe.
    Niestety, nie wszystko jest takie różowe, warto poczytać informacje, np. że powyższy TV ma problem z obsługą HDR w grach na konsoli Xbox One S:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/1366240-post73.html

    A tutaj test wersji 49":
    http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/131559-tcl-wychodzi-przed-szereg-czyli-referencyjne-elementy-wyposazenia-w-telewizorze-tcl-p60-test-tego-jeszcze-nie-bylo-w-tej-klasie-cenowej.html

    Skomentuj

    1. szymcio30
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-06-19 17:26

      to wciąż tylko 50hz więc żadne 1200ppi tego nie uratuje

      Skomentuj

    2. Tomecek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-06-19 20:07

      Błąd ten został już naprawiony w aktualizacji v143.

      Skomentuj

  5. bankaigoku
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-17 12:51

    Czyżby powyżej wymienione modele miały panel 60Hz? Jeśli tak, to odpadają na starcie, a szkoda bo poprzednik od tej firmy bronił się większą ilością herców.

    Skomentuj

    1. Qpers
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-06-17 22:54

      A myślisz, że modele konkurencji mają więcej? Mało który TV w tej cenie przekracza 50 Hz, o 100 nie ma co marzyć.

      Skomentuj

      1. szymcio30
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-06-18 16:04

        Za 3tys można mieć o wiele lepszego Philips 49PIUS6561 choć wiadomo to nadal tylko średnia półka wiec cudów nie ma co oczekiwać

        Skomentuj

        1. Kropeczka
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-06-21 06:38

          W czym lepszego ??? I wiesz że logo philips dawno kupili chińczycy i w obecnej chwili to żadna gwarancja jakości ?

          Skomentuj

  6. Lord_NeReVaR
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-17 19:10

    Jestem ciekawy jak ten HDR radzi sobie w grach na Playstation czy Xboxie.

    Skomentuj

  7. Gatts-25
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-18 11:35

    280nitów jasność więc jakie to HDR??
    Dziękuję ale szkoda nawet tym się interesować gdyż najlepiej minimum to 750nitów.

    Skomentuj

  8. Chris.road
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-06-19 11:03

    znaffcy...
    50 cali za 3000 pln to kupowałem 7 lat temu.
    dokładają klimatyzaję i komputer a sam telewizor swych postawowych cech (obraz,dzwięk) nie zmienił.
    "..ale super - buper system jest, aplikacje ma ...
    utube jest ..."
    Lemingi...

    Skomentuj

  9. Chris.road
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-06-19 11:04

    i amplifiery...

    Skomentuj

  10. Garak
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-21 19:58

    No w końcu będzie jakiś drugi test po HDTV, zobaczymy czy wyniki będą podobne.

    Dzięki.

    Skomentuj

  11. Kieresz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-22 22:10

    jasnosc 280.......narazie