Na topie

Zmienna pogoda w The Sinking City zaprezentowana na wideo

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

The Sinking City to najnowsza gra przygodowa studia Frogwares, które od lat raczy nas opowieściami o Sherlocku Holmesie. Wygląda na to, że jest to jego najbardziej ambitny projekt.

  • Zmienna pogoda w The Sinking City zaprezentowana na wideo
A A

Na premierę gry The Sinking City poczekamy jeszcze kilka miesięcy. Wygląda jednak na to, że ekipa Frogwares, którą kojarzyć można przede wszystkim z serii przygodówek o Sherlocku Holmesie, wynagrodzi cierpliwość. Podczas wcześniejszych prezentacji koncentrowano się głównie na mechanice zabawy i klimacie. Nowy materiał jest natomiast poświęcony pogodzie i grze świateł.

W The Sinking City gracz wciela się w…

Charlesa Reeda – prywatnego detektywa z Nowej Anglii. Jego zadanie polega na rozwiązaniu skomplikowanej zagadki związanej z tajemniczą powodzią nawiedzającą Oakmont w stanie Massachusetts i dziwnymi wizjami wdzierającymi się w umysły mieszkańców (i – jak się pewnie domyślacie – nie tylko).

The Sinking City screen

To miks detektywistycznej przygodówki (w stylu tych o Holmesie) i gry akcji w otwartym świecie. The Sinking City przenosi nas konkretnie do alternatywnej wersji lat 20. XX wieku, wyraźnie zainspirowanej twórczością H.P. Lovecrafta. Świat ten ma być w dodatku bardzo ciekawie przedstawiony.

Dynamicznie zmieniający się świat gry The Sinking City - wideo

Twórcy zapowiadają kilka efektów oświetleniowych, które będą zmieniać się wraz z porą dnia. Dynamicznie zmieniać będą się również warunki pogodowe – będą dni słoneczne, czasem niebo będzie zachmurzone, a zdarzać będą się też ulewy i burze. To o tym właśnie jest nowy materiał:

Wygląda na to, że twórcy wykonali kawał dobrej roboty, a zmienne warunki będą tworzyć ciekawy klimat. Czy rzeczywiście tak będzie, okaże się dopiero 21 marca 2019 roku – wtedy gra The Sinking City zadebiutuje na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

W najbliższej przyszłości natomiast światło dzienne powinny ujrzeć kolejne filmy przedstawiające najciekawsze cechy tej gry.

Źródło: Frogwares, Dark Side of Gaming

Odsłon: 3281 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Zobacz podobne

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)