Na topie

TP-Link Archer C4000 - trzypasmowy router dla wymagających

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Routery

Kategoria: Komputery Sieci Routery Producenci: TP-LINK

Archer C4000 to jedna z topowych propozycji w ofercie producenta - konstrukcja nada się zarówno podczas grania, jak i oglądania wideo w wysokiej rozdzielczości 4K.

 • TP-Link Archer C4000 - trzypasmowy router dla wymagających
A A

Firma TP-Link nie zwalnia tempa i prezentuje kolejny trzypasmowy router bezprzewodowy. Model Archer C4000 to model z funkcją MU-MIMO o przepustowości do 4000 Mb/s – docenią go ci entuzjaści, któzy nie uznają żadnych kompromisów.

Archer C4000 wykorzystuje technologię NitroQAM, oferując łączną przepustowość do 4000 Mb/s w trzech pasmach transmisji (750 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz po 1625 Mb/s w obu pasmach 5 Ghz). Producent deklaruje, że rozwiązanie to gwarantuje szybkie i stabilne połączenia, umożliwiające np. niezakłóconą rozgrywkę w gry online oraz streaming wideo w 4K na wielu urządzeniach jednocześnie, beż żadnych zakłóceń. Wykorzystując technologię Smart Connect, router automatycznie wybiera najlepsze pasmo dla każdego sprzętu połączonego z siecią.

Beamforming

RangeBoost

Stałą siłę sygnału w każdym zakamarku domu zapewnia 6 anten zewnętrznych wspieranych technologią Range Boost. Archer C4000 wykorzystuje Beamforming, który umożliwia zlokalizowanie łączących się do routera urządzeń, a następnie zwiększenie siły sygnału nadawanego w ich kierunku, zapewniając najwyższą wydajność i stabilność połączeń. Dodatkowo wydajność komunikacji zwiększa technologia MU-MIMO 3X3, która wysyła pakiety danych do trzech urządzeń w tym samym czasie.

TP-Link Archer C4000

Archer C4000 został wyposażony w jeden gigabitowy port WAN oraz cztery gigabitowe porty LAN, do których można podłączyć kolejne urządzenia (funkcja agregacji łączy może podwoić te prędkości, pozwalając na uzyskanie aż 2 Gb/s). Nad wszystkimi czuwa czterordzeniowy procesor, który jest dodatkowo wspierany przez trzy procesory pomocnicze – tak, aby połączenia mogły bezustannie osiągać najwyższe prędkości.

System HomeCare z wbudowanym antywirusem od TrendMicro ochroni domową sieć przed cyberatakami. Rodzice z pewnością docenią funkcję kontroli rodzicielskiej, która umożliwia blokadę dostępu do wybranych zasobów sieciowych i treści w Internecie. Wystarczy ustawić listy adresów URL dostępnych lub zablokowanych z poziomu danej sieci, by zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych domowników. Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby za pomocą harmonogramu określić także pory dostępu dla poszczególnych urządzeń łączących się z siecią.

TP-Link Archer C4000

Korzystając z funkcji QoS (Quality of Service) można przydzielić pasma określonym urządzeniom i usługom, aby móc wykorzystać w pełni ich możliwości. Ustalanie priorytetów dla takich działań jak streaming, granie, rozmowy wideo czy zwykłe surfowanie po sieci jest szybkie i proste.

Archer C4000 imponuje możliwościami, ale jego cena niestety nie należy do najniższych – w zależności od sklepu wynosi ona około 1100-1200 złotych.

Źródło: TP-Link

Odsłon: 3038 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij

Routery w marketplace

 1. Much_
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2018-08-30 00:35

  8 portów lan powinno być standardem w routerach tak samo jak chociaż jeden 10Gbps port LAN

  Skomentuj

  1. gormar
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-08-30 17:46

   Powinieneś dopisać: "w tym segmencie cenowym".
   Ja mam u siebie router z czterema portami LAN, w tym jeden spalony, i więcej mi nie potrzeba.

   Ba, u wszystkich moich znajomych do routera nigdy nie było podłączonych więcej niż jeden komputer po kablu. A niektórzy nawet nic nie mają podłączone po kablu. Wystarczył by im AP.

   Skomentuj

 2. davidoff
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-08-30 08:36

  ASUS ROG Rapture GT-AC5300 i wszystko jasne kto jest wymagający :)

  Skomentuj

  1. efiqsson
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-08-30 09:40

   Jaki znowu Asus? Jak chcesz się licytować na sprzęt dla wymagających to raczej Cisco Aironet serii 3802 a nie jakiś Asus.

   Skomentuj Historia edycji

   1. davidoff
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-08-30 19:36

    Panie jakie to brzydkie jak coś mam tam podpiąć ? gdzie antenki ?

    Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!