Na topie

Sposób na szybki Internet na zewnątrz - TP-Link EAP225-Outdoor

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

TP-Link EAP225-Outdoor to punkt dostępowy, z którego użytek mogą zrobić właściciele sklepów, kawiarni i hoteli. Po co? Bo „obecnie użytkownicy sieci coraz częściej zgłaszają potrzebę korzystania z Internetu nie tylko wewnątrz budynków, ale także w najbliższej okolicy”.

 • Sposób na szybki Internet na zewnątrz - TP-Link EAP225-Outdoor
A A

Dziś połowa życia toczy się w Internecie, chciałoby się więc mieć dostęp do niego z każdego miejsca na świecie. TP-Link EAP225-Outdoor ma sprawiać, że do pewnego stopnia będzie to możliwe. 

Nowe urządzenie od TP-Link to nic innego jak zewnętrzny punkt dostępowy – sprzęt, którego zadaniem jest dostarczanie sygnału sieci bezprzewodowej poza murami budynków. Producent chwali się prostą instalacją, a zarazem szybkimi transferami i dużym zasięgiem. Jak zostało to osiągnięte?

TP-Link EAP225-Outdoor wykorzystuje technologię 802.11ac Wave 2 MU-MIMO. To oznacza, że może komunikować się z większą liczbą urządzeń w tym samym czasie, wykorzystując do tego pasma 2,4 i 5 GHz (optymalnie dobierane dzięki funkcji Band Steering). Łącznie prędkość sięga 1200 Mb/s.

TP-Link EAP225-Outdoor zestaw

Dwie dookolne anteny zapewniać mają stabilny sygnał na zewnątrz. Odpowiednio zaprojektowana obudowa wytrzymywać ma natomiast deszcz, burzę, śnieg i mróz. Plusem ma być również prosta instalacja – za pomocą jednego przewodu sieciowego. Do zarządzania całością służy z kolei oprogramowanie Omada Controller.

Wśród potencjalnych zastosowań producent wymienia dostarczanie Internetu do kawiarnianego ogródka, hotelowego patio czy sklepowego parkingu. Więcej informacji na temat produktu można znaleźć na oficjalnej stronie TP-Link.

Źródło: TP-Link

Odsłon: 3148 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
 1. sebmania
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-06-18 12:08

  Całe życie w błędzie, zawsze myślałem że router postawiony przy oknie wystarczy a tu proszę trzeba kupić udzielne urządzenie.

  Skomentuj

 2. Pixel
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-06-18 18:41

  @sebmania Pytanie ile warty router stawiasz przy oknie.

  Skomentuj

  1. pongo
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-06-19 10:53

   Możesz napisać to po polsku?

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!