Oprogramowanie

Ty też możesz pomóc w walce z piratami

z dnia 2010-05-25
Marcin Sieradzki | Redaktor serwisu benchmark.pl
38 komentarzy Dyskutuj z nami

Microsoft postanowił uruchomić nowy projekt w celu walki z nielegalnym oprogramowaniem. Kampania „Faces of Piracy- Oblicza Piractwa” będzie prowadzona drogą internetową.

Jak deklaruje Microsoft, wszystko to w ramach troski o klientów, którzy nieświadomie stają się właścicielami "lewych" kopii Windows 7 oraz innych programów sygnowanych przez amerykańskiego giganta. Wszyscy zainteresowani kampanią mogą już teraz zapoznać się ze specjalną stroną przygotowaną przez Microsoft: www.microsoft.com/poland/obliczapiractwa.

Producent informuje, że w ciągu ostatniego miesiąca, zarówno na polskich jak i zagranicznych aukcjach internetowych odnotowano pojawienie się dużej liczby wysokiej jakości podróbek Windows 7 Ultimate w wersji pudełkowej. Przyciągając kupujących atrakcyjnie niską ceną, piraci sprzedają anglojęzyczną wersję produktu nie informując o prawdziwym jego pochodzeniu.

 
Na polskich jak i zagranicznych aukcjach internetowych odnotowano pojawienie się dużej liczby wysokiej jakości podróbek Windows 7 Ultimate

- Działania skierowane przeciwko nielegalnemu oprogramowaniu, przyczyniły się do spadku skali piractwa w ciągu ubiegłego roku o 2 punkty procentowe - powiedział Krzysztof Janiszewski, z departamentu ochrony własności intelektualnej Microsoft – Nie spoczywamy jednak na laurach. Zwracamy szczególną uwagę na wypowiedzi i opinie naszych klientów, a kiedy pojawia się taka potrzeba - zaczynamy aktywniej działać. Tak właśnie powstała kampania Oblicza Piractwa. – dodaje Krzysztof Janiszewski.

Kampania jest skierowana przede wszystkim do klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw, które nie posiadają czuwających nad systemem informatycznym pracowników IT.

Microsoft jest przekonany, że od teraz każdy może uzyskać niezbędne informacje w zakresie obrony przed piractwem, co pozwoli na prowadzenie aktywnej walki z wyżej wymienionym procederem.

Źródło: Microsoft

marketplace

Komentarze

38
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  to ja moge na moja szkole doniesc, ktora zmusza do uzywania windowsa i office? [tego oryginalnego]
 • avatar
  Ty też możesz pomóc w walce z piratami - podkabluj kumpla z roku :)
  Zaloguj się
 • avatar
  Ciekawy pomysł. Jeżeli ktoś sprzedaje pirata mówiąc, że to oryginał to powinien ponieść karę i zmierzyć się z konsekwencjami.
 • avatar
  Jeżeli kogoś nie lubisz już dziś możesz oskarżyć go o sprzedaż nielegalnych kopii systemu Windows. W zamian otrzymasz nasz produkt.
 • avatar
  "Ty też możesz pomóc w walce z piratami" - Mogę, ale nie chcę :P
  Zaloguj się
 • avatar
  Mogę?? Nie da rady za daleko mam do morz co by na piratów polować...
  A ten Marek to jak zwykle wymyślona historia aby podwyższyć zyski ze sprzedarzy...
  Zaloguj się
 • avatar
  W historii Marka "...Byłem narażony na ataki wirusów i utratę wszystkich danych..." - śmiech na sali. To, że pirat nie oznacza, że nie posiada ochrony przed tego typu syfem, może jedynie być trojan od początku zintegrowany z systemem, ale tak to jest kiedy siorpa się z torrentów.
  Zaloguj się
 • avatar
  a jakby inaczej że wymyślona ^ ^..
 • avatar
  Biedny Marek,moze zrzutka na antywirusa co to by oryginalny windows po sp3 danych mu nie zepsul;[?
 • avatar
  microsoft konsekwentnie pikuje ze swoim wizerunkiem w szambo

  najpierw ta akcja nie przerabiam nie kradne, a teraz to...

  niekompetencja i wieśniactwo, nie przystoi to mega koncernowi ktory ma ambicje zapanowac nad swiatem
 • avatar
  Jak zdobyć oryginalnego Windowsa bardzo tanio? Bardzo prosto - kupujemy lewego Windowsa na aukcji. Następnie go instalujemy w kompie - wyskakuje komunikat - Windows jest nielegalny. Dzwonimy do MS - a oni nam oferują oryginalnego Windowsa. Proste co nie? :)
  Zaloguj się
 • avatar
  "Byłem narażony na ataki wirusów i utratę wszystkich danych."

  Ciekawe na co jeszcze :D.
 • avatar
  aktualizacja KB971033 SPRAWDZA LEGALNOŚĆ SYSTEMU
  Zaloguj się
 • avatar
  Drogi Marku
  Tak przeraziła nas twoja historia, że razem z kolegami z benchmark.pl zakładamy klub fanów Marka! To co Microsoft tobie zrobił, przeszło oczekiwania wszystkich. Jak taki wielki koncern może pomagać zwykłym ludziom. Teraz w każdej wiosce słychać krzyki 'Maruś!' i 'Microsoft!'. Złożyliśmy się także dla Ciebię po 50zł na osobę, abyś zakupił sobie jakiegoś dobrego antywirusa, aby piraci nie odpłynęli z twoimi danymi. I z nim będziesz mógł żeglować bez przerwy, w odchłani dobrego internetu, bez sprzedawców takich jak ten. Idąc twoim śladem każdy z nas kupił po 10 takich Windowsów i oczekujemy że mikromiękki wymieni je na oryginalne. Maruś, nie dawaj się, jesteśmy z tobą, kochamy Cię!
 • avatar
  BTW
  Windowsa XP w atrakcyjnej cenie to chyba za 20zł kupił ;O
 • avatar
  najśmieszniejsze jest to że wychodzi na to że jak masz orginała to już nic ci nie grozi....
  jakie to jest banalne buhahaha
 • avatar
  lub wiersz pol -slmgr.vbs -rearm enter reset
 • avatar
  Fundacja Microsoft - Nie Jesteś Sam.
  Wyślij SMS o treści Marek na numer xxxx (kosz 2zł44gr z vat) na nowy program antywirusowy dla Marka.
 • avatar
  Walka z piractwem ? - może by tak trochę ceny obniżyć ?
  Ja kupiłem Vistę (oem w sklepie) jak były za 250zł, chętnie bym kupił "service pack 7" do Visty jakby troche taniej był.
  Zaloguj się
 • avatar
  http://di.com.pl/news/31682,0,IT_Fiction_Prawdziwa_rebelia_piratow.html

  enjoy
 • avatar
  "A ja myślałem że padł ofiarą oszustwa" ;-)
 • avatar
  A moim zdaniem to dobra akcja, moze ludzie zwroca uwage na to co kupuja... Piractwo, piractwem ale zarabianie na nieswiadomych to juz inna bajka. Ktos chcial oryginala a dostal bezwartosciowa kopie... nie widzicie tutaj nic zlego ?

  Naskakujecie na M$, a to jedyna firma ktora oferuje aktualizacje nielegalnych kopii.
 • avatar
  Sztab Antypiracki informuje, że uzyskanie programu komputerowego (gry komputerowej) bez licencji (bez zgody podmiotu uprawnionego) – np. jego ściągnięcie lub instalacja w komputerze – w celu osiągnięcia korzyści majątkowej podlega odpowiedzialności karnej w postaci kary pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Sprawca musi się także liczyć z obowiązkiem naprawienia szkody.

  Podstawa prawna: art. 278 § 2 Kodeksu karnego.

  Ponadto czyn taki podlega odpowiedzialności cywilnej przewidzianej w art. 79 ust. 1 ustawy o prawie autorskimi i prawach pokrewnych, w tym obowiązku zapłaty potrójnej wysokości stosownego wynagrodzenia (opłaty licencyjnej) – jeśli naruszenie ma charakter zawiniony – lub podwójnej wysokości, jeśli jest niezawinione a także wydania uzyskanych korzyści