Na topie

Uber ma milion użytkowników w Polsce

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: Uber

Pomimo krytyki Uber w Polsce ma się świetnie. Jak mówi jego dyrektor: „użytkownicy zwracają uwagę na bezpieczeństwo, wygodę i przystępną cenę”.

  • Uber ma milion użytkowników w Polsce
A A

Mijają trzy lata, odkąd Uber wjechał do naszego kraju. Tyle wystarczyło tej kontrowersyjnej firmie, by zgromadzić bazę liczącą milion użytkowników.

Uber pochwalił się, że liczba zarejestrowanych użytkowników w Polsce przekroczyła już magiczny milion. – „Dziękujemy milionowi polskich użytkowników za zaufanie, którym nas obdarzyli (…). Użytkownicy Ubera zwracają uwagę na bezpieczeństwo, wygodę i przystępną cenę, a nas cieszy, że ponad 95% z nich jest zadowolonych z korzystania z aplikacji” – napisał Kacper Winiarczyk, dowodzący firmą w Polsce.

Uber Polska milion

Z pewnością jest to niemały sukces Ubera, ale trzeba przyznać, że na to zapracował. W ciągu tych trzech lat liczba obsługiwanych lokalizacji zwiększyła się z jednej (Warszawa) do siedmiu: doszły Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź, Trójmiasto i Górny Śląsk. Starał się też o odpowiednią promocję i akcje, dzięki którym zyskiwał kolejnych kierowców i użytkowników.

Aby uczcić swój sukces, Uber przygotował kolejną akcję, o której możecie przeczytać na stronie firmy.

Jak więc widać, choć Uber boryka się z ogromnymi problemami, Polacy coraz chętniej stawiają na to rozwiązanie. Firma zapowiada, że pewnie idzie po drugi milion, ale to może być trudne, jeśli w życie wejdą proponowane przez Ministerstwo Infrastruktury zmiany, polegające między innymi na obowiązku posiadania licencji.

Źródło: Uber Newsroom

Odsłon: 1367 Skomentuj newsa
Komentarze

22

Udostępnij
  1. sn00p
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2017-04-19 16:02

    To oznacza że większość nadal woli przepłacać. A wystarczy raz spróbować by nigdy więcej nie zamawiać taxi. w Uber wszystko jest jasne. Gdy zamawiasz Ubera i zaznaczasz dokąd chcesz jechać to cena za przejazd wyświetli się od razu. Jasne i przejrzyste zasady.

    Skomentuj

    1. darioz
      Oceń komentarz:

      -13    

      Opublikowano: 2017-04-19 16:43

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Ta nie płacą licencji to mogą sobie pozwolić na niższą cenę! Oby jak najszybciej weszły przepisy które sprawią że ich kierowcy będą musieli wreszcie posiadać licencje i eldorao się skończy! Ceny pójdą w górę a lista użytkowników z miliona się wyzeruje i zwiną manatki bo im się nie opłaci!
      Ogólnie to mam nadzieje że Unia Europejska wprowadzi przepisy że i kierowcy Ubera będą musieli mieć licencje a wtedy stanie coś pięknego Uber zniknie i wróci do hameryki tam gdzie ich miejsce!

      Skomentuj

      1. sn00p
        Oceń komentarz:

        8    

        Opublikowano: 2017-04-19 16:55

        Mnie jako klienta nie obchodzą licencje i korporacyjne opłaty. Uber to prywatne auta. Zadbane i pachnące. Kierowcy są uprzejmi a ceny bardzo atrakcyjne w porównaniu z taxi. To się nazywa zdrowa konkurencja. Jeśli padnie Uber to pojawią się inne firmy. Uber pokazał że MOŻNA!

        Skomentuj Historia edycji

        1. Aloyz
          Oceń komentarz:

          -4    

          Opublikowano: 2017-04-19 17:18

          No właśnie konkurencja nie jest zdrowa, bo w przypadku standardowego taxi trzeba kupić licencję, założyć działalność (czyli ZUS), płacić podatki (pewnie nie co do grosza, ale jednak) i też na przykład zapłacić sporo drożej za ubezpieczenie auta.
          Ogólnie uważam Uber za niezły pomysł, pod warunkiem, że inni chcący świadczyć podobne usługi będą mogli robić to na takich samych zasadach. I nie mam tutaj na myśli dokręcenia śruby Uberowcom poprzez zmuszenie ich do kupienia licencji, tylko zwolnienie z takowej taksiarzy.

          Skomentuj

        2. leon-san
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2017-04-19 17:20

          Konkurencja jest wtedy, gdy wszyscy uczestnicy mają takie same prawa i obowiązki. W obecnej sytuacji Uber omija obowiązki, które posiadają inni uczestnicy rynku.

          Skomentuj

          1. VHdvamFTdGFyYQ
            Oceń komentarz:

            6    

            Opublikowano: 2017-04-19 18:27

            Tylko widzisz... różnica polega na tym, że taksiarze nie chcą mieć lepiej i świadczyć lepszych usług na jaśniejszych zasadach jak to robi Uber. Oni chcą tkwić w tym swoim zmanipulowanym światku i najlepiej, żeby Ubera nie było wcale, a chociażby niech ma równie źle jak nie gorzej. Czemu taksówkarze nie zgłoszą chęci zmiany prawa, które ich obowiązuje na lepsze, tylko najważniejsze to dosrać Uberowi?

            Skomentuj

          2. chrisu1982gd
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-04-19 20:07

            nie masz za dużego pojęcia, zobacz ile razy taksiarze blokowali Warszawkę protestując, niestety władze często ich olewały, to walka z wiatrakami, to tak jakbym powiedział, nie kumam czemu mało zarabiasz, idź walcz o swoje, niech Ci dadzą 50% więcej

            Skomentuj

          3. VHdvamFTdGFyYQ
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-04-20 10:50

            Ale oni blokowali warszawkę w swoim interesie, a nie po to żeby świadczyć lepsze usługi, co by wpłynęło na lepsze zarobki.

            Skomentuj

        3. chrisu1982gd
          Oceń komentarz:

          -5    

          Opublikowano: 2017-04-19 20:06

          a powinno
          napisałem Ci jak to wygląda powyżej, przełóż to na swoje życie, jeśli jesteś dorosły i już zarabiasz, pomyśl co byłoby gdyby ktoś przyszedł na Twoje miejsce i robił to na lewo, ludzie chwaliliby, że dobrze bo taniej, hu... że bez uprawnień, olać typa co podszedł do tego normalnie i na poważnie, skoro można zrobić to na około i taniej
          ps. nie puszczaj dziecka do szkoły, moja ciotka czytała wiele książek niech wpadnie na korki, taniej Ci wyjdzie raz w tygodni, a i dziecko będzie miało więcej czasu

          Skomentuj

          1. VHdvamFTdGFyYQ
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-04-20 10:37

            Jestem programistą. Po dziennych studiach, z tytułem. Wiesz ilu jest domorosłych programistów i znawców komputerów, którym się wydaje, że format dysku i resetowanie ustawień jest lekarstwem na wszystkie problemy z komputerami i sprzętem? Myślisz, że to tak prosto powiedzieć klientowi, że chcesz 10 tys. za sklep internetowy, skoro jakiś domorosły "webmaster" zrobi to za 200 zł. Tyle, że najpewniej będzie dziurawy, nieskalowalny i o ile w ogóle skończy projekt w jakimś sensownym czasie, a nie za pół roku. I też się muszę użerać z taką konkurencją. Jakoś z tego powodu nie płacze i nie protestuję i nie zabraniam praktykować programowania bez uprawnień. Choć myślę, że w dobie tak rozwiniętych cyberzagrożeń, powinno się. Potem przejmujesz projekt od kogoś i w bazie masz hasła klientów przechowywane bez szyfrowania.
            Taksówkarze mogliby się dogadywać z Uberem i wspólnie z nim wpłynąć na rząd. A nie walczyć z Uberem jak z zarazą.
            Nikt nie chce równać do tych lepszych tylko zawsze lepszych ściągać w dół.

            Skomentuj

      2. projectdarkstar
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-04-20 08:43

        Tia i wrócą rządy starej mafii.

        Skomentuj

    2. chrisu1982gd
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-04-19 20:03

      jesteś w błędzie ale spróbuje Ci wytłumaczyć jak to wygląda
      zakładamy, że masz + - 27 lat skończyłeś dobre studia, jesteś ortodontą, możesz leczyć ludziom zęby, wiele lat trwało żebyś zrobił takowe uprawnienia, kosztowało to cholernie dużo, teraz otwierasz pierwszy biznes, płacisz podatki, ZUS (1200zł miesięcznie) wciąż musisz się dokształcać, ale masz co chciałeś, przychodzę ja, nie mam studiów ale gdzieś tam coś liznąłem, ręka sprawna, poczytałem w internecie, lece z tematem, nie otwieram zakładu, będę plomby w domu robił, czysto, schludnie, dużo taniej, bo nie płacę podatków, zusów, ani nie musiałem studiować, ale mam dar od Boga, ręka stabilna, wiedza z netu, przyjdziesz leczyć zęby? toć nie jestem gorszy od Ciebie, to tylko uprawnienia?

      Skomentuj

      1. projectdarkstar
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2017-04-20 08:52

        Przykład dobrany źle a nawet tragicznie.
        Leczenie zębów jest delikatnie mówiąc bardziej skomplikowane niż jazda taksówką.
        Chyba że jesteś jednym z tych którzy uważają że taksiarze mają taką ciężką pracę.

        Tak czy inaczej są prace które można wykonywać bez ciągłego dokształcania się, papierologii i super-hiper uprawnień i jazda taksówką to jedna z nich.

        Problemem Ubera są niejasności podatkowe, nie jakoś usług.

        Skomentuj

      2. VHdvamFTdGFyYQ
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-04-20 10:49

        Zły przykład, bo do jazdy samochodem potrzebujesz prawo jazdy. A to ma każdy kierowca. Więc czy jadę taksówką, czy Uberem, czy z kolegą, czy autostopem to wszyscy mają takie same uprawnienia nadane przez urząd, czyli prawo jazdy. Wszyscy mieli zajęcia z teorii (w tym udzielanie pierwszej pomocy), wszyscy mieli praktykę i zdali egzamin. Jaką wartość dodaną wnosi licencja taksówkarza? Topografia miasta? Kiedyś może było to przydatne. Teraz nie ma to najmniejszego znaczenia, bo są urządzenia, które w tym pomagają. Sam jechałem całkiem niedawno taksówką, pierwsza lepsza z postoju i pierwsze co taksiarz zrobił to wbił adres na gpsie... To raczej ta znajomość miasta i tajnych przejazdów to trochę legenda. Pojechał dokładnie tą samą trasą co wszyscy i dokładnie tyle samo stał w korku co zawsze stoję na tej trasie. Niech Ci związkowcy lepiej siądą na dupę i zastanowią się co mogą zrobić, aby móc konkurować z Uberem. Nie tylko ceną się konkuruje na rynkach. Wcale nie trzeba być najtańszym. Przecież mają tyle doświadczenia i papiery... niech zrobią z tego użytek.

        Skomentuj

  2. vegasnight9
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2017-04-19 18:24

    Ciągle piszą wszędzie jak to rozwój technologi sprawia, że za kilka lat niektóre zawody przejdą w zapomnienie. Jednym z tych zawodów jest kierowca tradycyjnej taksówki. Po prostu. Pogódźcie się z tym. Będzie mniej bolało.

    Skomentuj

    1. chrisu1982gd
      Oceń komentarz:

      -9    

      Opublikowano: 2017-04-19 20:09

      rozwój nie ma tutaj nic do rzeczy, taksiarze mają więcej techniki w aucie niż UBER
      gps, kasa fiskalna, taksometr, telefon z oprogramowaniem firmowym, jeśli patrząc w te strone to UBER jest 10 lat do tyłu
      zresztą to jest lewizna i trzeba z tym walczyć bo wszyscy na tym tracimy

      Skomentuj

      1. VHdvamFTdGFyYQ
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2017-04-20 11:23

        Tyle techniki i doświadczenia, że jak podchodzę do taksówki na postoju i pytam ile będzie za kurs na dworzec to nie jest w stanie mi odpowiedzieć. A założę się, że ku*wa wie, bo skoro biorę taksę z postoju i chcę jechać na dworzec, który zawsze jest w tym samym miejscu. Takich kursów pewnie robi dziennie pare. A odpowiedź jest, ja mam taksometr nie wiem ile wskaże. Czyli wiadomo, że jakieś machlojki, jak siwy gość, który w tej taksówce chyba się urodził i sypia, nie jest ci w stanie powiedzieć ile będzie za taki typowy kurs.

        Skomentuj

  3. detazu
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-04-19 19:45

    A czemu uber jest ograniczony tylko do kilku miast? Mieszkam w mieście wojewódzkim którego tam nie ma, i co? Dlaczego nie mogę korzystać z ubera ani świadczyć przewozów? Z czym związane jest dodawanie kolejnych lokalizacji, że to tak wolno idzie ? Czemu nie mogą po prostu się otworzyć na cały kraj ?

    Skomentuj

  4. chrisu1982gd
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2017-04-19 20:12

    ludzie sprawa jest prosta, osoby, które wciąż się uczą i nie pracują tematu nie zrozumieją, nie ma sensu dyskutować
    druga sprawa, na lewiznie czy złej konkurencji wszyscy tracą i nie myślcie, że jak macie taniej to wygrywacie
    im ludzie mają więcej pieniędzy zarobionych tym więcej zarabiają
    ja mam serwis komputerowy, jeśli lewizna zabiera mi klienta i robi instalki windowsa za 4 piwa to ja tracę, jeśli przyjdzie i da mi zarobić, to mam kasę i wieczorem jadę taksą do Sopotu na piwo, zarabiam ja, zarabia taksiarz, zarabia pub, pracownik pubu dostaje pensje i koło się toczy dalej
    jak mówiłem dzieci nie pracujące tutaj nie powinny się wypowiadać bo nie rozumieją tematu

    Skomentuj

    1. projectdarkstar
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-04-20 08:49

      Wyjaśnij mi jak na tym tracimy. Bo ja widzę tutaj kwik mafii taksówkowej.
      Ubera nie należy likwidować, należy upewnić się że ludzie odprowadzają podatki. A w przypadku Ubera nie jest to trudne bo Uber jako taki ma dane o kursach więc trudno wziąć klienta na lewo jak to miało miejsce w przypadku taksówek.
      Tak tak, taksiarze mają kasy fiskalne, bo sami odstawiali lewiznę jak to nazywasz.
      Zresztą sama kasa to kretyński wynalazek wynikający z idiotycznego system podatkowego w Polsce i jeszcze głupszych przepisów.

      No i piszesz jakby osoba która pracuje dla Ubera te pieniądze zjadała zamiast wydać. Kierowca Ubera też wyda pieniądze więc twój argument tutaj jest kompletnie bezsensowny.

      Jedynym "stratnym" tutaj jest taksiarz, a ich mi szczerze mówiąc nie żal, bo wiem jacy są "kulturalni" i jak potrafią skroić klienta.

      Skomentuj

    2. VHdvamFTdGFyYQ
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-04-20 11:15

      "jeśli lewizna zabiera mi klienta i robi instalki windowsa za 4 piwa to ja tracę"

      Ty jesteś jakiś upośledzony chyba. Nikt Ci klienta nie zabiera, bo go nie miałeś wcale. Nikt Ci nie wchodzi przecież do twojego serwisu i nie nagabuje klientów, że zrobi to taniej. Potencjalny klient po prostu do Ciebie nie trafił z różnych powodów. I tu wchodzi marketing i wyróżnik, który będzie działał na klientów, aby wybierali Ciebie a nie innych. A jak klient z Twojego przykładu poszedłby do innego serwisu i zapłacił tyle samo, to też na tym tracisz? Jesteś gupi jak but.

      Skomentuj

    3. vegasnight9
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-04-20 18:16

      Zna kolega prawa wolnego rynku? Rób te reinstalki za 3 piwa i wtedy Ty wygrasz. Nie opłaca się mówisz? Widocznie musisz zmienić branże bo są lepsi. Taka jest brutalna rzeczywistość.