Na topie

Uber ma milion użytkowników w Polsce

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: Uber

Pomimo krytyki Uber w Polsce ma się świetnie. Jak mówi jego dyrektor: „użytkownicy zwracają uwagę na bezpieczeństwo, wygodę i przystępną cenę”.

 • Uber ma milion użytkowników w Polsce
A A

Mijają trzy lata, odkąd Uber wjechał do naszego kraju. Tyle wystarczyło tej kontrowersyjnej firmie, by zgromadzić bazę liczącą milion użytkowników.

Uber pochwalił się, że liczba zarejestrowanych użytkowników w Polsce przekroczyła już magiczny milion. – „Dziękujemy milionowi polskich użytkowników za zaufanie, którym nas obdarzyli (…). Użytkownicy Ubera zwracają uwagę na bezpieczeństwo, wygodę i przystępną cenę, a nas cieszy, że ponad 95% z nich jest zadowolonych z korzystania z aplikacji” – napisał Kacper Winiarczyk, dowodzący firmą w Polsce.

Uber Polska milion

Z pewnością jest to niemały sukces Ubera, ale trzeba przyznać, że na to zapracował. W ciągu tych trzech lat liczba obsługiwanych lokalizacji zwiększyła się z jednej (Warszawa) do siedmiu: doszły Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź, Trójmiasto i Górny Śląsk. Starał się też o odpowiednią promocję i akcje, dzięki którym zyskiwał kolejnych kierowców i użytkowników.

Aby uczcić swój sukces, Uber przygotował kolejną akcję, o której możecie przeczytać na stronie firmy.

Jak więc widać, choć Uber boryka się z ogromnymi problemami, Polacy coraz chętniej stawiają na to rozwiązanie. Firma zapowiada, że pewnie idzie po drugi milion, ale to może być trudne, jeśli w życie wejdą proponowane przez Ministerstwo Infrastruktury zmiany, polegające między innymi na obowiązku posiadania licencji.

Źródło: Uber Newsroom

Odsłon: 2475 Skomentuj newsa
Komentarze

15

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

 1. sn00p
  Oceń komentarz:

  8    

  Opublikowano: 2017-04-19 16:02

  To oznacza że większość nadal woli przepłacać. A wystarczy raz spróbować by nigdy więcej nie zamawiać taxi. w Uber wszystko jest jasne. Gdy zamawiasz Ubera i zaznaczasz dokąd chcesz jechać to cena za przejazd wyświetli się od razu. Jasne i przejrzyste zasady.

  Skomentuj

   1. sn00p
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2017-04-19 16:55

    Mnie jako klienta nie obchodzą licencje i korporacyjne opłaty. Uber to prywatne auta. Zadbane i pachnące. Kierowcy są uprzejmi a ceny bardzo atrakcyjne w porównaniu z taxi. To się nazywa zdrowa konkurencja. Jeśli padnie Uber to pojawią się inne firmy. Uber pokazał że MOŻNA!

    Skomentuj Historia edycji

    1. Aloyz
     Oceń komentarz:

     -4    

     Opublikowano: 2017-04-19 17:18

     No właśnie konkurencja nie jest zdrowa, bo w przypadku standardowego taxi trzeba kupić licencję, założyć działalność (czyli ZUS), płacić podatki (pewnie nie co do grosza, ale jednak) i też na przykład zapłacić sporo drożej za ubezpieczenie auta.
     Ogólnie uważam Uber za niezły pomysł, pod warunkiem, że inni chcący świadczyć podobne usługi będą mogli robić to na takich samych zasadach. I nie mam tutaj na myśli dokręcenia śruby Uberowcom poprzez zmuszenie ich do kupienia licencji, tylko zwolnienie z takowej taksiarzy.

     Skomentuj

    2. leon-san
     Oceń komentarz:

     -2    

     Opublikowano: 2017-04-19 17:20

     Konkurencja jest wtedy, gdy wszyscy uczestnicy mają takie same prawa i obowiązki. W obecnej sytuacji Uber omija obowiązki, które posiadają inni uczestnicy rynku.

     Skomentuj

     1. chrisu1982gd
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-04-19 20:07

      nie masz za dużego pojęcia, zobacz ile razy taksiarze blokowali Warszawkę protestując, niestety władze często ich olewały, to walka z wiatrakami, to tak jakbym powiedział, nie kumam czemu mało zarabiasz, idź walcz o swoje, niech Ci dadzą 50% więcej

      Skomentuj

    3. chrisu1982gd
     Oceń komentarz:

     -5    

     Opublikowano: 2017-04-19 20:06

     a powinno
     napisałem Ci jak to wygląda powyżej, przełóż to na swoje życie, jeśli jesteś dorosły i już zarabiasz, pomyśl co byłoby gdyby ktoś przyszedł na Twoje miejsce i robił to na lewo, ludzie chwaliliby, że dobrze bo taniej, hu... że bez uprawnień, olać typa co podszedł do tego normalnie i na poważnie, skoro można zrobić to na około i taniej
     ps. nie puszczaj dziecka do szkoły, moja ciotka czytała wiele książek niech wpadnie na korki, taniej Ci wyjdzie raz w tygodni, a i dziecko będzie miało więcej czasu

     Skomentuj

   2. projectdarkstar
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-04-20 08:43

    Tia i wrócą rządy starej mafii.

    Skomentuj

  1. chrisu1982gd
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2017-04-19 20:03

   jesteś w błędzie ale spróbuje Ci wytłumaczyć jak to wygląda
   zakładamy, że masz + - 27 lat skończyłeś dobre studia, jesteś ortodontą, możesz leczyć ludziom zęby, wiele lat trwało żebyś zrobił takowe uprawnienia, kosztowało to cholernie dużo, teraz otwierasz pierwszy biznes, płacisz podatki, ZUS (1200zł miesięcznie) wciąż musisz się dokształcać, ale masz co chciałeś, przychodzę ja, nie mam studiów ale gdzieś tam coś liznąłem, ręka sprawna, poczytałem w internecie, lece z tematem, nie otwieram zakładu, będę plomby w domu robił, czysto, schludnie, dużo taniej, bo nie płacę podatków, zusów, ani nie musiałem studiować, ale mam dar od Boga, ręka stabilna, wiedza z netu, przyjdziesz leczyć zęby? toć nie jestem gorszy od Ciebie, to tylko uprawnienia?

   Skomentuj

   1. projectdarkstar
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-04-20 08:52

    Przykład dobrany źle a nawet tragicznie.
    Leczenie zębów jest delikatnie mówiąc bardziej skomplikowane niż jazda taksówką.
    Chyba że jesteś jednym z tych którzy uważają że taksiarze mają taką ciężką pracę.

    Tak czy inaczej są prace które można wykonywać bez ciągłego dokształcania się, papierologii i super-hiper uprawnień i jazda taksówką to jedna z nich.

    Problemem Ubera są niejasności podatkowe, nie jakoś usług.

    Skomentuj

 2. vegasnight9
  Oceń komentarz:

  7    

  Opublikowano: 2017-04-19 18:24

  Ciągle piszą wszędzie jak to rozwój technologi sprawia, że za kilka lat niektóre zawody przejdą w zapomnienie. Jednym z tych zawodów jest kierowca tradycyjnej taksówki. Po prostu. Pogódźcie się z tym. Będzie mniej bolało.

  Skomentuj

  1. chrisu1982gd
   Oceń komentarz:

   -9    

   Opublikowano: 2017-04-19 20:09

   rozwój nie ma tutaj nic do rzeczy, taksiarze mają więcej techniki w aucie niż UBER
   gps, kasa fiskalna, taksometr, telefon z oprogramowaniem firmowym, jeśli patrząc w te strone to UBER jest 10 lat do tyłu
   zresztą to jest lewizna i trzeba z tym walczyć bo wszyscy na tym tracimy

   Skomentuj

 3. detazu
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2017-04-19 19:45

  A czemu uber jest ograniczony tylko do kilku miast? Mieszkam w mieście wojewódzkim którego tam nie ma, i co? Dlaczego nie mogę korzystać z ubera ani świadczyć przewozów? Z czym związane jest dodawanie kolejnych lokalizacji, że to tak wolno idzie ? Czemu nie mogą po prostu się otworzyć na cały kraj ?

  Skomentuj

 4. chrisu1982gd
  Oceń komentarz:

  -6    

  Opublikowano: 2017-04-19 20:12

  ludzie sprawa jest prosta, osoby, które wciąż się uczą i nie pracują tematu nie zrozumieją, nie ma sensu dyskutować
  druga sprawa, na lewiznie czy złej konkurencji wszyscy tracą i nie myślcie, że jak macie taniej to wygrywacie
  im ludzie mają więcej pieniędzy zarobionych tym więcej zarabiają
  ja mam serwis komputerowy, jeśli lewizna zabiera mi klienta i robi instalki windowsa za 4 piwa to ja tracę, jeśli przyjdzie i da mi zarobić, to mam kasę i wieczorem jadę taksą do Sopotu na piwo, zarabiam ja, zarabia taksiarz, zarabia pub, pracownik pubu dostaje pensje i koło się toczy dalej
  jak mówiłem dzieci nie pracujące tutaj nie powinny się wypowiadać bo nie rozumieją tematu

  Skomentuj

  1. projectdarkstar
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2017-04-20 08:49

   Wyjaśnij mi jak na tym tracimy. Bo ja widzę tutaj kwik mafii taksówkowej.
   Ubera nie należy likwidować, należy upewnić się że ludzie odprowadzają podatki. A w przypadku Ubera nie jest to trudne bo Uber jako taki ma dane o kursach więc trudno wziąć klienta na lewo jak to miało miejsce w przypadku taksówek.
   Tak tak, taksiarze mają kasy fiskalne, bo sami odstawiali lewiznę jak to nazywasz.
   Zresztą sama kasa to kretyński wynalazek wynikający z idiotycznego system podatkowego w Polsce i jeszcze głupszych przepisów.

   No i piszesz jakby osoba która pracuje dla Ubera te pieniądze zjadała zamiast wydać. Kierowca Ubera też wyda pieniądze więc twój argument tutaj jest kompletnie bezsensowny.

   Jedynym "stratnym" tutaj jest taksiarz, a ich mi szczerze mówiąc nie żal, bo wiem jacy są "kulturalni" i jak potrafią skroić klienta.

   Skomentuj

  2. vegasnight9
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2017-04-20 18:16

   Zna kolega prawa wolnego rynku? Rób te reinstalki za 3 piwa i wtedy Ty wygrasz. Nie opłaca się mówisz? Widocznie musisz zmienić branże bo są lepsi. Taka jest brutalna rzeczywistość.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!