Systemy operacyjne

Użytkownicy Windows 7 otrzymali ostatnio wyjątkowo dziwną aktualizację

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2015-10-03

Wirus? Nie. Zwyczajnie niedopatrzenie producenta.

Windows 7

Chociaż Windows 10 szybko zyskuje kolejnych użytkowników, jeszcze przez długi czas na rynku liderem będzie Windows 7. Nie można dziwić się zatem temu, że każda nietypowa sytuacja z nim związana odbija się szerokim echem. Zwłaszcza, jeśli istnieje prawdopodobieństwo ataku ze strony hakerów.

Zamieszanie spowodowała ostatnio jedna z aktualizacja, jaka pojawiła się w centrum Windows Update. Przyciągała ona uwagę wyjątkowo nietypowym oznaczeniem - bardzo długim ciągiem znaków. Błyskawicznie zaczęły napływać pytania, czy aby nie jest to działanie cyberprzestępców. Microsoft równie szybko to jednak wykluczył.

Windows 7 aktualizacja testowa

Skąd taka pewność producenta? Okazuje się bowiem, że zawinił on sam. Owa aktualizacja to jedna z łatek testowych, która do Windows Update trafiła przez przypadek.

Od razu rozpoczął się proces jej wycofywania z serwerów. Jednocześnie padły zapewnienia, że nie powinna ona wywołać u nikogo problemów, tym bardziej, że jej instalacja zazwyczaj kończyła się niepowodzeniem.

Źródło: winbeta, insales

marketplace

Komentarze

25
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  W more information widać strony z domeną .gov czyli wiadomo o co chodzi :P
  Chyba że to norma w aktualizacjach W7, nigdy się temu nie przyglądałem :D
  Zaloguj się
 • avatar
  Dlatego w każdym systemie i nie tylko na Pc powinna być możliwość wyłączenia wszelkich aktualizacji. Ściągnie się jakiś niedopracowany i nie do końca przetestowany badziew i może być po systemie, a co gorsza po danych.
  Zaloguj się
 • avatar
  Pewnie nie dodali przy instalatorze parametru /s :P
 • avatar
  mnie wkurzaja najbardziej slowa : nie POWINNA ona wywołać u nikogo problemów , ZAZWYCZAJ kończyła się niepowodzeniem.
  czyli moze sie zainstalowac i narobic problemow ale tego nie powiedza ... . zamiast trzymac sie dumy powinni powiedziec ze konkretna aktualizacja najprawdopodobniej jest szkodliwa i zaleca sie back upa.
 • avatar
  Celowe zagranie mające odstraszyć ludzi od 7-mki?
  Stworzyć niekorzystny obraz tego OS.
  Zaloguj się
 • avatar
  Hej ralf, twoje argumenty sa bardzo slabe. Win 10 zostal stworzony z mysla o wszystkich uzytkownikach. Tobie sie nie podoba, ze sa automatyczne aktualizacje. Takich jak ty jest moze 1% uzytkownikow. Reszta jest zadowolona bo wlacza kompa zeby go uzywac, a nie tracic czas na uaktualnienia. A ten 1% to zaawansowani uzytkownicy którzy poteafia to wylaczyc, chociaz tez nie wszyscy :-)
 • avatar
  Widze że MS znowu zaczyna odstawiać szopkę .
 • avatar
  xp-AntiSpy to niewielkie narzędzie, którego zadaniem jest zmiana wielu często ukrytych i niedostępnych dla użytkownika ustawień systemu Windows XP/Vista/7. Z jego pomocą łatwo zmienimy konfiguracje środowiska operacyjnego,
  Zaloguj się
 • avatar
  mogą mnie w pompkę pocałować gdyż mam całkowicie wykasowany z win 7 Windows Update ( Windows modyfikowany) w razie czego mam odpowiedni skrypt do wyłączania telemetrii:) który przenosi aktualizację win 10 do aktualizacji opcjonalnych.
 • avatar
  @kristof080

  Taaa... najbardziej będzie zadowolona jak im komp w bootloopa wpadnie po zainstalowaniu niedorobionej aktualizacji dzień wcześniej... Ile czasu wtedy stracą na telefony do MS - o ile w ogóle się dodzwonią.
  Zaloguj się