Systemy operacyjne

Windows 10 - aktualizacja 19H2 zainstaluje się szybko i niezauważalnie

opublikowano przez w dniu 2019-07-02

Czteroletni już Windows 10 regularnie wzbogacany jest o nowe funkcje i narzędzia. Okazuje się, że nadchodząca duża aktualizacja – 19H2 – wcale taka „duża” nie będzie.

Ostatnia duża aktualizacja Windows 10 – 19H1 ujrzała światło dzienne w maju i wprowadziła między innymi „piaskownicę”, odświeżony Pasek Gier, jasny motyw systemu czy też zmiany w polityce udostępniania łatek. We wrześniu spodziewamy się jej następczyni (oznaczonej jako 19H2), która po raz kolejny poprawić ma bezpieczeństwo, wydajność i komfort korzystania z „Dziesiątki” działającej na ponad 800 milionach urządzeń.

Aktualizacja Windows 10 19H2 będzie „zestawem funkcji zwiększających wydajność, rozszerzających funkcjonalność w firmach i poprawiających jakość” – podał Microsoft. Będzie to nieco mniejsza paczka niż zazwyczaj, a do tego do udostępniania wykorzystana zostanie „technologia serwisowa” – producent przekonuje nawet, że dla przeciętnego użytkownika będzie wyglądać zupełnie jak jedna z comiesięcznych poprawek. Dzięki temu jej instalacja nie zajmie zbyt dużo czasu, a więc nie zakłóci ustalonego harmonogramu.

Mniejsze obładowanie funkcjami ma również przybliżyć Microsoft do realizacji założonego sobie celu w postaci bezproblemowych i niemal niezauważalnych aktualizacji systemu. Wypada w tym miejscu przypomnieć o narzędziu, które samo odinstaluje aktualizację Windows 10, jeśli ta spowoduje jakiekolwiek problemy.

Podkreślmy na koniec, że nowa forma dostarczania aktualizacji (upodobniona do tych comiesięcznych) będzie dostępna wyłącznie dla osób korzystających z najnowszej wersji systemu Windows 10.

Źródło: Engadget, Windows Blog, Thurrott. Foto: Microsoft

Warto zobaczyć również:

marketplace

Komentarze

19
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  I bez wiedzy użytkownika :D
  Zaloguj się
 • avatar
  Jedno pytanie - Po co mi aktualizacja skoro komp działa idealnie ???
  By mieć potem problemy ???
  Kwestie bezpieczeństwa możecie sobie wsadzić ...wiecie gdzie...
  Od bezpieczeństwa jest zupełnie inny program...
  Stara zasada chińskiego mędrca - Gdy coś działa dobrze to nic nie rób , bo możesz tylko sp......ć :)
 • avatar
  Mi się udało tak mocno na AMEN zablokować aktualizacje że...
  ... nawet ręcznie się jej nie da uruchomić xD


  I święty spokój!, gram, oglądam filmy, przeglądam www, bez durnych aktualizacji.
  Zaloguj się
 • avatar
  ja zejdę z tego świata z 7 na pokładzie...
  robiłem dwa podejścia do 10 i mam dość tego czegoś :)
 • avatar
  Jedna rzecz jest ciekawa. W telefonach ludzie instalują niesprawdzone systemy w wersji beta, również romy zrobione przez użytkowników, które są niesprawdzone pod względem bezpieczeństwa, a jak nie dostają aktualizacji producenta to od razu płacz i narzekanie ze więcej od tej firmy telefonu nie kupię. W przypadku komputerów jest odwrotnie, użytkownicy świadomie wyłączają aktualizacje, a często korzystają z naprawdę starych wersji systemu. Świat nie stoi w miejscu, tylko idzie do przodu i obojętnie co zrobimy to tego nie zmienimy.
  Zaloguj się
 • avatar
  Microsoft, ehhh... ogromny potencjał, ogromne pieniądze, ogromny wpływ na cały sektor IT, dobre pomysły i...
  ... fatalne wykonanie na poziomie małej garażowej firemki.
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  Oczywiście tak niezauważalnie jak wszystkie dotychczas... Czy Pan Kulik musi tak bezrefleksyjnie przepisywać, albo i tworzyć na zlecenie, wszelki marketingowy bełkot. Aż zęby bolą ja się takie coś czyta.
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  W poprzedniej aktualizacji straciłem dane z drugiego dysku i Microsoft miał mnie i innych użytkowników w du..e. Także cóż za wielka łaska, że można odinstalować nieudaną aktualizację.
  Zaloguj się
  -1