Na topie

Windows 10 Anniversary Update + czytnik Kindle = problem

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Windows 10 po aktualizacji Anniversary Update nie chce współpracować z czytnikami Amazon Kindle.

  • Windows 10 Anniversary Update + czytnik Kindle = problem
A A

W kontekście Windows 10 mówiono o kilku już problemach. Producent stara się je na bieżąco eliminować, ale jednocześnie cały czas pojawiają się nowe. Nie obyło się bez nich także w przypadku ostatniej dużej aktualizacji - Anniversary Update.

W ostatnich dniach pojawiło się sporo głosów mówiących o dość nietypowej sytuacji. Okazuje się, ponieważ zostało to już potwierdzone, że komputery z Windows 10 Anniversary Update nie chcą współpracować z czytnikami Amazon Kindle, konkretnie Kindle Paperwhite oraz Kindle Voyage.

W chwili podłączenia czytnika do komputera lub laptopa (poprzez port USB) system przestaje reagować i wyświetla jakże nielubiany Blue Screen of Death (BSOD).

Co ciekawe, jeśli czytnik podłączony zostaje przed uruchomieniem komputera lub laptopa wszystko działa jak należy. Zauważono też, że opisywana sytuacja dotyczy portu głównie USB 2.0, przy korzystaniu z nowszego standardu problem występuje zdecydowanie rzadziej.

Microsoft nie odcina się o tematu, aczkolwiek na ten moment rozwiązania jeszcze nie znalazł.

Źródło: neowin

Odsłon: 10944 Skomentuj newsa
Komentarze

23

Udostępnij
  1. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-08-26 12:30

    "Co ciekawe, jeśli czytnik podłączony zostaje przez uruchomieniem komputera lub laptopa"

    Nie powinno być przed?


    Dlatego na moich maszynach zablokowałem Update, to było oczywiste że Anniversary nieźle namiesza i sprawi nie jeden problem. Ciekawe co oprócz tego i kamerek jeszcze zababrali ludzie od M$.

    Skomentuj

    1. deLillah
      Oceń komentarz:

      -5    

      Opublikowano: 2016-08-26 12:33

      Nie zabrali, a przekierowali ;)

      Skomentuj

  2. Next_Gen_1987
    Oceń komentarz:

    -9    

    Opublikowano: 2016-08-26 12:38

    Tak duże aktualizacje najlepiej jest instalować na czysto, ja tak zrobiłem i zero problemów, poza niedziałającą kamerką Logitecha, ale ponoć ten problem już rozwiązano.

    Skomentuj

    1. behemot
      Oceń komentarz:

      13    

      Opublikowano: 2016-08-26 13:15

      "(...) i zero problemów, poza (...)"

      Skomentuj

    2. Atak Snajpera
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2016-08-26 13:36

      Na czysto? Powiedz to segmentowi biznesowemu!
      http://www.techrepublic.com/article/99-of-businesses-have-not-upgraded-to-windows-10-according-to-study/

      Nic dyiwnego że firmy unikają tego beta-systemu skoro ciągle trzeba robić reinstalki żeby coś wreście zaczeło działać!

      Skomentuj

      1. arnakus
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-08-26 16:55

        Biznes ma wersję Enterprise. Mój komp w pracy pobiera poprawki nie z serwera M$ tylko z wewnętrznego serwera w firmie - średnio po ok. 2 do 3 m-cy po wydaniu gdy na testowym sprzęcie informatycy sprawdzą, że nic złego się nie dzieje. Dużo bym dał aby prywatnie zdobyć legalną wersję Enterprise.

        Skomentuj

        1. barteo1201
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2016-08-27 09:35

          Na szczęście mam wersję z dreamsparka i tam też można blokować aktualizacje. ;)

          Skomentuj

    3. theng
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2016-08-26 14:57

      No rzeczywiście zero problemów. Tylko niedziałająca kamerka, phi.

      Skomentuj

    4. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-08-29 14:35

      na to można sobie pozwolić jak komp jest używany do rozrywki i sobie ponownie wgrasz savegame, albo odczytasz wprost z chmury. niech MS nie robi w trąbę użytkowników i nie każe na nowo konifigurować komputera tylko dlatego, że "na czysto" działa.
      w windows8 czy 7 takich problemów nie ma.

      Skomentuj

  3. pcmasterrace
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-08-26 13:18

    Windows 10 = problem

    fix'd

    Skomentuj

  4. PanWiaderko
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2016-08-26 13:32

    -O W10 za darmo ściagam i narzekam przez rok że wszystko kipsko działa i cały czas są błędy.

    Dlatego warto czasami poczekać trochę zapłacić za działający system i nie denerwować się albo robic formata co update

    Skomentuj

  5. gregu77
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-08-26 13:59

    Eeeeeee, a to nie jakaś bzdura??? Jakoś takich efektów u siebie nie widzę, wszystko działa dokładnie jak działało, czyli bez żadnych problemów. Jedyne co zauważyłem to sekundę dłużej uruchamiający się system wg wskazań 360 TotalSecurity.

    Skomentuj

    1. bo2bik
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-08-29 16:04

      Z windowsa 7 na 8.1 formatowałem komputer a z 8.1 na 10 nie było takiej potrzeby. Na dwóch komputerach działało wszystko tak jak powinno.

      Skomentuj

  6. Moria
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-08-26 14:39

    Nie wiem czy zauważyliście, ale ta aktualizacja założyła nowy katalog Windows, stary przemianowała na .OLD. (Czyli zmiana system podobnie jak Win7, 8 -> Win 10). I nie wszystko przy konwersji wyszło dobrze. U mnie dwa urządzenia (drukarki wielkoformatowe, które miały sterowniki instalowane z wyłączeniem sprawdzania podpisów cyfrowych zostały wywalone. Trzeba było ponownie je zainstalować z wyłączeniem sprawdzania. Jak tak mają działać te aktualizacje to ja dziękuje. A podobno akurat sterowników już zainstalowanych miało to nie dotyczyć, tylko w przypadku nowej instalacji (ale tak było od początku).

    Skomentuj

  7. topiq
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-08-26 15:43

    Mam Kindle PW2, Win 10 AU i żadnego problemu z podpięciem Kindla w trakcie. A to nadal Windows 7 po update, nic na czysto. Może po prostu te Kindle co wieszają Win 10 AU nie mają zaktualizowanego firmware? Chyba że po aktualizacji AU do najnowszej łatki zacznie się ten błąd pojawiać. 3 dni bez internetu byłem, bo jakieś robole przecięły światłowód na pół miasta :/

    Skomentuj

  8. Balrogos
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-08-26 16:16

    A naprawili w tej aktualizacji blad? INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE

    Skomentuj

  9. Fenio
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-08-26 17:20

    Jakie są korzyści z tej aktualizacji ?

    Skomentuj

  10. Detrioux
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-08-26 18:02

    A u mnie nadal nie działają programy domyślne ...

    Skomentuj

  11. blackmark
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-08-26 18:40

    A czy wszyscy ta aktualizacje dostali? Jakoś u mnie na 2 komputerach się jeszcze nie pojawiła. Nie mam wyłączonych aktualizacji tylko cały pozostały śmietnik telemetryczny itp.

    Skomentuj

  12. topiq
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2016-08-27 01:04

    Winny jest firmware 5.8.2 do nowszych Kindle a nie Windows 10 AU. Na 5.6.5 nic mi się nie działo, po updacie do 5.8.2 mam BSy.

    Skomentuj

    1. Pszczola
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-08-27 13:08

      Na wszystkich 3 ostatnich firmwarach Kindla PW2 działał mi z Windows 10 ok.

      Skomentuj

  13. mathias27
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-08-27 09:53

    Witam. Posiadam Kindla 7 i potwierdzam na Windows 10 BSOD, nie sądzę czy to wina firmware gdyż na firmware 5.8.2 i Windows 8.1 nie miałem takiej sytuacji. Zmigrowałem sie od razu na Windows 10 AU i zdziwiłem się bo od paru lat nie widziałem BSOD-ów na moim sprzęcie a tu na dzień dobry :( Nie ma znaczenia czy to USB2.0 czy USB 3.0, reinstalacja dedykowanych sterowników do płyty głównej też nie pomogła.

    Skomentuj

  14. Pszczola
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-08-27 13:06

    U mnie Kindle PW2 podpina się na Windows 10 bez żadnych problemów. Działo się tak ze starym firmawarem Kindla jak i z najnowszym.