Na topie

Windows 10 Home nie pozwala na rezygnację z automatycznych aktualizacji aplikacji

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Komputery Oprogramowanie Systemy operacyjne Tematyka: Windows 10 Producenci: Microsoft

Nie wszystkim się to podoba.

Windows 10 Home sklep

AA

Przesiedliście się już na Windows 10? Jeśli tak i jeśli jest to wersja Home to mamy dla was ciekawą informację, która przynajmniej niektórym z pewnością się nie spodoba.

Jeszcze przed premierą nowej platformy dowiedzieliśmy się, że zablokowana będzie tutaj możliwość wyłączenia automatycznych aktualizacji systemu. Okazuje się, że nie jest to jedyne ograniczenie, jakie nałożone zostało na osoby pracujące z wersją Home.

Na identyczny zabieg zdecydowano się także w przypadku aplikacji pobieranych z oficjalnego sklepu. Również one automatycznie instalować będą pojawiające się łatki.

Producent argumentuje to rzecz jasna troską o użytkowników. Dzięki takiemu działaniu będą mieli oni pewność, że zawsze korzystają z aktualnego oprogramowania, co zapewniać ma im nie tylko bezpieczeństwo, ale i bezproblemową pracę. Pytanie tylko co w przypadku, gdy jedna z takowych aktualizacji wywoła problemy?

Właśnie tego ostatniego obawiają sie przeciwnicy rozwiązania, na jakie zdecydował się tutaj producent. Co ciekawe, w wersji Pro jest już inaczej i tam z automatycznych aktualizacji aplikacji można zrezygnować.

Windows 10 sklep aplikacje aktualizacje

Źródło: news.softpedia, microsoft

Odsłon: 12044 Skomentuj newsa
Komentarze

85

Udostępnij
  1. mikuta
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-08-07 16:48

    No to już gwóźdź do trumny. Po wspaniałych nowinkach o reklamach, doszedł ten news. Przekonaliście mnie. Zostaję przy win 7. Dziękuję!

    Skomentuj

    1. Martines
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-08-07 17:12

      Masz na myśli te reklamy w pasjansie? Przecież to tylko głupia gierka, której nie trzeba instalować, a w sklepiku można znaleźć podobne gry bez reklamy. Dramatyzujesz ;)

      Skomentuj

      1. Kenjiro
        Oceń komentarz:

        -7    

        Opublikowano: 2015-08-07 17:27

        Co to znaczy, że nie trzeba instalować, skoro jest zainstalowana razem z systemem? Raczej 'trzeba odinstalować'...

        Skomentuj

        1. Martines
          Oceń komentarz:

          -3    

          Opublikowano: 2015-08-07 20:54

          Mój błąd, ale nadal nie widzę problemu :)

          Skomentuj

    2. ElitarnyPL
      Oceń komentarz:

      -7    

      Opublikowano: 2015-08-07 17:50

      O nie! Automatyczne aktualizacje i reklamy w pasjansie! Toż to faktycznie gwóźdź do trumny dla Microsoftu!

      Pewnie większość z nas aktualizuje automatycznie produkty z których korzysta, a w pasjansa nie wydaje mi się żebym całymi dniami siedział i żeby jakieś reklamy mi doskwierały, nawet nie uruchamiałem go więc w niczym mi to nie przeszkadza.

      Skomentuj

      1. BariGT
        Oceń komentarz:

        15    

        Opublikowano: 2015-08-07 17:52

        W win7 nie mam reklam i sam decyduje o aktualizacjach. Po co mi taki downgrade?

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          -6    

          Opublikowano: 2015-08-07 21:20

          czyli rozumiem ze nie robisz w ogole aktualizacji ?

          Prawda jest taka ze statystyczny kowalski i tak ciagle instaluje aktualizacje, ale w chwili gdy windows ma robic to sam bez jego wiedzy to nagle jest problem bo przeciez kazdy musi miec mozliwosc wyboru.
          Juz widze jak kazdy uzytkownik w PL siada przed lista aktualizacji i sprawdza ktora do czego sie odnosi, po czym instaluje tylko te ktore uwaza za sluszne.

          Skomentuj

          1. Kiciulek
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2015-08-08 07:06

            tak trudno zrozumieć? To wytłumaczę... - ograniczanie woli użytkownika i furtka do instalowania na naszych komputerach cokolwiek MS zapragnie. Skoro już tak dbali o komfort i czas użytkowników niechcących interesować się własnym systemem, to przecież można było zrobić automatyczną aktualizację i instalację jako opcję która jest domyślnie zaznaczona przy instalacji systemu, a co bardziej pojęty użytkownik mógłby sobie ją wyłączyć i instalować kiedy mu się podoba i co najważniejsze - co mu się podoba. A ile to razy MS wypuszczał łatkę, po której ludzie mieli problemy. Sam przynajmniej kilka razy czytałem o tym także na naszym forum.

            Skomentuj

          2. Marceli
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2015-08-08 08:55

            To kup PRO i tyle.

            Skomentuj

          3. januszb
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2015-08-08 12:04

            No nie no, Marceli taki nie można. Faktem jest, że część użytkowników - w tym ja - po prostu automatyczne aktualizacje ma włączone i reszta ich nie obchodzi. W końcu o to chodzi, żeby sobie d*** nie zawracać obsługą techniczną urządzenia. Chyba, że ktoś ma dużo czasu i wiecznie grzebie w kompie. I ani w 7 ani w 8.1 żadnego problemu mi to nie sprawiło. Z kolei jest też część użytkowników, którzy lubią nad wszystkim panować, OBSŁUGA urządzenia zajmuje im całkiem sporo czasu w porównaniu do UŻYWANIA urządzenia, a co więcej nawet to lubią - i to również trzeba zrozumieć. To tak jak z rowerami - są tacy co jeżdża i tacy co pucują rower w garażu kilka razy w sezonie. Wszystko zależy od dostępnego czasu oraz tego co kto lubi. Jeśli Microsoft dostałby sygnał, że jednak sporo osób chce mieć nad tym kontrolę - to może zmieni parę linijek kodu i udostępni tą możliwość. Ja z drugiej strony rozumiem Microsoft bo o ile ja lubie nieco więcej kontroli nad urządzeniem (choć coraz mniej z tego korzystam bo mi się nie chce i nie mam czasu) - o tyle np. reszta mojej rodziny i żona... Dla nich aktualizacje powinny być obowiązkowo włączone! I w ogóle wyłączone jakiekolwiek możliwości ingerencji w system czy instalowania czegokolwiek! Kto z Was musi panować nad urządzeniami pozostałych członków rodziny, ten wie o czym mówię. Są PRO, którzy powinni mieć kontrolę nad wszystkim. Są zaawansowani amatorzy, którym powinno się umożliwić nieco więcej kontroli. I są tacy, co powinni mieć system owinięty w gąbki jak cela w psychiatryku, żeby niczego nie zepsuli. Takie jest moje zdanie.

            Skomentuj

          4. kitamo
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-08-08 22:48

            wlasnie dlatego dla tych PRO uzytkownikow masz system z dopiskiem PRO. Dla pozostalych ktorych w ogole nie obchodzi system aktualizacji i to na czym sam OS polega, jest wersja HOME . nie jest to ciezko zrozumiec.

            Skomentuj

          5. vitapy
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-08-10 11:07

            Drobna uwaga - w PRO możesz odsunąć w czasie instalację, a nie z niej zrezygnować. Dalej nie masz kontroli nad własnym urządzeniem.

            Skomentuj

          6. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-08-10 11:29

            mozesz zrezygnowac - nie siej fermentu. Mozesz aktualizacje calkowicie wylaczyc.
            Ale jaki jest tego sens ?

            Skomentuj

          7. vitapy
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-08-10 11:54

            Z poziomu ustawień zaawansowanych "Aktualizacja i Zabezpieczenia" ? - no proszę - to tam powinno być, a dostępna jest tylko opcja "Odrocz uaktualnienia". Piszmy o metodach dostępnych na szybko dla Kowalskiego i w miejscach do tego przeznaczonych w systemie.

            Skomentuj

          8. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-08-08 22:47

            Jakie ograniczenie woli ???

            Kup Ferrari i skarż producenta że na gaz przerobic nie możesz.

            Tlumacze jeszcze raz - KUP PRO i problem z głowy.
            Wlasnie po to zrobili 7 wersji windows 10 bys mogl wybrac odpowiednia dla siebie, bo masz wolną wole.

            Skomentuj

          9. januszb
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2015-08-09 00:57

            "Wlasnie po to zrobili 7 wersji windows 10 bys mogl wybrac odpowiednia dla siebie, bo masz wolną wole."

            Aha.... Dobra. Sprzedaj mi PRO w cenie wersji HOME, skoro mam taką "wolną wolę".
            Nie możesz mi sprzedać w tej cenie? Czyli nie mam wolnej woli. Proste.

            I od ile znam i używam Windows, to wersja Professional zawsze była pomyślana do nieco bardziej rozbudowanych środowisk niż Home. Od niepamiętnych czasów nie znajdziesz w wersji Home możliwości podłączenia do domeny, Active Directory itd itd. Home kupujesz do domu albo małego biura na 2 komputerki - Pro kupujesz do pracy, do większego biura, gdzie już jest kilka-kilkanaście komputerów. I oczywiście potrzebujesz wtedy nieco bardziej rozbudowanych narzędzi skoro masz tym zarządzać.
            Więc to nie o to chodzi. Home jest pomyślane do domu a niekoniecznie tylko dla debili - a Pro jest do pracy, biura, bardziej rozbudowanych środowisk a nie stricte dla profesjonalistów.
            "Nie jest to ciężko zrozumieć."

            Skomentuj

          10. raffal81
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-08-09 01:00

            "Aha.... Dobra. Sprzedaj mi PRO w cenie wersji HOME, skoro mam taką "wolną wolę".
            Nie możesz mi sprzedać w tej cenie? Czyli nie mam wolnej woli. Proste. "

            Ty tak na serio ?

            Skomentuj

          11. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-08-09 14:48

            a dlaczego mam Ci sprzedawac wesje HOME w cenie PRO ?
            A dlaczego zaden salon nie chce mi sprzedac samochodu z full wyposazeniem w cenie za wersje podstawową ?
            Dlaczego nie moge jechac na wycieczke z full inclusive w cenie wycieczki podstawowej ?
            Dlaczego gry w edycji specjalnej nie sa sprzedawane w cenie standardowej ?

            Wersja Home od PRO nawet w przypadku windows 7 oraz XP roznila sie dramatycznie - win 10 pod tym wzgledem nie rozni sie tak jak jego poprzednicy ale oczywiscie trzeba narzekac ze garbaci maja proste dzieci no nie ?

            Skomentuj

  2. PROCTON
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2015-08-07 16:50

    O nie! i co zrobię z moim życiem?

    Skomentuj

  3. Blashix
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2015-08-07 16:57

    Przecież można wyłączyć aktualizacje w usługach.

    Skomentuj

    1. Kizi-Mizi
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-08-07 17:34

      W wersji Pro tak. Sprawdzałem. Da się. Odracza się też aktualizacje. W Home... nie wiem.

      Skomentuj

      1. R2rr0
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2015-08-07 22:08

        Ale tu jest mowa o wersji Home okrojonej z wielu rzeczy i tej opcji też brakuje.

        Skomentuj

  4. Kizi-Mizi
    Oceń komentarz:

    15    

    Opublikowano: 2015-08-07 17:00

    Po uj te aktualizacje? Mulą kompa. Nie można wyłączyć i odejść bo... 456 aktualizacji będzie się instalować x czasu. A jak musze wyjść z domu nagle a burza jest, to co? Czasem mi się wydaje, zę takich rzeczy programiści nie testują na własnej skórze. Po co zamulać kompa i zabierać komuś czas? Tym bardziej, ze z aktualizacjami i bez aktualizacji system/oprogramowania działa. No chyba że nie działa to wtedy się coś z tym robi. Ale jak działa oke to po co na to czas marnować?

    Na szczęście w Windows 10 Pro można wyłączyć. Zapewne ktoś opracuje kiedyś jakieś obejście do wersji Home i też będzie można to wyłączyć.

    Wgl są pewne rzeczy, które zabijają wydajność i są jednocześnie upierdliwe, które mnie irytują i które wyłączam z marszu po instalacji:
    - Aktualizacje. W każdym programie. Nie tylko w Windows. Jak będe chciał to sam zaktualizuję. A jak nie to nie.
    - Wstępne ładowanie do pamięci.
    - Indeksowanie dysków/plików.
    - Przywracanie systemu. Toż to jak jechanie samochodem na zaciągniętym ręcznym.
    - Te wszystkie centra zabezpieczeń które informują że aktualizacje i inne szity są wyłączone. No są. Bo je wyłączyłem :)
    - Swoją drogą antywirus to tez niezły muł. Do wersji Win 7 miałem lekkiego Kingsoft Antywirus ale że na nowszych nie działa to na 8,1 nie mam żądnego. I co? I śmiga :) A nie raz mi ludzie przynoszą kompy zaśmiecone jakimś szitem mimo, ze mają różne antywiry. Nic nie zastąpi sprawnie działającego mózgu.

    Sajonara szity :)

    Takie moje wywrotowe przemyślenia :)

    Skomentuj

    1. Kizi-Mizi
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2015-08-07 17:21

      I zapomniał bym o jednym mega upierdliwcu...

      - UAC/Kontrola Konta Użytkownika, który tworzy tego typu scenariusze :)

      UAC: Czy na pewno chcesz uruchomić ten program (upośledzony debilu)?".
      User: Nie, urwa... chciałem się podrapać po lewym pośladku i dlatego kliknąłem dwa razy tą pierdzieloną ikonkę :)

      Ustawienie na OFF i się system o bzdury nie pyta już :) Jak za czasów zanim wyszła Vista.

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        -5    

        Opublikowano: 2015-08-07 21:27

        przeciez mozesz kupic wersje PRO, w czym jest problem ?
        Home jest dla totalnych uzytkownikow a nie ludzi ktorzy sprawdzaja co jaka aktualizacja daje.
        Masz prawo wyboru bo windowsow 10 bedzie kilka wersji wiec po co ta piana ?

        Skomentuj

    2. NiemcyMnieBija
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-08-07 17:46

      Co do antywirusa to się zgadzam w 120%. Najlepszy to mózg, tak mówię wszystkim którzy pytają o antywirusa. O dziwo najczęściej dostaje do naprawy laptopy, które mają tyle syfu z różnych aplikacji ( jak się jedzie dalej > dalej > dalej > ok tak tak jest ) i klikania w reklamy typu " Wygrałeś iPhona6, kliknij! " że wolałbym nie mieć takiego laptopa wcale niż go używać. Ale ich pierwsze żądanie? "Daj pan dobry antywirus bo wirusy mam" całe szczęście, że tacy ludzie są bo mam z tego pieniądze.

      Skomentuj

      1. Kizi-Mizi
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2015-08-07 17:48

        Ja tak samo :) Te same pytania. Ludzie wiedzą w antywirusy a to jest efekt placebo po części. Zawsze pare zł jest dzięki temu :)

        Skomentuj

    3. ElitarnyPL
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-08-07 17:56

      Jak masz wyłączone aktualizacje i uruchamiasz je raz do roku kiedy Cię chcica złapie, to nic dziwnego że aktualizacji jest sporo i instalują się x czasu, to jest przesadyzm. Panowie czasy Xp i 7 mijają, jest coraz więcej zagrożenia w internecie to i aktualizacje muszą być częściej wypuszczane.

      Skomentuj

      1. Kizi-Mizi
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2015-08-07 18:03

        Wgl ich nie uruchamiam. Miałem okazję pracować w szkole i w biurze z kompami aktualizującymi się na bieżąco. Dziękuję. Postoję :) Aktulizuję ręcznie wybrane aktualizacje lub wymieniam programy na nowsze wersje także ręcznie jak uznam, ze potrzebuję. Czyli rzadko.

        Pamiętam, że w 2012 zainstalowałem ręcznie Service Pack 1 do Windowsa 7. Bo jakaś gra wymagał żeby chodziło. Chyba Far Cry 3. I tylko dlatego. Do Visty jakieś dwie poprawki KB do zarządzania ramem doinstalowałem. Do Offica kiedyś Service Pack. Tak wyglądają moje aktualizacje :)

        Komputer jest dla mnie a nie ja dla niego. Jak go wyłączam to wyłączam i nie będę czekał jak coś niepotrzebnego do funkcjonowania będzie instalował.

        Skomentuj

        1. QraJr
          Oceń komentarz:

          -6    

          Opublikowano: 2015-08-07 19:14

          Tak skrajny debilizm i jeszcze się tym chwali.....

          Skomentuj

          1. Kizi-Mizi
            Oceń komentarz:

            5    

            Opublikowano: 2015-08-07 19:28

            Wypracowałem sobie system lata temu. Nie muszę mieć wszystkiego zaktualizowanego. Dla mnie liczy się sztuka. Sprawnie działający Windows i sprawnie działający Windows z aktualizacjami to dla mnie jedno i to samo. Mam swoje priorytety a bycie na topie z aktualizacjami jest dla mnie żadnym priorytetem. Dla mnie liczy się szybkość, czas i to że coś jest na każde zawołanie anie że musze czekac minutę na wyłączenie systemu. Ma się wyłączać 5 sekund a w trakcie pracy zero mielenia dyskiem. Zero. Jeśli dla Ciebie posiadanie własnego zdania to debilizm to w takim razie jestem debilem :) Trudno :)

            PS. Ja Cię nie obrażam... więc zachowaj kulturę... Bo takie teksty akurat nie o mnie źle świadczą...

            Skomentuj

          2. QraJr
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2015-08-08 09:19

            Ile czasu oszczędzisz jak jakiś syf zaszyfruje ci wszystkie dane albo zawinie kasę z banku? Blaster był świetnym przykładem bo zamykał kompy i ludzie widzieli że coś mają. Teraz taki biedak jak ty jest częścią botnetu nawet o tym nie wiedząc ale słabe chodzenie kompa zwala na aktualizacje windowsa....

            Już od dawna piętnuje ludzi który samozwańczo nazywają się power userami później wypisują takie brednie jak ty.

            Skomentuj

          3. Kizi-Mizi
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2015-08-08 12:39

            Zajmuje się kompami od 1998r. Jak by było coś nie tak to bym nie pisał tego co pisze. Moje kompy chodzą okej. A jak nawet coś mmi weszło co nie ma wpływu na działania mojego kompa (zawsze jest taka możliwość) to weszło i jakoś z tym żyję. A może nie weszło. W każdym razie kasa w banku jest, piszę tu więc jakoś sprawnie funkcjonuję. Systemy na moich kompach chodzą sprawnie. A jak chcesz sobie aktualizować to sobie aktualizuj. Nie zabraniam Ci. Twój sprzęt, Twoje życie, nie moja brocha. Ale pozwól że w moim do mu będzie po mojemu a nie po Twojemu :) Ja nie muszę robić jak wszyscy tylko tak jak sam uważam. A jak uważam, napisałem wcześniej....

            PS. Lapka z Win 8.1 mam od lutego. Jedna infekcja na włsane życzenie. Lapka z Win 7 mam od stycznia 2012r. Dwie infekcje. W żadnym wypadku antywirus nie pomógł. W żadnym wypadku nie musiałem stawiać Wina od nowa. Dziękuję za uwagę przyjacielu :)

            Skomentuj

          4. Kizi-Mizi
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-08-08 12:53

            Jestem użytkownikiem, który lubi miec kontrole. Kiedy wszystko dzieje się kiedy ja chce, lub nie dzieje się wgl. A nie kiedy coś leci z automatu. I mam tak jak chcę/lubię :) Jeśli to debilizm to jestem debilem. Trudno :)

            Skomentuj

      2. Kizi-Mizi
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2015-08-07 18:07

        Nie twierdzę, ze mająnie być wypuszczane częściej/rzadziej tylko, ze wolę mieć wpływ na to czy chcę pracować na super bezpiecznym aktualnym mule czy na minimalistycznym żwawym i szybkim ścigaczu który być może jest mniej bezpieczny. Jestem użytkownikiem zaawansowanym i jak coś się zrobi to sobie poradzę i wolę mieć za tę cenę komfort pracy. Jak ktoś jest laikiem to nawet nie będzie widział, że można wyłączyć aktualizacje i będzie z tego korzystał.

        Skomentuj

    4. soulburner
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-08-07 18:39

      - Aktualizacje instalowane na bieżąco instalują się szybko. To właśnie kiedy stwierdzasz, że po 2 miesiącach może by tak je wrzucić powstaje scenariusz z rzeźbieniem nad zaległymi 456 update'ami
      - dzięki wstępnemu ładowaniu do pamięci wszystko działa szybciej, co w tym złego? Wolisz wolniej, rozumiem... nie, nie rozumiem :D
      - indeksowanie plików: dzięki temu szukajka w starcie szybciej znajduje program, który chcesz uruchomić. Źle? Chyba nie. Indeksowanie odbywa się tylko w kilku lokacjach w folderze użytkownika. Jeśli chodzi Ci o opcję dot. indeksowania dostępną we właściwościach dysku, to pomimo zbieżności nazw dotyczy ona przestarzałej, nie używanej już usługi i pozostała tam chyba tylko po to, aby denerwować ludzi ;)
      - Przywracanie systemu: punkty tworzą się bardzo rzadko, najczęściej przed instalacją łatek z Windows Update. Ale wiadomo, w przypadku jakiejś padaki systemu zawsze lepiej postawić go od nowa ;)
      - W centrach zabezpieczeń wyłącz komunikaty o tym, że powyłączałeś zabezpieczenia i problem z głowy :D
      - microsoftowy antywirus jest całkiem niezły, ale... owszem, wystarczy mieć trochę mózgu by móc z tego typu oprogramowania zrezygnować całkowicie
      - UAC to akurat świetna rzecz. Na przykład: coś wlazło do systemu i chce uruchomić jakiegoś execa. Nagle wyskoczy Ci komunikat, czy na pewno chcesz to zrobić. Ale tego nie robiłeś, więc klikasz Anuluj i jesteś bezpieczny ;) Wyobraź sobie, że w Linuksach nie tylko coś a'la UAC jest częściej, to jeszcze za każdym razem trzeba wpisywać hasło :D

      Skomentuj

      1. Kizi-Mizi
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-08-07 18:49

        To ze coś jest nie oznacza, ze muszą z tego korzystać. Kto będzie chciał korzystać ten będzie korzystał. Kto nie ten nie. Jestem minimalistą. System ba być żwawy bez zbędnych procesów w tle, bez mielenia zyskiem, bez czekania. 100% bezpieczny być dla mnie nie musi. Jak się sypnie to odratuje lub postawię na nowo. Lubie miec kontrole tak, ze wszystko się robił wtedy ja chcę anie jakaś firma czy program. Mam odmienna zdania i tyle :) Każdy ma prawo mieć swoje.

        PS: Jak napisałem nie aktualizuję Windowsa z neta z automatu więc żadne kolejki mi się nie tworzą. Zainstalowałem DWIE poprawki KB do Visty i jedynie Service Packi ściągnięte ręcznie długo po premierze. Złe wspomnienia są z kompów aktualizowanych właśnie na bierząco w dodatku z przywracaniem systemu.

        Skomentuj

        1. arrancar
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-08-07 21:07

          Weź sobie postaw system na ssd pod minimum sata III, albo na jakimś pcie/m2 i nie będzie mielenia dyskiem i będzie żwawo. Nawet z procesami w tle. No chyba, że jedziesz na jakimś starszym atomie/ odpowiedniku amd :)

          Skomentuj

          1. Kizi-Mizi
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2015-08-08 03:32

            Już dawno komputery z netem maja system na SSD. 7 i 8,1. A jak wiem jak wyłączyc zbędne procesy w tle i bzdurne usługi to juz dawno z tej wiedzy skorzystałem. jeśli mam mieć system na SSD z zamulaczami i system z be zamulaczy na SSD to wole to drugie i tak właśnie mam. Jestem oszczędnym minimalistą (nie biedny, stać mnie na sprzęt taki jak SSD) i żadne bzdurne aktualizacje w tle mi nie będa chodziły. Na szczęście w tym popierdzielonym państwie jak cos jest dostępne to nie trzeba z tego korzystać. Dzięki temu nie używam aktualizacji, przywracania, fullhd, AA a z innej beczki: telewizji czy samochody który jest bogiem współczesnego społeczeństwa...

            Skomentuj

        2. kitamo
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-08-07 21:30

          kup win 10 pro i po problemie.

          Skomentuj

          1. Kizi-Mizi
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-08-08 03:33

            O tym juz pisałem...

            Skomentuj

          2. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-08-08 22:50

            i dalej nie widzisz ze jestes jednym z nielicznych ktorym to nie pasuje. Dlaczego wiec unieszczesliwiasz sie na siłe wersja HOME zamiast wybrać pro skoro tak bardzo Ci na tym zalezy ?

            Skomentuj

          3. Kizi-Mizi
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2015-08-09 02:13

            Czy ja gdziekolwiek napisałem, że wybrałem wersję Home? Nie. Nie wybrał bym czegoś co ma mi przeszkadzać w trakcie obsługi komputera.

            Gdzieś u góry user januszb napisał zdanie na temat blokady możliwości wyłączenia aktualizacji w tej wersji. Nie będę pisał tego ponownie. Odsyłam do jego postów. Pokrywa się to z moim zdaniem.

            Skomentuj

          4. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-08-09 14:43

            ale obaj jestescie w bledzie a Ty powielasz to co on napisal.
            Po prostu obaj nie powinniscie w ogole uzywac wersji HOME a wersje PRO i tyle.
            Ot cała filozofia, wiec pytam ponownie - po co bic piane ?

            Skomentuj

          5. Kizi-Mizi
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-08-09 17:11

            Umiesz czytać ze zrozumieniem??? Nie pisałem nigdzie że używam Home. NIE UZYWAM WERSJI HOME I NIE BĘDĘ JEJ UŻYWAŁ. Co nie znaczy że wywalanie opcji wyłączenia aktualizacji jest sensowe. Bo nie jest... I o to mi się rozchodzi. Bo w gruncie rzeczy dużo ludi będzie miało Home, nawet Ci którzy ogarniają kwestie konfiguracji, bo kupią akurat lapka z takim system, bo nie każdego stać aby szastać kasą. jezu...

            Skomentuj

          6. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-08-10 11:28

            ale po co sie rozpisujesz skoro sam czytac nie potrafisz - napisalem wyraznie : dla tych ktorzy chca tej funkcjonalnosci jest wersja PRO.
            Jesli nie zamierzasz uzywac HOME to po co sie produkujesz ?
            Jaki to ma sens ?

            Skomentuj

    5. vitapy
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-08-10 11:21

      To nie żadne wywrotowe przemyślenia, to właśnie z powodu braku kontroli nad urządzeniem tablet z Win8.1 poszedł w odstawkę (gratulacje Microsoft) gdy na szybko chciałem coś sprawdzić, to spędziłem parę dobrych minut na oglądaniu instalacji poprawek które były "przeterminowane" w urządzeniu i ważniejsze od woli użytkownika. Konkurencja jest zadowolona, mam inny tablet który zawsze jest dostępny. Rynek to zweryfikuje.

      Skomentuj

  5. Author
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2015-08-07 17:39

    Ja nie musze mieć 10 posiedze jeszcze rok na 7ce i zobacze co się będzie działo jak dalej 10 to bedzie taka kupa to bede siedział na 7 do oporu

    Skomentuj

  6. BariGT
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-08-07 17:51

    Niektórzy lubią byc trzymani za rękę (twarz). Ja to rozumiem

    Skomentuj

  7. PL_SBX
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-07 17:52

    Zostanę na 8mce...

    Skomentuj

  8. prime27pl
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2015-08-07 18:01

    Wielkie halo ....

    Skomentuj

  9. Hedrox
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2015-08-07 18:37

    Home jest dla typowych, casualowych użytkowników, którzy nawet nie grzebią w takich rzeczach a chcą by wszystko było tip top. Brak możliwości przypadkowej zmiany (np przez maleware) jest ok.

    Dla tych bardziej ogarniętych jest Pro i odpowiednie opcje.

    Proste jak konstrukcja cepa i zgadzam się z tym rozwiązaniem. Jest logiczne.

    Co do reklam, to przecież tylko opcjonalny pasjans i to jeden z wielu. Nie odmówię im jakiegokolwiek zarobku, skoro system darmowy.

    Skomentuj

    1. vitapy
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-08-10 11:25

      Dla ogarniętych jest PRO ? Może jednak poczytaj jakie są różnice pomiędzy tymi wersjami - polecam taką lekturę, a z pewnością ogarniesz swą wiedzę na poziom pro :)

      Skomentuj

  10. anathema77
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-08-07 19:24

    po prostu wersja home to poligon doświadczalny dla aktualizacji .... żeby wiedzieli co mogę puścić na wersje windows enterprise - gdzie nie mogę sobie pozwolić na babole

    Skomentuj

  11. Fiona
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2015-08-07 20:05

    Ja rozumiem gdyby Home było darmowe, albo dodawali w warzywniaku do ziemniaków z afryki.

    Ale blisko 500 zł i nie mam nic do powiedzenia....

    panowie z ms pocałujcie mnie poniżej pleców, ja za takie win10 podziękuję

    Skomentuj

    1. prime27pl
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2015-08-07 20:24

      Może jeszcze maja ci dopłacić ? jest darmowy dla użytkowników 7 i 8 .

      Skomentuj

        1. prime27pl
          Oceń komentarz:

          -3    

          Opublikowano: 2015-08-07 21:16

          A laskę mi robią ? nie to wrócę do 8 .

          Skomentuj

          1. prime27pl
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-08-07 21:16

            " łaskę " :D

            Skomentuj

        2. kitamo
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-08-07 21:22

          a widziales jak obecnie dziala licencja ? przeczytales chociaz ?

          Skomentuj

      1. Fiona
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2015-08-08 09:07

        Prime27pl ty nie masz mózgu ???
        Bosze skąd się tacy wyborcy PO biorą...
        Skup się postaram Ci się wytłumaczyć.
        Skup się !!!
        Za win7, lub win8 musiałeś zapłacić - czyli nie były darmowe.
        Nadążasz ???

        Jak przejdziesz na win10 i zostaniesz stracisz prawo do korzystania z 7 i 8
        Nadal nadążasz ???

        A teraz najtrudniejsze: po protu wymieniasz win7, lub 8 na 10.
        Nowe nie jest lepsze - to nie samochód także nie jest za darmo.....

        Teraz odpocznij, dalszy ciąg jutro, bo nie przyswoisz tyle na raz....

        Skomentuj

        1. prime27pl
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-08-08 21:39

          Mózg mam widać lepszy od twojego .Kultura też słaba u ciebie .Zlewam to co piszesz więc daruj sobie te swoje lekcje .Na PO nie głosowałem ale ty chyba masz jakąś partie .Skąd się takie mądrale biorą...zachowaj swoja wiedze dla siebie .Bez odbioru .

          Skomentuj

        2. prime27pl
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-08-08 21:43

          A i Jeszcze to dla ścisłości : Za 8 dałem 350 - docenia sie czyjąś prace ale ty widać chcesz wszystko za darmo.Nadążasz ? Przeszedłem na 10 i nie będę wracać do 8 .Nadążasz ? Wymieniam za darmo...Nadążasz ? Nowe jest lepsze Nadążasz ? Więcej nie tłumacze bo po co skoro ty i tak nie ogarniasz .

          Skomentuj

          1. Fiona
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-08-09 13:25

            Nic własnego nie mogło dziecię wymyślić, stać cię tylko na małpowanie po mnie ???
            No ale jak na ciebie do skok jakościowy że ho, ho

            Bo za parę lat zaczniesz samodzielnie myśleć - a ja nobla za to dostanę :)

            Skomentuj

          2. prime27pl
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-08-09 14:24

            :D co ty powiesz .Ja zarabiam na siebie i doceniam czyjąś prace a nie płacze bo mi za darmo nie dali .Nobel ? super jeśli zasłużysz .

            Skomentuj

        3. kitamo
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2015-08-08 22:55

          A ja kupilem winxp i nie ma teraz supportu - czyli powinienem skarzyc MS bo nie supportuja tego systemu juz ? przeciez za niego zapłaciłem.
          nie ogarniasz chyba tego ze niedlugo podobnie bedzie i z win7 ktory zostanie bez supportu, a teraz masz okazje przejsc na win 10 ZA DARMO.
          Jak skonczy sie support dla Win7 to mozesz go sobie w buty wsadzic lub dalej tłuc w pasjansa bez reklam i cieszyc sie tym ze dalej masz system za ktory zapłaciłes kilka lat temu i dalej nalezy do Ciebie.

          Skomentuj

          1. prime27pl
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-08-09 07:10

            Przejdzie jak będą dodawać do kartofli z Afryki .

            Skomentuj

  12. prime27pl
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2015-08-07 21:10

    Trochę śmieszna sprawa :D a gier też nie chcecie aktualizować ? Od lat mam automat w telefonie , w konsoli teraz w pc i nie widzę problemu .

    Skomentuj

      1. prime27pl
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2015-08-07 21:18

        Kwestia podejścia , dla mnie bez znaczenia , na pc tylko gram i net więc ...

        Skomentuj

  13. radex126
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-07 21:34

    Witam panowie bf 4 chodzi wam normalnie na 10 bo u mnie tnie kompletnie nie idzie grać

    Skomentuj

    1. BariGT
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-08-07 21:47

      czekaj na DX12 XD

      Skomentuj

    2. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-08-08 22:57

      BF4 na win 1O o dziwo dostaje u mnie z 20-25 fps wiecej niz to co bylo na win8. Moze kwestia sterownikow, ale na bank nie ma problemu z przycinaniem.

      Skomentuj

  14. sledz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-07 22:16

    Tak patrze na tego pasjansa i nigdzie reklam nie widzę...

    Skomentuj

  15. Next_Gen_1987
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-08-07 23:38

    Dziwne... W przeszłości M$ często wydawało poprawki, które powodowały BSOD'y albo inne problemy, a tu teraz takie cosik.. Zostaję przy W7/8.1

    Skomentuj

  16. shoken
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2015-08-08 06:04

    Chyba gorzej by było jakby aktualizacje były na abonament dla tych co przesiedli sie z win 7 i 8 a nie że są automatyczne.To jest dobrze że są automatyczne i nie da sie ich wyłączyć.Po co komputery mają robić w botnetach.A zawsze jest tak że zaktualizowany system jest mniej podatny na bycie zombie.

    Skomentuj

    1. BariGT
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2015-08-08 09:27

      Jeśl.i uważasz, że w pełni updatowana winda nie może być zombie to gratuluje bystrości. Płatne łatki? spokojnie, wszytsko w swoim czasie.

      Skomentuj

      1. shoken
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2015-08-08 10:50

        Nie napisałem że nie może być,napisałem że zaktualizowany system jest mniej podatny na różne "security breaches".

        Skomentuj

  17. shoken
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2015-08-08 06:16

    Raczej sie powinno robić odwrotnie niż większość tu pisze czyli po włączeniu kompa najpierw sprawdzić czy są jakieś aktualizacje,jak są to zainstalować i póżniej dopiero korzystać z systemu.

    Skomentuj

    1. vitapy
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-08-10 11:30

      Super pomysł - np. chcesz zobaczyć o której odjeżdża Ci pociąg, a tu bęc - ServicePack

      Skomentuj

  18. ivilski
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-08 08:47

    Drogi benchmarku. Cieszę się bardzo, iż w końcu zrobiliście łaskę i poinformowaliście nas o tym, że nie można wyłączyć automatycznych updatów w wersji Home. Pragnę zauważyć, że napisałem to w jednym z komentarzy, pod pewnym artykułem z waszej strony. http://www.benchmark.pl/aktualnosci/z-jakich-systemow-operacyjnych-korzystaja-polacy.html

    Skomentuj

    1. R2rr0
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-08-08 10:45

      Oczekujesz poklasku? Zmartwię cię - tutaj jest mowa nie o aktualizacjach systemu, ale aplikacji oferowanych w sklepie. Czytaj zatem dokladnie, a pózniej komentuj, zwłaszcza wtedy gdy chcesz błysnąć. Tym razem nie wyszło, ale może kiedyś :)

      Skomentuj

  19. studionti
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-09 10:29

    WOW, pełna customizacja...

    Skomentuj

  20. lucjanos
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-09 18:27

    Fiona tu bzdury pisze. Zgadzając się na upgrade do Windows 10 NIE TRACIMY prawa do wcześniejszej wersji systemu. Po dezaktywacji Windows 10 możemy sobie postawić z powrotem Win 7 lub Win 8. Wyczytałem taką informację na forum Microsoftu.

    Skomentuj

    1. vitapy
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-08-10 11:38

      Polityka informacyjna Microsoft na piątkę ;) - info od sąsiadki Malinowskiej

      Na marginesie, pada płyta główna - wymiana i no way, to nie ten sam sprzęt, bo klucza do systemu nie znasz, a identyfikator instalacyjny się zmienił. Masz inny komputer czy ten sam - pytanie za 400 PLN :)

      Skomentuj

      1. lucjanos
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-08-10 13:57

        Pada Ci płyta i zmieniasz na nową, to tracisz licencję na nowego Windowsa w wersji upgrade. Nie aktywujesz systemu nawet stawiając go na znanym Ci kluczu, ale możesz spokojnie wrócić do Windowsa sprzed upgrade'u, zależnie co kto miał, 7 czy 8. Takie są zapisy nowych warunków licencji OEM.

        Skomentuj

  21. eye-on-eye
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2015-08-10 03:13

    Jak tak dalej pójdzie to niedługo, żeby ruszyć myszką trzeba będzie dopłacić do wersji UBER PRO :D Niezły syf się z tych łind robi, a niektórzy jeszcze tego bronią (sic!!!)