Na topie

Windows 10 nie potrafi dobrze wykorzystać procesorów AMD Ryzen [AKT.]

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Procesory

Procesory Ryzen jeszcze borykają się z tzw. problemami wieku dziecięcego. Microsoft zobowiązał się do wdrożenia stosowanych poprawek.

  • Windows 10 nie potrafi dobrze wykorzystać procesorów AMD Ryzen [AKT.]
A A

Procesory AMD Ryzen wywołały mieszane uczucia – z jednej strony oferują rewelacyjną wydajność w półprofesjonalnych zastosowaniach, ale z drugiej wyraźnie odstają od konkurencji w grach. Okazuje się, że problem z grami może wynikać z niepoprawnej obsługi nowych układów przez system Windows 10.

W sieci pojawiły się informacje, jakoby najnowszy system Microsoftu niepoprawnie korzystał z technologii wielowątkowości SMT (Simultaneous Multithreading), co w efekcie prowadzi do problemów z przydzielaniem zadań, gorszej wydajności rdzeni logicznych i w efekcie spadków wydajności w niektórych zadaniach – w tym właśnie w grach.

Dobra wiadomość jest taka, że Microsoft już rozpoczął prace nad wyeliminowaniem błędu i wkrótce powinniśmy otrzymać stosowną poprawkę – być może pojawi się ona już we wtorkowej aktualizacji systemu (March’s Patch Tuesday).

Każdy nowy sprzęt boryka się z tzw. problemami wieku dziecięcego. Podobnie jest w przypadku procesorów AMD Ryzen, które korzystają z całkowicie nowej mikroarchitektury. Poszczególni producenci muszą dopracować sprzęt i oprogramowanie i dopiero wtedy powinniśmy poznać pełnię możliwości nowych układów „czerwonych”. Czy wydajność rzeczywiście wzrośnie? Pewnie wkrótce się przekonamy.

 

Aktualizacja 15.03.2017 10:45

AMD odniosło się do informacji o rzekomych problemach z działaniem procesorów Ryzen pod systemem Windows 10 - problem z przydzielaniem zadań i spadkami wydajności jednak nie występuje. Producent zaleca jednak korzystanie z planu energetycznego „wysoka wydajność”, co może wpłynąć na lepsze osiągi procesora.

Wychodzi więc na to, że informacje o rzekomej poprawce były nieprawdziwe i część portali (w tym i my) przekazało błędną informację.

Źródło: Guru3D, Twitter, AMD

Odsłon: 14693 Skomentuj newsa
Komentarze

51

Udostępnij
  1. mutissj
    Oceń komentarz:

    -27    

    Opublikowano: 2017-03-10 11:02

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Bardzo mi przykro z tego powodu !

    Skomentuj

    1. Foxy the Pirate
      Oceń komentarz:

      25    

      Opublikowano: 2017-03-10 11:12

      HT działało od razu? Co?
      Tak naprawdę to dopiero Haswell miał ogarnięte w miare HT...

      Skomentuj Historia edycji

        1. musslik
          Oceń komentarz:

          6    

          Opublikowano: 2017-03-10 11:28

          Kiedyś faktycznie bywały problemy z wydajnością przez HT i wielu przypadkach wyłączenie tego pomagało ale to było ze 12 lat temu...

          Skomentuj

          1. kitamo
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-03-10 12:44

            od czasów I7 nie ma zadnych problemów z implementacją HT, ostatnie to były za czasów windows XP jeszcze i to w jego początkowym stadium.

            Skomentuj

          2. mutissj
            Oceń komentarz:

            -4    

            Opublikowano: 2017-03-10 13:43

            Mi tam dobrze Core i7-4790K działał rok czasu z Windows XP :)

            Skomentuj

          3. Smuga
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2017-03-15 10:52

            Rok to rok qyrva - jednostka czasu.

            Skomentuj

        2. BrumBrumBrum
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2017-03-10 14:33

          ja swego czasu kupiłem cpu intela o nazwie ..... prescot. totalnie nieudana konstrukcja. proces 90nm, jeden rdzeń, pierwsze konsumenckie HT, i ..... potężne pasożytnicze upływności prądowe, i 130W wydzielanej mocy. i powiem że HT im totalnie nie wyszło. to co działało mi wcześniej na celeronie bez HT, na tym prescocie potrafiło się wywalać. procek 32bit, system to winXP prof, oczywiście 32bit. ale winxp prof był też dostępny w wersji 64bit. wiedzieliście? :) ja widziałem na własne oczy :D

          Skomentuj

          1. mjwhite
            Oceń komentarz:

            -9    

            Opublikowano: 2017-03-10 16:40

            prescott? pierwsze konsumenckie HT? Przestań kłamać AMD ci za to płaci?

            Skomentuj

          2. arnakus
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-03-10 19:36

            Pierwsze HT było w Pentium IV - Nortwood 3,06 GHz.
            https://pl.wikipedia.org/wiki/Pentium_4

            Skomentuj

          3. BariGT
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-03-15 12:26

            Problem z HT polega na tym, ze aby mialo jakikolwiek sens to procesor musi miec BARDZO MOCNY pojedynczy rdzen. P4 to absolutna katastrofa pod tym wzgledem, dlatego HT nie mialo tu znaczenia.

            Skomentuj

          4. BariGT
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2017-03-15 18:08

            Jesli uwazasz, ze Core i5 6500 jest niecałe 2x szybszy od zabytkowegpo P4 to nie mamy o czym rozmawiać.

            Skomentuj

          5. mjwhite
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-03-15 20:16

            Bredzisz głupoty, P4 z HT (miałem 2.4C) dawał fajny komfort pracy w widowsie, co z tego że duron wygrywał w 3dmarku jak po włączeniu skanowania antywirem komputer przestawał odpowiadać, a na P4 z HT dalej można było spokojnie pracować.
            Ile razy włączałem prime95 i wygrzewanie żeby sprawdzać stabilność po OC(obciążał 1 wątek) i dalej spokojnie używałem komputera. Na athlonie/duronie tak się NIE DAŁO.

            Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2017-03-10 12:43

        ekhem troche cos przesadziłeś. Haswell dopiero miał dobrze działające HT ?? przecież HT nie zmieniło się w nim w stosunku do poprzedników. Co za głupoty wypisujesz.
        Jakos na 2600k HT działało mi tak samo jak na innych późniejszych CPU, co za magia.

        Skomentuj

    2. Bartonidas
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2017-03-10 11:41

      A jakie innowacje wprowadzał Intel w przeciągu ostatnich kilku dobrych lat? Co generacje wydajność marginalnie wzrasta o te pare % względem wcześniejszej generacji. Układy właściwie o tych samych właściwościach, bazujące zawsze na wcześniejszym tworze, jedynie proces technologiczny się zmienia, to co sie dziwić, że nie ma problemów z kompatybilnością. Jednak myślę, że i tak po update'ach software Ryzen jedynie dogoni Intela, nie będzie rewelacji. No, bo jak monopolista Intel może pozwolić na coś takiego. Sypnie mamoną tu i ówdzie i pozamiatane :P Chyba zostanę jeszcze przy swoim i5-4670K.

      Skomentuj

      1. BrumBrumBrum
        Oceń komentarz:

        28    

        Opublikowano: 2017-03-10 14:37

        intel wprowadził wiele innowacji :) pierwsza, to 64bit jak AMD wypuściło to jako pierwsze. druga to kontroler RAM wszyty w CPU, po tym jak AMD wypuściło to jako pierwsze. trzecia to zintegrowana grafika, po tym jak AMD jako pierwsze wypuściło APU :) ach zapomniałem jeszcze jak intel wypuścił pierwszego dwurdzeniowca, tyle że to były dwa osobne CPU pod jedną blachą, które gadały ze sobą przez wyprowadzone na zewnątrz nóżki :) ale wcześniej to AMD wypuściło dwurdzeniowca. No cóż, Intel wprowadził bardzo wiele innowacji :)

        Skomentuj

    3. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2017-03-10 14:31

      no tak , intelowi wszystko "od razu wychodzi". bez przesady. jak się przesiadłem na haswella w kompie pewnej znanej marki, to się okazało że co chwila był fix do flash biosa (a raczej uefi), bo trzeba było co chwila aktualizować mikrokod, i przez ok. rok było takie bujanie że co miesiąc lub dwa były fixy do biosa, i do windowsa z opisem 'haswell'.

      ja tam spokojnie poczekam, popatrzę, we wrzątku nie siedzę :) testy syntetyczne pokazują moc. nie widzę powodu by ryzeny były gorsze od inteli, a lepsze są na 100% w dwóch sprawach, 1. cena, 2. energooszczędność, przy zbliżonej mocy. ryzen to nie kocioł parowy o nazwie buldozer który topił kable z zasilacza.

      Skomentuj

      1. Himoto
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-03-11 01:47

        Ogólnie Ryzen wygląda na bardzo udaną konstrukcję [mowie o 1800X] oceniam na bazie dużej ilości testów, gdyż jeszcze nie przewinął mi się przez ręce [ale jest szansa że za około 3 tygodnie będę kompa na nim składał].

        Wydajność w grach? Hm... w FHD mocno za intelami, w QHD różnie, w 4K potrafi momentami pokazać lepszy FPS od 7700K. Ale kto kupuje 8 rdzeniowca do gier?

        Niedawno trafiłem na prywatny test na Titan X[P] i AMD Radeon Pro Duo w grach, wyniki pokazały że procek Intela 6950x przegrywał z 1800x [oba nie kręcone] ale tylko na Pro Duo, tam gdzie leciało na Titanie to właśnie 1800x był mocno w tyle. Lecz ciężko to brać na poważnie, gdyż testy prywatne często są naciągane :)
        Podsumowanie testera iż najprawdopodobniej karty NV jeszcze nie współdziałają z prockami AMD w pełni poprawnie, też można puścić mimo uszu widząc co się dzieje na RX 480 w grach.

        Jak wygrzebię linka z historii to podrzucę :) bo test wyglądał naprawdę ciekawie :)

        Skomentuj

  2. voxcordi
    Oceń komentarz:

    -7    

    Opublikowano: 2017-03-10 11:21

    Cóż... Nie trzeba było się upierać by Ryzen działał tylko z Win 10 :-/

    Skomentuj

    1. Bartonidas
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2017-03-10 11:50

      Działa również na starszych systemach. 7 generacja Intela też jest skierowana pod Windows 10, a również nic nie stoi na przeszkodzie postawienia maszyny na 7 generacji i Windows 7 . Jedynie trzeba mieć na uwadze, że np. taka 7gen pod Windows 7 nie obsłuży Turbo Boost 2.0, w przypadku Ryzen'a też pewnie jakaś pierdoła może nie działać w pełni.

      Skomentuj

    1. Alcedo1
      Oceń komentarz:

      31    

      Opublikowano: 2017-03-10 11:41

      Typowy przedstawiciel gatunku gimbazy - taki wzorcowy "egzemplarz". Nadaje się do przysłowiowego słoja z formaliną i do wystawiania w muzeum.

      Skomentuj

      1. Gothar
        Oceń komentarz:

        24    

        Opublikowano: 2017-03-10 12:16

        szkoda formaliny

        Skomentuj

        1. saser
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-03-15 12:11

          ... i słoika. Zawsze może się przydać na kiszone ogórki.

          Skomentuj

    2. Preston2009
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2017-03-10 12:31

      Za rok to i AMD będzie oferował jeszcze lepszy sprzęt.
      Sprawdzoną to ja mam jedynie niezawodność AMD. Intelowski twór pada po 10 latach gdzie AMD żaden. Tylko zasilacze wymieniane. Po 20 zestawów amd i intel. 5 niebieskich poszło na śmietnik. Znajomym na Intelu także padł chipset. Płyta kosztowała prawie 500 zł. 3 lapki DELL z mocniejszymi i5 chodzą jak szroty, gdzie 4 AMD średnio kosztowały o 1 tyś. mniej kupione z rocznym odstępem nadal pracują. Aplikacje oraz system działają szybciej. No i najgorsze nie można użyć i5 na VirtualBox bo sieć nie działa na egzaminie. Brak kompatybilności wg oddziału MEN.
      ps. Kup sobie lepiej nowego Cannonlake i tylko nie chwal się, że jest szybszy o 10% bo się gimby zlecą z PCLab.

      Skomentuj Historia edycji

    3. Eyesofthesouth
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-03-10 13:36

      najgłupszy komentarz ze wszystkich możliwych....

      Skomentuj

    4. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-03-10 14:40

      ja czekam na Naples, może wreszcie da się upchnąć w serwerowni więcej rdzeni jak spadnie zapotrzebowanie na prąd :) i to bez prac murarskich.

      Skomentuj

  3. Eternal1
    Oceń komentarz:

    24    

    Opublikowano: 2017-03-10 12:00

    1. ZEN to całkowicie nowa architektura na rynku, Microsoft już na długo przed premierą zapowiedział patch dla kernel Windows10
    2. Powtórki z Bulldozer nie ma. Moduły były dość egzotyczne różniły się ilością ALU i FPU/per core. Z tego powodu były problemy. ZEN wrócił do klasycznego układu gdzie na każdy rdzeń przypada osobne ALU + FPU.
    3. Kto śledził rynek ten pamięta że Intel po wprowadzeniu HT również przez długi cas miał dziwne kwiatki z wydajnością. Częstokroć wyłączenie HT powodowało lekki wzrost wydajności. Znajome?

    "Myślenie jest najcięższą z prac, pewnie dlatego tak niewielu się jej podejmuje"
    Albert Einstein

    Skomentuj

    1. Gothar
      Oceń komentarz:

      14    

      Opublikowano: 2017-03-10 12:25

      nie chodzi o myślenie tylko o nieznajomość bądź walkę o zwycięstwo o to że nas nie pokonają, demokracja zwycięży nikt nam jej nie odbierze, a reszcie flemingów pokażemy jak mają żyć

      nie wiem czemu tak wszyscy sa przeciwni konkurencji. AMD wydało procesory na miarę wydajnościową obecnie istniejących na rynku intelów trochę taniej, a wszędzie wszyscy rozczarowani, że nie ma rewolucji, że nie są o 100% szybsze, ze zegary za niskie.

      W końcu AMD wypuściło dobry procesor, który może konkurować w segmencie jakość/cena.

      Kupiłem 2 lata temu FX4850 i zupełnie nie żałuje, grzeje sie? A co ja żyje w klicie metr na metr bez okien i wentylacji? i tak wszyscy zakładają inne wentylatory niz te dołaczone do procesorów bo to chłam i 100% mułu.

      Jestem bardzo zadowolony i czekam na ryż 1,7k.

      Skomentuj

      1. BrumBrumBrum
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2017-03-10 14:42

        a niech sobie pomarudzą :) niech się cieszą że z powodu AMD, ceny inteli spadną.
        co do piekarnika, intel też zaliczył wtopę z prescootem 90nm 130W na jednym rdzeniu. hahaha :) ale ryzeny są porównywalne, lub nawet lepsze od inteli jeśli chodzi o efektywność energetyczną. tak trzymać. ja czekam na słabsze modele.

        Skomentuj

        1. mjwhite
          Oceń komentarz:

          -8    

          Opublikowano: 2017-03-10 16:51

          130W w preskocie to ty widziałeś jak świnia niebo!
          Poza tym intel ma wyższe TDP a pobór mocy niższy od amd, które podaje niższą wartość żeby nabrać takich jak ty łykających cyferki pelikanów którzy potem i tak nie umieją tego zweryfikować.

          Skomentuj

          1. Himoto
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-03-11 02:48

            PIV niby TDP 84W - 115W na stronie Intela [w zależności od wersji] w poborze prądu wahały się od 80 nawet do 125W.

            Akurat ten procek brał jak smok, i nie daj boże podbiłeś zegar o 100Mhz to wtedy leciał pobór jakbyś próbował na rekord iść. W moim wypadku po lekkim OC z 3.8 na 4.0 wyleciał na 160W poboru i temperatura na kolumnie z okolic 70 skoczyła do 98 stopni, niektórzy mi się dziwili i twierdzili że nierealne, bo niby przy 90 stopniach Celsjusza układ się wyłączy :P a jednak życie pisze inne scenariusze :)
            Ba u mnie na bazowym 3.6 [drugi komp] potrafił się nie uruchamiać wentylator i wtedy dopiero był cyrk jak po 5-10 minutach od uruchomienia PC komp się wyłączał i dopiero po około 6-10m można było go uruchomić znowu dlatego w tamtej skrzynce zawsze miałem boczek zdjęty by kontrolować rozruch wentylatora.:P

            Jedno jest pewne na BOXowym wentylku grzał jak diabli [do 84 stopni potrafił spokojnie dobić], na wymienionej kolumnie dało się lekko kręcić ale ... no własnie nie warto było bo strasznie szalał. Dodatkowo funkcja HT była tak dobrze dopracowana że czasem warto było ją ręcznie zdezaktywować bo potrafiła wywalać system.

            Po zmianie z PIV na i5 2400 zmiana w rachunkach za prąd była zauważalna [nie gigant ale jednak zauważalna]. Tu tez trzeba przyznać że HT w i5 gen 2 już dopracowali :)

            Ot cały PIV w pigułce :) żałowałem że się pośpieszyłem i wtedy kupiłem drugiego PIV, a nie C2D.

            Skomentuj

          2. mjwhite
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-03-15 20:19

            jak sobie nie radzisz z komputerem to kup konsolę.

            Skomentuj

  4. Alcedo1
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2017-03-10 12:27

    Czasami warto jechać na stracie, by zachować taki model. Będzie kim dzieciaki straszyć, kiedyś straszyło się złym wilkiem, a teraz nowość na rynku - straszenie dariozem ......

    Skomentuj

  5. kitamo
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2017-03-10 12:56

    Pawle przełumacz mi proszę tekst w którym to MS mówi że szykuje porpawkę?
    Gdzie to jest napisane bo przeoczyłem chyba.

    Nie poszukujecie kogoś do tłumaczenia z angielskiego na polski ?

    Skomentuj

    1. Paweł Maziarz
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-03-10 13:45

      Być może nie zauważyłeś, ale w newsie są dwa źródła - o poprawce mówi Guru3D

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2017-03-11 20:07

        Po pierwsze to jak chcesz być redaktorem to musisz odróżnić pisanie od przepisywania, po drugie na Guru3D nie ma zadnej informacji o tym ze MS przygotowuje patcha wiec skoncz konfabulować.
        Dalej twierdze ze potrzebujecie kogos z podstawami angielskiego skoro upierasz się że tą informację wyczytałeś na Guru3D, bo najzwyczajniej jej tam nie ma.

        Skomentuj

      2. kitamo
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-03-15 13:58

        No i proszę - nieprawdziwe informacje. a wystarczylo po prostu mieć kogos z podstawami angielskiego w redakcji i problemu by nie było.

        Skomentuj

  6. Roman1892
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2017-03-10 12:56

    No to sobie Microsoft pogrążył , miał wcześniej łatkę wypuścić to co robili ostatnio ubijali się na premierę równie najwydajniejszym intelem core i7 -AMD Ryzen 7 .

    Pomyślałem że zamierzam w tym roku zmodernizować komputer i kupić ten procek wraz płytą na chipsecie B350,grafiką RX470 ,DDR4 - AMD Ryzen 7 1700 będzie nadawał się do wszystkiego nie tylko gier wysokobudżetowych ,chcę tworzyć muzykę i odrabiać zdjęcia wraz rastrowe na CorelDraw .

    Gry tez tyle że stare jak świat np Call Of Duty 1 aż do Black Ops II ,mam jeszcze Serious Sam HD Pierwsze i Drugie sarcie i 3 BFE . Czekam na nowszą wersję Seriousa Sama 4 i inne tylko te które znam a te wysokobudżetowe jak Wiedźmin 3 Dziki gon i takie tam Battlefieldy nie rajcują.

    Stremowanie Twitchu obowiązkowe chęć pokazać jak daję fory Counter Strike Global Ofessive .

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-03-10 13:37

      to kiedy Ty zamierzasz w to wszystko grac podczas rysowania sobie w Corelu i tworzeniu tej muzyki i jeszcze streamowaniu ??

      A na crosfity chodzisz i studiujesz może prawo ?

      Skomentuj

      1. Eternal1
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-03-10 17:54

        Najczęściej "gej-ostwo" zarzucają innym Ci którzy sami mają kompleksy na punkcie własnej męskości.

        Skomentuj

    2. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-03-10 14:44

      heh. na andku co chwila coś ci się wywala, nie ma aktualizacji, i też nie narzekasz :) a na ryzena którego nie masz siejesz hejtem. oj nieładnie :D

      Skomentuj

  7. patol1984
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2017-03-10 13:43

    Ja tam jest pozytywnie zaskoczony ryzenami, szczególnie stosunek cena/wydajność. Jeśli microsoft może jeszcze coś poprawić w ich działaniu to elegancko.

    Skomentuj

  8. mufasa
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-03-10 14:24

    jak się biło cepem w snopki tak się biło
    ale im więcej cepów tym lżej dla bijących

    Skomentuj

    1. Himoto
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-03-11 02:05

      bo większość nadal się zasłania tekstem "bo baba z AMD powiedziała że będzie CPU pod Gry", a gdy patrzymy na realną wydajność to CPU powiedziałbym "bardzo udany" zwłaszcza że to ich pierwsze podejście do tej konstrukcji i na pewno jest co poprawiać.

      Pamięta może ktoś jakie cyrki z pierwszymi i3/i5/i7 były? [nie mówię o SB] Zapewne nikt bo lubimy pamiętać to co miłe, niż to co złe.

      Ciekaw jestem czy te Zen2 wyjdą na koniec 2018 i jak będzie z wydajnością względem Ryzen'a :) Może AMD stwierdziło że rdzeń pod ZEN 2 jest lepiej przygotowany pod to czego oczekiwali wszyscy :) BTW zakładam wzrost ogólnej wydajności max o 10%.

      Skomentuj

  9. Obiektor
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-10 14:50

    widac ta wiadomosc dotkliwe uderzyla w chopcow intelove.
    Jest co poprawiac i ms tez to wie jak widac...
    jezeli sie uda wycisnac w grach te 10/15 ramek/s z ta latka bede baaardzo zadowolony.
    a ci chopfcy intelovcy chyba beda sobie wyrywac wlosy ze zlosci xD

    Skomentuj

  10. Eternal1
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-03-15 10:52

    [AKTUALIZACJA]
    Wypowiedź pracownika AMD była polityczna i uzgodniona z MS.
    AMD nie chce odstraszać od RYZEN.
    MS nie chce odstraszać od Windows10.

    Skoro 7-letni już Windows7 którego sam MS olał, daje lepsze wyniki RYZEN-a niż Win10, to nie ma innej opcji jak konieczność wdrożenia poprawek do najnowszego OS-u.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-03-15 14:00

      ale jak cholera jasna pisałem o tym ze nie ma żadnej poprawki to wielkie oburzenie.
      Widac od razu który "redaktor" jest bardzo zyczeniowym fanem AMD.

      Skomentuj

  11. zloteTEMATYbenchmarka
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-03-15 12:22

    Nie lubie AMD bo jade na stajni ziolono-niebieskiej ale DARIOZ naprawde twoj tekst jest idiotyczny i pozbawiony jakiegokolwiek uzasadnienia, pomysl conajmniej 15x zanim cos podobnego jeszcze napiszesz.

    Skomentuj

  12. Marucins
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-03-15 16:45

    To tylko Blotek.
    Nie pierwsze i nie ostatnia bezsensowne przepisywanie newsów.

    Skomentuj

  13. solasoft
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-03-15 18:07

    Jezeli jakis komputer nawala na procesorze intel to tylko z powodu problemow z chipsetem lub zasilaniem i kondensatorow na plycie . Przez 25 lat pracy w serwisie widzialem 1 raz uszkodzony procesor intela 99% usterek to jednostki z procesorem AMD.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-03-15 19:51

      ale uczciwie trzeba przyznać ze w dużej mierze uszkodzone AMD to wina uzytkownikow bo albo wyrwane nogi, albo kupują gówniane plyty z gównianą sekcją zasilania a procesor można później kombinerkami od socketu odklejać bo się przykleił.

      Niech ktoś jeszcze raz powie że sekcja zasilania nie ma większego znaczenia jak się nie podkręca CPU to parskne smiechem.

      Skomentuj

  14. mjwhite
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-15 20:01

    no i co, gdzie są teraz ci fanboye co się zarzekali że MS potwierdził winę w10 i zaraz wyjdzie poprawka i będzie +10% do wydajności.