Gry Android

World of Tanks: Blitz ląduje na Androidzie

z dnia 2014-12-04
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Wirtualne czołgi teraz także na Androidzie - zobacz premierowy zwiastun.

World of Tanks: Blitz Android

Androidowcy, doczekaliście się. Możecie już toczyć wirtualne potyczki, kierując czołgiem za pośrednictwem swojego tabletu lub smartfona.

World of Tanks: Blitz to mobilna wersja jednej z najpopularniejszych gier sieciowych na PC. Posiadacze urządzeń z system operacyjnym iOS zagrywają się już od czerwca – według informacji przekazanych przez studio Wargaming, gra została już przez nich pobrana ponad 10 milionów razy. Statystyczny gracz bawi się średnio godzinę dziennie i przyznaje Blitz notę na poziomie 4,5/5 w App Store.

Teraz, wraz z aktualizacją do wersji 1.5, grę World of Tanks: Blitz mogą także pobrać użytkownicy smartfonów i tabletów z systemem Android. Co szczególnie warte uwagi – studio Wargaming wprowadziło możliwość rywalizacji międzyplatformowej, co oznacza, że Androidowcy mogą bawić się razem z posiadaczami gadżetów z nadgryzionym jabłkiem w logo.

Gra World of Tanks: Blutz to ponad 100 podzielonych na 4 klasy (czołgi lekkie, średnie i ciężkie oraz niszczyciele czołgów) pojazdów z Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Związku Radzieckiego i Wielkiej Brytanii. Walki toczą się natomiast na 10 zróżnicowanych mapach.

„Premiera World of Tanks Blitz na Androida to ważny krok w działalności naszej firmy. Kontynuujemy dostarczanie wysokiej jakości gier dla segmentu mobilnego,” powiedział Andrey Ryabovol, dyrektor operacji globalnych w Wargaming. „Od premiery wersji na iOS, ciężko pracowaliśmy nad edycją androidową bazując na opiniach graczy. Jesteśmy szczęśliwi, że udało się zapewnić unikatową funkcjonalność, jaką jest wspólne granie miłośnikom czołgów pomiędzy obiema platformami”.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Poniżej opublikowaliśmy świeżutki, premierowy zwiastun gry World of Tanks: Blitz w wersji na Androida. Nieco niżej znajdziecie natomiast przycisk umożliwiający jej pobranie.

Pobierz World of Tanks: Blitz na Android
Pobierz World of Tanks: Blitz na Android
Pobierz World of Tanks: Blitz na iOS
Pobierz World of Tanks: Blitz na iOS

Źródło: Wargaming

marketplace

Komentarze

10
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  konto z WOT PC można sie zalogować ale nic nie jest współdzielone czyli jak masz premke na PC tutaj jej nie otrzymasz czyli znowu zapłać CASH ! wiadomo o co chodzi WG lepiej zarobić x2......
  Zaloguj się
 • avatar
  wreszcie sobie pogram
 • avatar
  Ale łaska...
  Tworzę kanał za pośrednictwem pulpitu zdalnego i gram na PC przez byle cokolwiek mobilnego, co ma w sobie windowsa.
  W zasadzie i można bez windowsa bo są aplikacje zewnętrzne oferujące pulpit zdalny.

  Zaloguj się
 • avatar
  Nie mogłem się doczekać, na HTC One mini działa sprawnie ;)
 • avatar
  Na androidzie 5.0 się wywala.
  Zaloguj się
 • avatar
  Znając WG to pewnie trzeba będzie minimum Snapdragon 800 aby grać w 30FPS