Na topie

Wymagania sprzętowe RAGE 2

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Jakiego komputera potrzeba do zabawy z RAGE 2? Bethesda ujawniła wymagania sprzętowe gry, której premiera odbędzie się już 14 maja.

  • Wymagania sprzętowe RAGE 2
A A

Wiele wskazuje na to, że RAGE 2 będzie nie lada gratką dla miłośników naprawdę dynamicznych strzelanin. Jeśli materiały promujące grę, których w ostatnim czasie znacząco przybywa, przyciągnęły Waszą uwagę to być może zainteresujecie się również najnowszymi informacjami.

Bethesda ujawniła wymagania sprzętowe gry przygotowywanej przez Avalanche Studios oraz id Software. Grafika nie jest tutaj wysuwana na pierwszy plan, czy w związku z tym można będzie zagrać także na słabszych komputerach? Odpowiedź znajdziecie poniżej, niestety nie sprecyzowano tego, jakich rozdzielczości i ustawień dotyczą zaprezentowane konfiguracje.

Minimalna konfiguracja sprzętowa:

  • OS: Windows 7, 8.1, 10 (64-bit)
  • procesor: Intel Core i5-3570 / AMD Ryzen 3 1300X
  • 8 GB RAM
  • karta graficzna: Nvidia GTX 780 3GB / AMD R9 280 3GB
  • 50 GB wolnego miejsca na dysku twardym

Zalecana konfiguracja sprzętowa:

  • OS: Windows 7, 8.1, 10 (64-bit)
  • procesor: Intel Core i7-4770 / AMD Ryzen 5 1600X
  • 8 GB RAM
  • karta graficzna: Nvidia GTX 1070 8GB / AMD Vega 56 8GB
  • 50 GB wolnego miejsca na dysku twardym


Jednocześnie dowiedzieliśmy się o kilku funkcjach dodatkowych. Gracze preferujący PC otrzymają takie opcje jak: Suwak pola widzenia (od 50 do 120 stopni), Rozmycie ruchu (wł./wył.) czy Głębia ostrości (wł./wył.). Gra będzie oferowała też wsparcie dla ekranów 21:9 i 32:9.

Premiera RAGE 2 odbędzie się 14 maja. Gra trafi nie tylko na PC, ale również na konsole Xbox One i PlayStation 4. W przypadku Xbox One i PlayStation 4 należy spodziewać się rozdzielczości 1080p i 30 klatek na sekundę. Posiadacze Xbox One X i PlayStation 4 Pro będą mogli bawić się w 60 klatkach na sekundę.

Źródło:  Bethesda Polska

Odsłon: 7224 Skomentuj newsa
Komentarze

14

Udostępnij

Gry komputerowe w marketplace

  1. KENJI512
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-05-03 15:31

    Ciekawi mnie czy użytkownicy konsol widzą różnicę w takich dynamicznych grach pomiędzy 30fps i 60fps, czy nie robi to dla nich różnicy.

    Skomentuj

    1. człowiek-taboret
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2019-05-03 16:25

      Dla konsolowców w pierwszej kolejności najważniejsze jest, że się wyświetla. Reszta to nikomu niepotrzebny wymysł PCMR fanboy'ów.

      Skomentuj

    2. xbk123
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-05-03 17:00

      Nie widzą. Do tego niezależnie od ustawień słyszą wszystko w czeskim dubbingu.

      Skomentuj

      1. Sharimsejn
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2019-05-04 06:21

        xd

        Skomentuj

    3. Makanko
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-05-04 11:02

      Użytkownicy konsol mają w odbycie ile klatek jest w grze oni grają i nie brandzlują się fps-ami do tego służy te plastikowe pudło.
      Większość komputerowców też się nie brandzluje fps-ami i nie ryczą jak noworodki na porodówce gdy mają 59 a nie 60 klatek na sekundę.
      Gdybym był zniewolony na sprawdzanie w ilu klatkach mi gierka chodzi zamiast w nią grać to bym sprzęt przez okno wywalił na zbity psyk bo by mnie to męczyło i był bym styrany jak koń po westernie.

      Skomentuj Historia edycji

      1. KENJI512
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2019-05-04 11:11

        Makanko, pewnie tak jest :)

        Aczkolwiek po Twoim tonie, muszę zapytać - miałeś okazję grać, widzieć różnicę pomiędzy 60Hz oraz 120Hz+ oraz stać Cię na takie bajery (aby móc wydać uczciwą opinię "mi tego nie potrzeba")? :)

        Skomentuj

  2. ziom5
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2019-05-03 16:53

    Dawno nie było gry, z tak fake wymaganiami / tak śmieciową optymalizacją..

    minimalne: karta graficzna: Nvidia GTX 780 3GB
    A w konsoli grafika o wydajności GTX 660...

    Skomentuj

  3. Sharimsejn
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-05-04 06:24

    Nie moje klimaty. To wygląda jak kolorowa parodia świata post-nuklearnego co mnie strasznie razi w oczy. To już wolę Borderlands, które przynajmniej jedzie ostro z humorem.

    Skomentuj

  4. Makanko
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-05-04 11:26

    ^^KENJI512^^
    W tym miesiącu wywaliłem 18 tysięcy na kompa więc raczej grałem

    No może nie w tym miesiącu a pod koniec kwietnia 2019.04.30 data założenia konta na BMK to data odpalenia po raz pierwszy nowego zestawu.

    Skopiuje ci część mojego zamówienia ze sklepu


    Monitor: Samsung LC49HG90DMUXEN
    Karta: MSI GeForce RTX 2080Ti GAMING X TRIO
    Procek: i9-9900K
    Ram: G.Skill Trident Z RGB, DDR4, 32 GB,4133MHz, CL17
    Płyta :Płyta główna Gigabyte Z390 AORUS XTREME
    PSU : Seasonic PRIME Ultra Titanium 1000W

    Reszta jest nie istotna bo w nosie masz chłodzenie obudowe i takie tam pierdółki

    Zapomniałem o SSD:SSD Samsung 860 PRO 2TB SATA3


    Więc oceń sam koleżko drogi czy grałem czy nie grałem a mimo to nie brandzluje się fps-ami.

    Skomentuj Historia edycji

  5. Makanko
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-05-04 11:48

    Dokładnie nawet nie 18.000 a 23.400 z groszami nie doczytałem drugiej faktury a że już edytować wpisu nie mogę to tutaj ci skoryguje.


    A teraz pozdrawiam cię ^^KENJI512^^ ale ulatniam się popływać w basenie.

    Skomentuj Historia edycji

    1. KENJI512
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-05-04 14:00

      Super, cieszę się, że masz okazję pograć na fajnym sprzęcie :D Miłego pływania :)

      Skomentuj

  6. jungle1804
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-05-04 20:08

    Makanko ale ty jesteś fajny. Takich fajnych chłopaków to chyba nawet w Usa nie ma jak ty ...

    Skomentuj

    1. Makanko
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2019-05-04 23:48

      ^^jungle1804^^ sorry ale jak czytam co napisałeś to mam ochotę puścić bąka.

      Skomentuj

  7. takewon
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2019-05-04 20:43

    Wymagania wymaganiami, ale jak spieprzą optymalizację jak w poprzedniej części, to nie widzę dla tej gry jasnej przyszłości.