Gry

Na Xbox One nie pograsz bez instalacji patcha

z dnia 2013-11-09
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
40 komentarzy Dyskutuj z nami

Jeśli nie zdecydujemy się na instalację, to konsola posłuży jedynie jako dekoracja naszego salonu.

Xbox One konsola patch

O konsoli Xbox One powiedziano i napisano już naprawdę wiele. Nie da się przy tym ukryć, że większość informacji została oceniona przez graczy dość negatywnie. Można przypuszczać, że podobnie będzie tym razem.

Powoli przyzwyczajamy się do tego, że już w momencie premier nowych gier jednocześnie publikowane są do nich różnego rodzaju łatki i dodatki. Trend ten, chociaż bardzo nie podoba się graczom, dotknie również konsol nowej generacji i jeśli myśleliście, że instalacja będzie opcjonalna, to jesteście w grubym błędzie.

Albert Penello zdradził, że instalacja "day one patch" będzie obowiązkowa. Naturalnie można nie decydować się na taki krok, ale wtedy należy liczyć się z tym, że konsola posłuży jedynie jako dekoracja naszego salonu.

"Potrzebujesz patcha udostępnionego w dniu premiery konsoli. Bez niego na konsoli będzie można zrobić naprawdę niewiele. Sporo aplikacji zainstalowanych zostanie właśnie poprzez owego patcha, ponieważ nie udało się dopracować ich wcześniej. Gracze będą więc go potrzebowali i jego instalacja nie będzie opcjonalną rzeczą."

Już wcześniej dowiedzieliśmy się, że jego pobranie zająć ma około 20 minut. Problem w tym, że nie każdy może pochwalić się jednakowo szybkim Internetem, dlatego też czas ten może być w wielu przypadkach dłuższy.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Zanim zaczniecie krytykować Microsoft pamiętajcie, że również Sony udostępni podobną łatkę i to z tych samych powodów. Szkoda, że tego typu działania powoli stają się normą.

Źródło: vg247, gameskinny

marketplace

Komentarze

40
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dlatego PC nadal żądzą:)
  Zaloguj się
  28
 • avatar
  Moim zdaniem to będzie coś w rodzaju antypirata
  Zaloguj się
  17
 • avatar
  Mimo wszystko zdecydowałem się na PS4 ze względu na gry exclusive wydawane na konsole SONY. Nie potrzebuje centrum multimedialnego jakim ma być Xbox One i nie mieszkam w USA.
  Zaloguj się
  12
 • avatar
  Takie tam drobne zabezpieczenie by nie odpalic konsoli przed premiera - akurat jest to cos pozytywnego a nie negatywnego
  Zaloguj się
 • avatar
  Dobrze że jestem pecetowcem!
 • avatar
  Nowe sterowniki do DVD-PLAJERA
 • avatar
  Co do myszki to masz rację. Ja wiem że pad w konsolach to podstawa, i w niektóre gry lepiej mi się gra padem np. seria Dead Space czy Resident Evil.
  Dziwi mnie to jednak trochę że żadna z firm ani SONY ani Microsoft nie wymyśliło coś w rodzaju Frag FX czy też Aimon PS oczywiście z pełnym wsparciem. Od 3 lat więcej grywam na PS3 niż komputerze i dalej nie potrafię przyzwyczaić się do pada w grach FTP i TTP chyba że to typowe exclusive.
  Zaloguj się
 • avatar
  Może kiedyś kupię którąś z konsol ale to jeżeli spadnie cena do 500 zł bo moim zdaniem warta więcej nie jest, bo jeszcze dobry telewizor trzeba kupić tak ze 40 Cali no i poniżej 3 MS reakcji no chyba że ktoś woli robić 2 akcje na raz :D
  No i gry też do konsoli nie są tanie nie ma co ukrywać
 • avatar
  PIRAT_PL To się nie doczekasz. Zostań przy PC i stronach z torrentami to moja rada i nie wypowiadaj się.
  Ja też pogrywam na PC ale są tytuły zwłaszcza na PS3 które mnie niezmiernie interesują.
 • avatar
  Jeżeli zaczniecie dawać do konsol kilka fajnych tytułów no start, to może je kiedyś kupię. A dziś bardziej mi się opłaca komputer. Więcej zrobię, taniej kupię gry, a do karty graficznej też coś dodadzą. A poza tym jestem przyzwyczajony do myszki :)
 • avatar
  Na dobrą sprawę to jest to samo co logowanie się co 24h.
  Zaloguj się
  -6
 • avatar
  W sondzie brakuje odpowiedzi typu: "kupię/zainteresujęsię steam machines"
 • avatar
  Napisałem wyraźnie że lepiej dla mnie.
 • avatar
  Żaden problem dla hackerów ;)
 • avatar
  Jeszcze konsola nie wyszła a już dziura w oprogramowaniu ;)