Na topie

E3 2017: Xbox One X - oto najpotężniejsza konsola do gier (za 499 dolarów) [AKT. 2]

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Konsole do gier

Kategoria: Gry Sprzęt do gier Konsole do gier Tematyka: 4K e3 Na Topie Project Scorpio Producenci: Microsoft

Project Scorpio to Xbox One X. Najwydajniejsza konsola do gier, która dostarczy rozgrywkę w jakości 4K / HDR. Zobaczcie, jak wyglada.

  • E3 2017: Xbox One X - oto najpotężniejsza konsola do gier (za 499 dolarów) [AKT. 2]
A A

Konferencja firmy Microsoft podczas E3 2017 to przede wszystkim ona – prezentacja Project Scorpio, a więc najnowszej wersji konsoli Xbox One i zarazem najpotężniejszej maszynki do grania na rynku. Poznaliśmy jej oficjalną nazwę – to po prostu Xbox One X.

Od dwóch miesięcy znamy specyfikację konsoli. Na pokładzie Xbox One X znajduje się ośmiordzeniowy procesor taktowany zegarem 2,3 GHz, 4,6-krotnie lepszy układ graficzny, 12 GB RAM-u (z czego 9 dla gier) oraz magazyn danych o pojemności 1 TB. 

Xbox One X spec

Podczas E3 dowiedzieliśmy się, że to wszystko zostanie zamknięte w solidnie odświeżonej (i najmniejszej dotąd) obudowie, której estetyce niewiele można zarzucić. Xbox One X wygląda dobrze (tak jak gry, które na nim uruchomimy, przynajmniej według zapewnień producenta).

Microsoft potwierdził, że wszystkie gry i akcesoria dostępne na Xbox One będą kompatybilne z Xbox One X. Nie brakuje też wspomnianych wcześniej cech: obsługi 4K, HDR i wielu innych technologii, mających mieć pozytywny wpływ na jakość obrazu (i nie tylko).

Xbox One X wygląd

Co więcej, dzięki algorytmom poprawy jakości gry wydane już na Xbox One będą wyglądały lepiej na Xbox One X. Z kolei gry uruchomione na nowej konsoli w trybie 4K, ale telewizorze Full HD będą poprawiane w inny sposób, na przykład lepszy anti-aliasingiem.

Premiera konsoli już 7 listopada. 

Znamy już cenę konsoli Xbox One X. Wyniesie 499 dolarów, czyli najpewniej 499 euro.

AKTUALIZACJA: A jeśli nie wierzycie, że konsola Xbox One X faktycznie jest taka mała, to koniecznie to zobaczcie:

AKTUALIZACJA 2: Microsoft podzielił się zdjęciem wnętrza swojej konsoli:

Xbox One X wnętrze

Opublikował też listę tytułów startowych Xbox One X:

  • Anthem
  • Ashen
  • Assassin’s Creed: Origins
  • Black Desert
  • Code Vein
  • Crackdown 3
  • Cuphead
  • Deep Rock Galactic
  • Dragon Ball FighterZ
  • Forza Motorsport 7
  • Life is Strange: Before the Storm
  • Metro Exodus
  • Minecraft
  • Ori and the Will of the Wisps
  • PlayerUnknown’s Battlegrounds
  • Sea of Thieves
  • State of Decay 2
  • Super Lucky’s Tale
  • Śródziemie: Cień Wojny 
  • Tacoma
  • The Artful Escape of Francis Vendetti
  • The Darwin Project
  • The Last Night

Źródło: Xbox

Odsłon: 13819 Skomentuj newsa
Komentarze

99

Udostępnij
  1. kitamo
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-06-11 23:24

    4,6 krotnie ? do 4k ? natywnego i w mniejszej obudowie.
    yyy, no chciałbym to zobaczyc w rzeczywistosci bo brzmi to jakos nieprawdopodobnie.

    Skomentuj Historia edycji

      1. chotnik2
        Oceń komentarz:

        7    

        Opublikowano: 2017-06-12 03:13

        Ej wez pisz troche innym tonem, bo to zbyt oczywiste jest...

        Skomentuj Historia edycji

      2. Filippo386
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2017-06-12 14:19

        Pogromca blachy pro, to ty?

        Jeżeli nie, to wybacz: sugerowałem się rekordowymi łapkami w dół ^^

        Skomentuj

      3. Filippo386
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-06-12 14:24

        Uprzejmie zgłaszam prośbę o usunięcie tego niedorobionego konta.

        Skomentuj

        1. Alovsskyy
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-06-12 14:52

          Przecież to Pogromca, gdzieś się nawet przyznał, że to on taki sprytny i ma kolejne konto

          Skomentuj

        2. Filippo386
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-06-13 14:49

          I go nie ma ^^
          Chwila, znowu jest? :(

          Skomentuj Historia edycji

          1. Filippo386
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-06-17 00:48

            Nie, nie ma ^^

            Skomentuj

    1. Shunex
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-06-12 13:04

      Jest to możliwe i zapewne drogo za to przyjdzie zapłacić...

      Skomentuj

    2. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-06-19 20:07

      czyli miałem niestet yracje - nie bedzie natywnego 4k i 60 fps - nowy assasins creed w 30 fps i bez natywnego 4k

      Skomentuj

  2. KENJI512
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-06-11 23:41

    Czekam na Xbox One X 360 Deluxe

    Skomentuj

  3. darioz
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-06-12 00:10

    Gejstation 4 zostało właśnie zmiecione z powierzchni ziemi!!!

    Skomentuj

      1. chotnik2
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2017-06-12 03:18

        Nie wszyscy.
        Pozatym bedziesz mogl grac w gry z X360 + jeszcze starsze ze starego X boxa.
        Ale wiem, przeciez Sony powiedzialo, ze nikt w stare gry nie gra. A co Sony powie to dogmat.

        Skomentuj Historia edycji

          1. chotnik2
            Oceń komentarz:

            5    

            Opublikowano: 2017-06-12 04:04

            >na kiego grzyba mi funkcja obslugi starych gier w nowej konsoli?

            Po co zeby nie trzeba miec podlaczonych 3 konsol tylko jedna, jeden kontroler. Pyk i dziala.

            >Zeby tylko deweloperzy mieli wiecej problemow przy robieniu gry, bo producent sprzetu mial kaprys na zadowolenie 0.02% ludzi, ktorzy graja w stare gry na nowym sprzecie?

            A co maja developerzy nowych gier do kompatybilnosci wstecznej? Jakie problemy?
            Co ty znow bredzisz?
            Developer bedzie teraz robil gre na XBONE czy XOX i go nie interesuje zadna wsteczna kompatybilnosc w tej chwili.

            >Od tego mam PS3, PS2
            A czlowiek kupujacy XOX ma to w jednym pudelku.

            Komputerow tez masz 5? Jeden na Linuxie, jeden na MacOS, jeden na W98, jeden na Windows XP, i ostatni na Windows 7, bo na kazdym sobie grasz w cos innego?

            Skomentuj

          2. chotnik2
            Oceń komentarz:

            5    

            Opublikowano: 2017-06-12 04:11

            Skoro moglbym miec te wszystkie konsole w jednym pudelku, ktore zajmuje 4 razy mniej miejsca, wszystkie gry zainstalowane w jednym miejscu, dostep to wszystkich tych gier z jednego mijesca, to wybieram jedno pudelko zamiast 4.

            To jak z tymi problemami obecnych developerow, bow konsoli jest wsteczna kompatybilnosc? Masz cos, czy znow na pale walisz w ciemno?

            Skomentuj

          3. Q2hvY2hsaWs2
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-06-12 11:22

            Ależ się Redakcja wysiliła... wiedziałem, że zbanowali tylko jedno konto, bo nie umieją ogarnąć tematu, aby wprowadzić jakiś system banów automatycznych albo po ip. Strasznie ciężkie co?


            Deweloperzy mogli mieć problem zrobić grę, która będzie zarówno chodziła na xbox one jak i xbox 360. Ale kompatybilność wsteczna polega na tym, że na nowym sprzęcie działają stare gry. A nie odwrotnie. Więc nie widzę żadnych problemów. Ale jesteś debilem, wybrykiem natury, błędem genetycznym... to co ty możesz wiedzieć?

            Skomentuj

          4. Q2hvY2hsaWs2
            Oceń komentarz:

            4    

            Opublikowano: 2017-06-12 12:47

            Nie wiem czy wiesz debilu, ale platforma daje pewne ramy, dzięki którym kompatybilność wsteczną można uzyskać bez nakładu pracy samych twórców gier. A dostosowując ramy platformy do tego, aby umiały odpalić te stare. Czy programy pisane na windows xp były pisane z myślą o windows 10? Nie, to windows 10 zajmuje się kompatybilnością wsteczną. A to, że na PS 4 nie możesz odpalić gier z PS 3 to tylko i wyłącznie decyzja Sony. I istnieją dwie możliwości:
            - albo zależy im na tym, aby kręcił się rynek wtórny poprzednich konsol, bo cały czas mają z tego jakiś zysk.
            - albo tak różnią się te platformy, że nie da się tej kompatybilności osiągnąć bez ingerencji w kod gry.
            A może obie te rzeczy na raz plus coś jeszcze. MS w każdym razie o tym pomyślał, bo w końcu wszystko bazowało na systemie operacyjnym windows. Kompatybilność kolejnych wersji .net daje takie możliwości. A Sony woli dorobić historie, że nikomu to nie potrzebne, aby nie wyszło na jaw, że jest to nie możliwe, bo nie projektowali systemu w ten sposób, aby było to możliwe.

            Skomentuj

          5. Shunex
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-06-12 13:14

            Em... na win10 nie odpalisz większości programów z xp...
            Chyba że dany program został zaktualizowany dla win 10.
            Kompatybilność w ps jest problematyczna... jedyne by to zrobić muszą zrobić emulację a emulacja wymaga dużo więcej mocy.
            Dla tego na ps4 masz usługę do odpalania gier z ps3 przez internet.

            Skomentuj

          6. Q2hvY2hsaWs2
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-06-12 13:56

            Już z tą większością nie przesadzaj. W10 dobrze sobie radzi z kompatybilnością. Kwestia czy oprogramowanie było tworzone wg norm, a nie jakieś specyficzne widzimisię. Poza tym mowa tu jest o zamkniętej platformie jak xbox gdzie tę kompatybilność jeszcze łatwiej zachować.

            Skomentuj

          7. owatanka
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2017-06-12 16:12

            Tak ciekawe w ktorym miejscu sobie dobrze radzi...

            A co do konsol to chyba juz wiekszosc ludzi zapomniala ze aby zagrac w stara gre z xboxa360 na nowym xbox1 trzeba pobrac cyfrowa wersje gry specjalnie spreparowana pod nowsza konsole to nie jest tak ze wrzucasz plyte do napedu ze starej konsoli i grasz na nowej.
            Ps2 tez nie bylo kompatbilne z ps1 wczesne modele mialy dodatkowe bebechy z ps1 dlatego moglu uruchomic stare gry tak samo bylo z ps3 i podzespolami z ps2 aby te starsze gry dzialaly.
            Niby xbox one emuluje starsze gry ale skoro jest plyta to po co musi byc pobrana wersja cyfrowa? i daczego dziala tylko czesc gier a nie wiekszosc?

            Skomentuj

          8. PawelSalsa
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-06-16 13:28

            Ej kolego to juz było wałkowane setki razy. Xbox one emuluje 360tke systemowo. Wrzucasz starą plytke z 360tki do napedu xboxa one, on sciaga sobie emulator pod ta konkretna gre , nie jest to zadna spreparowana cyfrowo gra tylko najprawdziwszy emulator programowy, i grasz w gre ktora wrzuciles do czytnika. Wystarczy miec stara plytke z konkretna gra, mozna tez sciagnac cyfrowa wersje danej gry, tez nie przerobiona. Jest to najprawdziwszs emulacja programowa a nie zadne spreparowane gry.

            Skomentuj

        1. Hans Olo
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2017-06-12 06:14

          Owszem, to niezwykła zaleta xboxa, z tym że najpierw musiałyby na nim być gry, które mnie interesują. A nie ma.

          Skomentuj

        2. Shunex
          Oceń komentarz:

          -4    

          Opublikowano: 2017-06-12 13:07

          No sorry ale młodzi gracze nie będa grać w stare gry...
          A starzy gracze juz grali w te gry...
          Płaczą o wsteczną kompatybilność ale jak widza jak ta gra wygląda to nie grają

          Skomentuj

    1. Cruciat
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2017-06-12 00:51

      Niestety osoby które mają dobre PC nie mają powodu by inwestować w Xbox one X. Brakuje najważniejszego czyli exów, dalej najlepsze combo to jest PC+PS4 :)

      Skomentuj

      1. chotnik2
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2017-06-12 03:16

        Filozofia exclusive jest z gruntu rzeczy zla dla graczy.
        Jezeli jest dobra gra ktora lubisz, to powinienes chciec, zeby jak najwiecej graczy moglo w nia grac, a nie jak najmniej na 1 platformie.
        Powinienes chciec mulitplayera laczacego wszystkie platformy a nie zamykac sie na 1.

        Exclusive powstaly tylko dlatego, ze sama platforma jest sprzedawana praktycznie ze strata i trzeba zarobic na wylacznosci gier.

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          -5    

          Opublikowano: 2017-06-12 08:09

          Nie tak nie jest.
          Jeśli coś powstaje na wyłączność na jedna platformę to praktycznie budżet z automatu jest większy niż w przypadku multiplatformy. Produkt też jest bardziej dopracowany.
          Po co robić dobra grę że słabym wykonaniem na kilka platform jeśli więcej jej się sprzeda na jednej platformie gdy wykonanie będzie na najwyższym poziomie

          Skomentuj

          1. korki45
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-06-12 10:23

            Ale masz beret wyprany :P

            Skomentuj

          2. Q2hvY2hsaWs2
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-06-12 11:37

            Prawda jest taka, że gdyby nie było gier na wyłączność na daną platformę to konsol by się sprzedawało znacznie mniej. Konsola jest tylko do gier i multimediów. Na PC masz to, plus wszelkie biurowe pakiety i możliwość pracy na tym samym sprzęcie. Po prostu zdecydowana większość tych co mają PC + konsolę wylałaby wydać więcej na PC i mieć wszystko w jednym urządzeniu. A już na pewno nikt kto ma mocny komputer nie kupiłby oddzielnej konsoli. A tak zrobi to dla tych paru gier w roku. Jakoś trzeba skusić tych ludzi do zakupu oddzielnej maszynki... Bez gier na wyłączność konsole by posiadali tylko Ci, których na PC do gier nie stać i Ci którzy nie pracują na komputerze, więc maja tylko jakieś budżetowe lapki czy tablety do netu.
            Spokojnie mogę szacować, że sprzedaż playstation stałaby tak jak aktualnie XBoxa, na którego gier na wyłączność już nie ma. Tylko MS nie potrzebuje gier na wyłączność, bo on zbiera żniwa zarówno z rynku gier XBox jak i PC.
            A co do dopracowania gry... nawet gdyby gry na wyłączność PS wychodziłyby gorzej zoptymalizowane na pozostałe platformy to sprzedaż PS również by spadła. A przecież mogliby tak zrobić... tak jak wychodzą wszystkie inne multiplatformy gdzie na różnych sprzętach różnie działa i zawsze jest ta jedna platforma, na której działa najlepiej.

            Skomentuj

          3. kitamo
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2017-06-14 09:57

            aha, a na Xone masz jakies exclusivy ? praktycznie wszystk ojet tez na PC, a jakos konsola sie swietnie sprzedaje.

            Skomentuj

        2. piotr.potulski
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-06-12 11:49

          Jak do tej pory to twórcom gier płacono, za powstrzymanie się od wydawania gry na inne platformy. A z drugiej strony twórcy gier multiplatformowych musieli płacić haracz za możliwość zrobienia i sprzedawania gry na PS/XB. Exclusives miały przechylić uwagę klienta na korzyść konkretnej platformy, bo wiadomo - jeden woli Forza drugi GT czy tam Halo.

          Skomentuj

      2. uraharu
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2017-06-12 10:59

        mam mocnego kompa a i tak częściej gram na konsoli - z prostego powodu - jest dużo wygodniej, można pograć bez problemu ze znajomymi, do tego duży ekran i frajda z obsługi pada ;)
        na pececie gram głównie w strategie i rtsy
        rpgi, fpsy, sportowe, mmo i cała reszta - konsola

        Skomentuj

        1. Q2hvY2hsaWs2
          Oceń komentarz:

          5    

          Opublikowano: 2017-06-12 11:44

          strategie i rtsy?

          może też samochodówki i wyścigowe?

          "(...) jest dużo wygodniej, można pograć bez problemu ze znajomymi, do tego duży ekran i frajda z obsługi pada ;)"

          W czym ta wygoda się przejawia?
          Duży ekran? Rozumiem, że PC ma jakieś ograniczenie co do wielkości ekranu?
          Na PC też można grać ze znajomymi. Brakuje tylko ewentualnie gry na podzielonym ekranie, bo nie wszędzie jest. Ale wszelkie gry sportowe np działają jak na konsoli.
          Frajda z obsługi pada... gratuluję, nie oceniam... ale pada możesz podpiąć też do PC - zarówno od x'a jak i ps.

          Skomentuj

          1. uraharu
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-06-14 12:19

            rozumiem Twój tok myślenia, oczywiście do pcta tez mogę podpiąć pada podłączyć go do dużego ekranu i grać ze znajomymi - nie ma problemu
            tylko, żebym mógł to zrobić musiałbym biegać między pokojami, lub ciągnąc długie kable etc (nie wiem jak z padami i ich zasięgami).
            ewentualnie co chwila wstawać z kanapy, żeby coś wyklikać

            dla mnie po prostu o wiele wygodniej i przyjemniej jest wyłączyć kompa, pójść do salonu, odpalić konsolę, położyć się na kanapie z padem w ręce i pograć w coś odprężającego

            tutaj decyduje wyłącznie kwestia wygody i szybkości - brak zbędnych kabli, wygodny pad, odpalam tv, konsole 2-3 kliki padem i gramy ze znajomymi.

            nie jestem fanbojem żadnej konsoli, a kupiłem xboxa tylko i wyłącznie w celu relaksu poza godzinami pracy przed komputerem

            i polecam to każdemu kto lubi od czasu do czasu pograć w coś - szczególnie, że xbox one s można dorwać za niecałe 800zł w promocji, a do tego zawiera odtwarzacz blueray 4k, netflixa, odtwarzacz płyt z muzyką (wyjście optyczne audio)

            pcty zostawmy do pracy i dla pro graczy - bo mimo wszystko więcej mogą niż konsola

            Skomentuj

        2. Shunex
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2017-06-12 13:15

          Nie to że na pc można też grać na tv i na padzie :D

          Skomentuj

          1. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-06-19 20:09

            mozna ale jak kupisz sobie konsole i pograsz troche to zobaczysz ze to zupelnie inny komfort jest.
            Konsole maja bardzo dobrze przygotowany interfejs do obslugi padem bez koniecznosci wyklikania czegos myszka przed uruchomieniem gry.
            Gry sa tez psystosowane bezposrednio do rozgrywki padem - na PC nie wszystkie.
            Jest troche roznica.

            Skomentuj

          1. Q2hvY2hsaWs2
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-06-12 17:25

            Ale plusy i minusy też służą do wyrażania opinii, czy podzielam jego zdanie czy nie. Nikt nie pisze, że nie może mieć takiego zdania.

            Jak mniemam powodem, dla którego zebrał minusy jest głupie uzasadnienie. Gdyby go nie podał wcale i skończył swój komentarz na pierwszym zdaniu, nikt by się o nic nie przyczepił. Ale argumentacja jest naciągana.

            Równie dobrze mógłbym napisać:
            Mam wypasionego Jaguara, ale wolę jeździć swoim fiatem uno. Bo mogę pojechać z punktu A do B. Zabrać przy okazji znajomego. Wszystko widać w lusterkach i można posłuchać muzyki.

            Czyli argumenty całkowicie nie mające sensu, bo w obu pojazdach można to zrobić. Tak samo - co też wymieniłem - wszystkie argumenty jakie podał, można mieć również na PC.

            Skomentuj Historia edycji

    2. Daro_ufo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-06-14 09:53

      @darioz rozczaruję Cię bo "Gejstation 4" nie zostało zmiecione... Sony wciąż ma dużego asa w rękawie w postaci gier na wyłączność i raczej nikomu rozumnemu i komuś kto ukończył gimnazjum nie wmówisz, że to nic nie znaczy.

      Skomentuj Historia edycji

  4. TheZajax
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-06-12 00:40

    Jeśli zapłacę za nowego xbox-a nawet 2500 zł, to i tak się będzie opłacać ze względu na około 30 startowych exlusives oraz wsteczną kompatybilnością aż do pierwszego xbox-a :D
    Dopiero teraz rozumiem, dlaczego go nazwali "One"

    Skomentuj

    1. Shunex
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-06-12 13:17

      Em... tam były 4 exy i chyba 3 exy czasowe.
      Na dodatek każda ta gra będzie na pc.
      I kto powiedział że to są startowe exy?

      Skomentuj Historia edycji

  5. piotreeeek
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-06-12 00:48

    499 baksów...PS4Pro właśnie zostało osr...ne i lepiej wystawić je na alegrogo póki jest coś warte :DDD

    Skomentuj

      1. maniunio
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-06-12 07:25

        Nie lubię komentować takich ludzi ale straszna ameba. Widać, że jesteś max z gimnazjum i nie masz żadnych argumentów w swojej jałowej troll dyskusji. Idź być fanboyem sony gdzieś indziej.

        Skomentuj

      2. piotreeeek
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-06-12 07:25

        Ból tyłka fanbojka Sony ....bezcenne buahahahahahahahha

        Skomentuj

      3. uraharu
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-06-12 11:01

        zawsze jest tak, że jak wychodzi mocny sprzęt to trzeba zaczekać na gry je wykorzystujące, więc twój argument jest totalnie nie na miejscu

        a jeżeli tak ci sie śpieszy, microsoft zapowiedział, że stare gry zostaną podrasowane i będą działać w stałych 60fpsach
        to jest duży progres, gdyż nawet na xbox one s niektóre tytuły potrafią przycinać

        Skomentuj

    1. Shunex
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2017-06-12 13:18

      500 dolców to sporo i jest nie potwierdzone.
      Na dodatek sama konsola wygląda biednie

      Skomentuj

    2. Daro_ufo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-06-14 09:48

      @piotreeeek osr...ne? W jakim sensie? Jeżeli ktoś ma mocnego PC to Xbox jest raczej bezsensownym zakupem ponieważ we wszystko zagrasz na PC i tutaj PS4 ze swoimi exclusivami wydaje się być lepszym, logiczniejszym wyborem. Jak ktoś nie ma PC i do wyboru jest tylko Xbox lub PS4 to dylematy na pewno można mieć ale każda konsola ma coś do zaoferowania! Nie można mówić, że jedna jest g*@no warta a druga to kolejny cud świata.

      PS. Czepiasz się kogoś o to, że jest fanbojem Sony a sam jesteś fanbojem Microsoftu... proszę Cię nie bądź takim hipokrytą.

      Skomentuj Historia edycji

  6. Alovsskyy
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-06-12 01:10

    Trochę się spóźnili z tym Xbox'em One X. Na dodatek, żadnych zniewalających ex'ów, które są dzielone w Windows 10. Może pod względem hardware powaliło PS4 Pro, ale co po tych 6 Teraflopach skoro gier nie ma. Cóż, zobaczymy czy XOX pomoże im w jakiś sposób podnieść sprzedaż.

    Skomentuj Historia edycji

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2017-06-12 08:11

      Weź mu pod uwagę że konsoli nawet jeszcze nie ma - jest tylko zapowiedz

      Skomentuj

  7. chotnik2
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-12 03:24

    PS4 zniszczone :
    https://twitter.com/albertpenello/status/874058137036218369

    Your original Xbox discs will work. Digital licenses will carry over. AND you can system-link play across all three generations.

    Skomentuj

      1. chotnik2
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2017-06-12 04:06

        PS4Pro sprzedaje sie duzo gorzej niz PS4 bo Pro nic nie daje, oprocz 1440p. Dalej w wiekszosc 30fps.
        Scorpio jest pozniej, ale oferuje tez :
        1. wieksza moc (nie wiadomo jeszcze czy zostanie dobrze uzyta),
        2. odtwarzacz 4K BD (bo Sony przeciez nie umialo do konsoli z wyjsciem 4K dac odtwarzacza 4K, a podobno kazdy user PS4 ma telewizor 4K...)
        3. wsteczna kompatybilnosc z tytulami zarowno digital jak i nosnikami fizycznymi
        Kazdy sobie sam oceni co go interesuje.

        Skomentuj Historia edycji

          1. chotnik2
            Oceń komentarz:

            4    

            Opublikowano: 2017-06-12 04:14

            Patrz, i nie dali sie omamic wodotryskami ktore im Sony wciskalo?!
            Sony sciemnia?! No jak to, przeciez PRO to 8 cud swiata mial byc.

            Czyli co, teraz juz 4K to wodotryski i niepotrzebne nagle?
            A wez wrzuc jakas galerie ze zdjeciami z HZD 4K? No przeciez takie ladne...

            Skomentuj

          2. piotreeeek
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2017-06-12 07:26

            Tak tak, Sony zje wszystkich rozpaćkaną grafiką wyglądająca jak skalowane 720p....buahahahahahahahah

            Skomentuj

          3. Alovsskyy
            Oceń komentarz:

            7    

            Opublikowano: 2017-06-12 11:36

            Odezwał się fanboy z nickiem "PS4MasterRace"

            Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-06-19 20:26

          Ps4 pro tak sie sprzedaje ze jak tylko przyjedzie to schodzi tego samego dnia.
          Dostepnosc tej konsoli była zbyt mała żeby kazdy mogl sobie kupic.

          Skomentuj

  8. Hans Olo
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-06-12 06:13

    Po co mi 6 miliardów dyskietek?

    Skomentuj

  9. PaTri4rch
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-06-12 09:24

    No to chyba czas najwyższy pozbyć się X1 i czekań na premierę nowej konsoli, bardzo mi się podoba opcja wstecznej kompatybilności.

    Skomentuj

  10. dzejsonista
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-06-12 09:44

    jakie to zabawne.
    komp złożony w 2011 roku daje rade z praktycznie każdym tytułem z wymaksowaną grafiką.
    W tym czasie zdążyły pojawić się już dwie konsole od microsoftu i sonego, nadal nieoferujące tak ładnej grafiki jak PC.
    Co się stało z waszym "nie wymienianiem sprzętu co trzy lata" konsolowcy?!

    Skomentuj Historia edycji

    1. chrisu1982gd
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-06-12 10:37

      nic się nie stało, w kompie siedzi i5 6600k + 1060 6GB i do pecetowych hitów wystarczy
      PS4 zakupione w 2014 roku, zamieniłem w tym roku na PRO, poczekam jak troszkę spadnie i zamienię Xbox na Scorpio
      wystarczy kolego wyjść z pod mamusi spódniczki, zabrać się do pracy, a będzie Cie stać na nowy sprzęt i zakup co kilka lat zabawki nie będzie problemem
      przestań płakać i zbierać kieszonkowe, weź się do normalnej pracy to zrozumiesz, że to nie jest problem, to Ty i inne gimbusy macie problem bo du... żal ściska na czym inni grają

      Skomentuj Historia edycji

      1. dzejsonista
        Oceń komentarz:

        -4    

        Opublikowano: 2017-06-12 10:49

        Powiedział do 31 letniego gościa, który od 12 lat utrzymuje się sam. Ja w przeciwieństwie do innych szanuje swoje pieniądze i nie zmierzam ich wydawać na plastikowe, nie warte swojej ceny i nie oferujące tego co mówią gówno.
        Jak dorośniesz, to zrozumiesz.

        Skomentuj

        1. chrisu1982gd
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2017-06-12 11:12

          skoro jesteś taki dorosły, to zacznij się tak zachowywać, bo na razie wypisujesz bzdury jak byle gimbus 15 letni

          Skomentuj

          1. dzejsonista
            Oceń komentarz:

            -3    

            Opublikowano: 2017-06-12 11:39

            W którym miejscu napisałem te bzdury?
            To że nie łykam wszystkiego co próbuje mi wcisnąć ich marketing i świadomie wydaje swoje pieniądze na rzeczy, które faktycznie spełniają to co miały spełniać, to wg Ciebie znaczy że zachowuje się jak 15-latek?

            Skomentuj

          2. chrisu1982gd
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-06-12 11:42

            cóż to za super sprzęt masz z 2011 roku, że wszystko łyka wymasterowane i skąd pomysł, że konsola za 1500zł ma dawać taką samą grafikę? to, że czegoś nie rozumiesz nie znaczy, że jest złe
            konsole kupiłem dla ex-ów i gilga mnie to, że far cry primal wygląda na niej gorzej, bo w far cry gram na piecu, ps4 mam do uncharted i drive cluba
            tak samo x-a kupiłem, że ograć stare gears of war, a także forze 6 (bo dla mnie lepszej ścigałki nie ma) nie kumasz to sorry, jesteś gimbus
            nie samym 4k człowiek żyje

            Skomentuj

          3. dzejsonista
            Oceń komentarz:

            -3    

            Opublikowano: 2017-06-12 11:52

            Na tym chyba moje wypociny się zakończą.
            Argument "nie kumasz to sorry, jesteś gimbus" mówi tu raczej wszystko o rozmówcy i nie warto ciągnąć tego dalej.

            Aha, mówiłeś coś o wychodzeniu spod spódniczki mamusi.
            Nie wierze, że mieszkasz sam i sam się utrzymujesz, bo zwyczajnie nie byłoby Cię stać na wydawanie takiej kasy.

            Skomentuj

          4. chrisu1982gd
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2017-06-12 15:31

            no jestem troszkę starszy od Ciebie, na moje szczęście mieszkam w dużym mieście, na pracę nie narzekam i na konsolkę co kilka lat, czy gierkę za 250zł stać mnie od dawien dawna, a u mamusi to już będzie koło 13 lat jak co najwyżej w niedziele obiadki jadam (czysta wygodna, w weekend nie chce mi się gotować)
            Tobie także tego życzę

            Skomentuj

          5. Q2hvY2hsaWs2
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-06-12 11:55

            Też dokładam się do pytania co to za sprzęt z 2011 roku masz co ciągnie wszystkie gry na maxa. No chyba, że grasz w HD to wtedy luz.

            Skomentuj

          6. Maciej Piotrowski
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-06-12 12:16

            Ja również się dokładam:) Z pewnością nie mówimy tu o 4K, a i o maks maksów w FHD w niektórych tytułach mam spore wątpliwości.

            Skomentuj Historia edycji

          7. dzejsonista
            Oceń komentarz:

            -3    

            Opublikowano: 2017-06-12 15:02

            Corsair Vengeance 2x4GB,1866MHz,
            ASRock Z68 EXTREME4 GEN3
            I5 2500K 3.3GHz @ 4.8GHz
            Gainward GTX590

            30-60 fps wszystko hula na ultra

            Skomentuj

          8. Q2hvY2hsaWs2
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-06-12 15:36

            Jeszcze podaj w jakiej rozdzielczości masz te ultra... jakoś nie chce mi się wierzyć. Patrząc na porównania mocy to to jest jakieś 60% tego co ma GTX 970 a już on ma czkawkę od co najmniej roku. Poza tym z tego co czytam to nie ma też wsparcia dla nowych technik AA jak np. TXAA, który jest używany w wielu grach. Więc te Twoje ultra mogą być inne niż dla faktycznie nowej maszyny. Poza tym 3GB vramu nie pozwoli Ci już w paru tytułach ustawić nawet max detali. Sam zresztą zauważyłem, że po prostu pewne ustawienia nie są dostępne i nawet o tym nie wiesz. Wydaje ci się, że masz wszystko na maxa, a na nowym sprzęcie okazałoby się, że jeszcze pare ustawień się by znalazło.

            Skomentuj Historia edycji

          9. dzejsonista
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2017-06-12 15:52

            Świetnie, nie zmienia to jednak nic w tym co mówiłem na początku. Sprzęt sobie radzi. I nawet po sześciu latach wyświetli więcej wodotrysków na ekranie niż najnowsze konsole.
            Po dwóch, trzech latach będzie gotowy do wymiany. Co daje 8-9 lat używania sprzętu PC. Nie mam potrzeby wydawania kasy co trzy lata na konsole która udaje, że wyświetla 4K. Dla mnie to zwyczajna głupota.

            Skomentuj

          10. Q2hvY2hsaWs2
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-06-12 16:01

            Ale ja nie mówię, że zmienia. Konsola to wycinek funkcjonalności PC, przystosowany do gier i multimediów na styk, aby jak najmniej kosztował. Można powiedzieć, że na premierę najczęściej jest już stara i za pecetami.

            Ja tylko nie bardzo wierzę w te brednie o komputerze sprzed 6 lat co tak na ultra sobie daje rade. Nie mówię, że sobie na nim nie pograsz, bo jak najbardziej tak. Ale sama jakość rozgrywki nie będzie odbiegała od tego co masz na konsoli czyli 30fps w full hd na ustawieniach high co najwyżej.

            Dalej nie powiedziałeś w jakiej rozdzielczości grasz...

            Pewnie zaraz by wyszło, że monitor 21 cali 1600x900.

            Skomentuj Historia edycji

          11. dzejsonista
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-06-12 16:04

            FHD, przeciez teraz gry są pisane pod te przestarzałe konsolki, więc czemu nie miałyby hulać na starych pecetach?

            Skomentuj

          12. Q2hvY2hsaWs2
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-06-12 16:09

            Bo widzę testy nowych kart graficznych w nowych grach. Jeżeli byłoby prawdą co piszesz to by oznaczało, że nic się nie zmieniło przez ostatnich 6 lat.
            Tak jak pisałem wcześniej, nawet nie wiesz, że gry nie chodzą u Ciebie na ultra, bo po prostu gra nie wyświetla opcji, których Twój sprzęt i tak nie obsłuży. Powiedz ile masz klatek w takim The Division w FHD na ultra. Zaraz powiesz, że nie masz i te gry w które grasz to cs i lol.

            Skomentuj

          13. ncc1701
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-06-12 16:55

            Nope. Mialem GTX580 z 3GB RAM (590 to dwa procesory, fakt, ale tylko 1,5GB RAM na kazdy). A jesli gra nie obsluguje SLI, to w praktyce siedzi tam tylko 580 w dodatku z 1,5GB RAM...
            A od GTX580 lepiej radzi sobie nawet GTX760 z 2GB RAM - sprawdzone i przetestowane.
            Do niedawna mialem GTX980Ti - i nawet ta karta nie pozwalala na uruchomienie wszystkich tytulow w max detalach (gram 2560x1600) - po zejsciu do FullHD smiem twierdzic ze pozwoli ona odpalic praktycznie wszystkie gry na pelnych detalach.
            Ale trudno porownac 590 do 980Ti - tak wiec - bez opowiadania bajek prosze...

            Od reki moge wymienic gry, w ktorych 590 nie daje rady nawet w FullHD - Wiedzmin 3, Arc, Project CARS, ME:Andromeda, Enemy Unknown 2, GTA V - pewnie przypomnialbym sobie jeszcze kilka - w kazdym razie - w powyzszych trzeba sporo zjechac z detalami, zeby miec chociazby stabilne 30fps.

            Skomentuj

  11. s3b3k
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-12 09:52

    Z konsolami widzę, zaczyna się dziać to samo co od zawsze było z PC'tami. Dawniej kupowało się konsolę na te 5-6 lat i przez ten czas chodziło wszystkon na maxa teraz trzeba będzie kupić mocniejszą.

    Skomentuj

    1. tomx1989
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-06-14 01:44

      Żadne nowej modele konsol nie są potrzebne, wystarczą podstawowe modele Xone i PS4. Wszystkie gry na nich odpalisz do końca generacji. PC nad konsolami przeważnie miały przewagę w postaci rozdzielczości, PS4 Pro i XoX są po to żeby zatrzeć tą różnicę, no i oczywiście napędzić sprzedaż tv i monitorów 4k.

      Skomentuj

    2. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-06-14 10:02

      kiedys konsole były wydawane w cyklu kilku letnim, to ze teraz wydawane są czesciej to cos normalnego bo wszystko idzie do przodu a nie stoi w miejscu. Nie oznacza to ze poprzednia generacja nagle wymrze.

      Ceny tez są bardziej przystepne niz kiedys - przypomnij sobie jak długo PS3 utrzymywała się powyzej 1000zł na rynku - to były lata. Teraz PS4 kupujesz ponizej 1000zł bez problemu.

      Skomentuj

  12. Luiso
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-12 10:15

    prawda jest taka, że i PS4p i Xbox Scorpio to sprzętowe dno. W tej chwili to poziom średniego PCta. Playka to po prostu średniak a Xbox to średniak +. Każdy kumaty wie, że żadna z tych konsol nie da rady w 4K wyświetlać wszystkich gier w 60FPS. Playka zapewne żadnych natomiast Xbox pewnie tylko wybrane. Konsolę kupuje się dla biblioteki ulubionych gier a nie dla grafiki. Niestety Xbox ma nie wiele na chwilę obecną do zaoferowania. Wg mnie sprzedaż Xoboxa po premierze Scorpio jeszcze spadnie względem japońskiej konsoli.

    Skomentuj

  13. belineaenter
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-12 10:43

    X klocek świetną alternatywą jak ktoś nie ma mocnego PC nie zapominajmy że Battlefront 2, Battlefield 1, Far Cry 5, Cyberpunkt też będą na Xbox X i będą wyglądać najlepiej optymalizacja na PC może kwiczeć i Titany się osrają a za 2500zł jest GTX1080 a reszta części? Konkurencją dla X będzie PC za 10000zł gdzie i tak optymalizacja może leżeć
    Sprzedałem mojego Prosiaka bo gry exclusive nudziły mnie Bloodborn jedynie fajny ale Soulsy lepsze :P

    Skomentuj

  14. Luiso
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-06-12 11:05

    belineaenterL: Ty faktycznie uważasz, że na Xbox X te gry będą najładniejsze? Jeżeli tak to nie ma o czym rozmawiać. Gpu w konsolach za chwilę będą już ograniczeniem. Zawsze dana gra będzie wyglądać lepiej na PC, dlatego, że potencjał sprzętowy na PC jest prawie nieograniczony.
    Dla Ciebie Soulsy lepsze a dla osób które znam nieco lepszy Bloodborne. Myślę, że dla wielu graczy pctowych też byłby atrakcyjniejszy niż już nieco utarte Soulsy.

    Skomentuj

  15. Zircon1987
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-06-12 11:38

    499 euro = 2089zł + 23% = 2599zł w najlepszym wypadku. Nie warto. Lepiej zainwestować w kompa.

    Skomentuj

  16. kristof080
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-06-12 11:51

    No nie wiem. Mnie jako uzytkownika nowej konsoli, interesuja przedewszytkim nowe gry. Co z tego, ze bede mial najmocniejsza konsole ze wsteczna kompatybilnoscia, jak nie bede mial w co grac. W tej cenie moge kupic 1070 albo i 1080. I bedzie to samo co na nowym One. Microsoft sie nie popisal. A co do tego, czy pozamiatal Pro, to sie okaze po konferencji Sony, bo moze sie okazac, ze Microsoft bedzie tam, gdzie byl wczoraj.

    Skomentuj

    1. kbrbabzbtb
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-06-12 12:10

      Jeżeli masz mocnego pc, a ms nie planuje wydawać exów na swoją konsolę to zakup xbox one x faktycznie może być pozbawiony sensu. Ale jak ktoś rozważa zakup albo pc albo xbox one x albo ps4 to konsola ms jest bardzo atrakcyjna. I taka osoba spokojnie będzie miała w co grać bo będzie na niej każda duża gra jaka wyjdzie.

      Skomentuj

  17. redhunter
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-06-12 12:54

    Nowa forza pewnie bedzie bajecznie wygladac... zagralbym, ale po raz kolejny zaden inny tytul (na ta chwile) mnie nie interesuje. I kup tu klocka dla jednej gry.
    Beda to dalej wydawac na win store na pecety tak jak gry z xo? Czy scorpio juz bedzie mial calkowita wylacznosc?

    Skomentuj

    1. Shunex
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-06-12 13:20

      Tak exy z xboxa dalej będą na win10

      Skomentuj

  18. Gatts-25
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-12 12:59

    Anthem jedna z gier ,które może przyciągnąć sporo ludzi do zakupu tej konsoli.Takie gry kooperacyjne zaczynają być czyś fajnym a do tego okraszone ładną grafiką.
    Już ciekawią Mnie te porównania grafiki między ONE X a PC:)

    PS: Posiadacze telewizorów typu PANASONIC DX900 będą w niebo wzięci:)

    Skomentuj Historia edycji

    1. Shunex
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-06-12 13:21

      Anthem będzie i na ps4 i na pc.

      Skomentuj

  19. Dragonik
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-12 13:19

    "499 euro = 2089zł + 23% = 2599zł w najlepszym wypadku" dodatkowo trzeba dokupić telewizor 4k za minimum 3000zł od biedy i wcale tanio nie wychodzi.

    Skomentuj

      1. killerek132
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-06-12 18:09

        Pogromca na nie mam TV na chacie a jak to określiłeś "bidusem" nie jestem, kupiłem sobie monitorek 32 cale. Chciałem kupić TV do filmów ale zrezygnowałem i postanowiłem sobie kupić na delegację lapka z 1070. Nie żałuję, fakt nie jest to granie jak na stacjonarce ale zawsze coś. Lepiej jeszcze Ci powiem, wujas jakieś dwa miesiące temu zmieniał TV i chciał mi dać swój, 50 cali Philipsa w FHD. Nie jakiś kocur ale zawsze to coś, wiedział że nie mam TV i chyba go to męczyło. Powiedziałem żeby wystawił na OLX, zawsze parę słówek dostanie, a u mnie by się tylko kurzył. :D

        Skomentuj

        1. asnaa
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-06-13 02:26

          Popieram.
          Laptop 17" z 1070 albo 1080 to absolutnie najlepsze i uniwersalne wyjście, jedyny sensowny kompromis. Wydajemy przynajmniej 8K, ale mamy wszystko (w tym 120Hz monitor) w mobilnej wersji z możliwością podłączenia do TV, mamy VR, narzędzia, programy, możemy grać WE WSZYSTKO, spokojnie wejść potrolować na benchmark, zabrać do samolotu, do posiedzeń na tronie przy dwójeczce i to starcza nam na 5 lat ultra (najbiedniej FHD więc i tak GPU lekko pociągnie) spokojnie. Konsole wychodzą co 3 ostatnio i dorównują komputerom sprzed kilku lat - nie rozumiem logiki :)

          Konsola + TV = przynajmniej 6K. 0 mobilności, brak narzędzi, i tak trzeba mieć komputer. Suma 8K najbiedniej.

          Ostatecznie to kwestia gustu, bo jak ktoś lubi konsole to będzie je kupował tak czy inaczej. Jak ktoś przekonany do stacjonarek to też nie zmusi się do laptopa.

          Ale mówienie że konsola przewyższa komputer bądź mu dorównuje jest już jak feminizm, poprawność polityczna czy gendery fluidy.

          Co do kompatybilności wstecznej - no fajnie, fajnie... Windows ma takie coś od ...zawsze? 20 lat? Yyyyy nie rozumiem znowu tego.

          Pozdrawiam, dziękuję za uwagę i przepraszam za lawinę tekstu.

          Skomentuj

          1. ncc1701
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2017-06-13 11:10

            Sorki, ale dlaczego w 99% przypadkow jest "konsola albo PC"?

            Ja rozumiem jak ktos ma 15 lat i utrzymuja go rodzice - wtedy to moze byc problem. Nie rozumiem natomiast jesli w ten sposob pisza osoby 30-letnie.

            Nie zyjemy w komunie. Europa jest otwarta. 2000zl zarabiaja jedynie ci, ktorym taka praca pasuje. Nawet w Polsce zarobienie 5000 czy wiecej tys to juz nie jest problem.
            Na zachodzie tym bardziej.

            Sorki - pisze z perspektywy "zachodniej" - mieszkam w Szwecji, wiec to zapewne wplywa na moje myslenie. Niemniej - w domu mam i desktopa do gier (aktualnie 1080Ti na pokladzie) i laptopa Asusa z 980m, ale tez PS3, PS4, XOne S i Wii U. Cena konsoli to nie jest cos zaporowego - 400E na 3-4 lata - zaden problem. Podobnie wydac 500-600E na upgrade kompa co 2 lata.

            W normalnych krajach to NIGDY nie byl wybor konsola vs PC. ZAlezy co komu pasuje i jak komu wygodniej.

            Aha - i jak slysze - "PC tez mozna podlaczyc do TV oraz grac na padzie" - litosci... Tak mozna - tylko ze wyjdzie po pierwsze duzo drozej, po drugie - jest to duzo bardziej skomplikowane - bo albo wymaga pociagniecia kabli z drugiego pokoju - bo obudowy typu BigTower ciezko wkomponowac sensownie w ladnie urzadzony salon. Albo wymaga to sensownie zaprojektowanego HTPC z silna karta graficzna - co tez tanie nie jest.
            A koniec koncow - efekt nie bedzie az tak bardzo rozny od konsoli - nie oszukujmy sie - roznice najlepiej widac na monitorze ogladanym z 50cm, a nie duzym TV ogladanym z 3-4 metrow.

            Skomentuj

          2. killerek132
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-06-14 16:00

            Stary, nie możesz tak pisać. Siedzisz w Szwecji więc tam zarobienie ponad 10k zł nie jest problemem, jeśli jesteś ogarnięty w swoim fachu i znasz język, podkreśliłeś że patrzysz z perspektywy zachodu, więc jako "zakładam" nie głupi ludź powinieneś wziąć pod uwagę że udzielasz się na forum pl a nie zachodnim. Zarobienie w Polsce 5k na rękę nie jest takie łatwe, szczególnie dla ludzi młodych, świeżo po szkole, nie ważne czy to studia czy technikum czy nawet zetka.
            Ja po szkole musiałem pracować rok czasu za 1200 zł na rękę, wydawałem 500 zł miesięcznie na paliwo za dojazd do pracy ale musiałem tam pracować za te ochłapy przez rok, nie miałem wyjścia jeśli chciałem nabrać wprawy, doświadczenia i móc później wpisać KWB w CV.
            Przemęczyłem się, nie było łatwo ale ludzie byli spoko i pracowałem do 14:00, czasem 14:20 potrafiłem być w domu.

            Dzisiaj 5 lat później zarabiam tą piątkę na rękę ale za to muszę siedzieć po 12 godzin w pracy, nie jest ciężka praca ale jednak siedzisz 12 godzin. I znowu muszę się tu przemęczyć jeszcze 2 lata aby dostać się do Norwegii, bo potrzebuję udokumentowanego doświadczenia w tym zawodzie, a szczególnie jeśli będę miał świadectwo pracy z tej firmy w której pracuję.

            Kupię sobie od czasu do czasu jakiś sprzęcik elektroniczny bo jestem maniakiem ale nie wyrzucam kasy w błoto, bo trzeba coś odkładać.

            Wielu moich znajomych kilka lat po studiach siedzą w biurach i ledwo wycisną 3k. Jak kumplowi pokazałem ostatni odcinek z wypłaty to mi nie wierzył. Powiedziałem, stary chcesz, podam Ci nr. do gościa, porobisz odpowiednie kursy, potem troszkę praktyki za grosze i jak załapiesz o co biega to Cię wkręcę. Odpowiedź jednoznaczna, ale delegacje, ale trzeba kończyć kursy a później jeszcze praktyka za grosze. Wiesz co, jak Ci się nie chcę to nie narzekaj że masz tyle a ktoś inny więcej.

            Nygustwa nie lubię, najlepiej to jak by się siedziało w domu i ktoś Ci pieniądze przynosił.

            Tyle że zarobić 5k jako młody człowiek bez znajomości to w Polsce duży wyczyn mimo iż nie jesteś leniem, więc nie uważam że zarobienie 5k w Polsce to pestka, trzeba coś od siebie włożyć żeby to 5k dostać i nie pod stołem tylko na umowie o pracę, nie na własnej działalności jak wielu pracodawców by chciało.

            Na zachodzie 5k dostaniesz za zmywanie naczyń ale to nie jest zachód. W Polsce możesz zdobyć doświadczenie i kursy ale jak chcesz zarabiać w granicach 20k to musisz spa

            Skomentuj

          3. killerek132
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-06-14 16:08

            dać za granicę, ja celuję właśnie w Skandynawię. Poznałem 3 lata temu gości w innej firmie na tym samym stanowisku, tyle że starszego ode mnie. W zeszłym roku udało mu się dostać do Norwegii, siedzi tam nie cały rok i potrafi odłożyć na czysto co miesiąc 12k, po wszystkich opłatach. Gościu w tym roku stawia już dom, a pod koniec przyszłego zamierza się wprowadzić, tyle że zmienił troszkę plany i nie wie czy wróci do Polski. Pytam się, to po co stawiasz tą chatę ? Bo plany uległy zmianie a chatę i tak zawsze będę mógł sprzedać, to lepsza inwestycja niż cholerne konta w banku, ziemia nie straci na wartości :)

            Tak więc trzeba kombinować :)

            Skomentuj

  20. Shunex
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-06-12 13:29

    Swoją drogą czy tylko dla mnie wygląd tej konsoli jest biedny?
    Czarne pudło ciosane siekierą....

    Skomentuj

  21. Marucins
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-12 18:11

    Co za życie.
    Hameryka i część zachodu niech "konsonuje" swoje gry reszta świata niech "PCtuje". Ale niech te gry będą tu i tu.
    Czemu sztucznie ograniczać rynek rozrywki i wymuszać kupno czegoś czego się nie potrzebuje?
    Chcesz wyłącznie grać, wsadzasz krążek ściągasz patche i grasz...? OK wybierasz konsolę.
    Chcesz od życia czegoś więcej...? Nie ma problemu, dla ciebie jest PC.
    A nie żadne exy!

    Skomentuj

    1. kbrbabzbtb
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-06-13 14:23

      Exy to lepsze wykorzystanie sprzętu i często to są najlepsze tytuły. Tego czego brakuje na rynku to exów na pc! Ale nie robionych przez podrzędne studia tylko przez największych branży.

      Skomentuj

      1. Marucins
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-06-13 17:36

        Exy to nic innego jak próba sprzedania sprzętu, który tak naprawdę nie zostałby kupiony bo nic nie oferowałby na tle konkurencji.

        Skomentuj

      2. azbestor
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-06-13 18:23

        Z brzegu, z mojego podwórka, Civ5/6, CoHy, Total War. I jeszcze można by rzucić spokojnie FPSy, które są multiplatformami, ale na padzie, to jak PES na klawiaturze i taki Skyrim/Fallout, gdzie bez sporej dawki modów gra się ciężko (SKSE, do diaska). Starcraft? WoW? Same malutkie te exiki na PCty, nie?

        Skomentuj

        1. kbrbabzbtb
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-06-13 21:19

          Ile w sumie wymieniłeś tych exów na pc w sumie? 3-4? Wszystko strategie? I multiplatformy podciągasz pod exy stosując argumenty, że na padzie albo bez modów nie da się grać? No tak, na padzie i bez modów w skyrima nie da się grać. To dlatego na konsolach sprzedno 15mln, a na pc 4mln tej gry ;D