Na topie

XOXO WiFi sposobem turysty na Internet w każdym miejscu

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Opłaty roamingowe bywają zabójcze, ale XOXO WiFi pozwala o nich zapomnieć. Router start-upu z Łodzi umożliwia korzystanie z Internetu w (niemal) każdym miejscu na świecie.

  • XOXO WiFi sposobem turysty na Internet w każdym miejscu
A A

Polacy lubią podróżować za granicę i lubią też podczas tych wyjazdów pozostawać w stałym kontakcie z rodziną i znajomymi, do czego potrzebny jest im Internet. Dostęp do niego w obcym kraju może być jednak bardzo drogi, a danie sobie szansy na skorzystanie z taniej sieci wymaga już podjęcia pewnego wysiłku. Tutaj z pomocą przychodzi XOXO WiFi.

Co to jest XOXO WiFi?

XOXO WiFi to polski start-up, a zarazem router, który można wynająć, by cieszyć się dostępem do Internetu w Unii Europejskiej i poza jej granicami – całkiem niedrogo i zdecydowanie bezproblemowo. Warto podkreślić, że łodzianie podpisali już ponad 300 umów z telekomami, co pozwala im działać w 130 krajach. 

XOXO WiFi mapa

Nie trzeba podpisywać żadnej skomplikowanej umowy, a jedynie wypełnić formularz najmu, zapłacić określoną sumę i poczekać na kuriera. 

„Cieszymy się, że pomagamy zarówno klientom indywidualnym oraz coraz częściej także firmom – podkreśla Katarzyna Banasiak, dyrektor generalna XOXO WiFi. – Przenośny router przydaje się podczas zagranicznych delegacji, gdzie poza Polską także trzeba wysyłać ważne maile czy odbyć nagłą rozmowę. XOXO WiFi gwarantuje w takim przypadku nie tylko wygodę wypoczynku, ale także może ułatwić komunikację”.

XOXO WiFi – cena i zasada działania

Jeden dzień wynajmu routera XOXO WiFi to koszt od 6,9 euro, co – jak przekonują przedstawiciele łódzkiego start-upu – jest kwotą niższą nawet o 95 proc. w porównaniu do stawek roamingowych. Za te pieniądze użytkownik otrzymuje nielimitowany dostęp do Internetu w wybranym kraju (lub wybranych krajach).

XOXO WiFi router

(Ważący 151 gramów i działający do 13 godzin między ładowaniami) router łączy się z lokalnym operatorem, wykorzystując sieć 4G lub 3G, a następnie tworzy prywatny hotspot WiFi, z którego może skorzystać użytkownik lub użytkownicy bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Maksymalna liczba podłączonych urządzeń wynosi 5. 

XOXO WiFi – opinie są podzielone

Usługa XOXO WiFi ma liczne zalety, które są doceniane przez użytkowników. To przede wszystkim: niższe koszty w porównaniu do klasycznego roamingu oraz brak niemiłych niespodzianek na rachunku po wyjeździe, bezpieczeństwo i wygoda (polegająca na braku konieczności odnajdywania i kupowania kart SIM w danym kraju) czy wreszcie łatwość obsługi.

Rozwiązanie chwalone jest jednak przede wszystkim przez zwykłych turystów. Osoby, które często wyjeżdżają i wiedzą, z czym się to je, potrafią same załatwić sobie dostęp do Internetu za granicą (korzystając bezpośrednio z lokalnych usług), oszczędzając w ten sposób więcej niż dzięki XOXO WiFI. 

Jeśli więc chodzi wyłącznie o maksymalizację oszczędności, to samemu można to zrobić taniej. Jeśli jednak priorytetami są: wygoda i pewność, a oszczędności stanowić mają cenny dodatek, to XOXO WiFi brzmi naprawdę atrakcyjnie. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie XOXO WiFi.

Źródło: XOXO WiFi, inf. własna

Odsłon: 10171 Skomentuj newsa
Komentarze

16

Udostępnij
  1. baca130
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2019-03-25 10:40

    Strasznie drogie to!!! Ja już wole te odnajdywanie kart SIM w danym kraju. Przypuśćmy, że pojechałbym do Holandii na tydzień to musiałbym dodatkowo zapłacić 270 zł za internet gdzie kartę dostanę za 40 zł mam 2 GB za 130 nielimitowany i to na miesiąc.

    To chyba tylko dla tych co robią streamy na yt albo co jadą za granicę, żeby oglądać filmy online... A kartę znajdzie się zawsze na lotnisku czy też w jakimś centrum handlowym. Ja z tym nigdy nie miałem problemu.

    Skomentuj

    1. Yamaraj6
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-25 10:50

      Dokładnie za 7 euro to by się opłacało może dla kogoś kto co parę dni odwiedza inny kraj i o korzystało by z tego kilka osób.

      Skomentuj

      1. sebmania
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2019-03-25 11:49

        Fajne rozwiązanie dla kierowców co w jednym kraju długo nie siedzą.

        Skomentuj

    2. HomeAudio
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-03-25 11:17

      Holandia jest w UE i jak jedziesz tam z PL to działa roaming ;) a niedługi wypad przeważnie wystarczy ten roamingowy limit.

      Skomentuj

    3. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-03-25 12:20

      producent tego routera nie chwali się że w każdym kraju będzie to najtańsze, a przecież też muszą na tym zarobić no nie? w jednym kraju tańszy będzie ten router, w innym samodzielnie zakupiony SIM. poza tym kupowanie miejscowych simów jest niewygodne, jeśli co chwila zmieniasz miejsce pobytu.

      jak każde rozwiązanie, to też nie jest dla wszystkich.

      Skomentuj

      1. Kropeczka
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2019-03-25 13:37

        W każdym kraju tańsze będzie kupienie karty. W każdym

        Skomentuj

        1. BrumBrumBrum
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-03-26 12:08

          tiaaa. w każdym zwłaszcza jak ciągle się przemieszczasz a musisz mieć neta na stałe, a w danym kraju posiedzisz góra tydzień i jedziesz dalej. już widzę to taniej :)

          Skomentuj

  2. Kropeczka
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2019-03-25 13:36

    Np. Egipt Karta sim 5 GB = 15 $ Spokojnie starczy na dwa tygodnie...

    Chora cena. Nawet jak dla kogoś kto jak u Juliusza Verne'a chce objechać świat dookoła - 80 x 6,9 euro - sorki ja passs

    Skomentuj

  3. Kapitan Nocz
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2019-03-25 15:25

    no dobra Janusze internetu a co jeśli jedzie cała grupa i taki router obsługuje nie jedna ale 5 osób w zespole? Myślę, ze dla przeciętnego Kowalskiego to nie będzie atrakcyjną propozycją ale właśnie biznesowo może być ok. Czy nawet kilku znajomych i już takie coś nabiera senu jeśli każdy by musiał kupic gdzieś tam jakąś kartę często nie znając języka jesteśmy raczej w czarnej ... a tu nie musimy się martwić o szczeguły użytkowania takiego inernetu.

    Skomentuj

    1. baca130
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-03-25 16:01

      Dzisiaj każdy smartfon pozwala na udostępnianie internetu przez wifi więc te pięć osób może nadal korzystać z internetu. Jak chce się jeździć po świecie to powinno się znać chociaż komunikatywny angielki a z nim znajdziesz jakiegoś sprzedawce. A jak nie chce się udostępniać ze smartfona to też nie problem kupić modem za stówę.

      Skomentuj

      1. Kapitan Nocz
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2019-03-25 21:43

        taaa tylko prosił bym o jakkolwiek zrozumienie przedstawionej przezemnie sytuacji, co jeśli osoba z zespołu z katą zakupioną rozumie ze zrzutki, postanowi wyjść sama lub w towarzystwie na miasto zabierając smartfon ze sobą. Pozostali z zespołu zostają bez internetu. No i jest jeszcze kwestia polskiej mentalności, ja sobie kupiłem i dlaczego mam się dzielić. No i smartfon z hotspotem jest też do innych rzeczy, nie każdy oda swoje dziecko do zabawy, zeby inni korzystali.
        A co do Januszowania to proszę wybaczyć ale to nie mój wymysł i zwykli posiadacze tego imienia nie powinni się raczej czuć urażeni, Janusz ma po prostu wiele znaczeń, tak jak imie Barbara, którym potocznie zawołuje się klacz czy kunia płci żeńskiej (jeśli są tu jakieś feministki:) ) Zresztą firma jak widać się kręci więc jest zapotrzebowanie, oburzenie tutejszych użytkowników jest takie jak by ktoś im to wciskał jak abonament RTV.
        No i jeszcze w kwestii podróżny i tego przymusu znania języków który poruszył @baca130, to ktoś tu chyba się zagalopował mocno we wnioskach. No ale widać ludzie lubią takie mądrości, że nie minusują.

        Skomentuj

        1. Lister
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2019-03-26 00:32

          "A co do Januszowania to proszę wybaczyć ale to nie mój wymysł i zwykli posiadacze tego imienia nie powinni się raczej czuć urażeni..." - Serio? Ja ci mówię, że krzywdzisz inne osoby, a ty na to plujesz? Właśnie wystawiłeś sobie piękną laurkę - gratuluje "odpowiedniego" podejścia do wartości etycznych/chrześcijańskich...

          Skomentuj Historia edycji

          1. Kapitan Nocz
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2019-03-26 01:45

            Serio, obwołałeś się właśnie etyczno-chrześcijańskim głosem tego forum? "Ja ci mówię" a ty mnie nie słuchasz?! Litości. Ja mówię ludziom, że przenośny router ma zastosowanie a oni śmią twierdzić, że nie ma..?! Jak to może być? no i jestem w szoku, ze forum techniczne a tu ktoś wylatuje z jakimiś chrześcijańskimi wartościami.

            Skomentuj

          2. Lister
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-03-26 13:10

            Serio porównujesz ludzkie uczucia do opinii o sprzęcie? Doprawdy gratuluje twoim porównaniom. I uprasza się czytać ze zrozumieniem - dałem slasha czyli odpowiednik "lub", a nie myślnik. Tłumacząc mniej kumatym: dla ateistów piszę o etyce ludzi cywilizowanych, a dla chrześcijan piszę o i ich wartościach, których naucza kościół - obie filozofie mówią o wzajemnym szanowaniu się, ale widzę, że dla ciebie jest to obce pojęcie. EOT.

            Skomentuj

    2. Lister
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-25 17:19

      @Kapitanie, ja cię grzecznie proszę, zaprzestań łączyć imię Janusz, Grażyna, Sebastian, itd z buraczanymi zjawiskami świata tego, to ani trochę nie jest miłe mieć za imię symbol syfu... Szanuj drugiego człowieka, jak chcesz, by i ciebie szanowano. Z góry dziękuję za zrozumienie.

      Skomentuj

      1. Kropeczka
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-03-25 19:23

        Lister, druhu, karmisz trolla - co mu przyjemność sprawia