Na topie
Sebastian Swarcewicz | 2009-08-25

ASUS G71 z GeForce 9800M GS. Notebook dla graczy

kategoria: laptopy

Producenci: Seagate

 

Wydajność i mobilność

Na biurkach użytkowników potrzebujących sprzętu nie tylko wydajnego, ale w razie konieczności także mobilnego, lądują coraz częściej notebooki. W założeniu mają stanowić alternatywę dla stacjonarnego peceta. Firma ASUS, wprowadzając na rynek nowe serie notebooków skierowanych w stronę graczy (G51/G60/G71), przedstawiła propozycje łączące najważniejsze zalety klasycznego blaszaka z potencjałem pełnoprawnego laptopa. Czy swoisty mariaż zastosowania wydajnego procesora wraz z dobrą, jak na urządzenia mobilne, kartą graficzną spowoduje, iż zaczniemy coraz poważniej myśleć o rezygnacji ze stosowania osobnych urządzeń do pracy i rozrywki?

Pierwsze wrażenie

Pomimo stosunkowo tradycyjnej budowy oraz znacznych gabarytów (41 x 30 cm), notebooki ASUS z serii G71 prezentują się nad wyraz estetycznie. Testowany komputer wyróżnia się przede wszystkim bardzo przyjemnym dla oka wzornictwem, mogącym przypaść do gustu zarówno osobom lubującym się w błyszczących gadżetach, jak i użytkownikom ceniącym zachowanie zdrowego kompromisu pomiędzy tradycyjną klasyczną linią, a czymś bardziej wysublimowanym.

Nabłyszczana czarna pokrywa skrywa stosunkowo jaskrawe, krwisto czerwone (niemal wiśniowe) wstawki wokół bloku klawiszy oraz w części obszaru roboczego samego touchpada. Wokół ekranu dotykowego znajdziemy drobno karbowany plastikowy - materiał imitujący wstawkę ze skóry. Całości dopełniają ponadto niklowania na klapie, bocznych przyciskach, a także na zakończeniach zawiasów.

 

Niebagatelną rolę w ogólnym odbiorze ukrytej drapieżności tej konstrukcji odgrywa system podświetlenia diod sygnalizacyjnych,  touchpadu, przedniej części notebooka oraz wierzchniej pokrywy ekranu. Widać więc, że ogólna koncepcja jest bardzo zbliżona do całej serii G oferowanej przez ASUS-a – w szczególności notebooków z serii G50V/Vt oraz G51VX/G60VX. W nieco mniejszym stopniu także do starszej G70-tki.

To, co na pierwszy rzut oka wydaje się wielką atrakcją, nie do końca może jednak sprawdzać się w praktyce. Nabłyszczana obudowa notebooka, pomimo wysokiej estetyki oraz wrażenia doskonałej jakości wykonania, jest bardzo czuła na odciski palców. Niestety „powaby” polerowanej obudowy  nie zawsze idą w parze z jej walorami użytkowymi. Musicie się jednak zgodzić, iż sam wygląd to rzecz stosunkowo względna, uzależniona w dużej mierze od aktualnej mody oraz podaży takich rozwiązań na rynku.odsłon: 102526


Ostatnie komentarze do artykułu

Darxis

2010-02-26 16:07:03

Duży klocek

Picia_1986

2010-02-25 23:40:09

lepiej jest ASUS G73JH :)

anc2008

2009-09-01 11:58:02

Ja proponuję zamiast tego kupić 17,3" z GT120 i zwykłym Core :) Wyjdą 3 sztuki - i na LAN party będzie i na zapas :)

zobacz wszystkie komentarze (59)

skomentuj artykuł

Polecamy
Polecane klawiatury. TOP 10 - maj 2016
Szukasz najlepszej klawiatury? W TOP 10 polecamy wyróżniające się lub ...
kategoria: klawiatury producent: A4Tech Ocena: - 13
Samsung Galaxy S4 mini - sukces w mniejszej skali?
S4 mini ma wielkość zbliżoną do S2, ale wydajnościowo konkurować może z ...
kategoria: producent: - Ocena: - 34
Nokia Lumia 520: jak tani może być dobry Windows Phone 8?
Najnowszy budżetowy smartfon Nokii sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. ...
kategoria: smartfony, telefony producent: Nokia Ocena: 13 28
LG Swift G: gdyby przy tworzeniu Nexusa 4 nie maczało rąk Google
Niepozorny na pierwszy rzut oka smartfon, Nexus 4 tak jak widzi go LG, który ...
kategoria: smartfony, telefony producent: LG Ocena: 9 16
Grid 2 – optymalne karty graficzne i recenzja gry
Świetna oprawa audiowizualna i rozgrywka bardziej w klimatach arcade niż ...
kategoria: gry producent: Codemasters Ocena: 6 57