Na topie
| 2010-11-04

Przegląd odtwarzaczy HD: WD Elements Play

kategoria: odtwarzacze multimedialne

Producenci:

 

Wykonanie i specyfikacja


odtwarzacze HD
zobacz inne testy
»
Asmax Playbox HD


WD Elements Play to odtwarzacz, który obsługuje rozdzielczość Full HD 1080p oraz wiele popularnych formatów wideo, audio (w tym playlisty) i graficznych, które odczytywać możemy z wbudowanego dysku 1 TB lub z nośników zewnętrznych poprzez port USB. Do tych drugich zaliczyć możemy również aparaty cyfrowe, a nawet kamery wideo, z których odtwarzacz potrafi automatycznie sczytywać filmy.

Jeśli użytkownik tego potrzebuje, może przekształcić odtwarzacz w dysk przenośny lub biurkową stację do archiwizowania danych. Jest to niezmiernie proste - wystarczy podpiąć kabelek USB, a komputer sam rozpozna urządzenie i zainstaluje sterowniki. Całość trwa mniej niż 10 sekund.

Obsługa urządzenia nie powinna sprawiać kłopotu, bo interfejs jest po polsku, a WD deklaruje również obsługę polskich znaków diakrytycznych.

Podstawowa specyfikacja

Wyjścia wideo Composite RCA Video (cinch), HDMI
Wyjścia audio Composite RCA  Audio (cinch), HDMI, optyczne
Wejścia 1 x USB 2.0
Obsługiwane systemy plików NTFS, HFS+, HFS+Journaling (tylko odczyt)
Wymiary (Sz/Dł/Wy) 225 x 149 x 41 mm
Waga 1,05 kg
Zasilanie zewnętrzne
Gwarancja 24 miesiące (producenta)

 

Wykonanie i wyposażenie

Obudowa odtwarzacza wykonana jest z dobrej jakości plastiku w klasycznym kolorze czarnym. Panele górny i dolny są matowe, co pozwala uniknąć zarysowań powstających w trakcie ich odkurzania, natomiast wszystkie boki dla odmiany są błyszczące. Daje to atrakcyjny efekt. Całość wygląda minimalistycznie i elegancko.

Wbudowany dysk twardy 3,5" umieszczono po lewej stronie obudowy, więc lewy bok w większości pokryty został małymi kwadratowymi otworami wentylacyjnymi. Przedni panel oprócz naniesionego logo producenta i ikonek multimediów zawiera zintegrowany czujnik podczerwieni wykrywający sygnały nadawane pilotem, a także diodę LED określającą aktualną aktywność urządzenia.

Prawy bok konstrukcji wyposażono w jeden port USB 2.0, do którego podłączyć możemy zewnętrzne nośniki danych, np. aparat cyfrowy, kamerę wideo, a nawet zewnętrzny czytnik kart pamięci. Funkcjonalność jest duża, szkoda tylko, że producent nie zaoferował dwóch lub trzech takich portów, bo miejsca na prawej ściance jest pod dostatkiem. Jednak najważniejszą rolę pełni tu wbudowany „twardziel”, więc zewnętrzne akcesoria są tylko dodatkami.

Wszystkie niezbędne wyjścia sygnałowe zostały umieszczone z tyłu obudowy, a należą do nich: Composite RCA (analogowe wyjście audio i wideo), obsługujące rozdzielczości 480i oraz 576i, wyjście cyfrowe HDMI, które oprócz dwóch wymienionych rozdzielczości oferuje także te najbardziej pożądane, czyli 720p (HD-Ready) oraz 1080i / 1080p (Full HD). Obok nich widnieje wyjście optyczne, dzięki któremu można przesłać dźwięk wielokanałowy w postaci cyfrowej.

Z tyłu umieszczono również maleńki przycisk służący do sprzętowego resetowania ustawień odtwarzacza. Jego przypadkowe naciśnięcie jest na szczęście niemożliwe (trzeba użyć czegoś z ostrą końcówką, np. długopisu).

Cała konstrukcja opiera się na małych gumowych nóżkach, które zapewniają dobrą przyczepność do podłoża, a waga urządzenia, wynosząca odrobinę ponad 1 kilogram dodatkowo dodaje stabilności.

Do zestawu producent dołącza pilot zdalnego sterowania wraz z dwiema bateriami AAA, zasilacz oraz krótki kabelek USB. Minusem jest brak jakiegokolwiek kabla sygnału audio i wideo, więc będziemy musieli go dokupić we własnym zakresie.

Pilot zdalnego sterowania

Kontroler zdalnego sterowania jest w przypadku tego odtwarzacza bardzo mały, ale trzyma się go wygodnie. Wszystkie przyciski znajdują się w zasięgu kciuka.

Do dyspozycji użytkownika oddano 17 przycisków, czyli niewiele, ale wystarczają one całkowicie do wykonywania wszystkich koniecznych operacji. Do poruszania się po menu służą głównie cztery strzałki, przycisk "ENTER" oraz "BACK".

Odtwarzanie kontrolować można przyciskami: PAUSE/PLAY, FF (przewijanie do przodu), REV (przewijanie do tyłu), NEXT (skok do następnego utworu), PREV (poprzedni utwór) oraz STOP.

Dodatkowo posłużyć możemy się przyciskami SEARCH (wyszukiwanie multimediów z danego katalogu), OPTION (proste menu podręczne), HOME (powrót do menu głównego) oraz EJECT, który pozwala bezpiecznie usunąć dołączone zewnętrzne nośniki.odsłon: 67756


Ostatnie komentarze do artykułu

Ar2rro

2011-02-03 11:21:22

Ręce opadają jak widzę powyższe komentarze. Odtwarzacz kosztuje ok. 500zł (wersja z 1TB)a wy porównujecie go do sprzętu za 800-1500 zł. Jak na taką klasę cenową sprawuje się dobrze (największy minus to to iż podobno nie odtwarza mkv z...

Adeon

2010-11-20 12:01:43

Nie znasz się - w slangu marketingowym wszystko HD było rok temu. Dzisiaj wszystko musi być 3D ready :)

silentwind

2010-11-17 15:02:23

Jeszcze jedno - brak obsługi Youtube i innych podobnych serwisów - w xtreamerze jest ! A samo WD nawet w którejś wersji obsługuje youtube.

zobacz wszystkie komentarze (29)

skomentuj artykuł

Polecamy
Polecane klawiatury. TOP 10 - maj 2016
Szukasz najlepszej klawiatury? W TOP 10 polecamy wyróżniające się lub ...
kategoria: klawiatury producent: A4Tech Ocena: - 13
Samsung Galaxy S4 mini - sukces w mniejszej skali?
S4 mini ma wielkość zbliżoną do S2, ale wydajnościowo konkurować może z ...
kategoria: producent: - Ocena: - 34
Nokia Lumia 520: jak tani może być dobry Windows Phone 8?
Najnowszy budżetowy smartfon Nokii sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. ...
kategoria: smartfony, telefony producent: Nokia Ocena: 13 28
LG Swift G: gdyby przy tworzeniu Nexusa 4 nie maczało rąk Google
Niepozorny na pierwszy rzut oka smartfon, Nexus 4 tak jak widzi go LG, który ...
kategoria: smartfony, telefony producent: LG Ocena: 9 16
Grid 2 – optymalne karty graficzne i recenzja gry
Świetna oprawa audiowizualna i rozgrywka bardziej w klimatach arcade niż ...
kategoria: gry producent: Codemasters Ocena: 6 57