Na topie

Właściciele iPhone'ów są bogatsi i mają więcej przyjaciół niż Androidowcy

Autor:
Patryk Szczepaniak

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Na podstawie badań stworzono profil statystycznego właściciela iPhone oraz statystycznego właściciela telefonu z Androidem. Czym różnią się posiadacze tych systemów operacyjnych?

 • Właściciele iPhone'ów są bogatsi i mają więcej przyjaciół niż Androidowcy | zdjęcie 1
Ocena redakcji

4

dobry

 

A A

Zanim zaczniemy omawianie różnic między użytkownikami iPhone oraz Androida, musicie wiedzieć, że naszym celem nie jest obrażanie żadnej z tych grup. Przeanalizowaliśmy badanie oraz profil statystycznego właściciela tych telefonów przygotowany przez serwis Slickdeals. Badanie wykonano na grupie 1000 amerykanów używających Androida oraz 1000 amerykanów korzystających z iOS. Nie oznacza to, że jeżeli posiadacie telefon z Andkiem, to nie musicie być biedniejsi od właścicieli iPhone'ów etc. - to jedynie statystyczne uśrednienie. 

Właściciele iPhone są bogatsi

Badanie wskazało, że właściciele iPhone są znacznie bogatsi od posiadaczy telefonów z Androidem. $53 251 - tyle wynosiła średnia roczna pensja posiadacza iPhone'a, a tyle - $37 040 posiadacza telefonu z Androidem. Właściciele telefonów z Andkiem zarobili o $16 211 mniej w skali roku, czyli iPhone’owcy są statystycznie bogatsi aż o ponad 30%.

Właściciele iphone są bogatsi od posiadaczy Androidów

Posiadacze Androida są bardziej oszczędni

Masz telefon z Androidem? To wydajesz mniej ma ubrania, technologię i kosmetyki. Można przypuszczać, że ma to duży związek z różnicą wynagrodzenia, o której mogliście przeczytać wcześniej. 30% różnica w zarobkach to bardzo dużo, co za tym idzie właściciele telefonów z Androidem muszą być bardziej powściągliwi w swoich decyzjach zakupowych. 

Zbadano średnie miesięczne wydatki w różnych kategoriach. Pierwszą były ubrania. $117,17 miesięcznie wydają właściciele iPhone'ów na ubrania, a $62,36 posiadacze telefonów z Androidem. Ponadto wlaściciele telefonu z systemem Google znacznie częściej szukają promocji.

ile właściciele iphone wydają na make up

Podobnie wygląda sytuacja z wydatkami na kosmetyki, produkty związane z make-upem oraz branżą beauty. Właściciele telefonu z nagdryzionym jabłkiem wydają średnio dwa razy więcej od właścicieli telefonów z Androidem. W przypadku iPhone jest to $82,71 miesięcznie, a w przypadku Androida $40,40.

Jeżeli chodzi o technologię to użytkownicy Androida również znacznie bardziej "tną koszty". Średnie miesięczne wydatki elektronikę w ich wypadku to $50,83, a właściciele iPhone’ów kupują za prawie dwa razy więcej - $10,88.

Wakacje, ferie zimowe, weekend majowy... Każdy lubi wyjazdy! Jak wyglądają statystyczny podróże w przypadku posiadaczy poszczególnych systemów operacyjnych? iPhone'owcy średnio jeżdżą na 4 podróże rocznie, a Androidowcy na 3.

właściciele iphone mają więcej przyjaciół

Właściciele iPhone mają więcej przyjaciół

W badaniu zapytano również o liczbę bliskich przyjaciół ankietowanych. Okazuje się, że właściciele iPhone'ów mają 5 bliskich przyjaciół, a posiadacze Androidów - 3. Co za tym idzie ci pierwsi wyłają każdego dnia więcej wiadomości tekstowych - 26 Androidowcy, a 57 iPhone'owcy.

Ankietowanych zapytano również o to jak wygląda ich idealny wieczór. Dla posiadaczy Androida jest to leżenie na kanapie i oglądanie filmów lub czytanie książki. Właściciele iPhone wolą wyjścia z przyjaciółmi.

netflix na androidzie

Skoro jesteśmy przy rozrywce to rzućmy okiem na ulubione filmy i programy. Jeżeli posiadacie Androida to statystycznie najbardziej lubicie oglądać thrillery, filmy przygodowe oraz akcji, a Waszymi ulubionymi serialami są: "NCIS", "Prawo i porządek" oraz "Saturday Night Live". Jeżeli z kieszeni Waszych spodni wystaje jabłko to lubicie horrory, dramat i romanse, a wśród ulubionych seriali wymieniacie: "Gra o Tron", "Chirurdzy", "The Walking Dead" oraz "Przyjaciele".

Kto robi więcej selfie?

Raczej nikogo nie zaskoczę, kiedy napiszę, że właściciele iPhone robią więcej selfie niż posiadacze Androidów. Aparat przedni w iPhone robi zdjęcie 12 razy każdego dnia, a telefonu z Androidem - 7 razy. 

selfie

Badanych zapytano również o dzienny czas patrzenia w ekran telefonu. Posiadacze iPhone "siedzą z nosem telefonie" aż 4 godziny i 54 minuty każdego dnia, a właściciele Andków ponad godzinę mniej - 3 godziny i 42 minuty. Amerykanie spędzają znacznie więcej czasu "w telefonie" niż Polacy, mimo tego jednak wynik prawie 5 godzin każdego dnia jest z lekka przerażający. 5 godzin pomnożone przez 365 dni daje 76 całych dni (dób) spędzonych przed ekranem telefonu rocznie. 

Różnice między posiadaczami iOS i Android - podsumowanie

Amerykanie posiadający iPhone zarabiają więcej, są ekstrawertykami oraz mają więcej przyjaciół - tak można podsumować całe badanie. Spoglądając na te wyniki, warto pamiętać, że telefony z Androidem obsługują większy segment społeczeństwa. Można je znaleźć w różnym przedziale cenowym - są tańsze i droższe modele. W przypadku iPhone są tylko droższe modele. Jeżeli już go wybieracie to musicie dysponować pewnym większym budżetem. To może być jedna z przyczyn tak dużego rozwarstwienia w przypadku zarobków i wydatków.

przyjaciele phone case

Dużo bardziej zastanawiają mnie różnice jeżeli chodzi o ilość przyjaciół oraz wysyłanych wiadomości. Tutaj również występuje spore rozwarstwienie - właściciele iPhone mają średnio o 66% przyjaciół więcej. Jest to dla mnie bardzo zaskakujące. Za tym idą ulubione rozrywki - wyjścia z przyjaciółmi (iPhone) oraz oglądanie filmów/seriali (Android).

Przypominam, że to tylko badanie na dość małej grupie amerykanów. Nie odbierajcie go osobiście. Możecie posiadać telefon z Androidem, zarabiać dużo i mieć 10 bliskich przyjaciół. Przedstawiłem Wam statystycznego amerykanina z iOS oraz Androidem. Redakcja benchmark.pl kocha Was niezależnie jaki system operacyjny posiadacie na telefonie ;-)

iphone android miłość

Odsłon: 7496 Skomentuj artykuł
Komentarze

51

Udostępnij
 1. Eryk333
  Oceń komentarz:

  14    

  Opublikowano: 2019-01-13 11:06

  Hahahaha to bogactwo zależy według amerykanów by mieć aplla no nie zły trik by namówić na sprzedasz więcej ajfonów.

  Skomentuj

  1. Chiny_X
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2019-01-13 22:23

   Przecież to opłacony "news"....

   Skomentuj

  2. digitmaster
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2019-01-14 08:21

   ponadto mowa o społeczeństwie, gdzie człowiek pracujący ma mniej niż 20% swojego wynagrodzenia odłożonego w formie oszczędności. To jest skrajny konsumpcjonizm, a nie bogactwo, ponieważ pokazuje że nie ważne ile społeczeństwo ma i tak wszystko przeżre

   Skomentuj

  3. Marucins
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-01-15 11:47

   I nagle okazuje się że ci bogatsi Hamerykanie mają w domach przeważnie KONSOLE za kilak stówek a biedne narody np polska gustuje w nieraz dużo droższych blaszakach.

   Tak samo tutaj. Temat z D.
   Typowe dla Blotka.

   Skomentuj

 2. Szymon331
  Oceń komentarz:

  25    

  Opublikowano: 2019-01-13 11:21

  Proste, muszą być bogatsi skoro nie szkoda im hajsu na 2x droższy sprzęt względem tego co oferuje konkurencja.

  A co do statystyki z przyjaciółmi to jeśli ankieta powstał na podstawie analizy prywatnych danych ile kto rano wysyłał wiadomości i do kogo to powstrzymam się od dalszego komentarza.

  Skomentuj

 3. Kuciem
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-01-13 11:37

  Moim zdaniem (!), ciekawe jest zestawienie wysylanych wiadomosci i czasu spedzonego "z nosem w telefonie" z "wolą wyjścia z przyjaciółmi". Zakladajac, ze faktycznie to robia (wolec a robic to jednak nie to samo) to zaprzecza popularnym stwierdzeniom, ze osoby wiecej korzystajace z telefonow mniej czasu spedzaja w "prawdziwym zyciu".

  Mysle, ze po czesci to wynika wlasnie z poziomu zarobkow. Jak kogos nie stac na wyjscia to siedzi w domu. Oczywiscie moge sie myslic.

  Skomentuj

  1. Spichris
   Oceń komentarz:

   6    

   Opublikowano: 2019-01-13 12:17

   No bo oni faktycznie razem wychodzą ale nie rozmawiają tylko piszą do siebie ;)

   Skomentuj

   1. Kuciem
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-01-13 12:21

    Sluszna uwaga. Ciekawe czy da rade zrobic badania odnosnie takiego zachowania i jak wplywa na relacje miedzyludzkie.

    Skomentuj

    1. Szymon331
     Oceń komentarz:

     1    

     Opublikowano: 2019-01-13 17:39

     Powoli niszczy to mózg i zaczynasz kupować iPhony ;)

     Nie no żart naturalnie ;D

     Skomentuj

 4. Melman1980
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2019-01-13 11:51

  Sorry ale to jest temat rodem z wp.pl. Trochę żal droga redakcjo :)

  Skomentuj

  1. Marucins
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-01-15 11:46

   Nie ważne, ważne że liczba odwiedzin i komentarzy puchnie.

   Wojenki zawsze były w czołówce - jeśli nie ma o czym pisać napisz o...

   Z drugiej strony to tylko Blotek :)

   Skomentuj

 5. PROAC
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2019-01-13 11:54

  Zwykły telefon,nic ponadto.Byłem u siostry w "UŁESEJ" i żadne hallo.Pamiętam kolegę,który zakupił ten telefon.Max 2 dni i sprzedał .Skąd te statystyki? Skąd te dane? No przecież z "UŁESEJ". A my łykamy jak pelikan wodę wszystkie amerykańskie statystyki.Po drugiej stronie świata np. krajach azjatyckich jest to telefon a'la "bieda edition". Osoba,która ma niski status społeczny lub nie stać na dobry model,ma Iphone.O tym się nie dowiemy,bo trzeba sprzedać produkt.Uważam ,że liczy się gust i własne określone potrzeby.Tego nam wszystkim życzę. ;) .

  Skomentuj

 6. qverious
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2019-01-13 12:03

  Zabrakło jednej bardzo istotnej, moim zdaniem, statystyki a mianowicie o płci właścicieli. Wg mnie iPhony są ewidentnie tworzone dla kobiet. Oczywiście Apple nigdy tego nie przyzna bo chcą jak najwięcej sprzedać.
  Ale jeśli by porównać iPhony i telefony z Androidem do butów dla kobiet i dla mężczyzn to widać bardzo dużo podobieństw. Buty dla kobiet są droższe bardziej efekciarskie, które wybiera się przez pryzmat tego jak będzie się w nich wyglądać i w których podobno można się "zakochać" (tak, usłyszałem kiedyś coś takiego od znajomej, którą zapytałem dlaczego kupiła pewną parę butów).
  To zgadzałoby się też z innymi statystykami: więcej selfie, więcej SMS'owych przyjaciół, większe wydatki na ubrania no i wyjście z przyjaciółmi vs siedzenie na kanapie przed telewizorem i oglądanie filmu (albo MŚ w piłce nożnej, albo granie na PS4 :)).
  Oczywiście wytłumaczenie wyższych dochodów jest jakie jak podane w artykule i kompletnie nie związane z płcią.

  Skomentuj Historia edycji

  1. darek79r19
   Oceń komentarz:

   -5    

   Opublikowano: 2019-01-13 16:05

   Efekciarskie to są telefony z androidem, bo mają teraz zakrzywione ramki, po 5 aparatów itd.

   Skomentuj

 7. guru43
  Oceń komentarz:

  10    

  Opublikowano: 2019-01-13 12:12

  Lepszego tytułu w 2019 chyba już nie zobaczę :D

  Skomentuj

  1. Kuciem
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-01-13 18:30

   Prawdopodobnie zobaczysz, skoro to generuje tyle komentarzy (rowniez dzieki Tobie) a zapewne tez i odslon.

   Skomentuj

 8. Spichris
  Oceń komentarz:

  16    

  Opublikowano: 2019-01-13 12:19

  To teraz czekam na artykuł "Posiadacze Bugatti Veyron są bogatsi od posiadaczy Opla".

  Skomentuj

  1. axelbest
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2019-01-13 16:34

   Kurde już miałem gotowego posta "Jestem polskim naukowcem. Właścicieli samochodów Bugatti Chiron są bardziej bogaci niż właściciele samochodów VW Passat." - ale upewniłem się czy nikt mnie nie uprzedził :)

   Skomentuj

 9. dawidex999
  Oceń komentarz:

  11    

  Opublikowano: 2019-01-13 12:31

  Faktycznie znajomy wziął Iphone na raty to na pewno polepszy jego status społeczny xD

  Skomentuj

  1. digitmaster
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-01-15 07:21

   w jego mniemaniu a i owszem. Punkty lansu lecą, pasąc tym samym ego sztucznie dowartościowując się.
   Ciekawe czy są badania/statystyki użytkowania ekosystemu Apple, ponieważ mając samego IP raczej nie doceni się zalet oprogramowania (poza tym, że działa w miarę szybko)

   Skomentuj

 10. zeniu
  Oceń komentarz:

  8    

  Opublikowano: 2019-01-13 12:44

  Podobne zestawienie możnaby zrobić porównując posiadaczy pecetów i Maców.

  Skomentuj

 11. Dragonik
  Oceń komentarz:

  10    

  Opublikowano: 2019-01-13 12:52

  "Różnice między posiadaczami iOS i Android" pierwsi nie mają nerki oraz mają kredyt na głowie a drudzy są po prostu szczęśliwi.

  Skomentuj

 12. xTerry
  Oceń komentarz:

  16    

  Opublikowano: 2019-01-13 13:03

  benchmark.onet.pl

  Skomentuj

 13. Po1nter
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2019-01-13 13:35

  Jezu kogo podkusiło aby napisać taki artykuł.

  Skomentuj

 14. Takaszi
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2019-01-13 13:45

  Hmm, a zadłużenie na karcie kredytowej też uwzględnili? A może spotkania w realu? Ot ankieta i statystyka rodem z UŁESA. Nawet to zabawne.

  Skomentuj

 15. Halavin
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2019-01-13 14:09

  LUDZIE! To są kur*@ tylko telefony...

  Skomentuj

 16. benutzer
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2019-01-13 14:24

  Niech jeszcze zrobią badanie która grupa ma większe IQ. Ta co ma milion przyjaciół i non stop wysyła selfie i ma chęć na spotkanie się z nimi czy ta druga.

  Skomentuj

 17. pawluto
  Oceń komentarz:

  10    

  Opublikowano: 2019-01-13 15:20

  Być bogatym czy frajerem ?
  Bo wydać tyle kasy na telefon mogą tylko frajerzy.
  Nawet jakbym wygrał 100 mln w życiu nie kupiłbym iphona.
  Pozdro
  ps. Co drugi emigrant ma iphona...
  Czyli emigrują do nas sami bogacze...hahahahahaha

  Skomentuj Historia edycji

 18. GrUbY95
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2019-01-13 15:31

  Mam iphona, nie mam kolegów i jestem biedny :(

  Skomentuj

 19. Yamaraj6
  Oceń komentarz:

  9    

  Opublikowano: 2019-01-13 15:57

  Nawet mi się nie chce komentować jak debilne jest to porównanie. Żeby takie porównanie miało przynajmniej minimum sensu trzeba by wziąć tą samą grupę wiekową o której nie ma tu w ogóle mowy, oraz wziąć pod uwagę posiadaczy flagowych telefonów z androidem bo Iphone nie wydaje telefonów nieflagowych.

  Takie same wyniki wyszłyby jakbyśmy porównali użytkowników flagowców Androida z telefonami nieflagowymi.

  Smuci mnie że na portalu technologicznym pokazują się tak gó**** artykuły. Chyba czas usunąć konto i znaleźć jakiś poważniejszy portal.

  Skomentuj

  1. pongo
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-01-20 00:39

   poważniejszy?
   A skąd go weźmiesz? Sam założysz?

   Pozdrawiam

   Skomentuj

 20. ahael
  Oceń komentarz:

  7    

  Opublikowano: 2019-01-13 16:59

  Pierwsze znajomości nawiązują co roku czekając w kolejce po nowy model i śpiąc w namiocie pod AppStore:-)

  Skomentuj

 21. raczek70
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-01-13 17:40

  Hmm, jakby tu jeszcze ludzi podzielić i szczuć jednych na drugich...

  Skomentuj

 22. system
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2019-01-13 17:59

  Nagłówek jak ze szmatławca, tylko po to aby gównoburze wywołać. Nie rozumiem że istnieją tego typu różnicę w tym czy w tamtym, jaki ma to związek jakiego systemu używa dana osoba, można być !@#$ z ios lub andkiem. Czemu to ma służyć?

  Skomentuj

 23. ANATHEMA
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2019-01-13 18:31

  Szkoda , że nie pytali o rozmiar "interesu" w przypadku mężczyzn oraz rozmiar piersi u kobiet.
  Jak czytam tak debilne badania to .... ręce opadają oraz "interes" :D

  Skomentuj Historia edycji

 24. anemusek
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2019-01-13 19:46

  Nie użytkownicy IP są bogatsi i blablabla tylko Amerykanie, którzy są użytkownikami serwisu slickdeals z iphonami. O ile w ogóle bo to serwis handlowy i z "promocjami" i nic nie robi bez jakiegoś celu marketingowego.

  Skomentuj

 25. szydas
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-01-13 19:56

  Ludzie bogaci mają z reguły więcej "przyjaciół", którzy chętnie korzytają ze wspólnych wyjść. I nie są bogaci, ponieważ mają Iphone'a, tylko mają Iphone'a ponieważ, nie wiedzieć czemu, kojarzy się z zamożnością i chcą w ten sposób budować wizerunek. Z tej perspektywy badanie jest wiarygodne.

  Skomentuj

 26. rulax
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2019-01-13 21:19

  Sprzedam ostatnią koszulę i nabędę taki cuś. Będę bogaty, rozchwytywany itp. :) Myślicie, że zadziała?

  Skomentuj

 27. angelboy
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2019-01-13 21:20

  schodzicie na psy tymi artykułami -.- poza tym może teraz mają więcej przyjaciół i znajomych bo mają hajs i lepszy status ale pamiętajcie że koniec końców zostaną sami ;)

  Skomentuj

 28. Rhavir
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2019-01-13 21:22

  W wielu "środowiskach" iPhone to wyznacznik statusu. Znajomy pracuje w Chinach na dyrektorskim stanowisku - mieszka koło stacji kolejowej, tuż koło zakładu gdzie pracuje też jest stacja. Jazda pociągiem zajmuje mu około 30 minut - jakośc jak nasze Pendolino, czysto, ładnie - jazda samochodem to minimum GODZINA - takie korki.
  Absolutnie każdy Chińczyk nie może zrozumieć dlaczego jeździ pociągiem. Przecież jest WAŻNYM dyrektorem - jego status wymaga jazdy samochodem nie pociągiem. Podobnie może być z iPhone.
  Zresztą różnica w zarobkach nie jest duża - dla mnie wyznacznikiem klasy jest zegarek :) - mechaniczny. Osoby z klasą wybiorą mechaniczny zegarek, jako ponad czasowy sprzęt, który przetrwa 50 i więcej lat - a nie smartwatch czy smartfon, który po roku max dwóch wyląduje na śmietniku.

  Skomentuj

  1. anemusek
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-01-14 21:01

   Bo Chińczyk w miedzy czasie efektywnie wykorzysta swoją mobilność i załatwi wiele spraw wracając po 5h do domu nie rozumie dlaczego gnuśny i niemądry Europejczyk by zaoszczędzić 30min na dojeździe potem marnuje kolejne 3 (czyli 8) by zrobić to wszystko albo odpuszcza marnując życie na nicnierobienie.
   Żeby nie było to nie moje zdanie o Europejczykach (leniwy i niemądry) tylko właśnie znajomych Chińczyków. Wszystkich.
   xD

   Skomentuj

   1. Rhavir
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-01-15 19:50

    NIC nie załatwi stojąc w korku. Po prostu samochód = PRESTIŻ.
    Tak twierdzi znajomy - i się z nim zgadzam.
    Mam znajomych z Białorusi - niemal każdy woli 10 letnie Audi, Merca, BMW niż nową Toyotę, Mazdę czy innego producenta.
    Nie ma znaczenia że kupuje 10 letniego grata a mógł by kupić nówkę, bogato wyposażoną.
    Merc, Audi, BMW to PRESTIŻ i już, a że jeździś starym, rozsypującym się gratem nie ma znaczenia.
    Podobnie jest z "Japkiem" - wielu uważa go za PRESTIŻOWY i nie wytłumaczysz im, że za mniejsze pieniązde można mieć znacznie lepszy sprzęt.

    Skomentuj

 29. Ruter19
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-01-14 03:47

  W Polandi iPhone to problem bo bieda jeszcze. Jak bedzie klasa srednia jak w skandynawii to nikt nie spojrzy na druga osobe z zazdroscia ze ma iphona bo to norma

  Skomentuj

 30. Wasek
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-01-14 08:37

  "Jeżeli chodzi o technologię to użytkownicy Androida również znacznie bardziej "tną koszty". Średnie miesięczne wydatki elektronikę w ich wypadku to $50,83, a właściciele iPhone’ów kupują za prawie dwa razy więcej - $10,88."

  Albo nie umiem liczyć albo wkradł się błąd.

  Skomentuj

 31. Dunny
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2019-01-14 13:22

  W USA ajfon to normalny zwykły telefon w kieszeni niemal każdego nastolatka. Nic nadzwyczajnego i zaden wyznacznik statusu. Wyznacznikiem statusu jest natomaist w takich Republikach Bananowych jak Polska gdzie 1600 zł miesiecznej pensji to zarobki 60% robotników. I tutaj wychodzi ,,bogactwo'' ajfonowców. W USA kupuja bo swoja firma , dobry serwis itp. U nas jak ktoś ma pieniadze to też kupuje bo...bo drogie. Nic ,ze robione w CHRLD ale drogie a dorobkiewicze sie tym jarają. Natomaist kto MA pieniadze to ma w d ajfona bo się nikomu nie musi chwalić. Znam faceta co jezdzi meśkiem za 600 tysi i ma starego gaalxy S5 ;)

  Skomentuj Historia edycji

  1. rulax
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2019-01-14 18:20

   Coś w tym jest. Pamiętam, że kiedyś oryginalne Levisy kosztowały kupę kasy. Trzeba było zbierać, kombinować. W tym czasie kumpel pracował w LOT-cie i był w USA. Tam model 501 kosztował połowę tego co u nas (przy duuuzo większych zarobkach) i był używany np. do pracy w garażu. Od tamtej pory wyleczyłem się z takiego snobizmu. :)

   Skomentuj

 32. Marucins
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2019-01-15 11:43

  Oczywiście. Są aż tak bogaci, szczególnie widać to po ich słuchawkach, poobijane, pobite wyświetlacze i nawet nikomu nie przyszło do głowy aby naprawić uszkodzony sprzęt. Bo i po co skoro FB, Instadramat i inne barachło działa.

  Skomentuj

 33. michalug
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-01-16 08:32

  tak

  Skomentuj Historia edycji

 34. Eryk333
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-01-18 14:21

  Polska to nie USA a Aplle to zwykły tel robi to samo co inne dzwoni wysyła mmsy i smsy ale wiecie czemu tak jest bo jest z USA i dlatego dlamnie to zwykły fon ja osobiście dalej mam s5 i żyje nie choruje na nowości wyleczyłem się z tego .

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!