MSI 970A SLI Krait Edition – czarno-biała piękność pod AM3+
Płyty główne

MSI 970A SLI Krait Edition – czarno-biała piękność pod AM3+

przeczytasz w 1 min.

Testujemy jedną z najnowocześniejszych płyt głównych pod procesory AMD FX, która zaskakuje nie tylko funkcjonalnością, ale i niewygórowaną ceną.

Ocena benchmark.pl
  • 4/5
Plusy

- możliwość połączenia dwóch kart graficznych w SLI lub CrossFireX; - dwa porty USB 3.1 na tylnym panelu; - efektowne wzornictwo; - niewygórowana cena

Minusy

- nie obsługuje modeli FX-9370 i FX-9590 (oficjalnie); - symboliczne możliwości automatycznego podkręcania procesora; - brak optycznego złącza S/PDIF; - przydałyby się jeszcze dwa porty USB 3.0 na tylnym panelu

Już dawno nie testowaliśmy płyt głównych z podstawką AM3+ pod procesory AMD FX, bo też w zasadzie na rynku nie pojawiały się żadne interesujące nowości – AMD nie wypuściło ani nowej generacji procesorów pod to gniazdo, ani też nowych chipsetów, przez co producenci nie mieli powodu do opracowywania nowych modeli. Ostatnio jednak na rynku można było odczuć łagodny powiew świeżości – wszystko dzięki firmie MSI, która zaserwowała nam kilka udoskonalonych konstrukcji.

MSI 970A SLI Krait Edition

Jedną z nich jest model MSI 970A SLI Krait Edition, rysujący się niezwykle interesującą propozycję – nie tylko ze względu na specyfikację, ale też niebanalny wygląd i niewygórowaną cenę (ta wynosi bowiem niecałe 400 złotych).

MSI 970A SLI Krait Edition

Dlaczego warto zwrócić uwagę na ten model?

  • Obsługa procesorów AMD FX oraz starszych modeli Sempron, Athlon II i Phenom II
  • Możliwość połączenia dwóch kart graficznych GeForce lub Radeon
  • Dwa porty USB 3.1 na tylnym panelu
  • Efektowne wzornictwo

Płyta obsługuje więc zarówno starsze i nowsze procesory AMD, a także pozwala połączyć dwie karty graficzne. Choć platforma nie należy do nowości, producent udostępnił dwa nowe porty USB 3.1. Entuzjastów i moderów powinno też zainteresować efektowna, czarno-biała kolorystyka.

Na następnych stronach zajrzymy do BIOS-u, sprawdzimy wydajność i pobór energii całej platformy.