Na topie

Smartfony uniwersalne: Samsung Omnia Pro B7610

Autor:
Jacek Wiśniowski

więcej artykułów ze strefy:
Myszki

A A

W tej kategorii dominują modele z klawiaturą QWERTY, wydajnymi podzespołami i dużymi ekranami, choć dla mniej wymagających i oszczędnych użytkowników są oczywiście alternatywy – na przykład Samsung Omnia HD, HTC Hero, Nokia 5800. Polecam jednak modele bardziej zaawansowane, które poradzą sobie zarówno w zastosowaniach biznesowych, jak i zapewnią użytkownikowi przyjemne spędzenie czasu wolnego – to w końcu artykuł z serii TOP. :-)

Samsung Omnia Pro B7610

Cena: ok. 1700 zł

Szkoda, że firma Samsung nie wprowadza do Polski tak udanego modelu, jak Omnia Pro B7610 – przecież wybór urządzeń z Windows Mobile i pełną klawiaturą QWERTY wcale nie jest taki szeroki, jak mogłoby się wydawać. Omnię Pro można u nas kupić na serwisach aukcyjnych, a cena okazuje się być całkiem atrakcyjna – poniżej 1700 zł za nowy egzemplarz sprowadzony zza granicy to nie jest przesadnie wysoka kwota. Po wybraniu w opcjach języka polskiego mamy cały system w rodzimym języku.

Omnia Pro to smartfon, który nie boi się żadnego zastosowania. Przede wszystkim system operacyjny to Windows Mobile (są już nieoficjalne ROM-y z wersją WM 6.5.5), co oznacza, że biznesman znajdzie dla siebie komplet potrzebnych aplikacji, a amator rozrywki – multum gier. W obu przypadkach przyda się wydajny procesor Samsung 800 MHz, ten sam, który napędza Omnię II.

Podstawowym atutem Omnii Pro jest klawiatura sprzętowa QWERTY – chyba druga, po tej z Touch Pro2, pod względem wygody i szybkości pisania. Wiem z własnego doświadczenia, że nawet długie e-maile lub teksty wklepywane w Wordzie nie męczą, nie denerwują. Klawiatura spisuje się świetnie, a tekst i zdjęcia są bardzo wyraźne, ostre i kontrastowe na AMOLED-owym ekranie.

Drugi atut to wytrzymała bateria, z czego znane są nowe Samsungi. Biznesman nawet w czasie długiej podróży nie musi się obawiać, że w jego smartfonie zabraknie energii (o ile nie jest to podróż koleją transsyberyjską...) ;-)

Nieco słabiej Omnia Pro prezentuje się pod względem jakości wykonania – po wysunięciu klawiatury czuje się lekkie luzy między nią a ekranem. Lepiej dopasowana mogłaby też być pokrywa baterii, która dodatkowo w spoconej dłoni może się nieco ślizgać.

 

Procesor Samsung 800 MHz
Pamięć RAM 256 MB
ROM 256 MB
Flash 2 GB
Slot microSDHC
Ekran 3,6 cala, dotykowy AMOLED, WVGA 480x800 pikseli
Multimedia Aparat fotograficzny 5 mpx (2xLED flash)
Radio FM
Bateria Li-Ion 1500 mAh
Interfejsy bezprzewodowe GSM (HSDPA, EDGE/EGPRS)
GPS
Bluetooth
WiFi
Złącza microUSB
Audio jack 3.5 mm
TV-out
Dodatkowe funkcje Czujnik światła
Czujnik zbliżeniowy
Akcelerometr
System operacyjny Microsoft Windows Mobile Pro
Wymiary Wysokość: 112.6 mm
Szerokość: 57.8 mm
Grubość: 16.2 mm
Waga 159 g

 

Odsłon: 207187
Komentarze

51

Udostępnij