Na topie

Xblitz ALControl mini - tani i dobry alkomat

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gadżety

Kategoria: Ciekawostki Gadżety Tematyka: Alkomaty benchmarkTV Motoryzacja

Jeśli zdarza Ci się wypić piwko wieczorem, a po paru godzinach lub rano musisz prowadzić samochód, to warto rozważyć kupno alkomatu Xblitz ALControl mini. Jest mały, lekki, prosty w obsłudze i precyzyjny. Ma też 5 lat gwarancji i darmową kalibrację przez pierwszy rok. Recenzja.

  • Xblitz ALControl mini - tani i dobry alkomat | zdjęcie 1

90%

Ocena benchmark.pl

 

Plusy

- czytelny wyświetlacz,
- łatwa obsługa,
- niewielkie wymiary i małą waga,
- precyzyjny pomiar cyfrowy,
- sensor elektrochemiczny wysokiej jakości,
- alarm dźwiękowy o przekroczeniu dozwolonej wartości,
- trzy ustniki w zestawie,
- 5 lat gwarancji,
- darmowa kalibracja przez pierwszy rok,
- niewygórowana cena.

Minusy

- błyszczący plastik z przodu podatny na zarysowania.

A A

Xblitz ALControl mini - recenzja taniego i dobrego alkomatu

Jeśli nie pijesz alkoholu wcale to "chapeau bas". Bynajmniej nie zachęcamy do tego. Jeśli jednak jesteś na weselu kolegi, babcia poczęstowała Cię pyszną nalewką, albo myślałeś, że pijesz piwo bezalkoholowe i zorientowałeś się dopiero po trzeciej butelce, to zdecydowanie odradzamy wsiadanie za kółko bez sprawdzenia stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Dlatego warto mieć przy sobie niedrogi, ale wciąż bardzo dobry alkomat cyfrowy, taki jak Xblitz ALControl mini.

Xblitz Alcontrol mini - recenzja, test, opinia

Jest mały i lekki, więc można go bez problemu nosić w torbie, plecaku, marynarce, spodniach lub po prostu wrzucić do schowka w samochodzie. Zdecydowanie lepiej jest go mieć i użyć raz na jakiś czas, niż nie mieć go wcale i prowadzić samochód bez pewności, czy jesteśmy "w stanie wskazującym".

Ile alkoholu można mieć we krwi prowadząc pojazd?

Prowadzenie pojazdu jest legalne tylko do 0,1 miligrama alkoholu na litr wydychanego powietrza, czyli do 0,2 promila we krwi. Między 0,2 a 0,5 promila popełniasz wykroczenie, a powyżej 0,5 promila - przestępstwo.

Xblitz Alcontrol mini - tani i dobry alkomat

Dlatego precyzja pomiaru jest bardzo ważna, bo przekroczenie dowolnej wartości choćby o jedną setną może mieć (i zapewne będzie miało) duże konsekwencje. Poza tym nie chodzi tylko o to, by oszukać system, lecz głównie o to, by po prostu zachowywać rozsądek i mieć wyobraźnię. Jazda pod wpływem alkoholu może odebrać życie kierowcy, albo osobom postronnym. Po prostu nie warto tego robić.

Xblitz ALControl mini kosztuje 229 zł, więc nie zrujnuje Waszego budżetu. Poza tym producent oferuje 5 lat gwarancji i darmową kalibrację przez pierwszy rok. Czy warto kupić alkomat Xblitz ALControl mini? O tym przekonacie się w naszej recenzji. Zapraszamy do obejrzenia filmu, który umieściliśmy powyżej. Bezpiecznej jazdy!

Kup Xblitz ALControl mini w sklepie Neo24.pl

Odsłon: 2335 Skomentuj artykuł
Komentarze

1

Udostępnij