Komentarze

 • Jaki telewizor OLED kupić?

  Ocena komentarza: 1
  Od jakiegoś czasu posiadam LG OLED55EG9A7 i jestem z niego bardzo zadowolony. Kupiłem go tylko i wyłącznie do oglądania od 1 do 3 filmów dziennie i tak też go użytkuję. Wpinam pendrive z dobrym jakościowo filmem i kopara opada. Jak na telewizor ma zaskakująco dobry dźwięk, ale wiadomo nie jest to amplituner z kolumnami. Mam też bardzo dobry TV LCD z matrycą VA do naziemnej i komputera. Między telewizorami jest bardzo duża przepaść w jakości obrazu na korzyść OLED-a. Pan Tomasz Chmielewski świetnie opisał wady i zalety technologii OLED, ale zdecydowana przewaga zalet zbliża obraz do ideału. Mój LG nie posiada kalibracji, a większość wad nie występuje lub są praktycznie niezauważalne albo występują bardzo rzadko. W ustawieniach mam dość dużo obniżone podświetlenie OLED i tryb oszczędzania energii włączony na średni. Obraz jest lekko przyciemniony, przypominający obraz z plazmy (taki jaki lubię), a i TV jest bardziej energooszczędny. Nie ma żadnych wypaleń pikseli itd., podświetlenie równomierne. Odradzam te sławne plansze 5% i 10% ponieważ po każdej kompensacji może to wyglądać inaczej. Z tego co się czyta w necie najwięcej do powiedzenia o wadach technologii OLED mają do powiedzenia ludzie którzy nie posiadają OLED-a albo go na oczy nie widzieli, są też pseudo eksperci internetowi i sklepowi. Nie mnie jednak OLED to telewizor dla świadomego użytkownika bo na pewno nie jest on przystosowany do katowania np. naziemną telewizją. A tak nawiasem mówiąc nie jestem fanem LG, jakby TV OLED były tańsze zdecydowanie wybrałbym SONY.

  36

 • Chieftec Uni BU-12B - test mini obudowy do domu i biura

  Ocena komentarza: 2
  O wiele lepsze rozwiązanie to ASRock DESKMINI 110. https://www.asrock.com/nettop/Intel/DeskMini%20110%20Series/index.pl.asp

  9

 • Dziewczyny targów IFA 2018 w Berlinie

  Ocena komentarza: 4
  Zakochałem się w ChangHong.

  18

 • Najlepsze kolory do 3000 zł czyli Samsung 55MU6102

  Ocena komentarza: 1
  Witam!

  Panie Tomaszu z racji tego, że nie każdy potrzebuje 4K można prosić o test dwóch bliźniaczych modeli Samsunga FHD 55M5502 i 55M5572. Prawdopodobnie oba mają matrycę VA, a różnią się tylko wyposażeniem. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  8