Komentarze

 • Wszystkie mecze Euro 2020 w 4K (i bez dodatkowych opłat)

  Ocena komentarza: 7
  Uwaga "tryb złośliwy ON".
  Po co zamówili 51 transmisji, jak nam są 3 potrzebne ;-)

  8

 • Sony ma przewagę nad Nikonem, ale Canon wciąż jest na pierwszym miejscu

  Ocena komentarza: 1
  Nie wiem jak sytuacja wygląda aktualnie, ale Sony przez wiele lat miało problem z oprogramowaniem swoich aparatów. Matryce sprzedaje zarówno Nikonowi jak i Pentaksowi, ale to Pentax i Nikon potrafili je lepiej oprogramować, dzięki czemu zdjęcia z ich korpusów miały o wiele mniejsze szumy a korpusy cechowały się lepszą ergonomią.

  6

 • Inteligentne maszyny odbiorą Ci życie. Wystarczy, że nie zrobisz nic

  Ocena komentarza: 0
  "Ja się nie dostosuję!
  Jesteś pewny człowieku? Absolutnie przekonany o tym, że twój bunt przyniesie efekt? Nie będziesz używał cyfrowego asystenta?"

  Właśnie już w tym tygodniu tego doświadczyłem. Używam "starodawnej technologii" tzn. kabelka audio do podłączenia smartfona z odtwarzaczem w samochodzie. Słucham sobie akurat podcastów w czasie jazdy.
  Nagle w trakcie jazdy i słuchania uruchomił mi się Asystent Google i pyta w czym może mi pomóc. Zamknąłem go i jadę dalej, za dwie minuty ponownie się uruchomił, choć nijak go o to nie prosiłem, przerywając przy tym ponownie program, który odtwarzał mi podcasty czym już mnie zdenerwował.
  Wyświetlił mi jakieś propozycje na ekranie, ale nic co mogłoby mi pomóc, nie było tam oczywiście nigdzie opcji "zamknij/wyłącz asystenta/nie chcę twojej głupiej pomocy".
  Zacząłem więc gadać a w końcu już nawet krzyczeć do telefonu, próbując odgadnąć komendę jaką można wyłączyć to ustrojstwo, ale nie udało mi się zmusić go prośbami, groźbami a nawet wiązanką obelg wysłanych w jego kierunku oraz całej korporacji, która wymyśliła to bydlę nie wyposażając go w podstawową funkcję: Wyłącz się!

  Na postoju, na spokojnie znalazłem opcje w menu i wyłączyłem asystenta - póki co na pewno nie jest to Jarvis z Iron Mana.

  23

 • Wystarczy 15-minutowy spacer dziennie - tak wspomożesz gospodarkę

  Ocena komentarza: 0
  @Cruciat będą Ci zmniejszać emeryturę o sumę pobranych składek, tak jak obecnie zrobili z kobietami z rocznika 1953, które przeszły na wcześniejszą - obniżoną emeryturę (od 55-go roku życia). Kiedy po osiągnięciu wymaganego do pełni świadczeń wieku emerytalnego zgłosiły do ZUS-u prośbę o przeliczenie, odjęto im sumę wypłaconych świadczeń od kapitału i wyliczono nową emeryturę w kwocie niższej niż ta pobierana.
  Co ciekawe w świetle obowiązującego prawa, osoby które nie upomniały się o wyższą emeryturę, dostają ją teraz w kwocie dużo wyższej, a pozostałe (chyba jest tych osób około 30tys. - marny i nikogo nie interesujący elektorat) mają zamknętą drogę do podwyższenia emerytury! ZUS odrzuca każde podanie, bo zrobił wszystko "zgodnie z prawem"...

  11

 • To prawdopodobnie najlepsze głośniki na biurko od Creative - T100 trafiają do sklepów

  Ocena komentarza: 0
  @Kropeczka wiele lat temu przez długi czas używałem starego wzmacniacza Unitra jako podstawki pod monitor CRT, obok biurka stały kolumny Tonsila. Nie będę się kłócił co do jakości tego zestawu, bo nawet plików MP3 wtedy jeszcze nie było upowszechnionych, a płyt CD też wiele nie miałem, ale było to świetne rozwiązanie - pokrętło głośności zawsze przede mną a i monitor był na odpowiedniej wysokości :-)
  W tej chwili mam przewodowego pilota do głośników komputerowych i to też jest fajne rozwiązanie - od wielu zestawów odstrasza mnie konieczność sięgania z boku lub z tyłu głośników, aby dokonać jakichś regulacji.
  Chyba kiedyś wrócę do tego wzmacniacza na biurku :-)

  10

 • Elektroniczny różaniec - gadżet papieża Franciszka trafia do sprzedaży (tani nie jest)

  Ocena komentarza: 0
  @Adelar aha, żeby nie było, to nie noszę tego różańca tylko prostą opaskę z długim czasem między ładowaniami znanej wielu osobom firmy od opasek ;-)

  13

 • Elektroniczny różaniec - gadżet papieża Franciszka trafia do sprzedaży (tani nie jest)

  Ocena komentarza: 1
  @lukaszbik noszę opaskę głównie w formie prostego zegarka, ale czasem przypomina mi, że zbyt długo zasiedziałem się przy komputerze.
  Jedna z rzeczy które mnie denerwują to wyjmowanie pastylki z opaski na czas ładowania - dlatego akurat bezprzewodowe ładowanie w tym gadżecie to świetna sprawa. Inna sprawa, że cena jest zdecydowanie wyższa od zwykłego różańca więc jest to raczej problem.

  13

 • Luki bezpieczeństwa w procesorach Intel nie znikną - tak twierdzi programista jądra Linux

  Ocena komentarza: 5
  „Zauważyłem spowolnienie o około 20 procent. Jako programiści jądra walczymy o każde 1-2 procent wzrostu wydajności. Wprowadzenie poprawek cofa nas w wydajności o rok."

  Gdyby co rok producentom udawało się zwiększyć wydajność procesorów o 20% to wszyscy byliby przeszczęśliwi, ale realnie to pewnie jest bardziej 5-10%.

  7

 • Tęsknicie za Grą o tron? Przygotujcie się na House of the Dragon

  Ocena komentarza: 4
  Nie wiem czy bez Tyriona Lanistera ten nowy serial będzie po co oglądać.

  7

 • Nowe klawiatury Microsoftu mają klawisze, jakich wasze nie mają 

  Ocena komentarza: 2
  Jak dla mnie tak samo użyteczne, jak te dwa z logo windowsa, jakie mam już wciśnięte na klawiaturze i nigdy z nich nie korzystam.

  14

 • Schudnij z Maciejem, kryzys i dieta – odc. 3

  Ocena komentarza: 0
  @szczupak90 tak sobie żartowałem tylko, po prostu jestem chyba zbyt leniwy żeby liczyć te kalorie czy nawet wybierać z długiej listy. Po prostu nie można ulegać namowom teściowej, że "jeszcze tylko ten jeden kotlecik" i nie przesadzać z porcjami, a do tego prosta zasada - jak najwięcej ruchu jak tylko jest na to czas. Teraz był też świetny okres z nieograniczoną dostępnością warzyw i owoców, więc damy radę nawet bez aplikacji :-)
  Póki co ruch się sprawdził, udało mi się zejść bez "katowania się" o kolejny 1-2kg!

  19

 • Schudnij z Maciejem, kryzys i dieta – odc. 3

  Ocena komentarza: 0
  No i masz. Zainstalowałem polecane Yaizo i dowiedziałem się, że jedząc pierwsze i drugie śniadanie zużyłem już pół dozwolonych na dziś kalorii. Do tego jakieś polecane posiłki, zapiekane bakłażany czy inne mają 600kcal i jak tu żyć z taką świadomością - wygląda na to, że tylko wodę można pić... Mój świat się zawalił... ;-)

  19

 • Telewizory 8K będą dynamicznie zyskiwać na popularności

  Ocena komentarza: 4
  Pewnie wiele osób zauważyło, że telewizory 4K spopularyzowały się dlatego, że ze sklepów zniknęły telewizory FHD, albo zostały modele najprostsze. Serie bogatsze w funkcje były w 4K - dlatego po prostu nie było wyboru, stąd duży udział tych TV.
  Kiedy 8K będą marginalnie droższe od 4K wszyscy będą oczywiście wybierać 8K, ale nie dlatego, że jest im to do czegokolwiek niezbędne.
  Producenci oczywiście będą prezentować swoje wykresy jak to klienci są zadowoleni z nowych technologii, ale muszą przecież zachęcić do wymiany (wciąż działających) sprzetów.
  TV i tak starzeją się o wiele szybciej niż kiedyś, w nowych modelach nie ma wsparcia, aplikacji, najnowszych kodeków - ale to się doda w kolejnej serii i znowu wędrujemy do sklepu...

  16

 • Telewizory 8K będą dynamicznie zyskiwać na popularności

  Ocena komentarza: 0
  @gslowik no to sobie poczekasz jeszcze, ja mam w domu niedrogą plazmę Panasonica z 2008-go roku 42PV8 i odpukać, póki co wciąż działa. Producent w materiałach twierdził, że po 100000h jasność obrazu spadnie o połowę, ale póki co nie czułem potrzeby pokręcania jasności, ani żadne logo nie wypaliło się pomimo straszenia ze wszystkich stron.
  W sumie zmieniłbym TV żeby skorzystać z serwisów streamingowych czy przesyłania obrazu z telefonu, ale jak porównuję obraz z Samsungiem LCD (nie QLED czy OLED) ze średniej półki (kupiliśmy dziecku do pokoju) to nie zachęca mnie to do wymiany. Oczywiście kiedyś nastąpi zgon TV i to przyśpieszy decyzję. Pytanie tylko jak drogi TV będę musiał kupić, żeby być zadowolonym?

  16

 • Fujifilm X-A7 czyli bezlusterkowiec APS-C dla początkującego użytkownika

  Ocena komentarza: 0
  @AlexPL Samsung? Ten korpus z 2013-go roku? Chyba mamy rozmawiać o bieżącej ofercie.

  7

 • Zaawansowane prace nad Nikon D6 - czy będzie to ostatnia zaawansowana lustrzanka tego producenta?

  Ocena komentarza: 1
  Nie zgodzę się z tekstem: " jedna z plotek, będzie to pierwsza topowa lustrzanka wyposażona w zintegrowany układ stabilizacji obrazu.". Pentax i Minolta (obecnie Sony) już od wielu lat posiadają stabilizacje wbudowaną w swoje lustrzanki. Nikon wygłaszał wtedy teksty, że stabilizacja czy systemy czyszczenia matryc są w lustrzankach niepotrzebne.

  3

 • ASUS ZenBook Duo i ZenBook Pro Duo - laptopy z dwoma ekranami robią wrażenie

  Ocena komentarza: 0
  @człowiek-taboret właśnie po to jest prawy Shift żeby wygibasów nie robić. Jak piszesz wielkie litery z lewej części klawiatury - to używasz prawego Shifta, jak z prawej części - to lewego, takie jest ich przeznaczenie i jest to chyba naturalne dla każdego kto wprowadza duże ilości tekstu.

  6

 • Intel śmieje się z AMD - nasz procesor bez problemu osiąga 5 GHz

  Ocena komentarza: 12
  Intelowi się "ziemia trzęsie pod nogami" więc musi coraz więcej szumu robić. To oznacza tylko jedno, odczuli nareszcie, że dolary mogą popłynąć do kogoś innego i na wszelki wypadek trzeba oczernić konkurencję, żeby klienci przypadkiem nie kupili produktów od AMD.
  Mnie osobiście nie bawi już podkręcanie, chcę dostać produkt stabilny, to producenci mają testować urządzenie, bo od tego mają osobne działy, które konsumują niemałe pieniądze, żeby wypuścić produkt dopracowany i dobrze działający.

  20

 • Dlaczego Polacy chcą mieszkać w inteligentnych domach?

  Ocena komentarza: 0
  Hmm, jedna na pięć osób ma smart dom? Może z Plusa? A może źle zrozumieli i myśleli, że to było pytanie czy posiadają smartfona? ;-)

  3

 • Lustrzanka Canon EOS 90D i bezlusterkowiec EOS M6 Mark II - różne, a jednak podobne

  Ocena komentarza: 0
  Canon niestety ma małe wizjery co odstrasza klientów, którzy pamiętają czasy "analogowych" lustrzanek - tam były ogromne i wygodne wizjery (no może poza popularnym w naszym kraju Zenitem). Powiększenie 0.59x w tej lustrzance nadal bedzie przypominać lufcik. Wystarczy podejrzeć np. Pentaksa K-70, który ma powiększenie 0.95x - to mała przepaść, podobnie u Nikona model D7500 - 0.94x

  3

 • Zalman LXII - tanie zasilacze w cenie poniżej 200 złotych

  Ocena komentarza: 4
  Kiedyś tani zasilacz to było 50zł - ale to było tak dawno, że mogę nie pamiętać ;-)

  6

 • Pewnego razu...w Hollywood - recenzja (bez spoilerów)

  Ocena komentarza: -1
  Żeby nie było tak słodko, to dodam swój komentarz.
  Dla mnie Tarantino to mistrz kina kiczowatego do bólu!
  Nie oglądałem wszystkich, ale myślę, że "Pulp Fiction", "Kill Bill", "4 pokoje", "Django", "Bękarty wojny" to wystarczająco reprezentatywna dawka by sobie wyrobić opinię.
  Jeśli komuś się te filmy podobają to ok, ale ja się ucieszyłem jak przeczytałem, że ten reżyser ma zamiar nakręcić w życiu nie więcej niż 10 filmów i być może ten recenzowany powyżej będzie jego ostatnim.

  5

 • Schudnij z Maciejem, czyli lifting gracza odc.2

  Ocena komentarza: 0
  Hmm, w prezentacji podkreślasz, że przydatna w procesie odchudzania jest waga. Co mnie uderzyło w przedstawionych danych, to to, że pomimo ćwiczeń waga wskazała, że straciłeś 2kg mięśni! Zakładam, że ta wartość jest typowo orientacyjna, bo posiadam wyłącznie prostą wagę łazienkową.
  Powodzenia i dalszych sukcesów w utracie niepotrzebnych kilogramów.
  Ja akurat też staram się zrzucić co nieco, biegam i ćwiczę, ale najbardziej pomógł mi ostatnio niemal miesięczny wyjazd do pracy poza miejscem zamieszkania, gdzie sam przygotowywałem sobie posiłki i ani żona ani teściowa nie dogadzała mi pysznymi, acz przeładowanymi obiadkami i przekąskami. Do tego codzienne spacery powyżej 10tys. kroków (max to 23tys. ze względu na zwiedzanie zabytków w okolicy), picie dużej ilości wody i waga spadła o 4kg. Po powrocie do domu znów podskoczyłem 1kg w górę ale postaram się, aby nie stracić tego postępu i zejść z wagą, tak aby wszystkie ćwiczenia, bieganie itp. były mniejszym obciążeniem dla organizmu.

  17

 • Opaska Honor Band 5 - to może być nowy król segmentu podstawowego

  Ocena komentarza: 0
  Czy NFC będzie działało w Polsce?

  5

 • Nowe procesory AMD Ryzen 3000 już w naszym rankingu CPU

  Ocena komentarza: 0
  @SirMichael to chyba jakaś plaga. Źle mi się patrzyło na nowego benchmarka, więc przeszedłem na pclab - a tam praktycznie tak samo nieczytelny układ strony. Wygląda na to, że korzystają z tego samego albo bardzo podobnego szablonu...

  10

 • Jeden Polak - cztery abonamenty

  Ocena komentarza: 0
  @owatanka "Mam jedna subskrypcje jesli mozna to tak nazwac place za internet innych nie mam. "
  Czytasz przy świeczce i biegasz się kąpać do rzeki? ;-)
  Niestety w obecnym świecie trudno jest uciec od usług abonamentowych.

  14

 • Laptopy Huawei bez Windows 10? To niewykluczone

  Ocena komentarza: 0
  Czy to kolejna szansa na rok Linuksa?

  12

 • Intel (ponownie) liderem branży układów scalonych

  Ocena komentarza: 1
  Jak to często w komentarzach ludzie piszą: "możesz głosować portfelem".
  Ja kupiłem niedawno lapka z Ryzenem i jestem póki co bardzo zadowolony. W firmowym komputerze mam procek Intela - ale na to nie miałem wpływu, mogłem sobie wybrać wielkość ekranu, dysk i i5 albo i7.
  Przy przeglądaniu Benchmarka nie byłbyś w stanie zauważyć różnicy w wydajności :-)

  14

 • Polacy coraz chętniej składają PIT-y przez Internet

  Ocena komentarza: 1
  Próbowałem się rozliczyć w tym roku przez rządową platformę, ale w końcu odpuściłem, bo prościej było to zrobić "tradycyjnie" - przez Internet ale z użyciem zewnętrznego programu.

  Przy próbie logowania, gdy chciałem sprawdzić czy dobrze mnie rozliczyli, system zażądał:
  - numeru PESEL
  - daty urodzenia
  - kwoty przychodu z ubiegłego roku
  - kwoty z bieżącego roku

  a na koniec kwota nadpłaty/niedopłaty.
  Jak już zgromadziłem te wszystkie dane i wpisałem kwotę nadpłaty "0" system z radością poinformował mnie, że jeśli mam kwotę 0 to mnie nie rozliczy i żebym tradycyjnie się rozliczył, albo podłączył przez profil zaufany!
  Że co??? To ma być to udogodnienie?
  Wkurzyłem się i rozliczyłem tak jak co roku. Straciłem tylko czas na pierdoły przy logowaniu.

  Szkoda, że jeszcze nie było przy tym skanowania siatkówki oka, kodów captcha i telefonu z banku, gdzie przy okazji spróbowaliby mi wcisnąć kartę kredytową...

  4

 • Filmy interaktywne? Cyberprzestępcy mogą się im przyglądać

  Ocena komentarza: 2
  Jakby ktoś chciał poświęcić czas na produkcję z Netflixa, to odpiszę, że nie warto. Może dla kogoś kto urodził się piętnaście lat temu "Bandersnatch" jest w jakiś sposób odkrywczy, ale dla mnie to był zmarnowany czas.

  1

 • Flagowy Meizu 16s zaprezentowany - będzie dostępny w Polsce

  Ocena komentarza: 0
  No i właśnie większość zna 3 firmy: Xiaomi, Huawei, Meizu, więc co Ci się nie zgadza? Niektórzy jeszcze może pamiętają HTC i ZTE.

  14

 • Intel poszerza ofertę procesorów Core 9000 - 25 nowych modeli dla PC

  Ocena komentarza: 0
  Zbyt mało zróżnicowana oferta - za mało modeli ;-)

  15

 • Atari zapowiada nową konsolę - czym będzie Ataribox?

  Ocena komentarza: 1
  Mój sąsiad zamienił C64 na Pegassusa i też twierdził, że warto było, bo miał 100 czy 200gier na catridge-u :-)

  15

 • Jak nie kupić telewizora 65" - czyli jak spławić klienta

  Ocena komentarza: -1
  Gdzieś ty widział "kult pracownika"?
  Chyba w Warszawie... wszędzie indziej wciąż o pracę musisz niemal "żebrać", a o negocjowaniu pensji możesz sobie pomarzyć.

  17

 • Pentax KP - uszczelniana mała lustrzanka APS-C z sensorem 24 Mpix

  Ocena komentarza: 1
  Akurat lustrzanki Pentaksa zwykle trzymają się bardzo dobrze i są fajnie wykonane (mnie pasują), zobaczymy jaki okaże się Pentax KP. Jakoś nigdy nie mogłem się przyzwyczaić do Canonów, które po prostu robiły wrażenie plastikowych zabawek, Pentax zwykle miał fajne tworzywa i odpowiednią wagę.

  3

 • Pełnoklatkowa lustrzanka Pentax zadebiutuje wiosną 2016 - z sensorem Sony

  Ocena komentarza: 1
  Czasami mówi się, że lepiej późno niż wcale ale w tym wypadku w ogóle nie wiem jak na to zareagować.
  Pentax robi świetne lustrzanki w segmencie APS-C, dodatkowo bardzo fajne aparaty średnioformatowe z serii 645 i pewnie wystarczyłoby gdyby skupił się na tych rynkach.
  Gdyby wszedł wcześniej w tzw. "pełną klatkę" wielu klientów i pasjonatów marki nie odeszłoby od system, a teraz ciężko będzie mu zawalczyć o swój mały kawałek tortu...

  2

 • Intel Broadwell i Skylake: premiera procesorów coraz bliżej

  Ocena komentarza: 0
  Widzę, że tak jak przy AMD pojawiają się komentarze typu "wincyj slajdów" czy "wincyj rdzeniuf", tak do Intela powinno się pisać "wincyj modeluf"...
  Czy ktokolwiek jeszcze ogarnia te oznaczenia? Po jakiego grzyba komukolwiek są potrzebne np. Core i5-6600 czy Core i5-6500, które różnią się normalnym taktowaniem o 100MHz?

  69

 • Canon rządzi na rynku aparatów systemowych od 12 lat

  Ocena komentarza: 0
  Kurczaki, muszę się pokajać. Jednak pamięć ludzka jest zawodna. Canon rzeczywiście miał w ofercie modele D30 i D60 :-/

  37

 • Canon rządzi na rynku aparatów systemowych od 12 lat

  Ocena komentarza: -1
  No tak, taka prawda z tym rządzeniem na rynku jak i z tym, że "zarówno Canon jak i Nikon posiadają modele 60D". Canon od zawsze stosował odwrócone oznaczenie czyli od modelu 10D aż po 70D tak samo jest w modelach jedno i trzycyfrowych.
  Na rynku jest wiele firm i dla każdego na szczęście znajdzie się coś fajnego w ofercie Olympusa, Nikona czy Pentaksa, ergonomia w lustrzankach C raczej nie każdemu się podoba.

  37

 • Intel uspokaja: procesory Skylake zgodnie z zapowiedziami

  Ocena komentarza: 0
  Szczęśliwi ludzie dla których jakikolwiek procek by nie był jest wystarczający.
  Niedawno obrabiałem RAW-y z nienajnowszej już matrycy 16Mpix na i5 4460 i generalnie jest nadal nędza, nie wyobrażam sobie jak ludzie obrabiają fotki ze średniego formatu np. z takich aparatów jak Pentax 645Z (matryca 50MPix).
  Oczywiście da się to robić, co nie znaczy że gdyby działo się to tak z 5razy szybciej a nie 5% to życie nie byłoby piękniejsze :-)

  31

 • ViewSonic VX2363SMHL-W: 23" monitor z matrycą IPS w dobrej cenie

  Ocena komentarza: 0
  Ostatnio w dwóch monitorach widziałem funkcję "filtrowanie niebieskiego światła", która rzekomo ma chronić nasz wzrok.
  Czy ktoś wie, czy podobnie działa aplikacja f.lux , która zmienia temperaturę barwową monitora w zależności od pory dnia?

  Swoją drogą, kiedyś mówiło się, że monitory LCD mają być lepsze niż CRT bo mniej niszczą wzrok, teraz odnajduje sie kolejne wady LCD...

  15

 • Windows 10, Windows 8.1 czy Windows 7?

  Ocena komentarza: -6
  Oczywiście, że nie. 95 wyglądał lepiej od 7-ki (no może z wyglądem to żart, ale był bardziej funkcjonalny, prostszy w obsłudze, szybciej się instalował i nie zajmował tyle miejsca na dysku - same zalety). Od 7-ki Windows zaczął się zsuwać po równi pochyłej w dół. Teraz kupiłem 8.1 bo potrzebny mi jest Windows w wersji 64bit dla dwóch programów i wkurza mnie niemiłosiernie, gdyby nie 64bit i obsługa większej ilości RAM pozostałbym przy XP i Linuksie.

  8.1 wywala mi się co 2-3 dni co jest w obecnych czasach niedopuszczalne, na szczęście nie muszę go na co dzień używać, ale z racji tego, że wydałem już na niego kasę to mam nadzieję, że Microsoft zdąży go załatać zanim wypuści 10-tkę.

  81

 • Łódź polskim centrum twórców gier?

  Ocena komentarza: 2
  Naprawdę miło byłoby gdyby ten pomysł wypalił.
  Łódź, która przez długi czas kojarzyła się z branżą filmową - teraz polską stolicą branży gier komputerowych.
  Od pomysłu do realizacji jak zwykle droga daleka, ale pożyjemy...

  11

 • MP3 dla miłośników aktywnego trybu życia - z licznikiem kroków

  Ocena komentarza: 3
  9h na baterii to śmiech na sali. Do tej pory używam iRivera T10, rewelacyjny odtwarzacz, według producenta wytrzymuje 53h na jednej baterii. Czy to prawda? Nie wiem, bo ładuję akumulatorek i zapominam o nim na baaardzo długo - nie słucham dłużej niż 1-2h dziennie więc spokojnie wystarcza mi na jakieś dwa miesiące słuchania.
  W tym odtwarzaczu genialne jest wykonanie i ergonomia. Ma "karabińczyk" którym można go przypiąć do spodni, a guziki można spokojnie obsługiwać w rękawiczkach bez patrzenia na (niedotykowy) ekran. Cud, miód i orzeszki, szkoda tylko że już go nie produkują takich cacuszek.

  8

 • Kosmiczny Pentax K-S1 - lustrzanka swiecąca diodami jak wieża AV

  Ocena komentarza: 0
  Pentax robił lustrzanki ze świetnym designem i ergonomią.
  Ten K-S1 wygląda na ich pierwszy projekt po wykupieniu ich przez Ricoh-a, strasznie odpustowy, trochę szkoda, jedyna nadzieja że fotki robi nadal dobre, bo w tym lustrzanki APS-C Pentaksa były świetne.

  8

 • Obiektyw 20 mm f/2,8 gratis przy zakupie Sony A5000 z kitowym obiektywem

  Ocena komentarza: 1
  luq529 - "kitowy" obiektyw to 16-50mm, a gratis dostajesz stałkę 20mm/2.8. Stałoogniskowy obiektyw jeśli nie jest zupełnie skaszaniony daje praktycznie zawsze ostrzejszy obraz i lepszą jego plastykę od zmiennoogniskowego.

  3

 • Sensor z aparatu Sony Cyber-shot RX100 III robi furorę na świecie

  Ocena komentarza: 2
  Oczywiście, że sensor 1" jest za mały, bezlusterkowce miały dawać dobrą jakość obrazu i zmniejszyć rozmiary aparatu poprzez zlikwidowanie komory lustra w lustrzance, ponadto zmniejszenie odległości optyki od matrycy daje korzyści w projektowaniu obiektywów.
  Tekst Nikona z przeprosinami za niedostępność aparatów z powodu zbyt dużego zapotrzebowania to akurat typowy marketing.
  Ludzie na ogół mają małe wymagania co do jakości obrazu - wystarczy popatrzeć na to ile osób foci smartfonami, Ci co jednak spróbowali czegoś o rozmiarze choćby APS-C nie są zbyt zachwyceni obrazem z mniejszych matryc.

  4

 • Pentax 645Z: średni cyfrowy format z 51,4 Mpix sensorem CMOS

  Ocena komentarza: 1
  Poprzednik miał matrycę CCD ten ma CMOS, stąd to podbicie czułości - oby tylko nie odbiło się to negatywnie na odwzorowaniu kolorów.
  Aparat marzenie, chciałbym zabrać go w plener choćby na jeden tylko dzień.
  Niestety mimo, że jest tani jak na średni format, to i tak poza zasięgiem mojej "polskiej" kieszeni.
  Uszczelniony, szybkostrzelny, świetnie wykonany (widziałem pierwszą wersję, chyba nic nie popsuli w tej materii) i ze sporą matrycą - cudo!
  (choć pewnie i tak niektórzy napiszą, że 50Mpix to już smartfony mają ;-) )

  12

 • Samsung zapowiada premierę fotograficznego smartfona Galaxy K

  Ocena komentarza: 0
  Przez jakiś czas (2-3 lata) Samsung produkował lustrzanki razem z Pentaksem wyposażone w bagnet K - może to nawiązanie do tej tradycji?

  Powstały wówczas modele GX-1s, GX-1l, GX-10 i GX-20 (odpowiedniki modeli Pentax *ist DS, DL oraz K-10D i K-20D) - później Samsung znudził się "dużymi" aparatami (nie zdobył trzeciego miejsca na rynku obok Nikona i Canona jak zapowiadał) i wyposażony w doświadczenia i Pentaksowe "know-how" poszedł sam robić bezlusterkowce.

  10

 • Kingston SSDNow V300 - uwaga na nowe wersje o niższej wydajności

  Ocena komentarza: 0
  Ponieważ narobiło się dużo hałasu wokół tych dysków, postanowiłem przetestować swój, wybrałem ten dysk prawie rok temu bo był tani, a nie mam SATA III na płycie, więc stwierdziłem, że póki co mi wystarczy.
  Mam wersję z firmware 505 (w teście AS SSD odczyt sekwencyjny 254MB/s zapis 136MB/s (kontroler SATA II) ).
  Pytanie czy warto zmieniać firmware na nowszy (na ogół warto bo można uniknąć hipotetycznych błędów), tyle że w przypadku tego Kingstona nie chciałbym sobie spowolnić dysku. Teoretycznie jeśli kwestia wolnych serii jest kwestią sprzętową (montowane pamięci asynchroniczne w nowszych egzemplarzach) to nie powinienem nic stracić, bo firmware nie powinien mi zaszkodzić, ale wobec takiego numeru Kingstona może jednak nie ryzykować?

  Czy ktoś aktualizował udany dysk do firmware 506 i nowszych?

  36