Komentarze

 • Ogromna kara finansowa dla Morele.net

  Ocena komentarza: 7
  Super, sklep ukarany - a co z ludźmi, których dane wyciekły? Bo mnie nie do końca interesuje to ile milionów kary mają zapłacić, bo ja nadal jestem poszkodowany z tego powodu.

  8

 • iPhone 11 - śmiech na sali

  Ocena komentarza: 1
  @HardCorak testom niezależnym tylko i wyłącznie

  122

 • 1 na 3 Polaków chce kupić kryptowaluty (ale świadomość nadal jest niewielka)

  Ocena komentarza: -3
  Wysyp ekspertów w komentarzach za... a nie, już się wysypali :D

  11

 • Taniej nawet o 70% - trwa Toootalna Wyprzedaż w Komputroniku

  Ocena komentarza: 3
  ASUS Radeon R9 390 8GB STRIX [oferta Outlet] 1 499,19 zł :D

  10

 • Sapphire ujawnia kolejne karty graficzne Radeon RX 5000

  Ocena komentarza: 6
  Dlatego RT będzie miało sens jak będzie porządnie działać na kartach za 1000 zł :)

  24

 • Sapphire ujawnia kolejne karty graficzne Radeon RX 5000

  Ocena komentarza: 8
  Na jakiej karcie chcesz grać w gry z RT w 60 FPS? Za 3 tysiące od NV? Nie rozśmieszaj mnie. Na gry z RT przyjdzie czas, gdy:
  a) zoptymalizują gruntownie RT
  b) karty będą znacznie wydajniejsze i tańsze

  24

 • Quake II RTX - klasyk z ray-tracingiem

  Ocena komentarza: 11
  Karta za 5000 zł i gra z 1997 roku, w której nic się nie dzieje - 30 FPS w 4k. Coś pięknego.

  37

 • Gra Predator: Hunting Grounds na pierwszym zwiastunie

  Ocena komentarza: 0
  Ale też trailer pokazali, ja nie mogę...

  4

 • Shadow Of The Tomb Raider - ray-tracing po raz trzeci

  Ocena komentarza: 4
  Przecież cienie z RTX ON na trzecim screenie to jakby po prostu uruchomić cienie na najniższych detalach, nie rozumiem tej całej otoczki wokół "graphics reinvented"...

  46

 • Techland świętuje czwarte urodziny Dying Light

  Ocena komentarza: 2
  Dokładnie jak pisze kolega wyżej - ja przechodziłem z dwoma kumplami i grało się wyśmienicie :)

  5

 • Shadow of the Tomb Raider lada chwila z nowym dodatkiem

  Ocena komentarza: 0
  No właśnie, ludzie się nabijają z AMD, że w tym momencie nie ma swojego rozwiązania na obliczenia RT, a my póki co dalej jedynie w BFV to mamy ;)

  10

 • Demo Resident Evil 2 Remake okazuje się sporym wyzwaniem

  Ocena komentarza: 0
  Ja skończyłem w 22 minuty i to bujając się po komendzie przez chwilę, bo nie wiedziałem, że trzeba [SPOILER] rozciąć nożem taśmy klejące od tej metalowej puszki :D Poza tym jest to demko - jak dla mnie to była chwila na sprawdzenie czy i jak ta gra chodzi na moim laptopie.

  9

 • Nvidia: Radeon VII jest rozczarowujący

  Ocena komentarza: 8
  Ledwo? Ogarnij się wróżbito z kryształowej kuli ^^. Slajdy slajdami, ale nie było tam nic na "LEDWO". Poczekajmy na testy. Poza tym jak pisali wyżej: Gdzie masz to wielkie RT? Bo póki co w jednej grze, szczycili się też w Shadow of the Tomb Raider, a tam nadal go nie ma. Zapewne w Metro też na dzień dobry nie będzie. Gdzie to AI jest wykorzystane, bo ja słyszałem tylko o Final Fantasy... Także jak to oni nazywają zmiażdżeniem to trochę słaby argument :D

  Z czym się zgodzę to z ceną - nawet już $100 robi różnicę i kupujący zadaje sobie pytanie czy dołożyć do karty czy może SSD sobie kupić dodatkowo.

  67

 • AMD prezentuje kartę Radeon VII - odpowiedź na GeForce RTX 2080

  Ocena komentarza: 11
  Czy ja wiem? 1x EPYC vs 2x Xeon i EPYC wygrał z zapasem jeszcze. To jest zmiażdżenie moim zdaniem.

  Wygrana Ryzena 8/16 nad i9-9900k była wręcz oczekiwana. Aczkolwiek póki co mamy wydajność w Cinebenchu, poczekajmy na gry, bo na to każdy czeka.

  87

 • Karty GeForce z obsługą monitorów FreeSync [AKT. dodano wsparcie dla nowych modeli]

  Ocena komentarza: 6
  Napisałeś, że g-sync jest WYRAŹNIE lepszy, jednak z blind testu (bo chyba lepiej przeprowadzić test z System 1 i System 2 niż z perfidnymi naklejkami AMD FreeSync i Nvidia G-Sync) wynika, że różnica w skalach 1-10 dla zwykłego gracza to przeważnie 1 punkt, a zapytani o to czy dopłaciliby $200 do techniki z G-Sync jednoznacznie stwierdzili, że nie opłaca się, bo nie ma aż takiej różnicy, żeby to było warte.

  Z czym się muszę zgodzić to ze stwierdzeniem, że da się trafić i na perełkę i na syf. Jest jednak mnóstwo recenzji danych monitorów i przed zakupem warto rozważyć te +/- 100zł za monitor na korzyść lepszego (który i tak de facto kupujesz raz na długi okres czasu).

  65

 • Karty GeForce z obsługą monitorów FreeSync [AKT. dodano wsparcie dla nowych modeli]

  Ocena komentarza: 6
  Wyraźnie lepszy? Nie rozśmieszaj mnie i sprawdź Blind Test:
  https://www.youtube.com/watch?v=P4hRg6kfLoI

  65

 • Wygląda na to, że zbliża się koniec muzyki na własność i wielkich wydawnictw

  Ocena komentarza: 2
  Muzykę z AIMPa puszczam w 5.1, w Spotify tylko z dwóch głośników.
  Pozdrawiam

  37

 • Kryptowaluty oczami Polaków

  Ocena komentarza: -6
  Przeciętny Polak - dobre sobie. Jest promil ludzi, którym coś się w życiu nie powiodło, przyszła katastrofa i mogą mieć cienko w tym momencie, ale jak czasem słyszę, że przeciętny Polak to to, to tamto to śmiać mi się chce. Jak ktoś idzie do roboty za 1500zł, nic innego w życiu nie robi tylko pracuje i narzeka jak to ma w życiu źle, bo go okradają, bo szef mało płaci to mi takiego człowieka nie żal, bo zamiast coś ze swoim życiem zrobić, zaryzykować gdzieś to lepiej mieć ciepłą posadę na kasie i cieszyć się, że w ogóle cokolwiek ma. To tak jak ludzie mówią, że coś jest drogie. Pytanie czy jest to drogie dla wszystkich czy tylko dla ciebie?

  A co do tematu - media dużo piszą czasem i dobrego, czasem złego. Polecam wybrać się na jakieś szkolenie czy spotkanie, gdzie faktycznie ludzie, którzy się tym zajmują przekazują wiedzę, być może nie za darmo - ale jak to potraktujesz to twoja sprawa, czy jako koszt czy inwestycję w siebie. Abstrahując od Bitcoina, który jest z perspektywy czasu drogi - on jeszcze nie pokazał pazura. W 2020 roku mniej więcej będzie zmniejszona nagroda za blok o POŁOWĘ (czytaj 50%), czyli będzie ich dwukrotnie mniej przybywać w tym samym czasie, w tym samym koszcie wydobycia, więc żeby sieć istniała to cena będzie musiała pójść w górę. No ale przecież są dzisiaj jeszcze ci, którzy analizują Bitcoina (a ten umarł już przecież około 300 razy od swojego początku). Niektóre kryptowaluty dzisiaj to taka sama okazja do zakupu jak w 2013 BTC po $80. Pewnie zaraz ktoś mi pociśnie, jakim to wyznawcą jestem - spłynie to po mnie, odpuśćcie temat i życzę bujnej fryzury, żebyście mieli co wyrywać za 5 lat jak się okaże, że technologia rozwinie się na tyle, że pierwsza strona coinmarketcap będzie 10-cio jak nie więcej krotnie droższa niż dzisiaj.

  11

 • ASRock Radeon RX 580 w wersji do koparek kryptowalut

  Ocena komentarza: 1
  Póki Chińczycy nie zaleją świata układami ASIC póty kopanie na GPU będzie cały czas opłacalne.

  8

 • PUBG z dużą aktualizacją (#12) - co nowego?

  Ocena komentarza: -1
  I oczywiście nie zapomnieli skopać optymalizacji, po tej aktualizacji gra chodzi u mnie zdecydowanie gorzej niż wcześniej. Więcej czapeczek, bluzeczek i farbek na broniach dawajcie!

  9

 • BZ WBK stawia na blockchain w przelewach międzynarodowych

  Ocena komentarza: -3
  Nagle się obudzili? A jeszcze jakiś czas temu wypowiadali ludziom umowy.

  2

 • Gigabyte prezentuje karty Radeon RX 570 i 580 do koparek kryptowalut

  Ocena komentarza: 0
  Testy, potrzeba nam testów tego urządzenia :)

  25

 • IBM i polskie banki tworzą platformę blockchain

  Ocena komentarza: 4
  Myślę, że jak coś takiego zostałoby wprowadzone dzisiaj to każdy bank musiałby mieć jeden komputer do utrzymania sieci w swojej siedzibie, a siedzib danego banku jednak trochę jest w kraju.

  Co do skalowalności - dzisiaj jesteśmy już mądrzejsi, od Bitcoina wiele się nauczyliśmy i wiemy jak zaprojektować Blockchain pod dany projekt, żeby był wydajny, także kilku sprawnych i wyedukowanych w tej technologii specjalistów i myślę, że nie będzie z tym problemu.

  6

 • IBM i polskie banki tworzą platformę blockchain

  Ocena komentarza: 6
  Tak tak, ciekaw jestem jak chcesz złamać zabezpieczenie blockchaina, jeśli załóżmy będzie tworzony blok co 30 sekund? Masz wtedy 30 sekund, żeby zaatakować rozproszone komputery i podmienić co trzeba albo posiadać co najmniej 51% mocy obliczeniowej takiej sieci. Nie jest niewykonalne, ale jest o wiele cięższe niż zaatakowanie stojącego sobie serwerka.

  6

 • AMD: Radeon Vega Frontier Edition ma potencjał w technologii blockchain

  Ocena komentarza: 2
  Widzę kolejny znawca... Wystarczy spojrzeć na wyniki chociażby w Ethash GTX 1070 w wersji gamingowej (około 30 Mh/s) i GTX 1070 w wersji miningowej (około 42 Mh/s). Jak sprawnie przeliczysz 6x 1070 Mining = 8x 1070 Gaming. Mało opłacalne?

  20

 • AMD: Radeon Vega Frontier Edition ma potencjał w technologii blockchain

  Ocena komentarza: 1
  Pretensje do producenta, że nie wypuści karty graficznej specjalnej do kopania z normalnym terminem gwarancji, byłoby po wszystkim :)

  20

 • Na Facebooku nie będzie reklam kryptowalut

  Ocena komentarza: 7
  Brawo! Zaraz jedynymi sensownymi reklamami będą reklamy produktów wykupionych lub wprowadzonych na rynek przez cukerberga. Nie wiem po co na siłę z tym walczą. Nie wiem też ile razy można ludziom tłumaczyć, że najpierw jest edukacja, a dopiero potem wchodzenie w temat, a nie odwrotnie, bo potem właśnie są takie cyrki z newsami jakie to są złe piramidy finansowe te kryptowaluty, one są złe i trzeba je zakazać, bo ludzie pieniądze na tym tracą. Poza tym to też mylne spojrzenie, czy wkładając pieniądze do banku na % wkładasz je na tydzień czy miesiąc czy na dłuższy okres czasu? Proszę tylko spojrzeć na to i samemu sobie odpowiedzieć: https://imgur.com/a/v1e4w

  2

 • AMD: Radeon Vega Frontier Edition ma potencjał w technologii blockchain

  Ocena komentarza: 1
  Pogoń fabryki, a nie z agresją do takiego samego klienta jak ty :)

  20

 • Premier o kryptowalutach - albo zakażemy, albo uregulujemy

  Ocena komentarza: 2
  1) Tak samo lub w podobny sposób wykorzystywane są serwery do obliczeń, sprawdzania, zapisywania, odczytywania danych. Właśnie na tym to polega, decentralizacja. Nie ma w tym momencie manipulowania ilościami monet, transakcje są przez to potwierdzane i im większa moc tym trudniej coś takiego "shackować".

  2) Niektórzy zużywają prąd niepotrzebnie zostawiając światło włączone, telewizor czy komputer, kiedy idą robić coś innego, oczywiście to nie jest 1:1 przykład z "marnowaniem zasobów", ale jak już mamy rozpatrywać to i w ten sposób.

  3) Tu masz swoją piramidę:
  https://imgur.com/a/ocQrO

  4) Jakie to przykre, przypominam, że karty graficzne służą nie tylko do wyświetlania kanciaków w minecrafcie, ale także do szeregu innych obliczeń.

  5) Nie wiem czy słyszałeś o czymś takim jak AML czy KYC, radzę się dowiedzieć co to i jakie kryptowaluty będą to wykorzystywać za niedługo. Nie wspominając, że giełdy już wprowadziły weryfikację dowodem osobistym.

  6) Dlaczego narzekasz na to? Są na to odpowiednie blokery. Każdy musi jakoś zarabiać na poświęconym czasie, a że grono ludzi używa AdBlocków i podobnych programów to dziwisz się, że niektórzy implementują program kopiący, który jak dobrze skonfigurują to będzie żarł 5-10% zasobów komputera? Myślę, że wczytanie miliarda reklam tez pobiera podobną ilość zasobów na dzień dobry. I tak źle i tak nie dobrze, najlepiej wszystko robić charytatywnie.

  7) Generowane ciepło da się wykorzystać i już są pierwsze prototypy urządzeń, które robią z tego ciepła użytek.

  8) Tu znowu brak wiedzy. Jedyna prawda to to, ze wykorzystywane są 24/7, jednak chyba nie wiesz, że karta świeżo kupiona ze sklepu jest beznadziejna w kopaniu, bo daje nieadekwatne zyski do zamiarów. Karty są undervoltowane i często o wiele lepiej eksploatowane niż karty graczy (patrz chociażby temperatury, gdzie każdy program kopiący dba, żeby nie przekroczyła 75 stopni, a często zakłada się jeszcze niższy target).

  A jeśli patrzysz na kryptowalutę tylko pod kątem zarobkowym, a nie użytecznym to nie mamy w ogóle o czym rozmawiać dalej :)

  49

 • Premier o kryptowalutach - albo zakażemy, albo uregulujemy

  Ocena komentarza: -3
  Możesz przytoczyć jakiś argument? Czy tylko "bo tak"?

  49

 • Premier o kryptowalutach - albo zakażemy, albo uregulujemy

  Ocena komentarza: 8
  A co to kogo obchodzi kto co robi z własnymi pieniędzmi? Jak ktoś straci to jego pech. Czy KTOŚ mu wyciągnął te pieniądze z portfela i kupił mu na siłę te kryptowaluty, na których stracił czy jednak SAM podjął taką decyzję? Najlepiej w tym państwie wszystko zakazać i zrobić z ludzi debili.

  49

 • Facebook wie, co udostępniasz na Messengerze (i może to zgłosić)

  Ocena komentarza: 2
  Czyli co, jak sobie będę gadał z kumplem i napisze któryś do któregoś "nienawidzę czarnych" to FB ma zamiar to wyłapać i zgłaszać? :O

  39

 • AMD udostępnia sterowniki dla kart Radeon do kopania kryptowalut

  Ocena komentarza: 5
  Co znaczy "zwykli klienci"? Czy to oznacza, że ci którzy kupują karty do koparek nie są zwykłymi klientami?

  Zaczyna być to irytujące, że jest taka nagonka na kopaczy, bo wielce moc marnują na jakieś shitcoiny, a widocznie ludzie nie mają zielonego pojęcia o tym. Takie przykre, że dzieciak nie może pograć sobie w minecrafta na swojej nowiutkiej Vedze czy 580tce ;) Marnuje prąd to ten, który siedzi po robocie z browarem przed TV i ogląda reklamy i gówniane programy typu "Dlaczego ja?". Marnuje paliwo ten, który "jeździ na misje po mieście". I tak dalej, ale o tym się nie mówi ;)

  Świat idzie do przodu czy ktoś tego chce czy nie i póki daną sieć krypto trzeba zasilić mocą karty graficznej póty karty będą znikały z półek sklepowych w ekspresowym tempie (póki oczywiście będzie to opłacalne).

  61