Komentarze

 • Wierzcie lub nie, Dying Light otrzymał kolejną porcję dodatków

  Ocena komentarza: 1
  Posiadam wszystkie DLC do pierwszej części, a mimo to za ten dodatek muszę dopłacić 1.88 (z przecena w funtach brytyjskich). Z drugiej strony to niska kwota.

  2

 • Procesory AMD Ryzen 4000 i nowe płyty główne X670 - kiedy premiera?

  Ocena komentarza: 1
  @gregory92

  Masz rację. Weź jednak pod uwagę to, że wiedzieli o planach (nawet, jeśli ogólnikowych) wydawniczych Intela. Jest w tym sens, gdy jedna strona zamierza uderzyć w rynek nowym chipsetem a AMD będzie chciało zaprezentować własne rozwiązanie w bardzo podobnym czasie. Przez ostatnie dwa lata ich pozycja umocniła się na rynku procesorów i z całą pewnością Czerwoni nie zaryzykują jej utratą poprawiając jedynie "zegarki" w CPU czy też robiąc "nową" podstawkę, gdzie największa różnica, to jeden pin więcej w gnieździe. Niedługo będziemy świadkami głównej konfrontacji pomiędzy Intelem i AMD. Jedni i drudzy to wiedzą a konfrontacja ta może wskazać, kto zdominuje rynek w 2021. To, czego nie polubimy w tej dominacji to być może znaczący wzrost cen, czego przykładem jest Intel. Także AMD z ich ostatnim chipsetem x570 pokazało, że można "cenić się" znacznie wyżej, tylko że w tym przypadku mamy już PCIe 4.0. Bez większego znaczenia dla wydajności, ale to bardzo dobry przykład na ich innowacyjność i podejście do prezentowania nowych technologii, a nie stagnacji i smażenia na tym samym oleju. Nie chciałbym tylko, aby poszli dokładnie tą samą drogą co konkurencja w kwestii cenowej, a przecież o to nietrudno po przejęciu konsumenckiego rynku i rozdmuchanym do granic możliwości ego.

  14

 • Procesory AMD Ryzen 4000 i nowe płyty główne X670 - kiedy premiera?

  Ocena komentarza: 9
  Nieco później tj. 2021 Intel "ma" zaprezentować całkowicie nowy chipset i odciąć się od odgrzewania kotletów (patrz: seria Core) więc AMD nie bez powodu zabiera się za nową platformę AM5. Co z tego wyjdzie zobaczymy, ale będzie wiele się działo na polu procesorów. Mniej więcej w tym czasie na światło dzienne powinna wyjść 5 generacja pamięci DDR (zdaje się, że nieco przed premierą nowych układów po obu stronach) a więc dużo nowości. I skok cen. Zagwarantowany. Ja na serię 4000 czekał nie będę bo i nawet nie sądzę, aby były znaczące różnice na korzyść nadchodzącego chipsetu. Pora rozejrzeć się za x570/Ryzen x3600 i na tegoż bazie złożyć nowego PC jeszcze przed powitaniem Nowego Roku.

  14

 • Radeon Software Adrenalin Edition - sterowniki powodują problemy z działaniem gier DX9 [AKT. 2]

  Ocena komentarza: 0
  Przyczyna jest właściwa. Nie miałem na myśli czystych sterowników od AMD, bo te faktycznie nie pobierają dużo. Mowa tutaj o usłudze ReLive (nie sprecyzowałem przy wcześniejszym poście), która działając w tle, a dokładniej usługi za nią odpowiedzialne jako, że w samym panelu sterującym jest wyłączona, zabiera ponad 4gb na co mam dowód. Po jej wyłączeniu wszystko wraca do normy. Dlatego nie warto podczas instalacji standardowych sterowników dobierać do nich dodatek w postaci ReLive chyba, że zamierzasz nagrywać.

  50

 • Radeon Software Adrenalin Edition - sterowniki powodują problemy z działaniem gier DX9 [AKT. 2]

  Ocena komentarza: -1
  Uważajcie z najnowszymi sterownikami od AMD. Powodują nie tylko problemy z obsługą starszych tytułów. Ostatnio postanowiłem odświeżyć mojego starego HD 7770 w oczekiwaniu na nową kartę. Zainstalowałem najnowsze sterowniki i po którymś tam uruchomieniu systemu zauważyłem znaczny wzrost korzystania systemu z pamięci RAM (mam dwie kości; łącznie 16gb). Process Lasso wskazywał ponad 56% zajętości pamięci operacynej. Z początku sądziłem, iż to jakiś nieprzyjemny dodatek kopiący wirtualne waluty. Jako, że używam silnego oprogramowania antywirusowego i wąskiej gamy aplikacji a mój system generalnie jest dobrze zabezpieczony, mimo to postanowiłem go zeskanować innymi pakietami ochronnymi. Nic to nie pomogło. Po uważniejszym przeglądzie usług okazuje się, że nowe sterowniki w wersji Adrenalin Edition pobierają z pamięci przeszło 4gb a nawet 4.5gb. Po wyłączeniu usługi, zużycie RAM-u spadło do 23-26%.

  50