Komentarze

 • Co tam samoloty - cyfrowe technologie trują bardziej

  Ocena komentarza: -2
  "[...] samo oglądanie filmów w sieci generuje mniej więcej taką emisję CO2 jak cały kraj pokroju Hiszpanii".

  No nie, nie generuje CO2. Oglądanie czegokolwiek jedynie zużywa część generowanej energii, nie mając wpływu na CO2.

  Energia elektryczna, która jest niezużywana, jest przechowywana jedynie w niewielkim stopniu (elektrownie szczytowo-pompowe, raczkujące farmy baterii samochodowych). To istotne o tyle, że gdyby wyłączyć "oglądanie filmów w sieci", to elektrownie pracowałyby prawie dokładnie tak samo, generując ten sam CO2, i tylko energia byłaby niewykorzystywana.

  18

 • Smartfon jako terminal płatniczy nabiera sensu z PIN on Mobile. Ruszyło wdrażanie w Polsce

  Ocena komentarza: 2
  @Kenjiro Kolega chyba nawet nie zarejestrował co się dzieje w spożywczym, kiedy płaci kartą za zakupy. Płatność kartą może być w pełni rozdzielona od paragonu.

  8

 • Jakie gogle wirtualnej rzeczywistości? | TOP 5 gogli VR

  Ocena komentarza: 0
  Oculus Quest ma Oculus link i można go używać także jako google podłączone do kompa. 2 w 1. Jeśli masz WiFi 5GHz i jesteś niedaleko rutera, to to samo możesz zrobić bezprzewodowo (czyli tytuły przewodowe - bezprzewodowo).

  6

 • UOKiK ostrzega przed sklepami Bestcena oraz Dragonist

  Ocena komentarza: 0
  Dragonist podpadł mi kiedy chciałem coś na fakturę VAT. Pan z infolinii zaczął mi tłumaczyć, że VAT muszę zapłacić, bo podmiot jest z UK. Na co ja grzecznie, że właśnie dlatego nie powinienem go płacić, bo mam NIP europejski. Tu rozmowa przestała się już kleić zupełnie, przegrzanie obwodów nastąpiło po drugiej stronie linii i się rozłączyłem.

  28

 • Gdzie kręcono Wiedźmina? Ten film pokazuje najciekawsze miejsca, a zarazem uczy historii

  Ocena komentarza: 1
  "Showrunnerka serialu". Szczebrzeska nagroda „Człowiek Słowa” 2020 - murowana.

  5

 • Nowy flagowy telewizor Panasonic: HZ2000 z Dolby Vision IQ

  Ocena komentarza: 0
  @SadSam Nie no, tej. Dla HDR10 obraz będziesz miał pewnie ciemniejszy (tak z difolta, choć wiadomo, można podkręcić) bo metadane opisujące poziom czerni i maksymalną jasność masz uśrednione dla całego filmu. Średnia krzywej gamma ze scen w południe jak i w nocy - to nie może się udać :)

  HDR10+ i DV mogą określać te parametry nawet nie per scena ale per klatka, więc jest sztos. Myk marketingowy jest tylko taki, że się o HDR10+ "zapomina" i promuje politycznie DV, porównując do starszego, statycznego HDR10 bez plusika.

  I offtop: przy wyborze DV jako dynamicznego formatu HDR przez Netflix, to ja bym jednak optował za TV, który obsługuje DV. No chyba, że z Netflixa się nie korzysta.

  10

 • Facebook i Instagram zbanują influencerów za płatne promowanie e-papierosów i broni

  Ocena komentarza: 0
  @Smuga Przepraszam, dlaczego broń jest wątpliwa moralnie? Pisząc tak uprawiasz takie same politykierstwo jak FB :/ To tylko przedmiot.

  Broń jest w Polsce legalna, podobnie jak w całej UE (z różnymi wariacjami prawa na ten temat), możesz ją posiadać po uzyskaniu pozwolenia, które jest prostsze i tańsze niż prawo jazdy.

  Ludzie używają broni do sportu i rekreacji.

  Zobacz i uzasadnij jakie to masz wątpliwości moralne w stosunku do tych młodych sportowców, galeria na dole strony https://www.pzss.org.pl/aktualnosci/final-ligii-mlodziezowej-pzss-2019

  Biatlonista ze swoim karabinkiem też cię uwiera moralnie?

  A może policjant?

  Ochrona transportów bankowych?

  Straż ochrony kolei?

  Służba celna?

  Służba Ochrony Państwa?

  Teraz uzasadnij, dlaczego podmiot ponadnarodowy powinien decydować o charakterze cenzury na podstawie poglądów politycznych swojego prezesa. Bo, uprzedzę, rynek broni w PL jest mały, prawo pozwala na reklamę i posiadanie broni, więc dlaczego amerykańskie FB się do prawa polskiego stosować nie musi?

  3

 • Oto PlayStation 5 - wersja deweloperska na zdjęciu

  Ocena komentarza: 2
  "Dev Kit PS 5 źródłem informacji na temat Demon's Souls Remake". Nnnnno nie, doczytać proponuję ze zrozumieniem...

  14

 • Black Friday 2019 - zbliża się Czarny Piątek, czyli dzień wielkich wyprzedaży

  Ocena komentarza: 0
  @vidio Ja obserwuję ceny zeszłorocznego dużego OLEDa Philipsa w jednym sklepie. 7800, 8200, 8999, 9500, DZISIAJ PADŁ REKORD 9999. Co ciekawe, model ten sam ale z soundbarem kosztuje aktualnie 8999... Widzę prawidłowość, który będzie w czarny piątek w promocji...

  22

 • Wystarczy 15-minutowy spacer dziennie - tak wspomożesz gospodarkę

  Ocena komentarza: 1
  @Cruciat Emerytura będzie jedna, stałej wysokości, obywatelska. Powodzenia w oszczędzaniu i inwestycjach!

  12

 • The Surge 2 już dostępne - zbiera dobre, ale nie rewelacyjne oceny

  Ocena komentarza: 0
  Lubiłeś jedynkę - dwójka to obowiązek! Co to za marudzenie dla marudzenia na rewjusach... Klimat - jest. Mechanika walk - jest (!). Super a ledwo wyszedłem z pierwszej lokalizacji - więzienia :D

  1

 • Internet szkodzi klimatowi bardziej, niż można by przypuszczać

  Ocena komentarza: -1
  Umrzeć ze śmiechu można :D

  Ba, francuski think-tank, który przygotował te rewelacje wytworzył także wtykę liczącą dwutlenek węgla podczas pracy przeglądarki...

  https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/carbonalyser/

  Pechowo z tymi statystykami, bo jeśli wyłączymy komputery, to prądu zostanie wyprodukowane dokładnie tyle samo, a ze względu na to, że nie magazynujemy nadmiaru (oprócz niewielkiej części, np. przy wykorzystaniu elektrowni szczytowo-pompowych) - to węgiel pójdzie w powietrze na darmo... Lepiej wykorzystać.

  11

 • Intel szykuje nowe rewizje procesorów Core 9. generacji [AKT.]

  Ocena komentarza: 16
  Po polsku stepping da się przetłumaczyć, to numer wersji procesora. Rewizje może przeprowadzać Policja, redaktor przed oddaniem artykułu do publikacji albo prawnik do sądu o odwołanie od orzeczenia sądu niższej instancji.

  Revision to nie rewizja, sprawdź w słowniku.

  #ekwiwalentpozorny #falsefriend

  24

 • Folx - operator komórkowy, z którym wszystkie interesy załatwimy poprzez aplikację mobilną

  Ocena komentarza: -1
  Folx dzierżawi stacje bazowe od Pleja. Szkoda. Cały Plej poza swoją infrastrukturą działa w roamingu krajowym, robiąc throttling gdzie można, żeby mniej płacić właścicielom infrastruktury, z której korzystają użytkownicy Pleja.

  10

 • Nvidia SHIELD Android TV ląduje w sprzedaży - warto kupić?

  Ocena komentarza: 0
  Jakie Kodi jest na Xboxie? Wspominałeś o Xbox One, tam, zdaje się, Kodi jest osiągalne tylko przez podłączenie innego urządzenia do HDMI in?

  Odtwarzanie h265 kolega mówi, że Skylake robi w hardwarze? Nie ma tam ograniczenia do 8-bit HEVC przypadkiem? Jakieś wyniki wydajności 10-bitowego HEVC w 4k (120Mbps) na skylake? I, przepraszam, ile kosztuje NUC ze Skylejkiem?

  Taniej zapewne zawsze można (chociaż osobiście nie widzę w ogóle sensu wersji Shield TV z dyskiem - a wtedy mówimy o cenie 890 zł - czy w tej cenie są xboxy?).

  18

 • Nvidia SHIELD Android TV ląduje w sprzedaży - warto kupić?

  Ocena komentarza: 0
  Można, natomiast jak w każdym AndroidTV: jeżeli apka nie zarejestruje się w Launcherze jako aplikacja na TV - należy do uruchamiania takiej apki użyć Sideload Launcher - Android TV ze Sklepu.

  18

 • Nvidia SHIELD Android TV ląduje w sprzedaży - warto kupić?

  Ocena komentarza: 6
  Zwlekali, nie zwlekali - cały czas można było kupić z dowolnego europejskiego Amazona, włączając w to refurby po ok 600 zł.

  Wersja bez dysku ma ogromny sens - a tańsza.

  Ja korzystam dużo z GameStream i bardzo sobie chwalę, tytułów PC, które mają obsługę pada jest mnóstwo. Steam streamowany z PC i gry z niego również działają bezproblemowo.

  Shield TV ma pełną gwarantowaną kompatybilność z KODI, h265, 4k w 60hz, zmiana odświeżania przy zmianie materiału wideo itd itp.

  Jeżeli ktoś woli exclusivy z Xboxa - to niech kupi Xboxa. Nie miałem więc się nie wypowiem :)

  18

 • Xiaomi przedstawia przystawkę Android TV z obsługą 4K i HDR

  Ocena komentarza: 1
  To ładnie. Na papierze. Ciekawe czy rzeczywistość będzie podobna jak przy kolejnych "najnowszych" Android TV boksach z Chin:
  1. KODI nie działa/działa źle/wolno. O tym, że KODI jako projekt nie wspiera wszystkiego na Androidzie (SoC taki, szmaki, owaki) ludzie często dowiadują się po zakupie.
  2. Pass-through dźwięku (bitstreaming) nie działa/działa źle.
  3. Obsługa 4K oznacza tyle, że HDMI na płytce obsługuje taką rozdzielczość. Obejrzenie czegokolwiek w 4K poza demem, które uruchamia się w jakimś specjalnie zpaczowanym przez producenta obrzydliwym plejerze jest niemożliwe.

  Mocno proponuję przyjrzeć się NVIDIA Shield Android TV, który ma wsparcie projektu KODI, wszystko działa out-of-the-box a streaming gier to doskonały bonus.

  8

 • Max Payne 3: Colt model 1911 - legendarna pukawka w arsenale Maxa (zwiastun)

  Ocena komentarza: 0
  "Czy te półautomaty [...]" - panie Andrzeju, zapewne chodziło o określenie "samopowtarzalne". Angielskie "semi-automatic" tak się właśnie tłumaczy :)

  20

 • UE: 30 Mb/s wam się należy

  Ocena komentarza: 0
  'błyskawiczne tempo pracy sieci'? Języka polska trudna, podobnie przedrostki jednostek - mb/s to, zdaje się, milibity na sekundę?
  Pan Jakub zapewne miał na myśli tabelę przedstawiającą porównanie nasycenia rynku łączami światłowodowymi FTTH (Fibre to the Home): dla Europy (1%), USA (2%), Japonii (12%) oraz Korei (15%).

  Co do tytułu natomiast - prawdopodobnie nie będzie przełomu na miarę narzucenia na TPSA obowiązku świadczenia określonego poziomu usług a przynajmniej nie w tym roku ;) W dokumencie Agendy powtórzono jedynie założenia zawarte w Strategii dla Europy 2020:

  - możliwość szerokopasmowego dostępu do Internetu dla wszystkich Europejczyków do 2013 roku,
  - określenie, że w 2020 Europejczycy powinni mieć możliwość skorzystania z usług dostępu do Internetu z przepustowością 30Mb/s lub większą,
  - w 2020 co najmniej połowa gospodarstw domowych powinna korzystać z łączy o przepustowości powyżej 100Mb/s.

  34

 • Niebezpieczny Linux? Luka w usłudze udev.

  Ocena komentarza: 0
  Drogi autorze, jeżeli literówek i błędów interpunkcyjnych w tak krótkim tekście było kilka (zresztą podobnie jak w twojej odpowiedzi na mój komentarz) i nie powinno mnie to mierzić, to wyobraź sobie, proszę, ile błędów musiałby zawierać twój artykuł o długości kilku stron :)

  A już poważniej, na temat samej treści newsa... Jak zauważa katoda, ton sensacji zamiast rzeczowego przedstawienia problemu nie przysporzy ci grona wiernych czytelników.

  Życzyłbym sobie i innym czytelnikom Benchmarka informacji podanych trochę spokojniej i bez ogłaszania w tytule końca świata po to, żeby na samym końcu stwierdzić, że odpowiednie poprawki zostały już opublikowane.

  11

 • Niebezpieczny Linux? Luka w usłudze udev.

  Ocena komentarza: 0
  Przydało by się więcej kontroli ze strony redakcji nad tak podłej jakości aktualnościami :/

  Takie nagromadzenie literówek, błędów odmiany nazwy własnej (w mianowniku zawsze jest to Linux, vide http://rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=273&Itemid=68) i nie tylko, brak rozróżnienia pomiędzy jądrem systemu a samym systemem operacyjnym - jest dla mnie przerażające :|

  11

 • Mozilla 3.1 beta 3 już za kilka dni

  Ocena komentarza: 0
  Co do tytułu 'Mozilla 3.1 beta 3 już za kilka dni', nazwa tej przeglądarki to, zdaje się, Mozilla Firefox lub po prostu Firefox :/

  Samo 'Mozilla' to raczej dawna nazwa projektu rozwijającego uwolniony kod Netscape Navigatora.

  Nawet jeżeli ktoś chciałby używać ogromnego skrótu myślowego i mówić 'Mozilla' o przeglądarkach powstałych w wyniku działalności Fundacji Mozilla, to produktów tych jest po prostu zbyt wiele - Firefox, Camino, Netscape 6, Seamonkey...

  P.S. Newsy są (od kilku miesięcy?), niestety, coraz gorszej jakości. Merytorycznie co prawda większość wiadomości jest znośna ale poziom języka jakiego używają redaktorzy - literówki, ortografia, interpunkcja...

  10

 • Najtańszy netbook świata za 99 dolarów?

  Ocena komentarza: 0
  The Core Pocket Media Player (TCPMP) obsługuje wszystkie ważniejsze nowoczesne kontenery i kodeki.

  11

 • Najtańszy netbook świata za 99 dolarów?

  Ocena komentarza: 0
  Win CE z normalnymi windowsami kompatybilny nie jest. Almuric powinien sprawdzić, że Win CE z Win 98 nie ma niczego wspólnego i żadnej z aplikacji z 'dorosłych Win' wprost zainstalować się nie da. Aplikacje są specjalnie kompilowane pod ten system operacyjny. Vide Wiki.

  11