Komentarze

 • The Surge 2 już dostępne - zbiera dobre, ale nie rewelacyjne oceny

  Ocena komentarza: 0
  Lubiłeś jedynkę - dwójka to obowiązek! Co to za marudzenie dla marudzenia na rewjusach... Klimat - jest. Mechanika walk - jest (!). Super a ledwo wyszedłem z pierwszej lokalizacji - więzienia :D

  1

 • Internet szkodzi klimatowi bardziej, niż można by przypuszczać

  Ocena komentarza: -1
  Umrzeć ze śmiechu można :D

  Ba, francuski think-tank, który przygotował te rewelacje wytworzył także wtykę liczącą dwutlenek węgla podczas pracy przeglądarki...

  https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/carbonalyser/

  Pechowo z tymi statystykami, bo jeśli wyłączymy komputery, to prądu zostanie wyprodukowane dokładnie tyle samo, a ze względu na to, że nie magazynujemy nadmiaru (oprócz niewielkiej części, np. przy wykorzystaniu elektrowni szczytowo-pompowych) - to węgiel pójdzie w powietrze na darmo... Lepiej wykorzystać.

  11

 • Intel szykuje nowe rewizje procesorów Core 9. generacji [AKT.]

  Ocena komentarza: 16
  Po polsku stepping da się przetłumaczyć, to numer wersji procesora. Rewizje może przeprowadzać Policja, redaktor przed oddaniem artykułu do publikacji albo prawnik do sądu o odwołanie od orzeczenia sądu niższej instancji.

  Revision to nie rewizja, sprawdź w słowniku.

  #ekwiwalentpozorny #falsefriend

  24

 • Folx - operator komórkowy, z którym wszystkie interesy załatwimy poprzez aplikację mobilną

  Ocena komentarza: -1
  Folx dzierżawi stacje bazowe od Pleja. Szkoda. Cały Plej poza swoją infrastrukturą działa w roamingu krajowym, robiąc throttling gdzie można, żeby mniej płacić właścicielom infrastruktury, z której korzystają użytkownicy Pleja.

  10

 • Nvidia SHIELD Android TV ląduje w sprzedaży - warto kupić?

  Ocena komentarza: 0
  Jakie Kodi jest na Xboxie? Wspominałeś o Xbox One, tam, zdaje się, Kodi jest osiągalne tylko przez podłączenie innego urządzenia do HDMI in?

  Odtwarzanie h265 kolega mówi, że Skylake robi w hardwarze? Nie ma tam ograniczenia do 8-bit HEVC przypadkiem? Jakieś wyniki wydajności 10-bitowego HEVC w 4k (120Mbps) na skylake? I, przepraszam, ile kosztuje NUC ze Skylejkiem?

  Taniej zapewne zawsze można (chociaż osobiście nie widzę w ogóle sensu wersji Shield TV z dyskiem - a wtedy mówimy o cenie 890 zł - czy w tej cenie są xboxy?).

  18

 • Nvidia SHIELD Android TV ląduje w sprzedaży - warto kupić?

  Ocena komentarza: 0
  Można, natomiast jak w każdym AndroidTV: jeżeli apka nie zarejestruje się w Launcherze jako aplikacja na TV - należy do uruchamiania takiej apki użyć Sideload Launcher - Android TV ze Sklepu.

  18

 • Nvidia SHIELD Android TV ląduje w sprzedaży - warto kupić?

  Ocena komentarza: 6
  Zwlekali, nie zwlekali - cały czas można było kupić z dowolnego europejskiego Amazona, włączając w to refurby po ok 600 zł.

  Wersja bez dysku ma ogromny sens - a tańsza.

  Ja korzystam dużo z GameStream i bardzo sobie chwalę, tytułów PC, które mają obsługę pada jest mnóstwo. Steam streamowany z PC i gry z niego również działają bezproblemowo.

  Shield TV ma pełną gwarantowaną kompatybilność z KODI, h265, 4k w 60hz, zmiana odświeżania przy zmianie materiału wideo itd itp.

  Jeżeli ktoś woli exclusivy z Xboxa - to niech kupi Xboxa. Nie miałem więc się nie wypowiem :)

  18

 • Xiaomi przedstawia przystawkę Android TV z obsługą 4K i HDR

  Ocena komentarza: 1
  To ładnie. Na papierze. Ciekawe czy rzeczywistość będzie podobna jak przy kolejnych "najnowszych" Android TV boksach z Chin:
  1. KODI nie działa/działa źle/wolno. O tym, że KODI jako projekt nie wspiera wszystkiego na Androidzie (SoC taki, szmaki, owaki) ludzie często dowiadują się po zakupie.
  2. Pass-through dźwięku (bitstreaming) nie działa/działa źle.
  3. Obsługa 4K oznacza tyle, że HDMI na płytce obsługuje taką rozdzielczość. Obejrzenie czegokolwiek w 4K poza demem, które uruchamia się w jakimś specjalnie zpaczowanym przez producenta obrzydliwym plejerze jest niemożliwe.

  Mocno proponuję przyjrzeć się NVIDIA Shield Android TV, który ma wsparcie projektu KODI, wszystko działa out-of-the-box a streaming gier to doskonały bonus.

  8

 • Max Payne 3: Colt model 1911 - legendarna pukawka w arsenale Maxa (zwiastun)

  Ocena komentarza: 0
  "Czy te półautomaty [...]" - panie Andrzeju, zapewne chodziło o określenie "samopowtarzalne". Angielskie "semi-automatic" tak się właśnie tłumaczy :)

  20

 • UE: 30 Mb/s wam się należy

  Ocena komentarza: 0
  'błyskawiczne tempo pracy sieci'? Języka polska trudna, podobnie przedrostki jednostek - mb/s to, zdaje się, milibity na sekundę?
  Pan Jakub zapewne miał na myśli tabelę przedstawiającą porównanie nasycenia rynku łączami światłowodowymi FTTH (Fibre to the Home): dla Europy (1%), USA (2%), Japonii (12%) oraz Korei (15%).

  Co do tytułu natomiast - prawdopodobnie nie będzie przełomu na miarę narzucenia na TPSA obowiązku świadczenia określonego poziomu usług a przynajmniej nie w tym roku ;) W dokumencie Agendy powtórzono jedynie założenia zawarte w Strategii dla Europy 2020:

  - możliwość szerokopasmowego dostępu do Internetu dla wszystkich Europejczyków do 2013 roku,
  - określenie, że w 2020 Europejczycy powinni mieć możliwość skorzystania z usług dostępu do Internetu z przepustowością 30Mb/s lub większą,
  - w 2020 co najmniej połowa gospodarstw domowych powinna korzystać z łączy o przepustowości powyżej 100Mb/s.

  34

 • Niebezpieczny Linux? Luka w usłudze udev.

  Ocena komentarza: 0
  Drogi autorze, jeżeli literówek i błędów interpunkcyjnych w tak krótkim tekście było kilka (zresztą podobnie jak w twojej odpowiedzi na mój komentarz) i nie powinno mnie to mierzić, to wyobraź sobie, proszę, ile błędów musiałby zawierać twój artykuł o długości kilku stron :)

  A już poważniej, na temat samej treści newsa... Jak zauważa katoda, ton sensacji zamiast rzeczowego przedstawienia problemu nie przysporzy ci grona wiernych czytelników.

  Życzyłbym sobie i innym czytelnikom Benchmarka informacji podanych trochę spokojniej i bez ogłaszania w tytule końca świata po to, żeby na samym końcu stwierdzić, że odpowiednie poprawki zostały już opublikowane.

  11

 • Niebezpieczny Linux? Luka w usłudze udev.

  Ocena komentarza: 0
  Przydało by się więcej kontroli ze strony redakcji nad tak podłej jakości aktualnościami :/

  Takie nagromadzenie literówek, błędów odmiany nazwy własnej (w mianowniku zawsze jest to Linux, vide http://rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=273&Itemid=68) i nie tylko, brak rozróżnienia pomiędzy jądrem systemu a samym systemem operacyjnym - jest dla mnie przerażające :|

  11

 • Mozilla 3.1 beta 3 już za kilka dni

  Ocena komentarza: 0
  Co do tytułu 'Mozilla 3.1 beta 3 już za kilka dni', nazwa tej przeglądarki to, zdaje się, Mozilla Firefox lub po prostu Firefox :/

  Samo 'Mozilla' to raczej dawna nazwa projektu rozwijającego uwolniony kod Netscape Navigatora.

  Nawet jeżeli ktoś chciałby używać ogromnego skrótu myślowego i mówić 'Mozilla' o przeglądarkach powstałych w wyniku działalności Fundacji Mozilla, to produktów tych jest po prostu zbyt wiele - Firefox, Camino, Netscape 6, Seamonkey...

  P.S. Newsy są (od kilku miesięcy?), niestety, coraz gorszej jakości. Merytorycznie co prawda większość wiadomości jest znośna ale poziom języka jakiego używają redaktorzy - literówki, ortografia, interpunkcja...

  10

 • Najtańszy netbook świata za 99 dolarów?

  Ocena komentarza: 0
  The Core Pocket Media Player (TCPMP) obsługuje wszystkie ważniejsze nowoczesne kontenery i kodeki.

  11

 • Najtańszy netbook świata za 99 dolarów?

  Ocena komentarza: 0
  Win CE z normalnymi windowsami kompatybilny nie jest. Almuric powinien sprawdzić, że Win CE z Win 98 nie ma niczego wspólnego i żadnej z aplikacji z 'dorosłych Win' wprost zainstalować się nie da. Aplikacje są specjalnie kompilowane pod ten system operacyjny. Vide Wiki.

  11