Komentarze

 • To się przyda! Kalkulator w Windows 10 otrzyma świetną funkcję

  Ocena komentarza: 7
  Wreszcie jest powód do rezygnacji z Windows 7. Lecę do sklepu.

  9

 • Czy 5G jest (nie)bezpieczne dla ludzi? Czy jest to rewolucja, której należy się obawiać?

  Ocena komentarza: 3
  Skoro nie można stwierdzić, że jest absolutnie bezpieczne, to nie należy go wprowadzać. Ja nie mam ochoty być królikiem doświadczalnym. Kiedyś uważano że promienie rentgenowskie są w małych dawkach absolutnie bezpieczne a skończyło się falą zachorowań na nowotwory.

  52

 • Nowy zwiastun Call of Duty: Modern Warfare pokazuje kampanię fabularną

  Ocena komentarza: 0
  Jak cena spadnie do 40-50zł to może kupię.

  5

 • Nvidia planuje zaskoczyć AMD - wkrótce premiera kart GeForce RTX 20 SUPER [AKT. 2]

  Ocena komentarza: 7
  Kupujesz kartę żeby mieć "najlepszą" czy po to żeby dawała odpowiednią wydajność? Bo jak po to żeby robić wrażenie na kolegach to jesteś dla nich klientem idealnym.

  48

 • Czas pożegnać Windows 7

  Ocena komentarza: 20
  Nigdy w życiu. Win7 mam na 3 komputerach i nie mam najmniejszego zamiaru niczego zmieniać i za nic płacić skoro wszystko działa bez problemów. Przesiadka na Win10 to tylko strata czasu, konieczność modernizacji, masa problemów z konfiguracją a do tego konieczność zmiany przyzwyczajeń. Jedynym prawdziwym powodem braku wsparcia dla Win7 jest chęć postarzenia produktu i wciśnięcie czegoś nowego żeby wyciągnąć od ludzi pieniądze. DirectX12 to idealny przykład chamskiego marketingu i zmuszania ludzi do zaprzestania używania czegoś co już mają.

  77

 • GeForce RTX 2080 i RTX 2080 Ti - przegląd niereferencyjnych modeli

  Ocena komentarza: 0
  Śmieszne to zestawienie. To nie są żadne niereferencyjne modele ale projekt zewnętrznej części chłodzenia pokazany przez producentów po to aby zainteresować klientów, którzy teraz łykają każdego newsa o nowej generacji kart. Nic kompletnie z tego zestawienia nie wynika, dalej nie znana wydajność, pobór mocy, taktowanie.

  28

 • Premiera kart GeForce RTX 2080 Ti, RTX 2080 i RTX 2070 - znamy specyfikację, wydajność [AKT. ceny w PLN]

  Ocena komentarza: 3
  Skoro znacie wydajność to proszę ją przedstawić bo na razie to kliknąłem po przeczytaniu tytułu i czuję się oszukany.

  159

 • Nvidia GeForce GTX 780 Ti - wyniki wydajności w grach i benchmarkach

  Ocena komentarza: -1
  Jestem pd wrażeniem. Sądziłem że mój zestaw 670OC SLI długo nie zostanie przebity przez pojedynczą kartę w cenie dla przeciętnego zjadacza chleba, a tu prawie im się udało.

  89

 • Zacięcia i opóźnienia obrazu? Technologia Nvidia G-SYNC rozwiąże problem

  Ocena komentarza: 0
  To nie chodzi o to że człowiek nie widzi różnicy płynności powyżej 50Hz, ale że czas reakcji np. myszy i klawiatury nie jest ograniczony do 50Hz lub innej wartości związanej z wyświetlaniem.

  52

 • Alien Rage - kosmiczny przeciętniak

  Ocena komentarza: -3
  Ukończyłem jakieś 80% gry i faktycznie wieje nudą. Liniowo, przeciwnicy głupi, cały czas ten sam schemat i podobna przeciętna grafika. Po początkowym entuzjazmie mogę powiedzieć że jednak szkoda czasu.

  21

 • IMAGIA: polska aplikacja do edycji zdjęć chce trafić na Steam

  Ocena komentarza: 0
  Już niedobrze mi się robi od tych podróbek Instagrama. Ostatnio trafiłem na inny polski wynalazek o nazwie Machinery HDR Effects do podkręcania lokalnego kontrastu i jestem zachwycony.

  6

 • Premiera Alien Rage - dynamicznej strzelanki CI Games

  Ocena komentarza: 0
  Gram od wczoraj, rozwałka momentami całkiem przyjemna.

  Mankamenty to:
  1. Niedorobiona grafika, cofamy się w czasie o 2 lata. Na ekranie często panuje chaos, zbyt duży kontrast, nie wiadomo na czym się skupić. Kiczowata estetyka w stylu Hard Reset czyli kolorowe światełka, czerwone wybuchające beczki, naćkane gdzie się da efekty (dym, woda, para etc.). Szyby w bazie obcych bardziej pofałdowane niż lustra w toaletach wagonów PKP :-).
  2. Liniowość, wąskie korytarze, często nie można wskoczyć np. na skrzynki, brak zagadek do rozwiązania, brak ukrytych lokacji, alternatywnych sposobów przejścia poziomów.
  3. Bezsensownie duży odrzut broni, który psuje radość rozwałki.

  39zł można za to dać jak komuś się wieczorami mocno nudzi.

  33

 • Asus GeForce GTX 780 DCUII OC – test, cena i opinie

  Ocena komentarza: 0
  Za kwotę 500zł niższą można kupić dwie używki Gigabyte 670OC, które zrobią z tej karty marmoladę. 3DMark Performance - 16500pkt vs 11000pkt.

  Pojedynczy GTX780 nie daje pełnego komfortu w Crysis 3 w ustawieniach ultra 1920x1080 ponieważ fps spada do 40fps w przeciwieństwie do 670SLI, które nigdy nie zejdą poniżej 50fps. Sądzę że w przypadku tak drogiej karty będzie to zakup mający dawać pełny komfort gry w perspektywie ~2 lat, a z przykładu Crysis 3 widać że będzie za słabo.

  Karta całkowicie niewarta swojej ceny. W przeliczeniu wydajność / zł wypada słabo. Jak dla mnie to warta ok. 1800-2000zł.

  56

 • Pełna klatka czy APS-C: czy warto dopłacać do lustrzanki z matrycą FF?

  Ocena komentarza: 2
  W tekście są dwa zasadnicze błędy wynikające z niedostatecznej wiedzy autora o optyce.

  1. Argument, że obraz tego samego obiektywu będzie miał na FF gorszą jakość ponieważ crop wycina gorsze narożniki jest tylko połowicznie prawdziwy. Autor ignoruje fakt że crop wycinając środek klatki zmniejsza w ten sposób rozdzielczość obiektywu oraz powiększa aberracje chromatyczną bo środkowy wycinek kadru zostanie powiększony na całą matrycę i później na taką samą odbitkę (takiej samej wielkości w centymetrach w przypadku FF i crop). Oznacza to że narożniki obrazu na FF są gorsze ale środek kadru ___lepszy___. Pamiętajmy też że słabe narożniki obrazu to nie jest cecha matrycy FF ale ___obiektywu___ i jest jak najbardziej możliwe uzyskanie dobrych narożników także na FF.

  2. Aby uzyskać taki sam obraz (pomijając głębię ostrości) na FF i crop należy dopasować odpowiednio ogniskowe a ___nie odległość___ do fotografowanego obiektu. Zmiana odległości powoduje zmianę perspektywy i tym samym zdjęcia są inne i nie można ich ze sobą porównywać. Aby na crop uzyskać __taki sam___ obraz (pomijając głębię ostrości) należy ustawić ogniskową o 1.5 raza krótsza.

  68

 • HSA - CPU i GPU w jednym stały domu

  Ocena komentarza: 0
  Ależ oczywiście że wdraża się architektury dzięki którym kod działa wolniej i jest bardziej pamięciożerny. Klasycznym przykładem jest Java / C#, które są pod ___każdym___ względem mniej wydajne niż C++.

  Szybkość działania kodu nie jest jedynym powodem dla których wprowadza się nowe rozwiązania. Dla wielu większą zaletą niż szybkość działania programu jest łatwiejsza przenaszalność kodu na inne platformy czy szybkość tworzenia kodu co pozwala ograniczyć koszty zatrudniania programistów. Dziwne wynalazki jak JAVA czy C# powstały właśnie z takich powodów.

  16

 • HSA - CPU i GPU w jednym stały domu

  Ocena komentarza: 0
  No to na czym ma polegać cała innowacja? Na tym że jest wspólna pamięć i jest mniej zabawy z wywoływaniem kodu dla GPU np. brak jawnego kopiowania między CPU i GPU?

  Każdy kto choć raz optymalizował kod dla CUDA wie, że największego kopa daje ograniczenie odwołań do pamięci, ładowanie do pamięci stałej / tekstur co oznacza jawne wykorzystywanie architektury układu. Jeżeli w HSA ma być w architekturze hUMA (zunifikowana pamięć) to od razu kod będzie działał 2 lub więcej razy wolniej (w zależności od algorytmu).

  16

 • HSA - CPU i GPU w jednym stały domu

  Ocena komentarza: 0
  "Inteligentne" kierowaniu obliczeń do układu, który poradzi sobie najszybciej z danym zadaniem oznacza brak wyspecjalizowanego kodu dla GPU/CPU co w praktyce zmniejszy wydajność w stosunku do dzisiejszych rozwiązań. Po prostu nie da się zrobić szybkiego kodu działającego na GPU jeśli ten kod nie jest napisany specjalnie dla GPU. Szybkość programów dla GPU wynika właśnie ze znajomości przez programistę architektury na GPU i odpowiedniej modyfikacji algorytmu aby do tej architektury pasował, tego nie da się zrobić jakimś "inteligentnym" automatem, który w magiczny sposób przerobi kod z CPU na GPU.

  Wygląda na kolejny cudowny wynalazek w stylu JAVA czy C#, który ma przyśpieszyć pisanie programów ale kosztem wydajności w stosunku do dzisiejszych rozwiązań.

  16

 • Zotac Geforce GTX 780 AMP! - Titanie bój się!

  Ocena komentarza: -1
  http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/60166-nvidia-gtx-titan-vs-sli-crossfire-3.html

  W teście jest referencyjna 670. Wersje podkręcone mają zegary o 120MHz wyższe na rdzeniu i przebijają referencyjnego 680.

  27

 • Zotac Geforce GTX 780 AMP! - Titanie bój się!

  Ocena komentarza: -3
  Tak, tak... zawsze
  W Crysis 3 670SLI daje minimum 60fps a Titan 40fps. Kup sobie Titana albo 780 będziesz miał lepiej. LOL

  27

 • Zotac Geforce GTX 780 AMP! - Titanie bój się!

  Ocena komentarza: -5
  2 x Gigabyte GTX 670 OC spięte w SLI dają 15600 w 3dMark11, kosztują razem ~2500zł i robią marmoladę z tego Zotaca.

  27

 • 3DMark Fire Strike Extreme: Polak ustanowił rekord na 4 kartach MSI HD 7970 Lightning

  Ocena komentarza: 0
  no i komu to na co? :-)

  18

 • Wyciekła kolejna kompilacja Windows 8.1 - co nowego w build 9471 - wideo

  Ocena komentarza: -1
  Cały ten Windows 8 to śmiech na sali. Powinno to się nazywać "Windows 7.1" i zawierać ___opcjonalną___ nakładkę metro wybieraną podczas instalacji, która działałaby równolegle z Pulpitem. Dzięki temu użytkownicy urządzeń dotykowych mieliby wreszcie odpowiedni interfejs, a użytkownicy desktopów dalej naturalny i znacznie lepszy pulpit. Ale niestety jakiś krawaciarz w Microsofcie chciał się wykazać i dostać premię, więc wymyślił że trzeba zmusić użytkowników do czegoś nowego, w dodatku przez różne brzydkie zagrywki np. brak nowego DirectX dla Windows 7.

  Historia wielokrotnie pokazała że takie zagrywki kończą się katastrofą i wycofywaniem z podjętych zmian, czego pierwsze oznaki już widać.

  Wpiszcie w google frazę "new cola".

  35

 • Crysis 3: wielkie testowanie w benchmark.pl

  Ocena komentarza: 0
  Gram cały dzień w C3 i mogę coś powiedzieć o wymaganiach.
  Na i5 3.4 + 670OC w rozdz. 1920x1080, full detale, bez AA, gra działa tak sobie. Średnio jest jakieś 20-30fps więc da się grać ale o pełnej płynności można tylko pomarzyć. Do 50fps dochodzi tylko w zamkniętych pomieszczeniach. Do pełni szczęścia potrzeba dwóch 670OC spiętych w SLI, inaczej zawsze trzeba będzie z czegoś zrezygnować - trochę zmniejszyć detale albo rozdzielczość.

  66