Komentarze

 • Polska bez gotówki? To możliwe – już wkrótce!

  Ocena komentarza: 3
  1. cyt. "opublikowano przez artykuł sponsorowany"
  2. cyt. "w badaniu zrealizowanym na zlecenie Fundacji Polska Bezgotówkowa"
  Członkowie fundacji:
  - Związek Banków Polskich
  - Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii
  - Mastercard
  - Visa
  - KAR (Komitet agentów rozliczeniowych) czyt. Związek Banków Polskich
  - Rada Wydawców Kart Bankowych czyt. Związek Banków Polskich

  3. Napiszcie ile % od każdej transakcji musi zapłacić przedsiębiorca i jego nastawienie do tej wartości.
  4. Raport NetB@nk z konferencji 26.09.2019
  5. Polecam artykuł: Sweden's Cashless Experiment: Is It Too Much Too Fast?
  6. JP Morgan i jego pojawienie się w Polsce, a Bitcoin i ustawianie cen złota.
  7. Cambridge Analytica.

  17

 • Te roboty są niesamowite - nowe filmy od Boston Dynamics

  Ocena komentarza: 1
  youtube.com/watch?v=dKjCWfuvYxQ

  11

 • AMD Radeon RX 5700 i RX 5700 XT - odpowiedź na GeForce RTX 2060 i RTX 2070

  Ocena komentarza: 2
  Aż cię zacytuję:

  awesome1337

  2019-06-11 02:21

  i gdzie ta wydajność rtx2070/2080 za 300-350$ :(?

  miało być tak pięknie


  43

 • AMD Radeon RX 5700 i RX 5700 XT - odpowiedź na GeForce RTX 2060 i RTX 2070

  Ocena komentarza: -2
  AMD wypuściło... kopie kart Nvidii w kolorystyce AMD. Praktycznie ta sama wydajność za podobną cenę. Takiego scenariusza mało kto się spodziewał :| Realnie to każdy będzie mógł wybrać pomiędzy naklejkami. Czekam na procesory. Tu powinno być lepiej. Albo jednak poczekam z tym entuzjazmem.

  43

 • Dark Rock Slim - nowe chłodzenie od be quiet!

  Ocena komentarza: 0
  Wieżę*
  w tym wypadku :-)

  9

 • Black Desert ze świetnymi wynikami - to MMORPG, które się podoba

  Ocena komentarza: 1
  Gram trzeci rok. Piękna grafika. Można pograć dla samej przyjemności spędzenia czasu. Jeśli ktoś nie bierze udziału w wyścigu szczurów tylko wybierze casualowe podejście gra łatwo zdobywa serca ilością aktywności które oferuje.

  19

 • „Elektryki” wygrywają ze „spalinowcami” w Norwegii

  Ocena komentarza: -5
  A przepraszam kto powiedział, że się skończy? Ci którzy ją wydobywają wiedzą, że stare odwierty zaczynają się powoli odnawiać po 13 latach od zakończenia eksploatacji danego złoża. Już tylko niedobitki wierzą, że ropa powstaje z substancji organicznych paproci i dinozaurów. Jak na razie ci którzy wieszczą jej koniec to:
  1. pośrednicy zarabiający na jej WIELOKROTNEJ odsprzedaży (bankierzy)
  2. NGO's (pseudo ekolodzy żyjący z pieniędzy bankierów)
  3. naukowcy (żyjący z grantów bankierów)
  4. politycy (będący własnością bankierów)

  Jeśli ktoś Ci mówi, że masz zastąpić jedno źródło energii innym, którego większość ludzi nie jest w stanie sobie wytworzyć to jest to dalej monopol trzymany w tych samych rękach.
  Gdyby ekologia była rzeczą nadrzędną to te wszystkie patenty dot. energii pozyskiwanych z pustki, pól torsyjnych, naturalnego ziemskiego pola elektro-magnetycznego już dawno byłyby wcielone w życie. Mówiąc wprost. Nie kupowałbyś energii. Wytwarzał byś ją sam na swój własny użytek korzystając z urządzeń nie większych niż kuchenka mikrofalowa. Nie niszcząc środowiska przez zużywanie zasobów i emisję substancji ubocznych pozostałych z przemiany termiczno-mechanicznej.

  O ile ropę możesz sobie bez większych problemów przechowywać przez lata, tak prądu z sieci nie przechowasz. I to jest właśnie zaciskanie nam, konsumentom, pętli na szyi w imię czegoś na czym ma nam zależeć a nie tym którzy mogą coś zmienić.

  62

 • Alien Blackout zapowiedziany - nie wszyscy będą zachwyceni

  Ocena komentarza: 5
  Do you guys not have phones? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  8

 • Pierwszy miliard mil Autopilota Tesli

  Ocena komentarza: 0
  Uważam, że ogromna ilość osób trzyma kciuki i po cichu liczy na sukces. Osobiście uważam, że technologia Tesli odniesie sukces.
  Prawdziwa technologia Tesli...
  32°08'57.5"N 96°56'31.2"W

  Co do EM. Kto to wie... Pierwsza sprawa to związek SpaceX z napędem głowic ICBM. Tesla dotowana jest z budżetu US. SpaceX pośrednio z NASA. Jeśli to się potwierdzi to nie będzie za bardzo Tesli na rynku. Tym bardziej sukcesu.

  3

 • Pierwszy miliard mil Autopilota Tesli

  Ocena komentarza: 2
  "Źródło: Electrek"

  http://www.thedrive.com/tech/21838/the-truth-behind-electreks-dark-alliance-with-tesla  3

 • Kryptowaluty w Polsce i na świecie - oto jak wypadamy

  Ocena komentarza: 1
  Zawsze kiedy kryptowaluty dołują to w sieci jak grzyby po deszczu pojawiają się artykuły delikatnie "przypominające" o ich istnieniu. Piramida.

  7

 • Alert smogowy - co poradzić na złą jakość powietrza?

  Ocena komentarza: 2
  Ja nie wspomniałem o gazie łupkowym. Na tej mapie zaznaczone były złoża gazu ziemnego.

  23

 • Alert smogowy - co poradzić na złą jakość powietrza?

  Ocena komentarza: 2
  Temat smogu od 2 lat to kampania społeczna skierowana na przygotowanie gruntu pod zmianę głównego paliwa wykorzystywanego do ogrzewania domów i technologii towarzyszącemu temu procesowi. Zachodnie koncerny już od czasu "niesławnego gazu łupkowego" lobbowały wśród polityków przejście z Polskiego węgla na gaz sprowadzany z każdej strony byleby tylko nie z pod naszych stóp. Mój wujek, który pracuje dla jednego z koncernu naftowo-gazowego jako poszukiwacz złóż pokazywał mi mapę i projekcję zasobów złóż ropy i gazu w Polsce. Mamy to mini-Kuwejt i nikomu nie jest na rękę niezależność Polskiego runku paliwowego. Zwłaszcza, że automatycznie stalibyśmy się także eksporterem, a tego nie chce już nikt. Rynek paliw konwencjonalnych systematycznie się kurczy i nie ma mowy o nowej konkurencji.
  JA chciałbym ogrzewać się czystym i tanim paliwem, ale to w jaki sposób społeczeństwo jest manipulowane i straszone smogiem jest okropne. W latach 80-90 kiedy jeszcze Polska miała ciężki przemysł i truła na potęgę nie było plagi astmy i przewlekłych zapaleń zatok. Chorujemy, bo jesteśmy osłabieni, ale nie koniecznie przez smog. Są bardziej bezpośrednie przyczyny zw. ze sposobem wytwarzania żywności, mieszkaniem w domach których powierzchnie użytkowe zostały pokryte substancjami lotnymi podrażniającymi górne drogi oddechowe (tj. lakiery, wełna mineralna, farby, tworzywa sztuczne), czy też wreszcie odzież zrobiona z plastiku lub włókien zawierających glifosat itd.
  Szczepionki na Odrę to próba pozbycia się kilkuset tysięcy sztuk zapasów, których termin ważności mija w 2019r. Odra i jej pojawienie się w Polsce to też fakt. Została przywleczona do nas od Ukraińców. Na Ukrainie choruje ok. 35+ tys.** osób. Faktem też jest, że w Polsce większość ognisk stwierdzono u dzieci Ukraińców co potwierdza źródło choroby.

  Pozdrawiam.

  **Ukraine MOH: More than 35,000 measles cases this year, 11 children died

  23

 • Solarne dachy w autach Hyundai i Kia - czy to ma sens?

  Ocena komentarza: 0
  Rozumiem, że temat odbicia promieni słonecznych od dachu samochodu pokrytego panelem solarnym został przynajmniej wzięty pod uwagę.

  17

 • Core i9-9900K podkręcony do 7613 MHz - overclockerzy wykorzystali niekonwencjonalne chłodzenie

  Ocena komentarza: 4
  Bardzo dobrze powiedziane DaviM. Kierujmy się faktami, a nie emocjami względem marek/produktów. A fakt jest taki że ten konkretny procesor jest kierowany do targetu mainstream przez samego Intela. Stosunek ceny do mocy ma to pierwszorzędne znaczenie.

  60

 • Core i9-9900K podkręcony do 7613 MHz - overclockerzy wykorzystali niekonwencjonalne chłodzenie

  Ocena komentarza: 5
  Mam wrażenie, że większość z nas jest już zmęczona biciem nic nie wnoszących dla rozwoju technologii rekordów na architekturze która jest stara i sztucznie podtrzymywana przy życiu tylko dlatego, że można ją jeszcze trochę podkręcić i spieniężyć. Co gorsze w codziennym użytkowaniu ten procesor jest tylko nieznacznie lepszy niż jego poprzednik 8700k. Ten procesor nie zasługuje na Intelowski branding 9 generacji. To jest refresh... ale głównie ceny.

  60

 • Intel chwali się oszukanymi testami wydajności Core i9-9900K [AKT. poprawione testy]

  Ocena komentarza: 3
  Kanał Gamers Nexus przeprowadził wywiad z jednym z właścicieli Principled Technologies, firmy która przeprowadzała owe testy. Po obejrzeniu materiału każdy wysnuje swoje wnioski odnośnie rzetelności testów. Poniżej link do materiału:
  "Exclusive: Interview w/ Principled Technologies on Intel Testing (9900K)"
  https://www.youtube.com/watch?v=qzshhrIj2EY

  110

 • Chińskie backdoory odkryte w serwerach Apple i Amazon. Czy aby na pewno?

  Ocena komentarza: 0
  Czy aby na pewno nie komunizm w najsurowszej postaci?
  System Oceny Obywateli.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Social_Credit_System

  15

 • Chińskie backdoory odkryte w serwerach Apple i Amazon. Czy aby na pewno?

  Ocena komentarza: 0
  https://www.bloomberg.com/news/features/2018-10-04/the-big-hack-how-china-used-a-tiny-chip-to-infiltrate-america-s-top-companies
  "Elemental’s servers could be found in Department of Defense data centers, the CIA’s drone operations, and the onboard networks of Navy warships." "Multiple people familiar with the matter say investigators found that the chips had been inserted at factories run by manufacturing subcontractors in China." "One official says investigators found that it eventually affected almost 30 companies, including a major bank, government contractors, and the world’s most valuable company, Apple Inc." "One country in particular has an advantage executing this kind of attack: China, which by some estimates makes 75 percent of the world’s mobile phones and 90 percent of its PCs." "But that’s just what U.S. investigators found: The chips had been inserted during the manufacturing process, two officials say, by operatives from a unit of the People’s Liberation Army. In Supermicro, China’s spies appear to have found a perfect conduit for what U.S. officials now describe as the most significant supply chain attack known to have been carried out against American companies."

  15

 • Straż Miejska ściga za przekleństwa napisane w Internecie

  Ocena komentarza: 6
  04.02.2004 - Pentagon oficjalnie kończy projekt LifeLog DARPA.
  04.02.2004 - Data powstania Facebooka.
  Czysty przypadek?
  Co było celem LifeLoga?
  Co jest celem Facebooka?

  wired.com/2004/02/pentagon-kills-lifelog-project/
  wikipedia.org/wiki/Facebook

  Apple usuwa należący do FB ONAVO VPN z app store.
  Przypadek?

  37