Komentarze

 • Halloweenowe wyprzedaże gier na Steamie i GOG-u

  Ocena komentarza: 1
  1) Halloween to oryginalne święto zmarłych przejęte przez chrześcijaństwo by ułatwić poganom przejście na chrześcijaństwo i kontynuowanie tradycji pogan. (kościół nieczęsto się do tego przyznaje, ale takie są źródła historyczne)

  2) Znicze są tradycją również wywodzącą się z Halloween.

  3) Co do kościotrupów nie jestem stuprocentowo pewien, ale wydaje mi się że pomysł został zainspirowany świętem zmarłych z Meksyku (również bardzo chrześcijańskiego państwo, które mimo to lubi swoje tradycje) . Jest to święto radosne dla nich w którym ludzie spędzają czas przy grobach jedząc i ciesząc się. Przywołują pamieć o zmarłych i spędzają z nimi (czy też pamięcią o nich) czas przez przebywanie z nimi w radosny sposób.

  4) Wydaje mi się że dzieciom znacznie lepiej będzie się kojarzyło święto zmarłych jeśli będą mogły się przebrać i pozbierać cukierki i cieszyć, jeśl później z perspektywy tych dzieci są zmuszone do stania nad grobem, czyszczeniem go i zapalaniem świeczek kiedy jest zimno i mokro(zazwyczaj).

  5) Nie jestem zagorzałym chrześcijaninem ale zrozumiałem istotę świeta zmarłych i istotę rozpamiętywania zmarłych. Mimo że jako dziecko lubiłem uczestniczyć w zabawach Halloween, rozpamiętuję zmarłych, ale też staram się ich wspominać w radosny sposób. Groby też sa dla mnie istotne i uważam że należy o nie zadbać.

  6) To co napisałem jest czymś co ma służyć jako perspektywa i forma edukacji z dziedziny historii. Moim zamiarem NIE JEST podważanie święt chrześcijańskich ani praktyk chrześcijańkich. Jeżeli chcecie świetować dzień zaduszny, dzień zmarłych (wszystkich świętych) czy też chcecie śpiewać chrześcijańskie pieśni , róbcie bo to ładna tradycja. Jedyne czemu chce zaprzeczyć to że Halloween jest świetem czy się to komu podoba czy nie (to czy ktoś go obchodzi, czy też nie to inna kwestia).

  Mam nadzieje że nikogo nie doprowadziłem do chęci ekskomunikowania, czy też wyegzorcyzmowania mnie. Chciałem jedynie odpowiedzieć z mojego punktu widzenia kulturalnie na powyższy komentarz.

  3

 • Zotac prezentuje swoje karty GeForce RTX 2070

  Ocena komentarza: 1
  Tak jak przyglądałem się modelom nieref RTX - jest niewiele RGB itp w porównaniu do GTX 10** . RGB rynkowo cieszyło się sporą popularnością i sporo osób do tego dopłacało spore pieniądze. Więc jestem ciekaw dlaczego nagle zmniejszyło się wpychanie tego RGB konsumentom skoro było to opłacalne, To nie ma dla mnie sensu z punktu widzenia takiej firmy jak MSI ZOTAC itp...żeby przestawać wciskać ludziom że RGB jest super i wszyscy powinni do niego dopłacać. Mam niejasne wrażenie że NVidia maczała w tym palce, ze względu na to że sami na swoich kartach tego nie maja. Nie mam nic do NVidi i szanuję za dobre karty ,ale zjawisko było na tyle duże i popularne ze chyba nie muszę się tłumaczyć dlaczego się dziwię w związku z zaistaniałą sytuacją.

  10

 • Obudowa z pomysłem - be quiet! prezentuję Silent Base 601

  Ocena komentarza: 0
  Drobna rzecz do poprawy :) "129 euro (dla wersji z oknem okno)"

  8

 • Babcia wzruszyła Internet i… Google

  Ocena komentarza: 7
  Z jednej strony jest to urocze i rzeczywiście cieszmy się ze ktoś wie co oznacza kultura ... ale z drugiej strony , zakładam że gdyby to zrobił jakiś mężczyzna w wieku okolo 30 lat.... to albo nie zostałby zauważony .. albo zostałby wyśmiany za brak umjiętności dotyczących posługiwaniem sie wyszukiwarką . (mówię o krajach pokroju Wielka Brytania , Niemcy itd. nie chodzi mi o państwa w których trudno o dostęp do internetu, czy też komputerów) . Podsumowywując.... gdyby było to dziecko lub tak jak w artykule starsza osoba ... to rzeczywiście sytuacja byłaby urocza, pozytywna i kulturalna .... natomiast w przypadku osób , szczególnie mężczyzn w wieku ok 30 lat , sytuacja wyglądałaby nieco inaczej . Bo teraz nawet 4-letnie dzieci wiedzą jak korzystać z tabletów itp (możliwe że nawet są młodsze) ,dlatego zakładam że wspomniany wcześniej mężczyzna zostałby wyśmiany jako osoba mniej kompetentna od 4 letniego dziecka w kwestii posługiwania się komputerem. (nie jestem 30-letnim mężczyzną i umiem korzystać z komputerów i internetu.) ... nie jest to hate na osobę która stworzyła artykuł ,wręcz przeciwnie ... uważam że artykuł jest bardzo fajny. Jestem raczej ciekawy ile osób zdawało sobie sprawę z tego co opisałem , po przeczytaniu artykułu.

  27

 • Dark Souls 2: Scholar of the First Sin – powtórka z rozrywki

  Ocena komentarza: 0
  Obiecywali że każde DLC do DS2 będzie za darmo... a tu proszę.... Mamy różne DLC ... oczywiście płatne.... zgodzę się ,że gra świetna (nie obchodzi mnie tak strasznie grafika , dopoki gra ma tak fantastyczny klimat, fabułę i rozgrywkę jak DS2)... ale szczerze zawiodłem się z powodu tych DLC... myślałem że: " O wreszcie ktoś kogo nie będą obchodzić DLC, tylko faktycznie postarają się o utrzymanie dobrego imienia." ( Wiedźmin 3 -> dobry przykład) ... Zgodzę się z tanto że Bloodborn powinien wyjść na PC...

  5