Konsole do gier

25 milionów konsol Xbox 360 znalazło dom

przeczytasz w 1 min.

Nadszedł historyczny dzień dla MIcrosoftu. Ich Xbox 360 sprzedał się w liczbie 25 milionów egzemplarzy, co pozwoliło na pobicie rekordu sprzedaży klasycznego X-pudełka. Microsoft planował przekroczyć ten poziom sprzedazy do końca listopada, więc jeszcze mają trochę czasu na sprzedanie kliku konsol.

Microsoft nie powiedział co będzie kolejnym kamieniem milowym przy sprzedaży Xbox 360, ale po dogłębnej analizie liczb okazuje się, że 3/4 konsol zostało sprzedane po mniej więcej 199$. Może to oznaczać, że Microsoft szykuje się do kolejnej rewolucji.

Ciekawe jest to, że pierwsza wersja Xboxa potrzebowała czterech lat na osiągnięcie poziomu 25 milionów sprzedanych sztuk, podczas gdy X360 osiągnął ten sam poziom w trzy lata. Przyczyniły się do tego głównie cięcia cen.

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Radical
  0
  Szczerze mówiąc biorąc pod uwagę cenę xboxa, jego możliwości oraz liczbę gier to dziwi mnie to że ta platforma nie sprzedaje się lepiej. Wii, które jest totalnym rzęchem z bebechami z przed 10 lat posiadającym raptem parę gier wartych uwagi oraz wyższą cenę sprzedaje się jak ciepłe bułeczki... świat stoi na głowie
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   bo tu nie o bebechy chodzi, i taki DS sprzedaje się lepiej od psp bo ma niższą cenę? fajne sterowanie, ot co