Oprogramowanie

3000 dolarów za wykrycie błędu w Mozilli

przeczytasz w 1 min.

Fundacja Mozilla od dawna stara się angażować swoich użytkowników w proces powstawania przeglądarki Firefox. Od teraz nasza pomoc będzie jeszcze lepiej wyceniana.

Dotychczas za wykrycie i zgłoszenie ważnego błędu w oprogramowaniu Mozilla można było otrzymać nawet 500 dolarów. Twórcy m.in. przeglądarki Firefox doszli do wniosku, że nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie - to w końcu ono świadczy o tym czy przeglądarka będzie należała do grona najpopularniejszych.

Od teraz Mozilla - pod warunkiem spełnienia wszystkich wymogów - oferuje 3000 dolarów za wykrycie błędów w zabezpieczeniach najnowszej wersji przeglądarki lub najnowszej wersji "beta". Oczywiście na tym nie kończy się lista wymogów, których spełnienie jest wymagane aby otrzymać wspomnianą nagrodę.

Jeśli chcemy wspierać prace Mozilla Foundation i pragniemy otrzymać za to wspomnianą nagrodę, to nie możemy być pracownikami tej organizacji, wykryty przez nas błąd nie może zostać wcześniej zgłoszony przez inną osobę, problem nie może dotyczyć błędów wywołanych przez dodatki tworzone przez innych programistów, zgłaszane błędy w zabezpieczeniach muszą należeć do kategorii sg:high lub sg:critical. Co ważne, wykryte błędy mogą dotyczyć takich programów jak: Firefox, Thunderbird, Firefox Mobile.

Dodatkowe informacje o programie znajdziecie na stronach mozilla.org.

Do dzieła!

Źródło: Mozilla.org

Polecamy artykuły:  
Wielki test 24 kart graficznych od 850 do 2000 złotychLinuxUbuntu i Mint - systemy zamiast WindowsGadżety na wakacje 2010

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  I dzieki temu FF moze byc najbezpieczniejsza przegladarka (o ile juz nie jest), tylko bolaczka jest ten nieszczesny flash ktory po powiekszeniu strony do np 150% (motnitory 16:10, bo wiekszosc stron jest robiona na 4:3) strasznie tnie, i niestety musze uzywac opere do niektorych bo nie da sie nic na nich robic.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   a propos błędów
   strona benchmark.pl teraz dodatkowo się rozłazi w chrome a nie tylko w operze
   • avatar
    xfire25
    0
    ja mam błąd krytyczny ale nie rozumiem angielskiego a mianowicie kiedy odpalam firefox-a to mucha mi siada na monitorze a jak np. opere to tańczy w powietrzu i się z noobskiej przeglądarki śmieje .
    Rymować może ja nie potrafię ale bardzo dobrze gotuje kawę.
    zatem kiedy odpalam benchmarka - widzę ciemność- tyłek muchy i narqa :)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     teraz będzie wielki skok na kasę.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      a mi wywala komunikat wtyczka flash uległa awarii :/