Ciekawostki

Aerosmith zarobił więcej na grach niż na którymkolwiek z albumów

przeczytasz w 1 min.

Choć mało zaskakujący, fakt ten pozwala dostrzec jak bardzo ewoluuje przemysł muzyczny.

Guitar Hero

Nie jest żadną tajemnicą, że same płyty nie przynoszą zbyt dużych zysków muzykom. Największe pieniądze pochodzą z koncertów oraz ze sprzedaży gadżetów, takich jak koszulki, kubki czy naszywki. Mimo to sporym zaskoczeniem może być dla wielu ogłoszony przez Bobby’ego Kotticka z Activision fakt, że gra Guitar Hero: Aerosmith przyniosła tejże legendzie rocka większe przychody niż którykolwiek z wydanych przez zespół albumów. Ba, produkcja ta znalazła już ponad cztery miliony nabywców – a naprawdę niewiele płyt muzycznych może pochwalić się dziś podobnym wynikiem. 

Warto także w tym miejscu wtrącić porównanie – w ciągu pierwszego tygodnia dostępności poświęcona zespołowi Stevena Tylera gra została zakupiona przez niemal 600 tysięcy osób – album Honkin’ on Bobo natomiast przez około 160 tysięcy i tym samym wygenerowała 12-krotnie mniejszy przychód. 

Ta ciekawostka pokazuje jak ewoluuje przemysł muzyczny. Nie ma jednak co ukrywać – gry takie jak Guitar Hero mają jedną ogromną przewagę nad zwykłymi albumami: pozwalają – jeśli tylko ma się wystarczająco dobrą wyobraźnię – poczuć się jak członek swojego ulubionego zespołu – nie tylko słuchasz piosenki, ale wręcz odgrywasz ją (i wcale nie musisz umieć grać na gitarze).

Źródło: Engadget, Vox

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  ...na pewno nie w Polsce.
  • avatar
   Konto usunięte
   7
   Ciekawe ile wynosi marża wydawców płyt Aerosmith i wydawcy Guitar Hero: Aerosmith,a ile trafia do kieszeni zespołu. Tak dla porównania ;)
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    A ja uwielbiam ten zespół :D
    • avatar
     CentPL
     0
     Guitar Here... Rocksmith master race. :) chociaż jeżeli ktoś chce się rozerwać już po alkoholu ze znajomymi to szkoda niszczyć swojej gitarki. Niech się plastikiem pobawią... :)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Się nie dziwię :D
      • avatar
       Ruseus
       0
       Przecież to informacja sprzed kilku lat :v
       • avatar
        laaval
        0
        Hmm, to chyba muszą mieć niezły odsyp od tej gry, bo taki "Get a Grip" znalazł coś koło 20 milionów nabywców...