Nauka

Lenovo AirClass pozwoli poprawić efektywność nauki na odległość

przeczytasz w 1 min.

System AirClass wykorzystuje oprogramowanie do analizy emocji, które pozwala instruktorowi poprawić swój styl nauczania podczas kolejnych sesji.

Lenovo AirClass

Nauczanie wirtualne cieszy się coraz większym zainteresowaniem – według statystyk branży e-learningowej z 2014 roku liczba uczestników kursów online lub mieszanych wzrosła o 80% w ciągu ostatnich pięciu lat, a 74% firm wykorzystuje kursy wirtualne do szkolenia pracowników. Firma Lenovo postanowiła wykorzystać ten trend i zaprezentowała na targach CES 2016 system AirClass – rozwiązanie to pozwoli zwiększyć efektywność nauki wirtualnej w ramach szkoleń firmowych lub edukacji na odległość.

Czym jest AirClass? Głównym elementem urządzenia jest łatwy w użyciu pulpit dla instruktorów i kursantów, który daje dostęp do materiałów dydaktycznych (tj. dokumentów, zdjęć i nagrań wideo) oraz prowadzenia czatu na żywo. Dodatkowym atutem systemu jest możliwość odtwarzania całych lekcji lub sekcji szkoleniowych w takiej kolejności, w jakiej się odbyły, a także możliwość analizy emocji i zaangażowania uczestników z sygnału rejestrowanego przez ich osobiste kamerki internetowe.

Lenovo AirClass - tablet
System AirClass wykorzystuje kamerkę w laptopie lub tablecie do analizy uwagi i zaangażowania uczestników kursu

AirClass jest jednym z pierwszych rozwiązań, które wykorzystuje oprogramowanie do analizy emocji – działa ono w ten sposób, że uczestnicy szkolenia mogą wyrazić zgodę na filmowanie podczas kursu np. przez kamerkę internetową w ich laptopie lub tablecie, a nagrany sygnał w połączeniu z innymi danymi dotyczącymi uczestników jest analizowany. Następnie na podstawie uwagi i zaangażowania podczas prezentacji tworzony jest raport, a wyniki analizy są dostarczane instruktorowi w ramach funkcji AirClass Replay. Rozwiązanie to pozwala instruktorowi odpowiednio zmienić swój styl nauczania lub treść prezentacji podczas kolejnych sesji.

Oprogramowanie będzie sprzedawane na zasadach subskrypcji – cena zależy od liczby uczestników i klas przypadających na instruktora (przy czym każda klasa ma nieograniczoną liczbę sesji).

Źródło: Lenovo

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    BluePandoraBox
    0
    prowadzącym kursy to się przyda, ale kursanci nie będą zbyt zadowoleni, często po to się idzie na takie kursy aby nikt nam nie patrzył na ręce, a tutaj to wirtualna klasa z belfrem łypiącym na każdy ruch
    jeszcze niech wyświetla komunikaty - nie gadaj, odłóż telefon, nie żuj gumy itp. xD