Gry

Studio odpowiedzialne za Murdered zamknięte

przeczytasz w 1 min.

Po dziesięciu latach studio Airtight Games kończy działalność. Przyczyniło się do tego nie najlepsze przyjęcie Murdered: Śledztwo zza grobu.

Airtight Games logo

Z grą Murdered: Śledztwo zza grobu wiązane były ogromne nadzieje. Niestety jej twórcom – Airtight Games – nie udało się ich spełnić. Głównie ze względu na liniową i źle zaplanowaną rozgrywkę oraz mało oryginalne i niezbyt wymagające zagadki, tytuł ten uzyskał średnią ocen na poziomie 60 proc.

Branża gier, szczególnie jeśli chodzi o mniejsze studia, nie zna litości. Na własnej skórze przekonało się o tym właśnie odpowiedzialne za Murdered studio. Oficjalnie ogłosili oni, że kończą swoją działalność.

„Dziękujemy wszystkim fanom, rodzinie, przyjaciołom i kumplom, którzy wspierali nas i sprawili, że te 10 lat było możliwe. Dziękujemy też wszystkim fantastycznym ludziom, z którymi współpracowaliśmy” – napisali na swoim Twitterze projektanci z Airtight Games.

W ciągu tej wspomnianej dekady, spod rąk Amerykanów, poza Murdered: Śledztwo zza grobu, wyszły takie tytuły jak Dark Void, Quantum Conundrum, Pixld, DerpBike oraz Soul Fjord.

A tak wyglądają drzwi do ich biura:

Airtight Games drzwi

Źródło: Twitter/Airtight Games, VG247, NewGamerNation

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dudzio993
  3
  Ciekawe co się teraz stanie z twórcami, czy rozejdą się do innych firm ? Bo osobiście wątpię by zmienili całkowicie zawód.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Niestety wytrwają tylko najlepsi :/
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    W tej branży najgorzej jest ruszyć. Studia takie jak Blizzard, CD-Projekt Ubisoft, Rockstar czy EA zaczynały działać (niekoniecznie tworzyć) ledwo po upadku muru berlińskiego. Taka firma jak oni powinni najpierw próbować zarobić jako wydawca gier, nie jako twórca tak jak to zrobili Redzi.
    Utrzymają się najsilniejsi z najlepszymi produktami i świeżymi grami (EA dwa lata z rzędu było najgorszą marką).
    • avatar
     RafiXll
     0
     I tak powinno dziać się w przypadku zachwalania wydawanego gównianego tytułu - szkoda że to nie ea...ubisoft...activision...itd itd...