Gry komputerowe

Atari zapowiada Alone in the Dark: Illumination na PC

przeczytasz w 1 min.

Zapowiedź nowej odsłony tej serii może być ogromnym zaskoczeniem, ale... jest faktem.

Alone in the Dark: Illumination

Firma Atari podzieliła się ze społecznością informacją, że pracuje obecnie nad zupełnie nową odsłoną serii Alone in the Dark. Obdarzona podtytułem Illumination gra powstaje z myślą wyłącznie o komputerach osobistych.

Jak na razie firma Atari jest bardzo oszczędna jeśli chodzi o informacje – jedyne czego się dowiedzieliśmy, to że gra zostanie zatytułowana Alone in the Dark: Illumination. Już sama zapowiedź nowej odsłony tej serii może być ogromnym zaskoczeniem. Przypomnijmy bowiem, że ostatnia część ukazała się na rynku w 2008 roku i z powodu licznych błędów oraz słabej mechaniki poruszania się nie bardzo przypadła graczom do gustu (choć potencjału odmówić jej nie można).

Strona internetowa serii również nie zdradza wielu szczegółów. Dowiadujemy się z niej jednak, że prace nad Alone in the Dark: Illumination powierzone zostały studiu Pure. Na środku umieszczony został też napis „Jesień 2014” – który, jak udało się potwierdzić redakcji Computer and Video Games, odnosi się do premiery gry. Czasu więc pozostało niedużo, co może oznaczać, że konkretne informacje pojawią się już na dniach.

Przy okazji firma Atari potwierdziła także, że wraz z nowym Alone in the Dark na rynku pojawi się odświeżona wersja gry Haunted House wydanej pierwotnie w 1982 roku na Atari 2600. Pozostaje więc już tylko żywić nadzieję, że w obu przypadkach będzie to dobry i całkowicie pozytywny powrót do przeszłości.

Źródło: CVG, Atari, AitD

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Atari!
  Aż zagrał bym w Crashdaya jak widzę nazwę tej firmy... :)
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   A to ciekawe swego czasu grałem i Alone in the Dark 4 i gra miała całkiem fajny klimat za to 5 część to już jakaś pomyłka sterowanie to katorga a i optymalizacja jak na 2008 rok była tragiczna.
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Alone in the Dark 1 to była gra / chyba 1992 rok :)
    • avatar
     teneo
     1
     AitD 5 nie miało nic wspólnego z "Dark". Z tym wieżowcem to totalna pomyłka.
     • avatar
      Kuciapa
      0
      Gralem w 2 i 3 napewno , nie wem czy nawet nie w 1 na Amidze 500 :)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Alone 1 to klasyka survival horroru. Jedyna gra w której bałem się podejść do okna albo otworzyć drzwi:) Potem już nie było takich gier.