Telewizory

Amazon Prime Video już na telewizorach Smart TV

przeczytasz w 1 min.

Posiadacze wybranych modeli telewizorów Smart TV firm Samsung i LG mogą juz korzystać z aplikacji Amazon Prime Video na dużym ekranie.

Usługa Amazon Prime Video jest już oficjalnie dostępna w Polsce. Choć katalog filmów i seriali jest na razie dość skromny, nie brakuje też takich perełek jak program motoryzacyjny The Grand Tour, za którym stoi trio przez wiele lat prowadzące Top Gear. Treści z serwisu można oglądać na komputerze, na smartfonie, ale też na wybranych telewizorach Smart TV firm SamsungLG. I to w bardzo wysokiej jakości.

Pierwsze telewizory Smart TV firm Samsung i LG oferują już dostęp do aplikacji Amazon Prime Video. W najwyższych liniach, czyli odpowiednio SUHD i OLED, można ponadto cieszyć się bardzo wysoką jakością. Wybrane programy dostępne są w rozdzielczości 4K / Ultra HD i w HDR. Nasz redaktor Tomek Chmielewski, który miał okazję sprawdzić możliwości usługi na telewizorze LG OLED B6 przyznaje, że wygląda to naprawdę dobrze.

Firma Samsung oficjalnie poinformowała, że z aplikacji Amazon Prime Video mogą już skorzystać posiadacze telewizorów Smart TV z tegorocznej i ubiegłorocznej linii. Z kolei LG na razie milczy, ale przynajmniej te najwyższe modele również obsługują już telewizję internetową Amazonu. Niestety wszystko to w angielskiej wersji językowej.

Źródło: Samsung, inf. własna. Foto: Samsung

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jaredj
  1
  Rozumiem, że to chodzi o Polskę? Bo w UK w połowie tego roku kupiłem UE43J5500 i Amazon Prime Video był już zainstalowany.
  • avatar
   jacekgothic
   1
   Apka na szajsungach dostępna jest od 14 grudnia...
   • avatar
    freeman94
    1
    kiedy apka na android tv?
    • avatar
     dysan112
     1
     Ciekawe kiedy będzie można kupić tzw fracsy w Polsce