Tablety

Amazon z własnym tabletem

przeczytasz w 2 min.

O wejściu Amazona na rynek tabletów mówiło się już od dawna, jednak dopiero teraz pojawiły się jakieś konkretniejsze informacje na ten temat. Wszystko za sprawą informacji jakoby Amazon złożył zamówienie na tablet w firmie Quanta Computer.

Warto przeczytać:
Nowa hybryda Samsunga
Apple po 20 latach pokonało Microsoft

Amazon dzięki Kindle rządzi rynkiem czytników e-booków. Technologia e-papieru, niska cena, ogromna ilość e-booków oraz wysoka jakość wykonania to główne zalety tego urządzenia. Dzięki technologii e-papieru (e-ink) nasze oczy nie męczą się tak jak podczas czytania na ekranie LCD, a także wydłuża się zdecydowanie czas pracy na baterii. Przykładowo iPad wytrzymuje 10 godzin pracy, Kindle około miesiąca. Oczywiście e-ink ma swoje wady, ekran jest monochromatyczny, a prędkość odświeżania woła o pomstę do nieba. Do czytania książek nadaje się jednak idealnie.

Po tym jak Amazon zagarnął większą część rynku czytników e-booków kwestią czasu było jego wejście na rynek rynek tabletów, na którym niepodzielnie rządzi iPad. Do internetu trafiła informacja jakoby tajlandzka firma Quanta Computer otrzymała zlecenie na wykonanie tabletu dla Amazona. Urządzenie miałoby trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku, a dokładniej w jego drugiej połowie. Przewidywalne terminy to początek roku szkolnego lub późna jesień ze wzmożoną kampanią reklamową na święta.

Poniżej prezentujemy rewolucyjny czytnik Amazona, Kindle trzeciej generacji:

Pierwsze plotki dotyczące tabletu Amazona mówiły o wykorzystaniu do jego produkcji ekranu Mirasol. Tym razem dowiadujemy się jednak że Amazon postawi na ekran FFS LCD (Fringe Field Switching LCD). Wyświetlacz charakteryzuje się niesamowitą jakością, dobrą pracą w pełnym słońcu i niezłymi kątami widzenia i są opracowywane są w E Ink Holdings, czyli firmie lepiej znanej jako twórcy wyświetlacza dla Kindle.

Warto zaznaczyć że Quanta Computer produkuje również tablety BlackBerry PlayBook dla firmy RIM. Według doniesień Quanta miałaby produkować około 700-800 tysięcy tabletów miesięcznie. Oczywiście są to informacje niepotwierdzone, miejmy jednak nadzieję że okażą się prawdziwe. Większa konkurencja na rynku tabletów to szybszy spadek cen w tym sektorze.

Źródło: Engadget, TCmagazine

Polecamy artykuły: 
 
Tablet czy netbook - co jest lepsze?AMD Phenom II X4 980 Black Edition - cztery rdzenie w dobrej cenieEFI vs BIOS - najważniejsze różnice

 

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    Nie "tadjlandzka" tylko "TAJSKA" firma.