Procesory

AMD trzyma asa w rękawie i planuje wydać 16-rdzeniowego Ryzena?

przeczytasz w 1 min.

Tajna broń AMD? Na tę chwilę trudno ją potwierdzić, ale taki układ mógłby pokonać dotychczasowego lidera wydajności - model Core i7-6950X

Pierwsze, topowe układy AMD Ryzen nieźle namieszały na rynku procesorów i pokazały, że Intel nie może czuć się bezpiecznie w najwyższym segmencie wydajnościowym. Wygląda jednak na to, że nie jest to ostatnie słowo producenta i trzyma on jeszcze asa w rękawie.

Według najnowszych, nieoficjalnych informacji „czerwoni” planują wydać jeszcze wydajniejszy model przeznaczony na rynek konsumencki – podobno zostanie on wyposażony w 16 rdzeni/32 wątki oraz 4-kanałowy kontroler pamięci DDR4. Specjalnie z myślą o nowej konstrukcji, producent opracował też nową platformę z podstawką typu LGA i chipsetem X399. Kiedy premiera? Podobno w czerwcu podczas targów Computex.

Na tę chwilę trudno zweryfikować przecieki o nowym procesorze, więc sugerowalibyśmy do nich podchodzić z dystansem. Jeżeli jednak informacje rzeczywiście okazałyby się prawdziwe, nowy model mógłby stanowić konkurencję dla 10-rdzeniowego/20-wątkowego Core i7 6950X i tym samym objąć pozycję najwydajniejszego układu z segmentu konsumenckiego.

Inne źródła donoszą, że Intel nie zamierza tak łatwo odpuszczać i już ma w planach wydanie 12-rdzeniowego modelu z serii Skylake-X. W tym przypadku premiera ma nastąpić na targach Gamescom pod koniec sierpnia. Wygląda więc na to, że tegoroczne lato będzie niezwykle gorące :-)

Źródło: Overclock3D, Bits and Chips

Komentarze

38
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  supervisor
  8
  Zastanawiałem sie nad tym już wcześniej. Nie bez powodu zostawili sobie miejsce na R7 (R9?) 1900/1900x. Chociaż nie jestem pewien co do 4chan memory. Zastanawia mnie opłacalność tworzenia całkiem nowej platformy.
  • avatar
   ALEKS_D_RAVEN
   5
   16 rdzeniowy ryzen i gniazdo LGA?? o co common??

   Ja rozumiem, ze ktoś się pospieszył z 1 kwietnia.
   • avatar
    Konto usunięte
    4
    Yeahhhhhhhh!!!! I to jest naprawdę super wiadomość dnia!!! A Intel planuje wydać 6-rdzeniowca dla desktopa klasy średniej za 2 lata. Jak ten procek AMD ujrzy światło dzienne to na pewno w głównej siedzibie Intela znacząco wzrośnie zużycie papieru toaletowego.
    • avatar
     Tabalan
     4
     Procesor 16C/32T zostanie wydany, lecz jako Napples. W prezentacji odnośnie wersji 32C/64T na samym końcu była informacja o prawie idealnym skalowaniu, od 1Socket 16C i 32C po 2S 48C i 64C. Wydaje mi się, że wersja 16C może mieć kontroler 4-kanałowy.

     Link (ostatni slajd):
     https://videocardz.com/67086/amd-previews-naples-server-processor-coming-q2-2017
     • avatar
      Dudi4Fr
      4
      Zapowiada się kilka bardzo ciekawych miesięcy!

      No i co z tego ze Intel wyda 12 jajowego Skylake-X, skoro bedzie chodził za jakieś 2-3k$!
      • avatar
       Dunny
       1
       Na dzisiaj Ryśki są najbardziej opłacalnym i po prostu najrozsądniejszym zakupem . Tyle w temacie.
       • avatar
        nicrame
        -3
        AMD, czy mnie słyszycie? Więcej rdzeniuffff!!!!!!
        • avatar
         drizzxxl
         -4
         AMD trzyma ale rękę w nocniku.
         • avatar
          darioz
          -17
          16 rdzeni Failzen a w grach i tak dostanie baty od każdego Intel Core i5!