Karty graficzne

AMD opóźnia premierę a NVIDIA obniża ceny

Jakub | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Jakub
31 komentarzy Dyskutuj z nami

Premiera układów graficznych AMD opartych na rdzeniach Southern Islands (proces technologiczny 40 nm) zostanie przesunięta na listopad. Do tego czasu konkurencyjna NVIDIA szykuje kilka niespodzianek.

  Warto przeczytać:
 

Serwis DigiTimes, powołując się na źródła związane z producentami kart graficznych, donosi, że zapowiadane wprowadzenie serii AMD Radeon 6000 zostanie opóźnione o miesiąc i nie odbędzie się - tak jak ostatnio zakładano - w połowie października, a dopiero w listopadzie. Tym samym wróciliśmy do daty premiery przedstawianej na początku sierpnia. Niestety, nie ujawniono, co wpłynęło na taką decyzję Advanced Micro Devices. Być może to zabieg mający na celu uniknięcia tak zwanej "papierkowej premiery", kiedy to produkt w sklepach ukazuje się długo po oficjalnym zaprezentowaniu lub dostępny jest w małych ilościach.

Wiemy jednak, że NVIDIA postanowiła wykorzystać dany jej czas i jeszcze raz spróbować wyrwać dla siebie kilka procent udziałów w rynku. Wszystko odbędzie się w październiku. Pierwszym ruchem będzie premiera niskobudżetowej karty GeForce GT 430. Następnie "zieloni" przystąpią do kolejnej obniżki cen swoich produktów - na pewno doświadczą tego modele GeForce GT 220 oraz wydajniejszy GTX 460 w wersji z 768 MB pamięci.

Która z wielu znanych nam dat premiery układów Radeon 6000 okaże się prawdziwa, dowiemy się zapewne dopiero po oficjalnym oświadczeniu AMD. Na razie pozostaje nam czekać i przyglądać się rozwojowi sytuacji.

Źródło: DigiTimes

Polecamy artykuły:    
Przegląd rynku: obudowy PC
5 x SSD i 1 x HDD - praktyczne testy dysków
100 porad do Windows 7

Komentarze

31
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Bandyto3xx
  Mogli by zrobić więcej tych obniżek , a nie tylko takie symboliczne :-)
 • avatar
  Konto usunięte
  Widać, że sytuacja się odwróciła :)
 • avatar
  Damian Szymański
  Mi się wydaje, że premiera będzie 18 października. W listopadzie karty osiągną pewnie dostępność rynkową. Przynajmniej na to wskazywało kilka serwisów.
 • avatar
  danieloslaw1
  Niemożliwe hahah
 • avatar
  Konto usunięte
  "wydajniejszy GTX 460 w wersji z 768 MB pamięci"

  wydajniejszy to ten z 1GB chyba...
 • avatar
  Szymon331
  Miesiąc to nie tragedia. Liczy się by po owej premierze dostać produkt dopracowany i dostępny.

  Tyle się czekało na Fermi, premiera była odwlekana, a gdy już się owe karty pojawiły to? Zonk, to nie tak miało być... pamiętam komentarze na benchmark.pl z tamtego dnia ;)
 • avatar
  Konto usunięte
  Zaraz kupuję kompa i poważnie się zastanawiam nad GTX 460 SLi/GTX 470, a tutaj taka miła niespodzianka :D
 • avatar
  Konto usunięte
  No i dobrze. Zawsze wole kupować taniej.
 • avatar
  Konto usunięte
  Poczekamy zobaczymy, oby nie było jak z Fermi. :)
  BTW, chwila chwila, zieloni to którzy teraz?? :)
 • avatar
  kasek_mdc
  Gtx 460 ma mniejesze tdp niż radeon 5830, więc jeśli o to chodzi to tak źle nie jest.
 • avatar
  Konto usunięte
  Nieprawda. http://fudzilla.com/graphics/item/20331-hd-6000-series-reportedly-pushed-back-to-november
  [quote]Update: Minutes after posting the story we were informed by some people in the know that the launch will indeed go ahead as planned. We can expect some fresh and tasty Radeons in two weeks, but mass availability should probably be expected sometime in November. As for Nvidia's price cuts, well it's not like they have much choice.[/quote]
 • avatar
  Obiektor
  Normalka, po co mają już dawać nowe modele skoro i tak nvidia nie nawiązała rywalizacji, więc i tak mogą sporo zarobić na starszych modelach
 • avatar
  NextGen1987
  Eee, obniżą akurat ceny kart, które mnie nie interesują, liczyłem na obniżki GTX470 chociaż, albo GTX460 1GB. News lekko wprowadza w błąd na korzyść 'zielonych'..