Procesory

AMD stawia na APU, nie na ARM

przeczytasz w 1 min.

W ostatnich dniach po Internecie krążyły informacje sugerujące przyjaźń AMD z technologią ARM, która w przyszłości mogłaby przerodzić się w prwadziwy "romans". Jednak AMD ucina wszelkie plotki: "Postawiliśmy na APU i technologie x86".

Jak się okazało, pomimo licznych spekulacji, a nawet pochwał ze strony różnych redakcji, Advanced Micro Devices na razie nie zamierza wykupywać licencji na technologię ARM, nie mówiąc już o sugerowanym wykupieniu, albo fuzji z Advanced RISC Machines. Na pewno nie w najbliższej, zaplanowanej już przyszłości. W rozmowie z serwisem TG Daily John Taylor z AMD zapowiedział, że jednostki Accelerated Processing Unit będą stopniowo, ale pewnie wkraczać na rynek tabletów.

Warto przeczytać:
ARM namawia AMD do wejścia na rynek... ARM

"Nieporozumieniem jest stwierdzenie, że ARM ma zdecydowaną przewagę nad x86 w zastosowaniach mobilnych. Wierzymy, że kawałek krzemu w postaci naszego APU zmieni oblicze tej rozgrywki" - dodaje Taylor. Ponadto wskazuje on, że obecne układy Fusion już pozwalają netbookom na bardzo długie działanie na baterii, oferując przy tym stosunkowo wysoką wydajność. Należy pamiętać, że za rok z odsieczą ma przybyć 28-nm proces technologiczny, a wraz z nim układy Fusion II -  "Krishna" oraz "Wichita".

Jeżeli zaś chodzi o wystąpienie wiceprezesa ARM, Jema Daviesa na Fusion Developer Summit (FDS), to przedstawiciel AMD odniósł się praktycznie tylko do tematu samej prezentacji. Wdrażanie OpenCL do ARM, a także rozwoju obliczeń heterogenicznych uznał za jeden z ciekawszych zagadnień czerwcowej konferencji. Zastrzegł jednak, że na szczegóły i przykłady z tym związane będziemy musieli poczekać do samego FDS.

Źródło: TG Daily, PCWorld

Polecamy artykuły: 
 
AMD Radeon HD 6450, HD 6570, HD 6670 - tanie, ciche i oszczędneSamsung RF511 - wydajny, stylowy i z technologią OptimusApple iPad 2 Wi-Fi 16 GB - zdecydowanie lepszy niż poprzednik

 

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fourth Illusion
  0
  jestem bardzo ciekaw wydajnosci Wichity :) bo zacate i onatrio wypadaja rewelacyjnie w stosunku do konkurecji tylko ze jest ich bardzo malo
  najwiekszy problem amd to ich dostepnosc i netbookow opartych o zacate czy ontario
  • avatar
   Fourth Illusion
   0
   gratuluje moderatorom benchmarka ze dopuszczaja to takiego spamu i syfu jak powyzej

   Brawo