Procesory

AMD w I kw. sprzedało 4 miliony układów Fusion

przeczytasz w 2 min.

Koncern AMD podał do publicznej wiadomości wyniki sprzedaży wprowadzonych niedawno na rynek pierwszych układów Fusion APU. Tylko w pierwszym kwartale 2011 roku firma sprzedała blisko 4 miliony układów należących do platformy Brazos (Zatace i Ontario).

Warto przeczytać:
AMD C-60, czyli Ontario z Turbo Core

O rynkowym sukcesie najnowszego dzieła koncernu AMD czyli układów APU Fusion chyba każdy słyszał. Mimo wszystko osiągnięty rezultat sprzedaży i to tylko za pierwszy kwartał bieżącego roku z pewnością musi budzić podziw. Bowiem koncernowi z Sunnyvale w pierwszym kwartale udało się sprzedać blisko 4 miliony układów Fusion. Jak się okazuje dokładna liczna 3,9 miliona sprzedanych układów Zatace i Ontario stanowi blisko połowę wszystkich mobilnych układów sprzedanych w tym okresie przez "zielonych". Taki stan rzeczy z pewnością musi cieszyć, gdyż popyt na nowe układy APU AMD wciąż rośnie, co wydaje się być dobrym prognostykiem na przyszłość.

Według przewidywań AMD, w drugim kwartale 2011 roku układy Fusion a dokładniej Ontario i Zacate będą już stanowiły zdecydowaną większość sprzedanych przez koncern układów mobilnych. Jak się okazuje tak dobre wyniki sprzedaży znacząco zamieszały na rynku netbooków - na którym obecnie rządzą znacznie słabsze układy Intel Atom, których udział w rynku jednak słabnie na rzecz Fusion. Warto dodać, iż niebawem na rynek mają trafić kolejne układy wykonane w technologii Fusion APU a mianowicie długo wyczekiwane Llano. Które mają być konkurentem dla procesorów Intel Sandy Bridge. Mimo wszystko AMD nie spoczywa na laurach i już pracuje nad następną generacją układów Fusion a dokładniej nad wykonanymi w 28 nanometrowym procesie technologicznym układami "Wichita".

Źródło: Engadged

Polecamy artykuły:  
Obudowy komputerowe - poradnik jak wybrać
Connectify - stwórz sieć bez routera
TOP-10 Monitory

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Bulldozery jeszcze nie wszystkie wydane a już sukces
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   .. sam kupie jeden ;)
   noo chyba ze do tego czasu intel cos ciekawego wprowadzi...
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Oby tak dalej, moze pod koniec roku beda mieli jakis pozadny zysk.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     ech może w końcu zrobią konkretne dwórdzeniówki, a nie taki szmelc czekamy...
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Jedyny segment to netbooki. No chyba, że AMD dogada się z Intelem i całkowicie wyeliminują dedykowane karty graficzne i będą jeszcze więcej kasy tłukli. Dzisiejsze notebooki mają moc dużo większa niż jakieśtam 6370, a jak ktoś będzie chciał lepszą integrę to Sandy Bridge sobie kupi. AMD się spóźniło.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       myśle że w oparciu o Bulldozera zrobią coś mobilnego na notebooki, coś co zawalczy z mobilnymi sandy bridż.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        I gdzie niby sa te Fusion'y skoro nie mozna ich nigdzie kupic? Jak cos sie trafi, to w najwiekszych sieciach i do wyboru jeden netbook oraz jakis nettop.