Procesory

Procesory AMD Zen poważną konkurencją dla modeli Intel Kaby Lake?

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
24 komentarze Dyskutuj z nami

Procesory AMD Zen mają stanowić bezpośrednią konkurencję dla modeli Kaby Lake - na taki scenariusz podobno wskazują producenci płyt głównych.

AMD vs Intel

Jakiś czas temu AMD przyjęło odmienną strategię wydawania procesorów i już nie konkuruje z Intelem w wysokim segmencie wydajnościowym. Wielu ma jednak nadzieję, że sytuację odmieni nowa generacja układów Zen – wbrew pozorom nie jest to niemożliwe, bo na taki scenariusz nieoficjalnie wskazuje kolejne źródło.

Serwis DigiTimes, powołując się na źródła bliskie producentom płyt głównych, zapowiada zaciekłą rywalizację między modelami Intel Kaby Lake (czyli usprawnionymi układami Skylake) a właśnie całkowicie nowymi AMD Zen. Problem jednak w tym, że bezpośredniego starcia możemy się spodziewać dopiero pod koniec roku – wprawdzie układy Intela mają zadebiutować już w trzecim kwartale, ale ich dostępność będzie ograniczona aż do czwartego kwartału. Z kolei procesory AMD będą dostępne dopiero od czwartego kwartału.

Bezpośrednia rywalizacja obydwóch producentów może przynieść korzyści dla klientów i taki scenariusz jak najbardziej nam odpowiada. Musimy jednak poczekać na wyniki wydajności, bo podobne przepowiednie pojawiały się już przy premierze układów FX „Bulldozer” i jednak nie do końca się sprawdziły.

Źródło: DigiTimes, Sweclockers

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  BariGT
  Ze spokojem. Wszyscy pamietaja spycharki spychajace Corei5 oraz i7 albo polowanie na tytany (hunting titans) a wyszlo jak wyszlo.
  6
 • avatar
  Konto usunięte
  Apel do redakcji!
  Jeżeli już linkujecie HAMAG'a to róbcie to w normalny i uczciwy sposób dodając przy linku (HAMAG). Nie można tego nawet skomentować bo nie daliście takiej opcji. Gdybym chciał czytać HAMAG'a to bym wchodził na HAMAG'a, a nie na benchmark.pl.
  6
 • avatar
  shadowman333
  News o niczym. Pytanie w tytule i oczywiście brak odpowiedzi w treści.
  5
 • avatar
  darkowal
  O to chodzi wszyscy przejdą na ciemną stronę mocy :-) Go Go AMD
  3
 • avatar
  ElFi_
  W mojej kuli widzę, że ZEN za 400zł przegoni i3 za 400zł a ZEN za 800zł przegoni....eee, nie będzie ZENa za 800zł:)
  -2
 • avatar
  Konto usunięte
  obecnie użytkuję serie Intela X99 więc wątpię czy Zen będzie wstanie chociaż otrzeć się o piętę tej serii
  -3
 • avatar
  mutissj
  Procesory AMD Zen poważną konkurencją dla modeli Intel Kaby Lake?

  OBSOLUTNIE NIE PRAWDA
  -5
 • avatar
  _Red_
  nawet slajdow nie ma? sie nie przygotowali. nudni sa z tym, mamy super proc ale nie pokazemy. gdyby cos mieli konkretengo zwalajacego z nog jak to sie czyta... to by dawno spamowali tym wszem i wobec pokazujac realne i mierzalne osiagi. maja noz na gardle, dol juz wykopany i grabarza nad soba z lopata w reku. jesli ktos przy zdrowych zmyslach sadzi, ze by nie pokazali tych wynikow majac taka sytuacje jaka maja... niech pomysli jeszcze raz.
  -8
 • avatar
  jkbrenna
  Raczej tak powinno byc:

  Jakiś czas temu AMD bylo zmuszone do przyjęcia odmiennej strategi wydawania procesorów, bo nie potrafil konkurowac z Intelem w wysokim segmencie wydajnościowym.
 • avatar
  mjwhite
  Życzę dla zen jak najlepiej, ale nie sądzę żeby dla amd udało się od razu przeskoczyć intela, który po drodze wprowadził już kilka generacji procesorów.
 • avatar
  piotr.potulski
  Niech im się wiedzie, ale niestety powątpiewam w przeskoczenie intela. Z drugiej strony - jeśli się to uda, to tanio nie będzie.