Internet

Amerykańskie dzieci uzależnione od internetu

przeczytasz w 1 min.

Najnowszy raport Kaiser Family Foundation potwierdza to, co wszyscy od dawna wiedzą: dzieci są uzależnione od internetu i innych mediów rozrywkowych.

Badania dotyczyły osób w wieku od 8 do 18 lat. Okazuje się, że amerykańscy internauci w tym przedziale wiekowym spędzają online średnio 7 godzin i 38 minut dziennie, korzystając z różnych multimediów rozrywkowych. W tygodniu na internet poświęcają 53 godziny.

"Wzrost związany z używaniem multimediów napędzany jest w dużej mierze przez urządzenia przenośne takie jak telefony i iPody, które oferują do nich łatwy dostęp. W ciągu ostatnich pięciu lat statystyki zwiększyły się ogromnie. W przedziale wiekowym 8-18 lat, 39 proc. używało telefonów komórkowych do rozrywki, a teraz używa ich 66 proc. Jeśli chodzi o iPody i inne odtwarzacze MP3, pięć lat temu 18 proc. korzystało z tych urządzeń, obecnie - 76 proc." - czytamy w raporcie.

"Telefony i iPody stały się prawdziwie multimedialne. Młodzi ludzi spędzają teraz więcej czasu na słuchaniu muzyki, graniu w gry czy oglądaniu telewizji w telefonach. Szczerze mówiąc, więcej czasu poświęcają właśnie na te czynności niż na samo telefonowanie."

Do uzależnienia młodych ludzi od internetu w dużej mierze przyczyniły się także serwisy społecznościowe (np. Facebook), serwisy wideo (np. YouTube), jak również gry online.

Źródło: TGDaily.com

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Odkrycie Ameryki!
  • avatar
   Warmonger
   0
   Uzależnienie miałoby miejsce wtedy, gdy przebywanie w internecie utrudnia lub wręcz uniemożliwia normalne funkcjonowanie w życiu. To natomiast nigdzie w artykule nie jest powiedziane. Prawie osiem godzin dziennie to oczywiście dużo (prawdopodobnie więcej, niż ssam spędzam), ale czas ten można wykorzystać bardzo różnie. Zresztą co ja się będę rozpisywał, większość powstających obecnie prac z zakresu socjologii porusza ten problem. Znacznie trafniej, niż takie 'sensacyjne' newsy rodem z Faktu.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    kiedyś było na topie uzależnienie od TV, teraz przerzucili się na Internet.

    Najciekawsze jest to że jeżeli ktoś spędza od ciebie mniej czasu korzystając z internetu to uważa ciebie za uzależnionego.

    • avatar
     Konto usunięte
     0
     A przy okazji,jedynym ich pożywieniem są pizzy i McDonald :D
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Uzależnienie? A może po prostu świat się zmienia i niektórzy za tym nie nadążają?

      Z resztą internet pod tym względem to pewien fenomen, to co miało łączyć, często dzisiaj dzieli (częściej niż łączy niestety) dowodem są liczna badania prowadzone zarówno na świecie jak i w kraju (i samo życie). Mało tego, technologie IT rozwijają się szybciej niż jesteśmy w stanie to kontrolować, najlepszym przykładem niech będzie tu niedostosowane prawo chociażby antypirackie czy też niedostosowanie samych rynków wydawniczych do 'nowych' dróg dystrybucji

      Inna kwestia, to taka, że internet niesie z sobą tyleż samo zagrożeń co korzyści. Najważniejsze aby zagrożenia nie zdobyły 'przewagi ;)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       - komentarz moderowany -