Gry komputerowe

Kolejne dwie gry za darmo na Epic Games Store

przeczytasz w 2 min.

Amnesia: Rebirth i Riverbond to kolejne gry, jakie za darmo pobierać mogą posiadacze kont w sklepie Epic Games Store.

Amnesia: Rebirth i Riverbond do pobrania

Można chyba pokusić się o stwierdzenie, że zarządzający wspomnianym sklepem na dobre wrócili do rozpieszczania graczy. Po nieco słabszym okresie, od kilku tygodniu w promocyjnej ofercie udostępniane są naprawdę ciekawe propozycje. W minionym tygodniu były to XCOM 2 i Insurmountable, teraz z kolei przyszła pora na Amnesia: Rebirth i Riverbond.

Zwyczajowo dla Epic Games Store, oferta obowiązuje przez tydzień. Amnesia: Rebirth i Riverbond są zatem dostępne dla zainteresowanych do 28 kwietnia do godziny 17:00 naszego czasu.

Promocja Epic Games Store straszna i kolorowa

Amnesia: Rebirth z 2020 roku to tytuł z dość dobrze znanej serii, przynajmniej sympatykom survival horrorów. Studio Frictional Games specjalizuje się właśnie w tym gatunku, nie zdziwiło zatem ciepłe przyjęcie również tej propozycji (średnia ocen na poziomie 80%). Główną bohaterką jest tutaj Tasi Trianon, która po przebudzeniu się w samym środku algierskiej pustyni ma nie lada problemy. Nie dość, że nie pamięta jak się tam znalazła, to przemierzając nieprzyjazne pustkowia musi liczyć się z niebezpieczeństwami w postaci groźnych bestii, których, jeśli chce przeżyć, musi skutecznie unikać.

Zupełnie inną propozycją jest Riverbond. Pod względem kilamtu, oprawy, ale i mechaniki rozgrywki. Twórcy ze studia Cococucumber opisują swoją propozycję jako kooperacyjną (dla maksymalnie 4 graczy) grę przygodową. Niby i tutaj czai się zło, z którym dodatkowo można walczyć (jest czym, zadbano o ponad 50 broni do wyboru), ale całość przedstawiono dość lekko, kolorowo i z dozą humoru. Młodsi gracze też mogą się tu dobrze bawić, o ile spodoba im się widok izometryczny i dość specyficzna oprawa wizualna z wieloma eksplozjami kolorowych wokseli.

Jak oceniacie ofertę darmowych gier Epic Games Store na ten tydzień? Jeśli Amnesia: Rebirth i Riverbond nadal niewiele mówią, to być może minimalną pomocą będą poniższe zwiastuny swojego czasu opublikowane przez producentów.

Źródło: Epic Games Store

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Fiona
    1
    Amnezja dodana, dziękuję za niusa. :)