Filmy / seriale / VOD

Szpiegowski thriller w świecie Gwiezdnych Wojen coraz bliżej

przeczytasz w 1 min.

D23 Expo 2022 stało się okazją do przypomnienia o nadchodzącej premierze nowych przygód Cassiana Andora. Przygód, które zapowiadają się naprawdę interesująco.

Fani Gwiezdnych Wojen mogą zacierać ręce

Andor to produkcja, która od pierwszych zapowiedzi wywołuje wiele pozytywnych komentarzy i nadziei na naprawdę dobre widowisko. Nie każda filmowa i serialowa propozycja osadzona w tym niezwykle popularnym uniwersum może być określana mianem hitu, tu czynników dających na to nadzieje jest przynajmniej kilka.

LucasFilm obiecuje, że na Disney+ zmierza serial o filmowej oprawie w najlepszym znaczeniu tego określenia, na porzucenie technologii StageCraft z pewnością mało kto będzie narzekał. Nowy zwiastun może się podobać od strony wizualnej, a czy sugeruje też odpowiedni klimat? Tu ważna wzmianka, Andor przedstawiany jest jako „szpiegowski thriller”. Prezentowane będą tu wydarzenia rozgrywające się kilka lat przed tymi z filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie.

W tytułowej roli pojawi się Diego Luna, dla którego nie będzie to pierwsze podejście do tej postaci. W obsadzie znalazło się jednak także kilku innych znanych aktorów, między innymi Forest Whitaker, Stellan Skarsgård i Kyle Soller. Głównym twórcą serialu jest natomiast Tony Gilroy, który ma w CV kilka świetnych produkcji, w kontekście omawianego uniwersum wspomniany już film Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie (współtworzył scenariusz).

Andor - zwiastun z D23 Expo 2022

Kiedy premiera serialu Andor?

Przypomnienie o Andor ma z punktu widzenia zarządzających Disney+ tym większe znaczenie, że premiera serialu już za moment. Zaplanowano ją na 21 września.

Zainteresowanych omawianą produkcją może ucieszyć również fakt, iż tego dnia udostępnione zostaną aż trzy odcinki. Kolejne mają pojawiać się już pojedynczo, co tydzień. Łącznie na pierwszy sezon złoży się 12 odcinków.

Źródło: Star Wars, LucasFilm

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kapitan Nocz
  1
  Chciał bym w końcu zobaczyć, coś czego nie było w uniwersum GW, film brutalny pokazujący czym jest wojna, nawet taka w dalekiej przyszłości przy użyciu zaawansowanej technologii, Jedi i mieczy świetlnych. To co teraz sie pokazuje to papka dla dzieci, które potem chcą się bić na miecze świetlne i strzelać do siebie laserami. Może pora uczulić ludzi na cierpienie i brutalność wojny, szczególnie ze zaraz za granicą giną ludzie a jak na ironie media wybielają jak tylko mogą tą wojnę, za to każda zmiana pogody zapowiadana jest jak śmiertelne zagrożenie dla ludzkości.
  • avatar
   Ciasteczek2407
   -2
   Andor - gwiazda dawida z Kijowa. XD
   • avatar
    Blejd
    0
    Mam nadzieje że ten będzie lepszy niż ten o Obi Wanie.