Systemy operacyjne

Android 12 może przynieść wizualną rewolucję

przeczytasz w 2 min.

Wprawdzie Android 12 będzie miał swoją premierę za kilka miesięcy, ale pierwsze informacje na jego temat pojawiają się już teraz. Trzeba przyznać, że brzmią (i wyglądają) interesująco.

Tak może wyglądać Android 12

Jak zawsze premierę nowej wersji systemu poprzedzą wydania beta oraz Developer Previews. To właśnie deweloperzy jako pierwsi będą zapoznawać się z efektami prac Google, im też udostępniana jest dokumentacja i kod źródłowy oprogramowania. Dziś do sieci trafiła rzekoma wczesna wersja robocza dokumentu sporządzonego przez Google, który ma podsumowywać zmiany wprowadzane w systemie Android 12. Pojawiły się też zrzuty ekranu przedstawiające nowy interfejs użytkownika i wybrane funkcje. Opublikowano je na forum XDA Developers, chociaż z adnotacją, że obecnie nie da się w pełni potwierdzić autentyczności tych materiałów.

Android 12

Czy warto trzymać kciuki, aby jednak okazały się prawdziwie? To już zależy od tego, jak Wam się podobają. Nie da się ukryć, że już na pierwszy rzut oka widać tu naprawdę spore zmiany. Jak na dotychczasowe poczynania Google w kwestiach wizualnych kolejnych wersji Androida można będzie mówić nawet o rewolucji.

Priorytetowa prywatność i nowy widżet Rozmowy

Zanosi się na odejście od efektu przezroczystości i więcej „krągłości”, jasnobeżowe tło prawdopodobnie związane jest tylko z jednym motywem. Poza nim da się zauważyć tu zmiany w panelu powiadomień, pozycjach daty i zegara czy aplikacji aparatu, a także nowe wskaźniki. Zapewne dotyczące prywatności i tego, że dana aplikacja używa aparatu lub mikrofonu. Korektami mają zostać dotknięte także widżety, a na istotną nowość zapowiada się widżet Rozmowy. Istotną, bo spekuluje się, że będzie to obowiązkowy element mający znaleźć się w każdym tegorocznym smartfonie pracującym pod kontrolą Androida 12.

Android 12

Android 12

O tym, czy faktycznie tak będzie wyglądał Android 12 powinniśmy przekonać się już w najbliższych tygodniach. Wszystkie nowości poznamy jednak dopiero podczas kolejnej konferencji Google I/O. Na premierę finalnej wersji systemu poczekamy natomiast do jesieni, ale to żadne zaskoczenie, bo sytuacji wygląda identycznie każdego roku.

Co powiedzielibyście na tak prezentujący się Android 12?

Źródło: xda-developers

Warto zobaczyć również:

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  metalmorphosis
  28
  Google i prywatność. To tak jak Apple i tanio.
  • avatar
   devilson131313
   16
   Jakkolwiek wizualnie go nie zmienią, to i tak wygląd będzie zależeć od nakładki producenta.
   • avatar
    rafael
    6
    Przymiotnik "rewolucyjny" jest nadużywany. Często, tutaj także.
    Podstawy nadal są te same: sterowanie dotykiem, programy(aplikacje) przedstawiane symbolami graficznymi i uruchamiane dotykiem. Tak samo od wielu lat, ale choroba obecnych czasów polega na tym, że stale musi być coś nowego, nawet jak obecne(stare) jest dobre. To tresura podświadomości, że nowe jest lepsze i należy wybierać nowe.
    • avatar
     hovzi
     3
     A i tak połowa urządzeń nie dostanie aktualizacji bo mają więcej niż rok XDD. Taki wygląd andka.
     • avatar
      gofish
      2
      Wyspecjalizowany, ale nie zrewolucjonizowany
      • avatar
       MokryN
       2
       Google i prywatność... Telefon komórkowy i prywatnisc. Usmiać się można...
       • avatar
        topiq
        1
        Przyjdzie A12 na Samsunga, dadzą swoje One UI 4.0 i tyle będzie z nowego wyglądu...
        • avatar
         Konto usunięte
         -1
         Rząd szykuje wam nowy dodatkowy podatek od reklam. z tego żyjecie. nie protestujecie jeszcze? włączcie radio, ale niezależne od władzy to się czegoś może dowiecie. rząd zamierza tę całą wydartą kasę przekazać do TVPiS i RadioPiS. Szykujcie wnioski do UE o nieuzasadnione wsparcie dla podmiotu publicznego. Covid jest tu tylko pretekstem.
         • avatar
          Sauvage
          0
          u mnie od chyba 8 wygląda wciąż tak samo , nie używam nakładek producentów sprzętu bo te niedomagają i są ograniczone funkcjonalnie. Od lat używam jednej i ten samej nakładki i nie mam problemów z wyglądem, funkcjami . Zawsze 2 ekrany i 2 paski docka - wszystko pogrupowane w tematyczne foldery i zawsze pod ręką :-) Wcześniej po zmianie producenta sprzętu zawsze był niesmak że trzeba uczyć się na nowo gdzie co jest - teraz jest zawsze w tym samym miejscu :-) . Faktem jest że długo testowałem różne lanchery aż znalazłem ten który najbardziej mi przypasował.
          • avatar
           piomiq
           0
           W Pixelach może taki interfejs zobaczymy, ale wiadomo że bardzo wielu producentów "przykrywa" Androida swoim GUI.
           • avatar
            nostah
            0
            czy tylko mi się wydaje, że to kopia znienawidzonego iOSa?