Jelly Bean najpopularniejszą wersją Androida

przeczytasz w 1 min.

W tej chwili pod jego kontrolą pracuje 37,9% urządzeń z systemem od Google.

Android Jelly Bean wreszcie najpopularniejszą wersją systemu

Schyłek pierwszego tygodnia nowego miesiąca to czas na statystyki Google dotyczące popularności poszczególnych wersji systemu Android. Najnowsze zestawienie, obejmujące czerwiec, wreszcie przynosi większe zmiany.

W ostatnich miesiącach obserwowaliśmy dość powolny, ale bardzo systematyczny proces spadku udziałów wersji Gingerbread na rzecz tej najnowszej, a więc Jelly Bean. Ta pierwsza dość długo nie chciała oddać pozycji lidera, mimo iż nie jest już żadną nowością.

W czerwcu jednak to Jelly Bean został najpopularniejszą wersją systemu Android. W tej chwili pod jego kontrolą pracuje 37,9% urządzeń z systemem od Google. Gingerbread natomiast może pochwalić się udziałami na poziomie 34,1%, co cały czas daje mu dużą przewagę nad Ice Cream Sandwich.

Android statystyki czerwiec

Biorąc pod uwagę, że Jelly Bean już od dłuższego czasu dostępny jest na rynku widać, że producenci bardzo powolnie decydują się na aktualizacje swoich smartfonów. Wyprzedzenie wersji Gingerbread zajęło naprawdę sporo czasu, a rosnąca popularność Jelly Bean to przecież w dużej mierze zasługa najnowszych urządzeń, które to już na starcie korzystają z tej wersji systemu.

Źródło: androidcentral, technobuffalo

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jacy4
  13
  Producenci nie aktualizują swoich smartfonów, po prostu ludzie kupują nowe z jelly beanem.
  • avatar
   HardCorak
   6
   JB prześcigną Gingerbread a ja dalej na Froyo :)
   • avatar
    biesz
    1
    Jak producenci maja zaktualizowac telefony oparte na Gingerbread do Jelly Bean skoro ilosc instalowanej pamieci RAM w telefonach z Gingerbread siegala 512 MB, a sa modele z 256 MB. Przy 512 system odpadalic sie da ale chodzi wolno. Przy 256 na xda podejmowano takie proby jak chocby z Mortorola Milestone ale mijalo sie to z celem.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Co znaczy API w tej tabelce?
     • avatar
      pycipro
      0
      Aktualnie mam Motorole RAZR (xt910) na ICS z rootem. Czekam na 5.x. Nie widzę sensu zmieniać systemu dla wyższej cyferki skoro i tak wszystkie apki działają na 4.x.

      Podobno w 5tkach mają zoptymalizować, ilość pobieranego ramu przez system?
      • avatar
       vitapy
       0
       Czytając te ciepłe wypowiedzi zastanawia mnie jedno - wszyscy jak jeden mąż podziwiacie i chwalicie ... linuxa. I tu chylę głowę przed Wami - bo zasłużenie, ale jeśli byłby to wątek o systemie operacyjnym na desktopy to sączył by się jad na linuxa - nie zastanawiało Was dlaczego tak jest ??
       • avatar
        irondick
        0
        Na moim AceII po przejściu na JB 4.1.2 totalna porażka. Bateria trzyma 1 dzień nawet po wyłączeniu aplikacji w tle, programy się tną, okienka wyboru po kilka sekund czekania itd. Nie polecam, tym bardziej, że kolega z Xperią też ma takie same problemy po aktualizacji do tej samej wersji co ja.