Systemy operacyjne

Monitorowanie aplikacji w Androidzie - teraz w trybie ciągłym

przeczytasz w 1 min.

System ma być zdecydowanie bezpieczniejszy.

Android monitorowanie aplikacji

Android to bez wątpienia najpopularniejszy mobilny system operacyjny. Jego użytkownicy prócz płynących z tego korzyści muszą liczyć się jednak z pewnymi niebezpieczeństwami. Na szczęście podejmowane są kroki, które mają je skutecznie ograniczać.

Nie jest tajemnicą, iż to właśnie na platformę z logo zielonego robota dostępnych jest najwięcej aplikacji. Niestety, niektóre z nich mogą okazać się szkodliwe i tym samym mocno narozrabiać. Wprawdzie w trakcie instalacji prowadzona jest weryfikacja, ale jeśli uda się ją już pokonać, to niebezpieczna aplikacja działa potem bez trudu.

Wkrótce ma się to zmienić, ponieważ planowana jest implementacja rozwiązania, dzięki któremu aplikacje monitorowane będą pod kątem możliwości wyrządzenia szkód nie tylko podczas instalacji, ale również później.

"Pracujemy nad nowym rozwiązaniem, którego zadaniem będzie stałe sprawdzenie urządzenia, aby upewnić się, że wszystkie aplikacje zachowują się w sposób bezpieczny, nawet już po instalacji. Odkryliśmy, że w ostatnim roku miało miejsce mniej niż 0,18 % instalacji, kiedy użytkownik otrzymał ostrzeżenie, że aplikacja może być szkodliwa."

Android monitorowanie aplikacji zmiany

Źródło: googlesystem.blogspot, bigarise

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Logox
  2
  Jeśli ma to się odbić dodatkowym czekaniem na otworzenie nowo pobranej aplikacji lub zjadaniem RAM to ja za takie rozwiązanie niestety podziękuję...
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Hehe, Android wchodzi w betę XD
   • avatar
    Lonnger
    -2
    I przez to zabezpieczenie zużycie baterii 100% w górę;/

    Cóż... za niedługo będzie, ze takie telefony będzie trzeba mieć cały czas podłączone do prądu i wrócimy do epoki telefonów stacjonarnych xD
    • avatar
     RafiXll
     0
     spoko i tak zrootuje sobie telefon i to wyp...rzucę... tak jak większość gówna które wrzucają....
     • avatar
      Detrioux
      0
      "Na szczęści " Mała literówka :P